Boşanma aşamasında NAFAKA

Ben burda ataerkil bir profil çizmediğim gibi mağduriyette yarıştırmıyorum. Konuyu başka taraflara çekmeyin. Mağdur kadın kadar mağdur edilen erkeklerin de var olduğunu söylemeye çalışıyorum neden anlamıyorsunuz. Şiddet gören eziyet çeken kadınlar elbette haklarını alacak. Ama öte yandan evlilikte mağdur edilen erkeklerin de haklarının olduğunu söylüyorum. Ben ataerkil bir düşünceye sahip olsaydım bu sitede çoğu kadına boşan demezdim.
Mağdur kadın kadar mağdur erkek yok. Ben de bunu anlatıyorum hanımefendi. Ayrıca “Boşan” demekle ataerkil olunmuyorsa kadın ve erkeklerin çoğu ataerkil değil o zaman. Hiç alakası yok. Sema Maraşlı ile aynı kafadasınız. Açın kitaplarını okuyun, videolarını dinleyin. Rahatlarsınız ve kadınlara daha çok bilenirsiniz. Kendisi, “fikir” olarak adlandırdığı ifrazatlarıyla mağdur tüm erkeklerin bayıldığı bir kadın.

Bu forumda sizin gibi aklı başında üyeler olduğunu bilmiyordum. Gözlerim doldu okurken. Kaç kez okuduğumu hatırlamıyorum. Güzel bir insansınız. Var olun.
Teşekkür ederim. Aklıselim bunu gerektirir zaten. Erkek ağzından bin yıllardır konuşuluyor bu topraklarda. Hâlâ da öyle. Bu konu benim özel ilgi alanım ve bence ataerkiyi herkes çok yakından incelemeli. Geçmişten bugüne. Dehşet verici gerçekten. Kendi yaşadıklarım üzerinden bile devletin, toplumun vb. nasıl da erkek yanlısı olduğunu gördüm. Hatta burada birkaç ay önce “Eril adalet” başlığıyla konu açtım. Kendini feminist addeden birçok kadın bile isteyerek değil tamamen bilinçaltı kodları nedeniyle dilde, davranışta kadına şiddeti yeniden yeniden üretiyor. Herkes çok ama çok bilinçli olmalı. Sistematik sömürü altındayız ya, bunu anlamadığımız sürece daha çooook bin yıllar sürer bu şiddetin her türlüsü.

Mağdur kadın kadar mağdur erkek yok. Ben de bunu anlatıyorum hanımefendi. Ayrıca “Boşan” demekle ataerkil olunmuyorsa kadın ve erkeklerin çoğu ataerkil değil o zaman. Hiç alakası yok. Sema Maraşlı ile aynı kafadasınız. Açın kitaplarını okuyun, videolarını dinleyin. Rahatlarsınız ve kadınlara daha çok bilenirsiniz. Kendisi, “fikir” olarak adlandırdığı ifrazatlarıyla mağdur tüm erkeklerin bayıldığı bir kadın.
Tamam hanımefendi ben ataerkil biriyim bütün erkekler kötü bütün erkeklerin Allah belanı versin oldu mu

Çocuk için elbette verilmeli baba çocuğun bakımını üstlenmeli. Bu olayda darp da var kanıtlanırsa belki tazminat da olur bilmiyorum. Fakat bu konudan bağımsız olarak evlenip boşandığı kadın için ayrıca niye para versin süresiz olarak? Süresiz nafaka kaldırılmalı. Bunu suistimal eden çok kadın var

Çocuk için elbette verilmeli baba çocuğun bakımını üstlenmeli. Bu olayda darp da var kanıtlanırsa belki tazminat da olur bilmiyorum. Fakat bu konudan bağımsız olarak evlenip boşandığı kadın için ayrıca niye para versin süresiz olarak? Süresiz nafaka kaldırılmalı. Bunu suistimal eden çok kadın var
Bunu suistimal eden tanıdığınız bir kadın var mı? Kanlı canlı tanıdığınız biri olmalı bu. Öyle basında “Suistimal eden kadınlar var!” diye bas bas bağrılması; uyduruktan, kurgu biçimde gösterilen örnekler bu söyleneni kanıtlamaz. Çocuğunun bile nafakasını ödemek istemeyen 1000 tane erkek varsa bu durumu suistimal eden(50 bin tl maaş alan bir erkekten 1000 tl gibi komik bir yoksulluk nafakası alarak suistimal eden!!!) 1 kadın vardır. Ama o 1000 taneyi değil 1 taneyi kınar bizim toplumumuz. O 1 taneye maruz kalan mağdur olur, sesi 1000 tane mağdur kadının sesini bastırır. Neden? Çünkü biz ataerkil bir toplumuz. Çünkü erkeklerin çıkarını gözetiyoruz sürekli bilinçaltımızda ya da bile isteye. Farkına varın artık, uyanın ya, sömürülüyoruz.

Bunu suistimal eden tanıdığınız bir kadın var mı? Kanlı canlı tanıdığınız biri olmalı bu. Öyle basında “Suistimal eden kadınlar var!” diye bas bas bağrılması; uyduruktan, kurgu biçimde gösterilen örnekler bu söyleneni kanıtlamaz. Çocuğunun bile nafakasını ödemek istemeyen 1000 tane erkek varsa bu durumu suistimal eden(50 bin tl maaş alan bir erkekten 1000 tl gibi komik bir yoksulluk nafakası alarak suistimal eden!!!) 1 kadın vardır. Ama o 1000 taneyi değil 1 taneyi kınar bizim toplumumuz. O 1 taneye maruz kalan mağdur olur, sesi 1000 tane mağdur kadının sesini bastırır. Neden? Çünkü biz ataerkil bir toplumuz. Çünkü erkeklerin çıkarını gözetiyoruz sürekli bilinçaltımızda ya da bile isteye. Farkına varın artık, uyanın ya, sömürülüyoruz.
İyi de ben çocuğa verilmeli dedim zaten. Ayrıca hangisi kötüyse onu kınarım ister bir kişi olsun ister bin kişi. Çocuğuna bakmayan adam da kınanır bu saçma sistem de. Bi adam kadınla evlendi diye niye ömür boyu kadına bakmak zorunda? Siz bunu gururunuza yediriyor musunuz? Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayan feministler ilginç bir şekilde nafaka dendi mi hiç savundukları şeyi düşünmüyor. Hani kadın erkek eşitti? Neden erkekler kadına "bakmak" zorunda? Kadınlar çalışmak zorunda değil, kocası ona bakmak zorundadır dendiğinde büyük tepkiler veren kadınlar nafaka dendi mi salya akıtıyor nedense. Erkek düşmanlığı bu. Ve işime ne gelirsecilik. Madem kadın erkek eşit o zaman gerekirse kadın nafaka versin

Kusura bakma ama karısı evinde efendi efendi otururken daha 16 aylık kızıyla birlikte karısını sığınma evinde yatıran adama mı hak verdin karısını döven adama. Tabiki alacak tüm haklarını mağdur rolü oynuyorlar. Karıyı döverken söverken iyi ama cepten para çıkınca kötü oldu geçin o ayakları

Döven insanın parasına mı tamah ediyorsunuz? Tazminat anlarım da her ay parazit gibi para beklemekte hiçbir yerde o kadar para çıkmaz. Çocuk için gerekli olanı verilir. Siz bence parazit ayaklarını geçin. Tüm maaşını vermeliymiş diyen var ya ölsün erkek o zaman. 😂

Son düzenleme:
Ne alakası var kanunu ben mi değiştiriyorum. Ayrıca bazı erkekler gerçekten nafaka mağduru değil mi. Boşanma olayların da sadece erkekler mi suçlu. Evlilik hayatında erkekler de haksızlığa uğramıyor mu?Madem kadın erkek eşitliği diyoruz burda eşitliği baz alarak konuşalım. Adam neden elin kızına ömür boyu baksın.

Kadın her zaman haklıdır diye bir güruh var, şu nafakadan olmamak için evlenmeyen var birdaha para tatlıdır hele çalışmadan geliyosa😂

İyi de ben çocuğa verilmeli dedim zaten. Ayrıca hangisi kötüyse onu kınarım ister bir kişi olsun ister bin kişi. Çocuğuna bakmayan adam da kınanır bu saçma sistem de. Bi adam kadınla evlendi diye niye ömür boyu kadına bakmak zorunda? Siz bunu gururunuza yediriyor musunuz? Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayan feministler ilginç bir şekilde nafaka dendi mi hiç savundukları şeyi düşünmüyor. Hani kadın erkek eşitti? Neden erkekler kadına "bakmak" zorunda? Kadınlar çalışmak zorunda değil, kocası ona bakmak zorundadır dendiğinde büyük tepkiler veren kadınlar nafaka dendi mi salya akıtıyor nedense. Erkek düşmanlığı bu. Ve işime ne gelirsecilik. Madem kadın erkek eşit o zaman gerekirse kadın nafaka versin

Veriyor zaten. Nafaka işi bence toptan gereksiz çocuk varsa kim bakıyorsa ona verilmeli ama bu gerekli. Çocuk reşit olana kadar.

Benim tanıdığım dayak yiyen kanlı canlı 1 tane bile kadın yok. Demek ki kadına şiddet diye bir şey yok.

Süresiz nafaka diye bir şey var mı? Var. Bunu dile getirmek niye cinsiyetçilik oluyor anlamıyorum. Bir kadın 30 yaşında boşanıp çalışmayarak ya da bilinçli olarak sigorta yaptırmayarak eski eşinden her ay para alıyorsa bu suistimaldir. Bu forumda bile kaç kez okuduk. Cinsellik yaşıyorsun bedelini ödemeli, bekaretin gidiyor tabii para verecek laflarını. Asıl bunlar kadını aşağılayan laflar ama işimize geliyor galiba bunlara ses çıkaran yok.

Haksızlık kime yapılıyorsa onun yanında olmak erdemdir. Kadınsa kadının erkekse erkeğin. Suistimal eden de 1000 kişiden 1 kişi falan değil. İnsan insandır. İnsanın olduğu yerde iyi niyetli olanlar olduğu gibi kötü niyetli olanlar da vardır. Bunun kadını erkeği yok. Nefret ettiğiniz kadını aşağıda gören zihniyetin erkeği şeytan gören tam karşılığındaki yansıması bu laflar. Zaten kadını, erkeği değil insanların hakkını savunan bizim gibiler iki tarafa da laf anlatmaya çalışıyor. Bu fikirdeki insanların söylemlerinde kadını erkekle değiştirsek bire bir aynı anlayış ortaya çıkıyor.

Bunu yapan malesef hem kadınlar hem erkekler.
Yani söyledikleriniz çelişiyor. Diyorsunuz ki bir kadın binlerce kişi içinde evleniyor, bosaninca rezil oluyor, dul damgası yiyor o yüzden eski eş ömür boyu para ödesin. O zaman boşanmış olmanin kötü bisey olduğunu kabul etmiş oluyorsunuz.

Biz de diyoruz ki evlendikten sonra boşanmak rezil olmak değil, boşanmış olmak kötü bisey değil bu yüzden ömür boyu yabancı bir adamdan zarar tazmin edilmez. Karşı taraf kusurlu ise tazminat alınır, çocuk varsa nafaka alınır vs. bunlar ayrı.
Pratikte yaşanan toplum baskısının çözümü eski eşten ömür boyu para beklemek değil. Maddi manevi kendini güçlü kılmaya çalışmak.

Er kişisi hayatına hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor. Çevreye karşı gelin kötüleniyor ve ailesi hiç evlenmemiş bir kızla tekrardan evlendiriyor.

Boşanmış kadınlar ise çocukları olmasa dahi toplumda statü kaybına uğruyor.

Boşanmış kadınlar ile boşanmış erkekler bile evlenmek istemiyor.

Boşanmış özellikle de çocuklu erkekler her ne hikmetse boşanmış kadınlardan kaçıyor asla istemiyor. Hiç evlilik yapmamış kızlarla evleniyorlar.

2.000 TL nafaka bağlanıyor. Çerez parası.

Nafakaya karşı çıkan ukala merhametsiz kadınları anlayamıyorum. Kanun biz kadınlara böyle bir hak vermiş. Kanun koyucunun bir bildiği var demek ki
Bende bunları anlatmaya çalıştım ama anlamadılar işte maalesef ki nafaka adaletsizlikmiş güya asıl adaletsizlik biz kadınlara oluyor

Döven insanın parasına mı tamah ediyorsunuz? Tazminat anlarım da her ay parazit gibi para beklemekte hiçbir yerde o kadar para çıkmaz. Çocuk için gerekli olanı verilir. Siz bence parazit ayaklarını geçin. Tüm maaşını vermeliymiş diyen var ya ölsün erkek o zaman. 😂
Kimsenin parasına tamah edecek kadar düşük kadınlar değiliz Allah her kulun rızkını da verir. Kadınlar zaten yaşadıkları çektikleri acıdan dolayı karşı taraf gibi fiziksel şiddet uygulamadığı için ekonomik şiddet uyguluyor var sayalım biz onu maksat bedel ödetmek bizden sonra ki hiç bir kadını mağdur edemesin.

Ben cevap verdiğim üye için onu söyledim. Döverken söverken vs iyi diye bir şey de söylemedim. Benim yazmadığım şeyleri yazmışım gibi bana cevap vermeyin lütfen. Dayak için tazminat alınır, ceza davası açılır vs. Nafaka başka bir şey ve ömür boyu bir insanın gelirinin yarısına el konması benim açımdan haksızlıktır.
Sizin açınızdan öyle olabilir başınıza gelirse siz öyle yapabilirsiniz. Ne diyebilirim ki hayat sizin düşünce sizin

Ama kudurmuş gibi bu adamdan çocuk yaptın dimi? Neden çünkü parası var. Yazıklar olsun sizin gibi insanlara ki böyle adamlardan sırf para için çocuk doğuruyorsunuz.
Ne biliyorsun para için olduğunu baba evinde aç mı bu kadınlar kocasına giderken çeyizsiz mi gitti para için neden çocuk yapsın tek ayrılınca da tazminat alabiliyor cidden düşüncenizi kendinize saklayın.

Ömür boyu el kızına bakan bir adam gösteremezsiniz bu ülkede. Kadın erkek eşit değildir. Hangi kadın çocuklu vaziyette boşanınca erkek gibi hayatına devam edebiliyor?asgari ücretin bir kirayı bile karşılamadığı ülkede, kocasının isteğiyle, ya da çocuk yüzünden kariyerini bırakmış, iş hayatından uzaklaşmış kadınlar boşanınca nasıl tekrar iş hayatına katılabiliyor mu acaba, biraz da yaşı ileriyse bir de.
Hangi nafaka çocuğun manevi, maddi yükünü karşılayabilir, erkekler bekar olarak hayatlarına devam ederken, bu toplumda boşanmış kadın bin türlü belayla uğraşıyor . rica ederim kadınlar bari yapmasın bu süresiz nafaka saçmalığını. Basından gördüğünüz bir kaç kötü örnekle, mahkeme salonlarında kadına bağlanan üç kuruş nafakaya da göz dikmeyin. Ki o nafakalar genelde verilmez birikir, ayda yılda adamın üzerinde birşey varsa icra yoluyla alınır. O alınana kadar da çocuklu kadın kan kusmaya devam eder. O sosyal medyada toplanıp ağlayan erkeklerin nafaka miktarlarını bilseniz suratlarına tükürürsünüz.
Bu sözlerim uzun müddet evli kalmış, çocuklu ya da çocuksuz, kadının uzun süre iş hayatından uzak kalmak zorunda kaldığı evlilikler için geçerlidir. Bazej iki sene de uzun sayılabilir. Dayakla, işkenceyle ve tecavüzle geçtiyse hele
Konuş konuş ya artık yazanların erkek olduğundan bile şüphe edicem bu yorumlardakilerin kadın düşmanlığını çözemedim

Ayrıca bu memlekette sırf nafaka tazminat almak için evlenip kısa sürede boşanan kadınlar da var. Ben mağdur olan kadının da yanındayım her zaman
Merak etme canım o kadınlar normal standartlarda adamlarla evlenmiyor zaten ki takılar zaten milyon para ediyor o kadınlarla bu kadınlar bir değil çıkarcı bir ergenle fedakar bi anneyi bir tutamazsın

Kadın her zaman haklıdır diye bir güruh var, şu nafakadan olmamak için evlenmeyen var birdaha para tatlıdır hele çalışmadan geliyosa😂
Merak etme kadınların bu ülke de aldığı para çalışmadan geçinebileceği kadar ultra düzey bişey değil bin lira gibi mevlalar söz konusu olan para evlenirken iyi mağdur ederken iyi dayak atarken iyi aldatırken iyi ama işşş paraya gelince haksızlık haksızlığın kitabini yazan adamlar haktan hukuktan konuşmasın okey

Kimsenin parasına tamah edecek kadar düşük kadınlar değiliz Allah her kulun rızkını da verir. Kadınlar zaten yaşadıkları çektikleri acıdan dolayı karşı taraf gibi fiziksel şiddet uygulamadığı için ekonomik şiddet uyguluyor var sayalım biz onu maksat bedel ödetmek bizden sonra ki hiç bir kadını mağdur edemesin.

Ee yine etmiş kabul ediyorsunuz ki. Normalde maddi manevi tazminat talep edersin vs çok fazla yıpratıp çalışmayacak duruma getirmişse zaten boşanırken mal varsa paylaşım yapılıyor birde maaşının yarısını istemek nerden baksan haksızlık ve ona el açmak. Yani bir nevi nikah yok ama karısı gibi gelirine ortak olmaya devam etmek. Bu bir sömürüdür. Gün gelir sizden talep edilirse anlarsınız bir erkek sizden nafaka talep ederse biliyorsunuz ki şiddet sadece dayak değil sözel -psikolojik de oluyor.
Ayrıca ben bir KADINIM her koşulda kadını desteklemek zorunda değilim. Unisex bakıyorum diyebiliriz 😂👈

X