Boşanma aşamasına geldik görüşünüzü almak istiyorum...

Sabret düzelt mi diyorsunuz yoksa boşanayımmı ?

• Ankete Katılan
    159
  • Anket Kapalı .
birikiminiz var mı öyle kredi ile ev almak araba almak kolay mı? eşiniz bu yüzden istemiyor olabilir mi? istememe gerekçeleri nedir? çocuk konusu için neden istemiyor? yeniden aynı acıları yaşamanızdan korkuyor olabilir mi? önce terapist derim ben

Çocuğunun olmaması iyi birşey bence. Eve dönme biraz sorunlarınızı terapist ile çözmeye çalışın halledin ayrıca gerçekten o terapi sürecinden birbirinize uygun olup olmadığınızı farkedeceksiniz zaten uygun değilseniz boşanmanız en iyisinolacaktır. Şu an sakin kalmaya çalışın ve zamana bırakın bazınşeyleri de. Ev ekonomisini de ortak bir karar aşın beraber yürütün eğer barışırsanız . Çocuk konusunda sabırlı olun açıkcası terapiden sonra ne olur bilemem ama ben sizin çocuğunuz olsam eşiniz gibi birinin babam olmasını istemezdim

Sorunlu evlilik yaşayan, bencil kocaya sahip kadınların sırf annelik duygusunu törpülemek için, sadece kendileri için çocuk istemelerini anlayamıyorum.

Çocuk bakmanın ve büyütmenin bu denli zor olduğunu bilmesem bu kadar şaşırmazdım tabi..

Çocuk sahibi olmak sadece anne işi değildir hanımlar. Anne ve baba işidir..

Kahvehaneye takılan bomboş sorumsuz bir erkek. Ayrıca geçinmeye niyeti de yok..

32 yaşında oluşum ısrarcı olmama sebep.Ve ilk çocuğumu kaybedişim.Desem

Canım bak meslektaşız...Benim dışardan gördüğüm eşin ev yükünü senin sırtına vermiş ekmek elden su gölden hayatını yaşıyor ama seninle bir aile kurma hayali yok dolayısıyla çocuk istemiyor, fakat bu rahatını da bozmak istemiyor, gittiği yere kadar gidip sonra eyvallah diyecek. Kendini kullandırma. Adam gibi restini çek, içimde kalır diyorsan terapiste de gidebilirsin baktın umut yok boşan bence. 32 yaşında ne varmış şimdiki 32 eskinin 22 yaşı, çocuk için yaşım geçiyor diye düşünme, herşeyin hayırlısı. Ben de 30 yaşındayım daha düşünmüyorum bile ilerde nolur bilemem tabi, ama çocuk huzurlu ve mutlu bir ortamda doğmalı, annenin yaşı geçiyor diye değil.

Eşinin seni sevdiğine emin olamadım ben kusura bakma.

birikiminiz var mı öyle kredi ile ev almak araba almak kolay mı? eşiniz bu yüzden istemiyor olabilir mi? istememe gerekçeleri nedir? çocuk konusu için neden istemiyor? yeniden aynı acıları yaşamanızdan korkuyor olabilir mi? önce terapist derim ben
düğünde takılan altınlarımız var benim maaşımda kendisininkinin 2 katı borç da yok

evliikle ilgili pişmanlığı yokmus yürütmek istiyormuş
farklı biri yok
ailesinin etkisinde kalıyor olabilir o konuda kapalı kutudur biraz emin deilim
kumar oynamıyor eminim. 2bin küsr kredi borcu var bekarlıktan gelen taksidi bitmesine 4 ay var
sorunluluk almaktan kaçıyor bence

Eşinin ailesi ile aranız nasıl?

Canım bak meslektaşız...Benim dışardan gördüğüm eşin ev yükünü senin sırtına vermiş ekmek elden su gölden hayatını yaşıyor ama seninle bir aile kurma hayali yok dolayısıyla çocuk istemiyor, fakat bu rahatını da bozmak istemiyor, gittiği yere kadar gidip sonra eyvallah diyecek. Kendini kullandırma. Adam gibi restini çek, içimde kalır diyorsan terapiste de gidebilirsin baktın umut yok boşan bence. 32 yaşında ne varmış şimdiki 32 eskinin 22 yaşı, çocuk için yaşım geçiyor diye düşünme, herşeyin hayırlısı. Ben de 30 yaşındayım daha düşünmüyorum bile ilerde nolur bilemem tabi, ama çocuk huzurlu ve mutlu bir ortamda doğmalı, annenin yaşı geçiyor diye değil.

Eşinin seni sevdiğine emin olamadım ben kusura bakma.
teşekkür ederim yorumun için .

Eşinin ailesi ile aranız nasıl?
çok iyi onlar benden memnun ben onlardan hergün geliyorlar yapma etme gel götürelim evine diye ama ben gitmiyorum kalplerini kırmadan söylüyorum gitmeyeceğimi. Oğluna söz geçirecek bir aile değiller ama çok iyi bir anne baba olamamışlar . Babası şehir dışına gittiğinden 13-14 yaşına kadar babasız büyümüş eşim

Merhaba eşimle birbirimizi severek evlendik 3 yıl birliktelik yaşadık bunun üstüne evlendik. şuan 1 buçuk yıldır evliyiz. Eşimle ciddi anlamda iletişim problemimiz var. Kendisini hiçmi hiç benim yerime koymuyor. Ne söylesem saçmalama diye cevap veriyor en basit konudada en ciddi(ev idaresi gibi) konudada aynı tepkkiyi gösteriyor. Beni genel olarak hep yanlız bırakıyor. Kahve alışkanlığı var. bu arada biz bankacıyız ikimizde şunu da belirteyim ki emin olarak söylüyorum kesinlikle kumar alışkanlığı yok. Evliliğimizin 2. ayında hamile kalmıştım bebeğim 12 hafta yaşadı sonra düştü. o dönemlerde bebeği istemiyordu bu yüzden çok tartışıyoruduk. Sonra arada 1 yıl geçti ve ben yeniden çocuk istediğimi söyledim hala ben istemiyorum diye diretti. bu süre zarfında aramız herşye rağmen iyiydi . Herşeye rağmen diyorum çünkü evin tüm idaresi %70 bende. Buna rağmen bir gün sorun etmedim. Ondan tek istediğim beni yanlız bırakıp bırakıp gitmemesi ve bir çocuktu. Gel gelelim patlak veren günümüze. Maddi durumumuz iyi borç harç ta yok buna sığınarak bebek dediğimde istemem diyen eşime ev alalım ben öderim işsizlik sigortası da yaptırırız işten çıkarsam sigortadan kapatılıyor borç dedim olmaz dedi. O zaman araba alalım ytırım olsun ilerde ev alırken peşinat olur dedim aynı şekilde işsizlik durumumdada sana borç kalmıcak sigorta borcumuzu ödüyor dedim. ona da yok dedi . doğal olarak artık hem tüm idare bende hemde söz hakkı bu denli onda olmasına göz yumamadım. Ve ''bebek diyorum olmaz diyosun ev diyorum istemiyorum diyosun araba diyorum ben istemiyorum diyosun sen ne istiyosun!!'' diyerek cıkıştım.Sonrası malum ... o her zamanki gibi kendini haklı gördü hakarete kadar vardı konular.bende eşyalarımı aldım anneme geldim. şimdi bir terapiste başlayacağız davamız açıldı günü belli değil bekletiyoruz ortak kararımızla.Şimdi daha terapiye başlamadan bana eve gel diyor kendisi de gelip almazmış ben gidecekmişim. ben birbirimize olan güvenimiz zedelendi şimdi hemen dönersem aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum hatta ben döndükten sonra terapiste gitmekten de vazgeçersin diye bile tereddüt ediyorum biraz ara verelim terapiye giderken zamanla düzelir zaten herşey dedim. Bana tepki gösterdi hala höt zöt konuşuyor.Siz ne diyorsunuz arkadaşlar değişirmi terapist işe yararmı yoksa umutlanmayayım mı? birde evine dön mü dersiniz yoksa dediğim şekilde mi devam edeyim ara vererek. Teşekkür ederim şimdiden.

Yazdıklarımı eşinizin şahsina algılamayın böyle konulara sinirlendiğim için kendimi tutamıyorum. Yahu okumuş etmiş adamsın emekli 60 yaşına merdiven dayamıs ununu elemiş eleğini asmış hiçbir hayat kaalesi kalmamış amcalar gibi kahvehanede işin ne be adam evinde karınla tv izle ikili oyunlar oynayın yürüyüş yapın mesela hava güzel. Anlamıyorum anlayamıyorum akşama kadar kafan şişmiş zaten bankada milletin derdiyle uğraş akşam arı kovanı gibi bız bız okey taşı sohbetler içinde çay iç. Sinirlendim benimki de ramazanda sahura kadar yeltendi bunları dedim aynen yüzüne ğ

evlenmeden önce illaki önemsiz konularımız vardı arada bir tartışacak ama birbirimizi çok seviyorduk ki hala seviyoruz ama hiç bu boyuta gelmemiştik. Çocuk konusunda da böyle bir dşüncesi yoktu evlenmeden önce
Burdan bakınca eşiniz hiç de sizi seviyormuş gibi görünmüyo

birikim yapmıyor kendi adına ben sadece bizim için 3-5 ne kaıyorsa elime biriktiriyorum . ayrıca düğünde takılan altınlarımızda duruyor.
ama sen adama sorumluluk vermemişin ki kendi birikimini ona dahi söylemeden yap yetmiyormuş gibi yap az borç görsün sıkıntı görsün kahveye gitmesin tamamda biraz da maaşında o harcasın araba falanda alma bir köşeye koy yarının ne olacağı bilinmez

Yazdıklarımı eşinizin şahsina algılamayın böyle konulara sinirlendiğim için kendimi tutamıyorum. Yahu okumuş etmiş adamsın emekli 60 yaşına merdiven dayamıs ununu elemiş eleğini asmış hiçbir hayat kaalesi kalmamış amcalar gibi kahvehanede işin ne be adam evinde karınla tv izle ikili oyunlar oynayın yürüyüş yapın mesela hava güzel. Anlamıyorum anlayamıyorum akşama kadar kafan şişmiş zaten bankada milletin derdiyle uğraş akşam arı kovanı gibi bız bız okey taşı sohbetler içinde çay iç. Sinirlendim benimki de ramazanda sahura kadar yeltendi bunları dedim aynen yüzüne ğ
ahhhh ahh ne kadar söyledim bunları bir bilsen ramazanda hepp yanlız kaldım sahura kadar.

ahhhh ahh ne kadar söyledim bunları bir bilsen ramazanda hepp yanlız kaldım sahura kadar.
sen dişini göstermedin mi sahura kadar ne demek, hiç altınları bozdurup araba alma birikiminide verme az elini taşın altına koysun gelirken markez-ti görsün faturaları bi kısmını ödesin param kalmadı derse az kahvede yeseydin dersin

Bak bilirim ben benimki 2 kere yeltendi pat pat vurdum lafları sen kaç yaşındasın bi söyle orda oturan sümüklü adamlar kaç yaşında dengin mi onlar senin. Ben denk görmüyorum ama sen denksin anlaşılan bende sahura kadar kafede oturacağım o zaman dedim

ama sen adama sorumluluk vermemişin ki kendi birikimini ona dahi söylemeden yap yetmiyormuş gibi yap az borç görsün sıkıntı görsün kahveye gitmesin tamamda biraz da maaşında o harcasın araba falanda alma bir köşeye koy yarının ne olacağı bilinmez
sorumluluk almıyorsa ne şekilde verebilirsin ? ödemelerin de yapılması lazım millet kapıya mı dayansın

X