Arkadaşımın garip durumu.

Diyelimki gerçekten dediği gibi
Bu çocuk kreşde akşama kadar zaten kaç
öğün yemek yiyordur
Akşamda kreş çıkışı babasının yanınada gittiğini varsayalım, ilaki ordada yiyordur hadi diyelim yemedi
Dışardan insan birtek pilav söylemez
Pilav ek olarak gelir yemeğin yanında
Evet, arab ülkelerindede öyle.
O yüzden 1-2 yaşında çocuğunun bile bile aç, sefil, ilgisiz bırakıldığıana ben inanmadım.
Kreşte yemek yok burada hiçbir kreşte yok evden götürüyosun arkadaşımda bazen patates kızartması yapıp koyduğunu söyledi onun dışında pilav. Sürekli pilav yemelerinin sebebi burada bi restorantın sahibi arkadaşımın eşinin akrabası ve restorantta sadece kuzu etli pilav veya tavuklu pilav satılıyo. Arkadaşımın dediğine göre çocuğu tavuk et vs yemiyomuş.

Kreşte yemek yok burada hiçbir kreşte yok evden götürüyosun arkadaşımda bazen patates kızartması yapıp koyduğunu söyledi onun dışında pilav. Sürekli pilav yemelerinin sebebi burada bi restorantın sahibi arkadaşımın eşinin akrabası ve restorantta sadece kuzu etli pilav veya tavuklu pilav satılıyo. Arkadaşımın dediğine göre çocuğu tavuk et vs yemiyomuş.
İnanmadığımı belirtmiştim

Diyelimki gerçekten dediği gibi
Bu çocuk kreşde akşama kadar zaten kaç
öğün yemek yiyordur
Akşamda kreş çıkışı babasının yanınada gittiğini varsayalım, ilaki ordada yiyordur hadi diyelim yemedi
Dışardan insan birtek pilav söylemez
Pilav ek olarak gelir yemeğin yanında
Evet, arab ülkelerindede öyle.
O yüzden 1-2 yaşında çocuğunun bile bile aç, sefil, ilgisiz bırakıldığıana ben inanmadım.
Valla 1 yaşındaki bebeğin bütün gün kreşte olması başlı başına Bi sorun. Kuzu da çevirse belli yani annenin bebeğiyle bağı. 9 da gidip akşam 6 da eve geliyormuş 1 yaşındaki bebe sanki beyaz yakalı gibi. 😂😂😂Annenin çalışması ya da mecburi durumlar hariç, Bunu belirteyim de mecburen bırakan anneler okuyup üstüne alınmasın. Sonra da babasına postalıyormuş zaten. Oturup bütün gün kocasıyla sorunlarını çekiştireceğine çocuğuyla iki ilgilensin. Bu konunun benim için çok tartışılacak Bi tarafı yok, eğer anlattığı gibiyse b.k gibi Bi anne. Bence konudaki en önemli şey de o çocuk.

Dayısı çocuğu bırak gel demiş arkadaşım da benim ağzımı aramıştı bende ona sakın bırakma demiştim. Çocuğu cidden aşırı yaramaz, yinede tam gün çok fazla. Yemek konusuda çocuğu doğduğunda 1 sene bakıcı getirmiş yemek öğretmeye çalışmış ama arkadaşım öğrenememiş yapamıyorum diyor.
Ay bana anlatma. Sen gidip yarın kahve içecen arkadaşınla, ben burda boş yere sinir oluyorum.

Arkadaşınız da olsa hayatına bu kadar müdahil olmanız çok gereksiz geldi bana. Beraber yıllarımızı geçirdiğimiz dostlarımızın bile evliliği ile ilgili konularda, yani onun özel hayatını ilgilendiren durumlarında sınırları bilmemiz gerek diye düşünüyorum. Aynı şekilde karşı tarafın da aynı konularla sizi yormaması gerekir. Eşiniz doğru söylemiş, bence de ilgilenmeyin. Zaten sıkıntısı olan insan sizin bir lafınızla boşanacak değil. Hem belki bilmediğiniz şeyler de vardır. Sonra bir şey olur sizin başınız ağrır, siz kötü olursunuz.

Valla 1 yaşındaki bebeğin bütün gün kreşte olması başlı başına Bi sorun. Kuzu da çevirse belli yani annenin bebeğiyle bağı. 9 da gidip akşam 6 da eve geliyormuş 1 yaşındaki bebe sanki beyaz yakalı gibi. 😂😂😂Annenin çalışması ya da mecburi durumlar hariç, Bunu belirteyim de mecburen bırakan anneler okuyup üstüne alınmasın. Sonra da babasına postalıyormuş zaten. Oturup bütün gün kocasıyla sorunlarını çekiştireceğine çocuğuyla iki ilgilensin. Bu konunun benim için çok tartışılacak Bi tarafı yok, eğer anlattığı gibiyse b.k gibi Bi anne. Bence konudaki en önemli şey de o çocuk.
Sanmıyorum öyle olduğunu.
Öyle bir tempoya 1 yaşındaki çocuk değil 30
yaşındaki insan dayanamaz, sade pilav ile beslenen çocuk hergün akşama kadar kreşe gidemez düşer bayılır 2 gün sonra. Kreşdede yemek verilmiyormuş ya hani. En kötü ihtimali düşünürek yaziyorum.
Ayrıca benim arkadaşım böyle istismarcı anne olsa ben ona iyi arkadaş ama demem mesela.
Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu anlatayım demişer.
Anlatabildimmi?

Yaşındkai insan dyanamaz, sade pilav ile beslenen çocuk hergün akşama kadar kreşe gidemez düşer bayılır 2 gün sonra. En kötü ihtimali düşünürek yaziyorum.
Ayrıca benim arkadaşım böyle istismarcı anne olsa ben ona iyi arkadaş ama demem mesela.
Anlatabildimmi?
Yine laf döndü dolaştı bana geldi:) şaşırdık mı hayır

yaşındaki insan dayanamaz, sade pilav ile beslenen çocuk hergün akşama kadar kreşe gidemez düşer bayılır 2 gün sonra. Kreşdede yemek verilmiyormuş ya güya. En kötü ihtimali düşünürek yaziyorum.
Anlatabildimmi?
E sabahtan beri aynı şeyi yazıyorum ben de. Madem arkadaşın böyle biri sen niye görüşüyorsun kes ilişkini diye. Ama iyi biriymiş tutturdu. Mübarek olsun arkadaşlığınız dedim ben de napim. Totalde seninle aynı fikirdeyiz yani. Böyle biriyle arkadaşlık yapılmaz. Ya evet uyduruyor, ya da sırf arkadaşına bakıp kendini daha iyi hissettiği için hayatında tutuyor.

Konu amacından hızla uzaklaşıyor
Ne güzel hepimiz tü kaka ikinci eş, kötü anne dicektik.
Konusahibini iyi hissetirecektik.
Olmadı…
Tüh
Kadın burda değil olsa ona da saydırırdım da şuan Bi anlamı olmaz. 😂Konu sahibine de arkadaşlığını bitir diyoruz, iyi biriymiş vazgeçemiyor. O zaman kapat git konunu napalım biz buradan kadına. Kendi yarın oturup çayını kahvesini içecek bizi burda kadına dolduruyor boşuna.

Merhaba öncelikle kk kadınları, kısacası kendimden bahsediyim, ben yurtdışında (arap ülkesi) yaşıyorum ve 23 yaşındayım ve aralık ayında benimle aynı yaşta olan bi kızla tanıştım, izmirli. Direk birbirimize çok ısındık ve her hafta 1-2 kere görüşmeye başladık, ikimizinde çocuğu var. Onun eşi yemenli ve arkadaşım bana eşinin ikinci karısı olduğunu söyledi. Çok şaşırdım çünkü arkadaşım gerçekten vs mankenlerine taş çıkartıcak kadar güzel bi kız ve bu durumu 3 senedir normal karşılıyo yani boşanmıyor. Kız arkadaşımın anneside senin küçük çocuğun var dayan sonra boşanırsın gibi saçma şeyler konuşuyor arkadaşıma. Ben arkadaşımı çok seviyorum ve bana eşiyle 2 senedir ayrı yataklarda yattığını söyledi. Fakat eşi bana ben …’den ikinci çocuk istiyorum gibi şeyler söylüyor o yüzden bana inandırıcı gelmedi. Bu kız bana tanıştığımızdan beri sürekli boşanıcam boşanıcam diyor ama hiçbir zaman boşanmıyor ve dediğine göre evlendikten sonra eşinin 2. Bir karısı olduğunu öğrenmiş ve eşi evrakta sahtecilik yapmış yani trde evlenmelerine rağmen bekar yazıyomuş belgelerinde. Ama arkadaşım 3 senedir boşanmıyor bu durumu bilmesine rağmen. Kocası çok iğrenç bir adam, 3-4 kere gördüm ve hareketleri sapık gibi. Örnek veriyim ben başörtülüyüm ve onların evinde namaz kılarken sürekli içeri girmek istedi ve arkadaşım bana hadi hadi diye acele ettirdi. Yani hareketlerinden anlayabilirsiniz bu adamda birşey olduğunu. Bana tanıştığımız günden beri boşancam boşancam diyen arkadaşım geçen haftalarda trye gitti (kocası trye yollamıyor asla gitseler bile 1 hafta kalıyormuş ve arkadaşımla birlikte gidiyor) ve gitmeden önce bana trde ona boşanma davası açıcam dedi bende onu destekledim ve hep yanında oldum fakat beni yine kandırdı ve dava açmadı. Arkadaşımın çocuğu 2 yaşında ve 1 yaşından beri kreşe gidiyomuş ve eşi birden bire çocuğu kreşten alıcam vs demeye başlamış, arkadaşımda bakıcı istemiş ve eşi param yok diye reddetmiş. Benim arkadaşım çocuğu o istedi diye yaptım felan gibi saçma şeyler söylüyor bana ve 1 yaşından beri çocuğu saat 9dan 4 e kadar kreşte bırakıyor kendisi çalışmamasına rağmen. Evde çocuğa yemek yapmıyor hep dışardan yiyorlar ama hergün. Tabi eşi kreşe göndermicem diyince arkadaşım korktu çocuğa bakıcam diye şimdi gerçekten boşanma davası açtı ama bana çok saçma geliyor bunca zaman bekledi ve eşi bakıcı almayı kabul etmiyor çocuğu da kreşe göndermek istemiyor rahatından ödün verecek diye boşanma davası açmak istemesi bana çok saçma geliyor. Birden bire bu olaydan sonra karar verdi ve açtı davayı. Bana da eşinin yapmayacağı şeyleri söylüyor eşi güya trden arkadaşıma ev alacakmış ve 700 dinar nafaka ödicekmiş. Bu adam arkadaşıma çok az para veriyor ve çocuğunu burada ki en ucuz kreşe yolluyor ona rağmen arkadaşım sürekli bana bu adam üzerinden hava atmaya çalışıyor ve bizim buradaki en pahalı okula eşinin çocuğunu göndericeğini söylüyor (ortalama türk parasıyla yıllık 100.000 tl) ama eşi asla bunları yapıcak bi insan değil, arabası bile yok. Ben arkadaşımı kıskanmıyorum ama üzülüyorum resmen bi yalan içinde yaşıyor. Geçen gün ağzımı aradı benim ve bana “dayım çocuğu bırak gel” kendi hayatını mahfetme gibi şeyler söyledi dedi ve benden fikir almak istedi. Bende ona asla çocuğunu burada bırakmamasını ve boşanıp yanına almasını söyledim. Trde bana boşanma davasını açmayacağını annesinin ona çocuğun daha küçük sabret dediği için boşanmayacağını söyledi bende tamam dedim. Buraya döndüğünde yine 173637 kere anlattığı olayları ve kocasını şikayet etmelere başladı bende ona artık kızdım ve lütfen artık bana anlatma çünkü sana destek olsam bile birşey yapmıyosun bu adamdan boşanmazsın sen gibisinden çıkıştım ve bence bana alındı artık 2 3 haftada bir görüşmeye başladık ama gerçekten ben sıkıldım artık onun hikayelerinden çünkü boşanmıyor şimdi kocası onu zor duruma sokuyor diye boşanıyor sırf evde çocuğuna bakıcak ve dışarı çıkamıcak diye biliyorum. Evleri çok eski ve kız grubundan birtek ben gittim evine kimseyi evine davet etmiyor utanıyor garip garip tripleri var. Şimdi arkadaşım benden uzaklaştı çünkü bu sefer kafayı buraya takmış hiçbir mesleği olmamasına rağmen, eşinin pisliğin teki olmasına rağmen boşandıktan sonra burada kalmak istiyomuş ve bende ona akıl verdim burada kalırsan eşin senle uğraşır ve buranın en kötü yerinde ev tutar sana diye ve bence doğruyu söylemelerim onun gıcığına gitti ve benden uzaklaştı. Sizce bundan sonra ben arkadaşıma nasıl davranmalıyım? Artık hiç karışmayıp konuyu mu değiştirsem? Buluştuğumuzda tek konumuz o ve eşi oldu çünkü.
Madem bu kadar kotu neden arkadaslik ediyosunuz?

Arap ülkesine bir insan neden gider ki😂Allah akıl fikir versin trye dönerim ben olsam bir şekilde bu insanlarla muhattap olmak istemem.orada bir sürü eşli adam var kadınların normal olmamasına şaşırmadım.

Ben neden attan inip eşşeğe binmiş oluyorum anlamadım :KK70: benim için nereli olduğu önemli değil, severek evlendim eşimle ailemde çok seviyor her yıl 3 4 kere ülkeme geliyorum…
Sizin eşiniz de mi Arap? Peki eşleriniz görüşüyor mu? Sanki eşiniz tüm bunların dışında kalıyor gibi anladım. Ailece görüşecekseniz görüşün yoksa tek gitmeyin o adam evdeyken. Arkadaşınizla da mesafeli devam edin kimse yoksa orada. Yani özeline girip kafa yormayın akıl da vermeyin neden çocuğunu istemiyor kadın?

Evet benim eşime ters bu durum! Yapmaz demek olmuyor ama ! Senin kocan da seni aldatabilir, kimse yarının garantisini veremez.
Aldatabilir, boşanırız. Senin üzerine 2. eş gelirse senin buna hakkın var mı? Bir kadın olarak medeni hukuk gibi bir nimeti elinizin tersiyle itip şeri hukuk övüyorsun.

X