Boşanma davası açtım, Allah kimsenin başına vermesin...

canım çok şaşırdım, hala sevgi var diyorsun, aslında bi süre ayrı yaşasanız, bi test etseniz

özlüyormusunuz birbirinizi, ev düzeninizi...

hem zaman kazanmış, hemde zaman tanımış olursunuz bence birbirinize

şöyle bi kafanızı toplar, ikinizde bir hayat muhasebesi yaparsınız diye düşünüyorum

hakkınızda hayırlısı olsun canım, üzüldüm...

çok üzücü bir durum.aynı şeyleri yaşamış biri olarak söylüyorum bir birinizden uzak kalmayı deneyin.keşke bu kararı vermeden önce yapsaydınız bunu.senin bunu gerçekten istemediğini hissettim biraz daha düşünün kolay değil inan.ALLAH yardımcın olsun.

Çok şaşkınım, açtığın konularda sımsıcak bir yavadan bahseder gibiydin, durumun bu hale gelmesine çok şaşırdım, beklemiyordum. Onu hala çok seviyorsun belli, bir insan anlayabilir karşındakinin sevip sevmediğini, seni sevdiğini, sadece gurur yaptığını hissediyormusun?
Sana söylediği laflar cidden çok kırıcı ama insan sinirli anında ne söylediğini bilmiyor ve sonradan çok pişman oluyor. Bundan sonraki tutumunu izle onunda istemediğini hissedersen ilk adımı sen at.
Gidicek yerin varsa bir süre ayrı kalmakda iyi gelebilir.

bukadar çok tartışmaya eğer sevginiz azalmadıysa
demek ki gerçekten çok seviyorsunuz
anlayamadığım şu
neden sevginiz bunların üstesinden gelemiyor?

sıcak bir yuva vardı elbette ama kavgalarımız, üste çıkma sürtüşmelerimiz oluyordu kimi zaman, ama benim yükseklisansı bitirmem ve onunla çalıştığım okuldan ayrılıp daha iyi bir okula geçmem herşeyi değiştirdi...........anlatamam kızlar ya...bana çok kötü davranıyor....bu sabah işe geç kalacağını düşündüğüm için seslendim, bana bağırdı.....oysa ki sanane bırak geç kalsın işe.....

ayrı bir yerde kalma düşüncesine pek sıcak bakmıyorum. çünkü kalacak bir yerim yok, ev bulup taşınacağım.........ailemin yanına da gidemem............

bukadar çok tartışmaya eğer sevginiz azalmadıysa
demek ki gerçekten çok seviyorsunuz
anlayamadığım şu
neden sevginiz bunların üstesinden gelemiyor?

belki de sadece ben seviyorum, belki de bizim sorunlarımız sandığımızdan daha ciddi. hiç bir şey bilmiyorum
tek bildiğim ben de o da çok yorulmuşuz..............

bu kararı verirken düşünmüşsünüzdür çok,yine de aceleye getirmeyin derim,biraz ayrı kalın,oturup tekrar takrar konuşun,birbirinizi seviyorsunuz.

yaa :çok üzgünüm: erken olmadı mı
bence acele davrandınız olur böyle kavgalar diye düşünüyorum
bizimde nisanda 2 yıl olucak
bi 2 yılı devirinde öyle karar verin :çok üzgünüm:

üzüldüm.. çünkü boşanmanız bence biraz restleşmeler üzerine olmuş..
yani boşanmayı istemek snaki karşısındakine "sen suçlusun" imajını vermek için..
aranızdaki bağlılığı ancak siz bilebilirsiniz,boşanma süreciniz devam etsin ama bence kavga bile etseniz iletişimi koparmayın..

sanıyorum inat ilişkinizi yaralıyor.. inşallah huzuru bulursunuz..​

belki de sadece ben seviyorum, belki de bizim sorunlarımız sandığımızdan daha ciddi. hiç bir şey bilmiyorum
tek bildiğim ben de o da çok yorulmuşuz..............

cnm sen tabiki bi yere gitme ama eşine madem dilekçe vermeye kadar geldi evlilğimiz madem benden kurtulunca kurban kescek kadar sıkılmışsın bi süre aynı çatı altında kalmıyalım de o gitsin bi yere ..yorgunluğunu çok iyi anlıyabiliyorum buna en iyi gelcek ilaç bi süre ayrı kalıp birbirinizi özlemeniz ..şayet özlemezseniz zaten bu evlilik bitmiştir demektir malasef :1no2:

Canım ya çok üzüldüm senin adına.
Bence senin için içinde azda olsa sevgi varsa, onda da varmı yok mu bunu bir anlamaya çalış.
Eğer yoksa, onda sevgi kalmadıysa sana karşı... tamam... ama öyle değilse yazık olur ikinize de..

evlılıgın en zor gunlerındesınız.ben 23 esım 26 yasında
3. yılımıza gırıyoeuz.evlılıgın ılk 3 yılının en tehlıkelı donem oldugunu bılıyoruz.
kavga edıyoruz tabıkı ama en azından baska odalarda sakınlesıp tekrar konusabılıyoruz
ama asla askımızı tehlıkeye atacak seyler yapmıyoruz.
evlılık ve ask kolay bulunmuyor.
tamam bosanın bakalım gerısı nolacak yapamayacaksınız.
denemesı sızden....

Canım Allah yardımcın olsun öncelikle zor bi dönem geçiriyorsun belli.
Ama Boşanma davası açmak yerine biraz ayrı kalıp kendinizi dinleneseniz ayrılık büyük sevgileri kuvvetlendirir.. Belki ikinizde hatalarınızı anlayıp ne yaptık biz diceksiniz ve mutlu olcaksınız nerden biliyosunki...
Sonradan ''Keşke'' dememek için bi deneyin bu yolu derim..

Oysa ki sen değilmiydin EŞİNİN BEKAR EVİNE GELİN GİDEN!!!!!

Sevgin için idareli yaşamayı öğrenen, fedakarlık eden, eşya da para da gözü olmayan, birgün evimi dilediğimce döşeyeceğim ama eşime destek olmam lazım diyen..... vs....

Sendin o ben bile hatırlıyorum; eşin çabuk unutmuş....

Yine dilim tutuluyor, haykıramıyorum, konuşamıyorum çünkü hala evlisin etkilemek istemiyorum arkadaşım....

İnşallah kararın sana mutluluk getirir....

Canım ya...
Yazdıklarını okudum çok üzüldüm, herkes düşüncelerini yazmış zaten benimkilerde onlardan pek farklı değil. Allah ikiniz içinde hayırlısı ne ise onu versin canım...

canım ya gerçekten çok şaşırdım konu sahibinin sen olduğunu görünce..

inanamadım vallahi tekrar tekrar dönüp baktım acaba yanlışmı okudum diye..

yaşadıklarını ancak sen bilirsin tatlım ama biraz acele etmiyo musunuz?

birkez daha oturup etraflıca herşeyi konuşsanız olmaz mı?

bulamaz mısınız bir çözüm yolu??

vallahi çok üzüldüm ben ya...

Canım benim ben evlilikte 2,5 seneyi geride bıraktım.Bu süre içinde ne kavgalar yaşadık eşimle.Bu 2-3 sene öyle meret birşeyki insanın hayatını karartıyor.Bende çok kez eşime boşanalım olmuyo dedim o kavganın siniriyle oda tamam dese boşanacağız yani.Allahtan o hep sinirlerine hakim oldu.Ve halada atlatabilmiş değiliz ama tartışmalar önceki zamanlara göre biraz daha azalıyor.Ben enazından 1 sene daha böyle hararetli geçecek die düşünüyorum.Daha geçengün büyük bir kavga ettik ve ben telefonu aldım babamı arıyordum gel beni al bu adamdan boşanacağım die :roflol: eşim telefonu zor aldı elimden.Bence sizinkide böyle fevri verilmiş bi karar.Ve şuan aranızda birazda inat var.Bu inadı sen kır konuş eşinle durdurun dilekçeyi bi süre ara verin evliliğinize.Eğer ailen anlayış gösterirse onların yanına git bi süre ayrı kalın.Çünkü hala seviyorsunuz birbirinizi evliliğiize yazık etmeyin.
Herşey gönlünce olsun...a.s.

canım yaaa çok şaşırdım yazını görünce..yanlış hatırlamıyosam yeni eve taşınacaktınız,dekorasyon için uğraşıyordun..bence kızgınlıkla ve inatla verdiğiniz bir karar..lütfen gurur yapmadan tekrar konuşun,arada sevgi varsa herşeyi düzeltebilirsiniz...

herhaldeki 2009 ayrılıklarla geçecek:çok üzgünüm:
duyduğum ayrılık haberleri çok oldu bu sefer yaa,
hemde hiç beklemediğim kişilerden,
Rabbim kimsenin yuvasını bozmasın,
bende arkadaşların dediği gibi,birbiriniize zaman ve şasn verin derim,
inanki gerçekten ilk 3 sene böyle oluyor herkesde,
sinirle ne sözler söyleniyor ne sözler duyuluyor,
hayatta duymaya tahammül edliyemeyen sözler işitiyor kulaklar,
bizde eşimle 1.5 senemize gireceğiz,ama inan bazen hergün kavga ediyoruz,
bir üste çıkma çabası,bir inatkii yiyip bitiriyor bizi,
ama dönüp ya o gelir hatasını anlar yada ben,
çook boşanmamnın eşiğinden döndük,