Boşanma aşamasına geldik görüşünüzü almak istiyorum...

Sabret düzelt mi diyorsunuz yoksa boşanayımmı ?

• Ankete Katılan
    159
  • Anket Kapalı .
Esiniz kahveden gec saatte geliyorsa cozumu belli anahtari kapinin arkasina takip ceviriyorsunuz yatip uyuyorsunuz. Bakin evliligin kurallarini siz koyarsiniz nasil toplumda huzur icinde yasamak icin belli kurallar varsa evlilikte de kurallar vardir. Esiniz evden cikarken uyarin su saatten sonra gelirsen eve giremezsin. Burasi otel degil diye. Kurallara uymayan cezasini da ceksin.

Merhaba. Evliliğinizi evliliğimize benzettim. Her yük bendeydi resmen. Çocukta istemiyordu maddi yük olarak görüyordu. 2,5 senelik evliyim boşanma aşamasındayım. Koyun gibi güdülmek istiyor bunlar hem de hiç bir dediğimizi yapmıyorlar. Fikrimizi sormussun düzelmesi için bir şans daha tanı yoksa boşanacağını söyle ve düzelmezse boşan derim.

Merhaba eşimle birbirimizi severek evlendik 3 yıl birliktelik yaşadık bunun üstüne evlendik. şuan 1 buçuk yıldır evliyiz. Eşimle ciddi anlamda iletişim problemimiz var. Kendisini hiçmi hiç benim yerime koymuyor. Ne söylesem saçmalama diye cevap veriyor en basit konudada en ciddi(ev idaresi gibi) konudada aynı tepkkiyi gösteriyor. Beni genel olarak hep yanlız bırakıyor. Kahve alışkanlığı var. bu arada biz bankacıyız ikimizde şunu da belirteyim ki emin olarak söylüyorum kesinlikle kumar alışkanlığı yok. Evliliğimizin 2. ayında hamile kalmıştım bebeğim 12 hafta yaşadı sonra düştü. o dönemlerde bebeği istemiyordu bu yüzden çok tartışıyoruduk. Sonra arada 1 yıl geçti ve ben yeniden çocuk istediğimi söyledim hala ben istemiyorum diye diretti. bu süre zarfında aramız herşye rağmen iyiydi . Herşeye rağmen diyorum çünkü evin tüm idaresi %70 bende. Buna rağmen bir gün sorun etmedim. Ondan tek istediğim beni yanlız bırakıp bırakıp gitmemesi ve bir çocuktu. Gel gelelim patlak veren günümüze. Maddi durumumuz iyi borç harç ta yok buna sığınarak bebek dediğimde istemem diyen eşime ev alalım ben öderim işsizlik sigortası da yaptırırız işten çıkarsam sigortadan kapatılıyor borç dedim olmaz dedi. O zaman araba alalım ytırım olsun ilerde ev alırken peşinat olur dedim aynı şekilde işsizlik durumumdada sana borç kalmıcak sigorta borcumuzu ödüyor dedim. ona da yok dedi . doğal olarak artık hem tüm idare bende hemde söz hakkı bu denli onda olmasına göz yumamadım. Ve ''bebek diyorum olmaz diyosun ev diyorum istemiyorum diyosun araba diyorum ben istemiyorum diyosun sen ne istiyosun!!'' diyerek cıkıştım.Sonrası malum ... o her zamanki gibi kendini haklı gördü hakarete kadar vardı konular.bende eşyalarımı aldım anneme geldim. şimdi bir terapiste başlayacağız davamız açıldı günü belli değil bekletiyoruz ortak kararımızla.Şimdi daha terapiye başlamadan bana eve gel diyor kendisi de gelip almazmış ben gidecekmişim. ben birbirimize olan güvenimiz zedelendi şimdi hemen dönersem aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum hatta ben döndükten sonra terapiste gitmekten de vazgeçersin diye bile tereddüt ediyorum biraz ara verelim terapiye giderken zamanla düzelir zaten herşey dedim. Bana tepki gösterdi hala höt zöt konuşuyor.Siz ne diyorsunuz arkadaşlar değişirmi terapist işe yararmı yoksa umutlanmayayım mı? birde evine dön mü dersiniz yoksa dediğim şekilde mi devam edeyim ara vererek. Teşekkür ederim şimdiden.
Bu adamdan hiç bir halt olmaz.
Allah'ın sevgili kuluymuşsun da cocuk olmamış. Çocuğa yazık olurmuş.
Bu adam değil cocuk mesuliyeti, daha sizi sahiplenmemiş.
Yol yakınken ayrıl.
Çocuk olmayınca tekrar evlenmek hiç bir şekilde sorun olmuyor.

Merhaba böyle bir adamdan kesinlikle çocuk yapmayın bende boşanma sürecindeyim çocuğum olmasına rağmen hiç değişmedi çocuğun bir gram masrafını üstlenmedi tam 8 aydır çocuğum 9 aylık terapisti gitmeyi kendi istedi sonrasında vazgeçti.. ben ücretsiz içindeydim çocuğu için 1 lirasını harcamadi.. iyi ki kızım var diyorum ama keşke bu adam olmasaymış babası..terapisti gidip bireylerden emin olmadan sevgisinden emin olmadan evliliğinin saglamlastirmadan kesinlikle çocuk yapmayın oyuncak bebek değil ömür boyu sorumluluk alacaksınız... tehditlerin arkası kesilmedi uzaklaştırma aldım yapmayın benim durumuma düşmesini istemem umarım herşey düzelir.

evliikle ilgili pişmanlığı yokmus yürütmek istiyormuş
farklı biri yok
ailesinin etkisinde kalıyor olabilir o konuda kapalı kutudur biraz emin deilim
kumar oynamıyor eminim. 2bin küsr kredi borcu var bekarlıktan gelen taksidi bitmesine 4 ay var
sorunluluk almaktan kaçıyor bence
Ben anlayamadım hiç! Siz evin bütün ihtiyaçlarını kendi maaşınızdan karşılıyorsunuz. Buna rağmen elinizde kalanı da ikiniz için bir kenara koyuyorsunuz. Akşamları kahvede oturan eşin yolunu gözlüyorsunuz. Beyefendi maaşıyla sadece sigara, halı saha, kahvehane masrafı, bekarlıktan kalan kredisini ödüyor.
Siz evlilik yürütüyorsunuz ama kiminle??? E tabii ki ev ya da araba borcu çıkarsa ondan para istersiniz diye akan musluğu kendi açısından kapatmak istemiyor. Borç bu sonuçta biraz sıkışıp bu ay halı sahaya, kahveye gitme de mutfak masrafını oradan halledelim deseniz -üstelik ikinizin geleceği için yapılmış bir yatırım için- beyefendinin incileri dökülecek demek ki!
Allah allah çok enteresan bir insan. Tüm bunlar olurken o bu ilişkiye ve evliliğe bu kadar faydacı ve kendisini son derece koruyarak, her an ceketini alıp çıkacak şekilde, hiçbir zarar etmeden çıkacak şekilde yaklaşırken siz tamamiyle adanmış ve özverili yaklaşıyorsunuz.
Bence o gelip almadan asla dönmeyin. Dönünce de muslukları bir kapatın bakalım.
Gözleme alın kocanızı. O kendini, parasını, duygusunu, zamanını( halı saha- kahvehane) ne kadar koyuyorsa bu ilişkiye siz de o kadar koyun.
Yok efendim maaşı azmış falan bırakın anlayışlı olmayı da acımayın lütfen. İçmesin sigarayı gitmesin oraya buraya arttırsın da destek olsun evinize ilişkinize.
Binmiş sırtınıza rahatını sağlamış sizi düşünen yok. Bu kadar fedakarlığınıza istediğiniz hiçbirşey de olmuyor bir de söz geçirmeye çalışıyor. Neye dayanarak? Sevginiz sömürülüyor. Yola gelsin önce bir evinin erkeği olsun! Hep biz mi olacağız evimizin kadını?

sorumluluk almıyorsa ne şekilde verebilirsin ? ödemelerin de yapılması lazım millet kapıya mı dayansın
Canım bak çok iyiniyetlisin çok naifsin. Allah gönlüne göre versin ama lütfen yazılmış bak lütfen birikimini ayrı ve gizli bir şekilde yap. Acıma çünkü o sana acımıyor. Bunu gör lütfen. Yap birikimini kendini garantiye al. Ne olacağı belli olmaz ileride üzülme.

Merhaba eşimle birbirimizi severek evlendik 3 yıl birliktelik yaşadık bunun üstüne evlendik. şuan 1 buçuk yıldır evliyiz. Eşimle ciddi anlamda iletişim problemimiz var. Kendisini hiçmi hiç benim yerime koymuyor. Ne söylesem saçmalama diye cevap veriyor en basit konudada en ciddi(ev idaresi gibi) konudada aynı tepkkiyi gösteriyor. Beni genel olarak hep yanlız bırakıyor. Kahve alışkanlığı var. bu arada biz bankacıyız ikimizde şunu da belirteyim ki emin olarak söylüyorum kesinlikle kumar alışkanlığı yok. Evliliğimizin 2. ayında hamile kalmıştım bebeğim 12 hafta yaşadı sonra düştü. o dönemlerde bebeği istemiyordu bu yüzden çok tartışıyoruduk. Sonra arada 1 yıl geçti ve ben yeniden çocuk istediğimi söyledim hala ben istemiyorum diye diretti. bu süre zarfında aramız herşye rağmen iyiydi . Herşeye rağmen diyorum çünkü evin tüm idaresi %70 bende. Buna rağmen bir gün sorun etmedim. Ondan tek istediğim beni yanlız bırakıp bırakıp gitmemesi ve bir çocuktu. Gel gelelim patlak veren günümüze. Maddi durumumuz iyi borç harç ta yok buna sığınarak bebek dediğimde istemem diyen eşime ev alalım ben öderim işsizlik sigortası da yaptırırız işten çıkarsam sigortadan kapatılıyor borç dedim olmaz dedi. O zaman araba alalım ytırım olsun ilerde ev alırken peşinat olur dedim aynı şekilde işsizlik durumumdada sana borç kalmıcak sigorta borcumuzu ödüyor dedim. ona da yok dedi . doğal olarak artık hem tüm idare bende hemde söz hakkı bu denli onda olmasına göz yumamadım. Ve ''bebek diyorum olmaz diyosun ev diyorum istemiyorum diyosun araba diyorum ben istemiyorum diyosun sen ne istiyosun!!'' diyerek cıkıştım.Sonrası malum ... o her zamanki gibi kendini haklı gördü hakarete kadar vardı konular.bende eşyalarımı aldım anneme geldim. şimdi bir terapiste başlayacağız davamız açıldı günü belli değil bekletiyoruz ortak kararımızla.Şimdi daha terapiye başlamadan bana eve gel diyor kendisi de gelip almazmış ben gidecekmişim. ben birbirimize olan güvenimiz zedelendi şimdi hemen dönersem aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum hatta ben döndükten sonra terapiste gitmekten de vazgeçersin diye bile tereddüt ediyorum biraz ara verelim terapiye giderken zamanla düzelir zaten herşey dedim. Bana tepki gösterdi hala höt zöt konuşuyor.Siz ne diyorsunuz arkadaşlar değişirmi terapist işe yararmı yoksa umutlanmayayım mı? birde evine dön mü dersiniz yoksa dediğim şekilde mi devam edeyim ara vererek. Teşekkür ederim şimdiden.
Bu evlilik biter , yaşadıklarınla birebir nerdeyse aynı şeyleri yaşadım ve 23 mayısta resmi olarak boşandık yaşım 21 ve sana diyebileceğim tek şey bu evlilik asla düzelmiycek ...

Bende boşanıyorum ve hep şu soruyu duyuyorum e 2 yıl tanıdın evlendin hiç mi anlamadın? Anlasam niye evleneyim ya manyak mıyım? Hangimizin kocası evlenmeden önceki gibi kaldı da bu soru soruluyor? Adamlar evlenmeden canım cicim evlenince hart hurt bu inkar edilemez bir gerçek.Bence sen gereken çabayı göstermişsin ve hiçbirşey yoluna girmemiş öyle bir bu kadın benden vazgeçemez psikolojisine girmiş ki hala kendiliğinden dön istiyor kesinlikle dönme dönersen daha fazlasını yapar kendine güveni artar kendimden biliyorum olmuyorsa zorlayıp sinirlerini yıpratma çocuk olsa ona bakmaz böylesi hep düzelir diye şans verirken geliyor başımıza ne geliyorsa boşan ve önüne bak hiç kimse senden daha kıymetli değil

Bu adam hayırsızın teki resmen işin var gücün var adamın faydası yoksa zararı varsa napim ben adamı kocayı napiyim çalışır evimide alırım arabamıda alırım ohh mis gbi gezer tozarım allah aşkına sorumsuz ve evlilige faydası olmayan biriyle neden ugrasıcaksnız bu adam sizden yemeye alısmıs ömür billah düzelmez..

konu sahibi sizin bu saydıklarınızın hepsi eşimdede vardı fakat tek fark ben bu saydığınız, eşinizin istemediği şeylerin hepsini eşime yaptırdım,birtek arabayı aldıramadım onuda aldırıcam inşallah, ev almaya hayır dedi aldırdım, çocuğa erken dedi doğurdum hemde 2 tane,evet artıları çok var ama muhalefet olduğunda artılarını tek kalemde siliyorum gözüm dönüyor o zaman höst diyorum ,bu evde ben çalışıyorsam bu 2 kişilik bir yuvaysa benim görüşlerimede saygı duyacak ,herşeye muhalefet olacaksa tek başına kalıp evlenmeseydi,bu zamana kadar aldırdığım yaptığım hiç bişey için pişman olmadım,ama çok başıma kaltığı zamanlar oldu halada oluyor,evi ben çevireyim dedim bir süre, sen para biriktiremiyorsun dedi çenesinden bıktım tekrar ona verdim ,bu seferde kendi çeviriyor istiyorki bende hiç para olmasın, alacağım şeylere ne gerek var demeye başladı e bunlar olursa tabii çevirir, dün bu yüzden tartıştık zaten bende şimdi ev kredisini ödiycem 5 kuruşta para vermiycem,yani anlıycan senin isteklerin yapılırsa sanırım benim şuanki halim olursun net ,ben sizde boşanacak bir sebep görmedim halledelibilir şeyler bunlar herkesin evliliği laylaylom değil bir erkeğin olgunlaşma süresi maalesef 40 yaşını buluyor ,

Son düzenleme:
Adam ne ev ne araba ne de cocuk istemiyor, bu ne demek? Uzun süreli borca girip size bagli kalmak, cocuk yapip sizinle muhatap olmak istemiyor. Bence kocanizin kafasinda ilerde bosanmak var ki yoksa böyle seyleri neden reddetsin? Cocugu anlarim, sorunluluktan korkuyordur veya sizin fiziginizin bozulmasindan ama ev neden almiyor, araba neden almiyor ki erkekler genelde araba konusunda baskin olur

Eve dönmeyin, terapiye başlayın. Sonuç almazsanız ayrılırsınız.

Sanırım sizinle sonunu pek göremiyor.
Bebek yok, araba Yok, ev yok.
Yanınızda vakit geçirmek Yok. Ama çok seviyor sizi:duduk:, bence yanılıyorsunuz.
Tabi ki terapist ile görüşün ama bakınca pek bişey çıkmaz gibi. Allah yardımcınız olsun.

şimdi anladığım kadarıyla evi çekip çeviren sizsiniz o da kendi masraflarını çıkarıyor. böyle bir evlilik olabilir mi? çocuk istemiyor, sizinle ilgili alakalı değil eee cinsellik de süper değil demişsiniz peki evli olmanızın anlamı ne?

bugün boşansanız kendi ayaklarınız üzerinde durabilen güçlü bekar bir kadın olarak hayatın tadını çıkarabileceksiniz. peki o ? bu durumda onun sizi kaybetmemeye çalışması gerekiyor sizin onu değil...

lütfen güçlü durun kendinizi sevin kendinize güvenin. eşinizi seviyor olabilirsiniz ama karşınızdaki kim olursa olsun en çok kendinizi sevmelisiniz. hayat kısa...

bırakın o bir şeyleri düzeltmeye çalışsın siz terslik yapın demiyorum ama onun elini taşın altına koyması gerekiyor...

Adam bencilin teki. Aile olmak istemiyor sizinle. Ortak hiç bir seye girmeye bile tahammülü yok. Sizin bu ısrarınız neden onu anlamadım birde neden evin büyük çoğunluğu sizde? Bu kadar alttan almayın haklarınızı ezdirmeyin. Dönmeyin bakalım eve ne yapacak

X