Boşanma değil cinayet davası...

Papatyakb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2018
1.641
1.277
39
Herkese merhaba,
Biliyorsunuz buraya daha önce de konular açmıştım bunlardan bazıları davayla ilgiliydi. Çekişmeli boşanma davası bildiğiniz cinayet davasına döndü benim gözümde. Katili eski eşim kurbanı ben!… Böyle abartıyor gibi göründüğüme bakmayın, gerçekten sadece çocuğum için Allah’tan güç istiyorum. İnancım olmasa bu iğrenç insan yüzünden belki çoktan canıma kıymıştım. Evlilik içinde yaşadıklarım bile ağırken boşanma aşamasının en az evlilik yılları kadar ağır olmasını beklemiyordum. Anlaşmalı ayrılır demiyordum ama bu kadar şeref yoksunu olabileceğini düşünmezdim!… Konuya girecek olursam, evlilik zamanı içinde kendi aldığı annemin, babamın, eşimin dostumun benim herkesin ses kaydını üzerinde oynayarak mahkemeye delil olarak sunmuş. Bilir kişi ne duyduysa onu yazıya dökmüş. Konuşmalarda tarih bilgisi yok. Avukatım iyi olmadı anneniz onunla konuşurken ifadeleri çok kötü olmuş kızımı yoldan çıkaran … arkadaşıdır, onun yüzünden oldu gibi şeyler söylüyor. Bana geçen gün sıkıştırdım evlilik öncesi başkaları oldu diye itiraf etti yıkıldım bana yakışmaz kızım dedim gibiifadeleri var annemin. Bazı cümleleri doğru olsa da işine geldiği gibi yansıtmış her şeyi. Ama konuşmanın orjinali böyle değil. Benim de konuşmalarıma baktığımda kendini haklı çıkarak şekilde kesmiş birleştirmiş bir kurgu programıyla ve kafasına göre delil olarak sunmuş. Ta evliyken bugünlerin planını yapacak kadar tehlikeliymiş ama ben görememişim. Israrla konuşurken kendini haklı çıkarmaya yönelik abul sabuk konuşmuş ben de saf saf tartışmak istemiyorum gibi kapatmaya çalışmışım. Şimdi diyeceksiniz ki hukuka aykırı yolla elde edilen ses kaydı delil olarak sunulamaz. Avukatım da böyle itiraz edecek, dahası suç duyurusunda da bulunacağız savcılığa. Avukatım bir ceza çıkacağını sanmam ama uğraşıyorsa biz de uğraşırız dedi. Ama mahkemenin kanaatini bu kayıtlar etkiler diye korkuyorum. Evlilik öncesi ilişkilerime sürekli atıfta bulunup sanki evliliğimiz bu yüzden sağlıklı olmadı gibi çarpıtıyor hatta evliyken de sanki geçmişteki ilişkilerimle görüşmüşüm algısı yaratıyor. Ben nasıl uğraşacağım bu pislikle nasıl temizleyeceğim… Bir çocuğum var ve gençliğimdeki hataları evlilik boyunca duyduğum hakaretlere uğradığım yetmez gibi şimdi de mahkeme önünde beni namussuzlukla suçluyor. Dahası evlilik öncesindeki ilişkileri kullanıyor. Beni çok afedersiniz resmen para karşılığı müşterilerim var, eskortluk yapmışım gibi yansıtıyor. Böyle olanlara bir şey demiyorum yanlış da anlaşılmasın ama iftira atıyor devamlı. Gücüm tükeniyor sizinle paylaşmak istedim. Uzun olduysa lütfen kusuruma bakmayın. Bu kayıtları okuduğumda beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Bir insan! nasıl bu kadar tehlikeli olur. Kendimi ölü gibi hissettim.

Hiç canınızı sıkmayın, daha geçen gün haberlerde aldatılan eş gizlice eşin telefonundan mesajları bulup mahkemeye delil olarak sunduğu için ceza aldı özel hayatın gizliliğini ihlalden, bırakın delil olarak kullanılmayı. Ki o konuda kişi aldatılmış, mağdur olduğu halde. Sizin montajlanmış ses kaydı kesinlikle delil olmaz, aksine ceza da alır, mahkeme dinlemez bile bence

Yargıtay'ın, kişinin kendini başkaca ispatlama zorunluluğu olmayan durumlarda ses kaydı yapmasını suç kabul etmediği kararları mevcut. Ama sizin durumunuzda üzerinde oynanan, delil elde etmek için ses kayıtlarının birleştirilmesi mevcut.
Dikkatimi çeken ses kaydının üzerinde oynamış siz fark etmişsiniz. Bilirkişi bunu fark edip raporuna eklemedi mi ? Zira bu tespit edildiğinde sağlıklı bir delil olmadığının hakim farkına varır diye düşünüyorum.. Ayrıca şikayet etmeniz de çok doğru olmuş, Yargıtay'ın kararlarındaki kendini ispat etme hali başka, kaydı kurgu programı ile kesip birleştirip çarpıtılmış delil sunmak başka bence..

Ayrıca pes etmeyin ne demek canımdan geçerdim. Ne için ? Geçen bir arkadaşın konusunda da söyledim. İnanın her çekişmeli boşanma bu şekilde. Siz süreci avukatınıza bırakın, ilgilenmeyin onu sunmuş bunu değiştirmiş, şu iftirayı atmış. Avukatınız bunun için var. Siz kaç kişi gördünüz mahkemede evet efendim eşime şiddet uyguladım, aldattım ya da eşim haklı bu evliliğin bitmesine ben sebebim diyen ? Ben söyleyeyim avukatım ve bir elin parmağını geçmez, çoğunlukla çirkinleşiyorlar. Malesef medeni boşanmayı bilen, çocuğu için dost kalabilen kişiler azınlığın da azınlığı halinde..

Çocuğunuz da varmış, lütfen kendinizi hırpalamayın. Kendinizi de daha fazla üzmeyin. Mutlu güzel bir hayat kurun kendinize. Hakkınızda hayırlısı olsun 🙏🏻

Son düzenleme:
Özel hayatı ihlalden ceza alan insanlar var, emsal karar olarak sunulabilir mahkemeye. Asla canınızı sıkmayın böylesi şeytanlaşmış insandan kurtulmuşsunuz çok şükür.. evladınızla beraber inşallah çok huzurlu sağlıklı uzun bir ömür yaşarsınız 💙 tez zamanda aydınlığa kavuşmanız dileğiyle..

Hadi evlenmeden önce eskorttunuz. Bir sürü kişiyle ilişkiniz oldu. Eski eş olacak o şeref yoksununun gözü nereye bakıyordu da neden sizle evlendi? İsterseniz evlenmeden önce umumhanede çalışırsınız. Bu sadece sizi ilgilendirir. Yeter bu kadar ezik olmayın artık. Hakimler aptal mı? Bu iddialarla, dalaverelerle ilk kez mi karşılaşıyorlar? Ses kayıtları üzerinde oynanma yapılabileceğini, erkeklerin üç kuruş vermemek için çocuklarının annesine ne iftiralar atabileceğini bilmiyorlar mı? Ses kaydı varsa var. Bu adam kudurmuş it köpek gibi yeterince etrafa saldırdı. Belasını bulması yakındır. Hiçbirşeycik olmaz siz içinizi ferah tutun.

Ozel hayatin gizliligini ihlal diye bir sey yok mu yahu?
Bir ara bir cinayet davasinda alt komsu bir ustundeki kadin dayak yerken delil olsun diye ses kaydi almisti. Birakin delil yapmayi kadina ceza yazdilar ozel hayatin gizliligine saldiri diye.
Bu nerenin mahkemesi , nasil oluyor da gizli cekilmis kayitlar delil olabiliyor?

Böyle ş....lerin Allah belasını versin diyecem olmayacak benimki de bana hastalık bulaştırmıştı mahkemede o hastalığın benden ona bulaşmadığı ne malummuş diye dilekçe yazmış ve ben evlenmeden önce veya sonra kimseyle cinsi münasebetim olmadığı halde Rabbime sığın bol bol dua et Allah yardımcımız olsunnn inşallah

Hiç canınızı sıkmayın, daha geçen gün haberlerde aldatılan eş gizlice eşin telefonundan mesajları bulup mahkemeye delil olarak sunduğu için ceza aldı özel hayatın gizliliğini ihlalden, bırakın delil olarak kullanılmayı. Ki o konuda kişi aldatılmış, mağdur olduğu halde. Sizin montajlanmış ses kaydı kesinlikle delil olmaz, aksine ceza da alır, mahkeme dinlemez bile bence
İnşallah dediğiniz gibi ceza alır. Savcıya bu ciddi bir suç değil mi dedim çok da değil dedi :/ Takipsizlik kararı bile verilebilir dedi. Umarım yaptıkları yanına kar kalmaz…

Yargıtay'ın, kişinin kendini başkaca ispatlama zorunluluğu olmayan durumlarda ses kaydı yapmasını suç kabul etmediği kararları mevcut. Ama sizin durumunuzda üzerinde oynanan, delil elde etmek için ses kayıtlarının birleştirilmesi mevcut.
Dikkatimi çeken ses kaydının üzerinde oynamış siz fark etmişsiniz. Bilirkişi bunu fark edip raporuna eklemedi mi ? Zira bu tespit edildiğinde sağlıklı bir delil olmadığının hakim farkına varır diye düşünüyorum.. Ayrıca şikayet etmeniz de çok doğru olmuş, Yargıtay'ın kararlarındaki kendini ispat etme hali başka, kaydı kurgu programı ile kesip birleştirip çarpıtılmış delil sunmak başka bence..

Ayrıca pes etmeyin ne demek canımdan geçerdim. Ne için ? Geçen bir arkadaşın konusunda da söyledim. İnanın her çekişmeli boşanma bu şekilde. Siz süreci avukatınıza bırakın, ilgilenmeyin onu sunmuş bunu değiştirmiş, şu iftirayı atmış. Avukatınız bunun için var. Siz kaç kişi gördünüz mahkemede evet efendim eşime şiddet uyguladım, aldattım ya da eşim haklı bu evliliğin bitmesine ben sebebim diyen ? Ben söyleyeyim avukatım ve bir elin parmağını geçmez, çoğunlukla çirkinleşiyorlar. Malesef medeni boşanmayı bilen, çocuğu için dost kalabilen kişiler azınlığın da azınlığı halinde..

Çocuğunuz da varmış, lütfen kendinizi hırpalamayın. Kendinizi de daha fazla üzmeyin. Mutlu güzel bir hayat kurun kendinize. Hakkınızda hayırlısı olsun 🙏🏻
Çok teşekkür ederim. Tek isteğim çocuğumla bundan sonra güzel bir hayat geçirmek. Dediğiniz gibi kendini başka ispatlamakta yolu yoksa ancak delil olarak kabul ediyor ama bu kayıtlar resmen algı oluşturmak için kurguyla yapılmış kayıtlar. Biz de itiraz edeceğiz. Zaten dün annem ve kayıtlarda adı geçen kişilerle şikayet dilekçesi verdik. Yaptığı bana göre ciddi suç ama savcıya sorduğumda çok ciddi sayılmaz takipsizlik bile çıkabilir dedi. Sonucu bekleyip göreceğim. Dediğiniz gibi boşanma davalarında çirkinlikler olabiliyor ama bu kadar ileri gidebilen de nadirdir sanırım. Hadi yaptıklarını kabul etmemesini anlıyorum da üzerine iftiralar vs.ler.. Bir de avukatım annenizle konuşması hoş olmamaış mahkeme açısından dediği için ben de mahkemeyi etkiler mi diye endişe ettim. Avukatım evliliği beceremeyen boşanmayı da beceremiyor diyor. Sanırım doğru… :KK43:

Bu arada bilirkişi sadece duyduklarını yazıya dökmüş. Konuşmalarda tarih bile olmadığı belirtilmiş. Kayıtların kurgu programında birleştirilip orijinal gibi sunulduğunu düşünüyorum. O yüzden anlaması imkansız.

Ses kayıtları incelemeye gönderilemiyor mu?
Kesildiğini böylece kanıtlamış olursunuz
Hatta işler tam tersine döner
Mahkemeyi yanıltmak için delillerle oynamış oluyor
Biz de itirazımızda yazacağız oynadığını hatta şikayet de ettik. Bakalım ne çıkacak sonuç. İnşallah kazdığı kuyuya kendi düşer!…

Oncelikle duygusalligi bir kenara birakip o biraksa sen burakmayacaksin yakasini soyle ki bu ses kaydini surekli mahkemede dile getireceksin arastirilmasini ifitra oldugunu soylemedigin sozlerin kullanilmasini hazmedemeyecegini vurgulayacaksin ,sahitlerin olsun (onun arkadaslarindan insafli birileri olursa daha iyi olur bir arastir)pes etme sonuna kadar git ugrasiyorsa sende ugras

Ya senin annen kocanla nasıl böyle konuşur ?Senin annen değil mi?ne alaka ya ben hiçbirşey anlamadım
Ayrıca evlilikten önce yaşadığın hayat mahkemeyi bağlamaz ki.
Evlilikte sadakat hükmü vardır
Ne yaşadıysan yaşadın bu adam senle evlendi geçmişini yüzüne vurup burdan birşeyler elde edemez ki
Ne kadar aşağılık her yolu deniyor
Çocuğunun annesisin sen
Allah böyle insanlardan korusun ya

Herkese merhaba,
Biliyorsunuz buraya daha önce de konular açmıştım bunlardan bazıları davayla ilgiliydi. Çekişmeli boşanma davası bildiğiniz cinayet davasına döndü benim gözümde. Katili eski eşim kurbanı ben!… Böyle abartıyor gibi göründüğüme bakmayın, gerçekten sadece çocuğum için Allah’tan güç istiyorum. İnancım olmasa bu iğrenç insan yüzünden belki çoktan canıma kıymıştım. Evlilik içinde yaşadıklarım bile ağırken boşanma aşamasının en az evlilik yılları kadar ağır olmasını beklemiyordum. Anlaşmalı ayrılır demiyordum ama bu kadar şeref yoksunu olabileceğini düşünmezdim!… Konuya girecek olursam, evlilik zamanı içinde kendi aldığı annemin, babamın, eşimin dostumun benim herkesin ses kaydını üzerinde oynayarak mahkemeye delil olarak sunmuş. Bilir kişi ne duyduysa onu yazıya dökmüş. Konuşmalarda tarih bilgisi yok. Avukatım iyi olmadı anneniz onunla konuşurken ifadeleri çok kötü olmuş kızımı yoldan çıkaran … arkadaşıdır, onun yüzünden oldu gibi şeyler söylüyor. Bana geçen gün sıkıştırdım evlilik öncesi başkaları oldu diye itiraf etti yıkıldım bana yakışmaz kızım dedim gibiifadeleri var annemin. Bazı cümleleri doğru olsa da işine geldiği gibi yansıtmış her şeyi. Ama konuşmanın orjinali böyle değil. Benim de konuşmalarıma baktığımda kendini haklı çıkarak şekilde kesmiş birleştirmiş bir kurgu programıyla ve kafasına göre delil olarak sunmuş. Ta evliyken bugünlerin planını yapacak kadar tehlikeliymiş ama ben görememişim. Israrla konuşurken kendini haklı çıkarmaya yönelik abul sabuk konuşmuş ben de saf saf tartışmak istemiyorum gibi kapatmaya çalışmışım. Şimdi diyeceksiniz ki hukuka aykırı yolla elde edilen ses kaydı delil olarak sunulamaz. Avukatım da böyle itiraz edecek, dahası suç duyurusunda da bulunacağız savcılığa. Avukatım bir ceza çıkacağını sanmam ama uğraşıyorsa biz de uğraşırız dedi. Ama mahkemenin kanaatini bu kayıtlar etkiler diye korkuyorum. Evlilik öncesi ilişkilerime sürekli atıfta bulunup sanki evliliğimiz bu yüzden sağlıklı olmadı gibi çarpıtıyor hatta evliyken de sanki geçmişteki ilişkilerimle görüşmüşüm algısı yaratıyor. Ben nasıl uğraşacağım bu pislikle nasıl temizleyeceğim… Bir çocuğum var ve gençliğimdeki hataları evlilik boyunca duyduğum hakaretlere uğradığım yetmez gibi şimdi de mahkeme önünde beni namussuzlukla suçluyor. Dahası evlilik öncesindeki ilişkileri kullanıyor. Beni çok afedersiniz resmen para karşılığı müşterilerim var, eskortluk yapmışım gibi yansıtıyor. Böyle olanlara bir şey demiyorum yanlış da anlaşılmasın ama iftira atıyor devamlı. Gücüm tükeniyor sizinle paylaşmak istedim. Uzun olduysa lütfen kusuruma bakmayın. Bu kayıtları okuduğumda beynimden aşağı kaynar sular döküldü. Bir insan! nasıl bu kadar tehlikeli olur. Kendimi ölü gibi hissettim.
Alllah islah etsin. Söyle düşünün ya bu adamla bir 5 yil daha kaybetseydiniz. Bosanma süreci cok berbat ama kazanani yok. O ne kazanacaksiz kötüyseniz falan filan. Onun için iyi bir avukatiniz varsa dosyayi okumayin

konudan biraz bağımsız ama,
ben bunu da anlamıyorum tamam özel hayatın gizliliği falan ama başka türlü nasıl kanıtlanır ki, çok saçma geliyor bana öyle değil mi

Canınızı sıkmayın erkeklerin yaptığı genelde bu oluyor, namus ülkemizde çok garip bir kavram olduğu için sığınması çok kolay.. mahkeme böyle uyduruk şeyleri delil olarak kullanamaz, kullanmamalı.. evlilik öncesi ilişkilerinizin ne gibi alakası olabilir hepsi psikolojik şiddet bunların. Avukatınız iyiyse güveniyorsanız stres yapmayın, mal mülk paylaşımı için mi yapıyor bunları nafaka vermemek vs.. o küçük çocuğa acıdım insanlar aldatılsa bile çocuğum zarar görmesin diye mahkemede dile getirmeyebiliyor böyle bir babası olduğu için şanssız ama sizin gibi güçlü bir annesi var, gücünüzü kırmak istiyor manipüle olmayın

X