Boşanma davalarında tazminatın ne kadarı avukatın olur?

esmermavigoz

kafası karmakarışık bir kadın..
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2015
562
413
Merhaba arkadaşlar.
Bir avukat arkadaş yanıtlarsa daha memnun olurum
Ben eşimden boşandım, başta avukata avukatlık ücretini ödedim, sonrasında tazminat kazandım ve avukatım tazminatımın %25ini alıyor. İnternette bir kaç sitede okuduğumda normalde %15i kadarını alması gerektiğini gördüm. Şaşkınım, aylar geçti ve eski eşim tazminatımı her ay taksit taksit yatırıyor, avukat her yatırdığı paranın %25ini kendisine ayırıyor kalanını bana yolluyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim...

Bunun yazılı olarak anlaşmasını yapmadınız mı avukatınızla? Baştan konuşulmadı mı?
Konuşup konuşmadığımızı hatırlamıyorum.
O aralar kafam çok karışıktı ve baştan kesinleşmesi gereken bişey olduğunu bilmiyodum zamanla konuşuruz diye düşündüm ama bana dediki “biz başta zaten %25i diye konuşmuştuk”
Ben yasal olarak alabileceğinin en fazlasını soruyorum en fazla 15 alabiliyorsa neden 25 aldı ve bunu ona nasıl sormalıyım?

Avukatınız yasal olarak %25'inden fazlasını alamaz. Sözleşme ile bu oranın daha azı da kararlaştırılabilir tabi.
Çok teşekkür ederim. İnternette %15 yazıyor ama bu ortalama ücret sanırım. Çevremdeki boşananlarda %10 -%15 oranında vermişler. Ben çok yüksekten verince şaşırdım. %25i 15 milyar para ediyor ve beni düşündürdü haliyle..

X