BOŞANMA DÜŞÜNCESİ

Lemoonn

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2021
36
13
29
Kızlar selam herkese,
Daha iyi anlaşılmak için biraz uzun yazacağım. 2 yıldır evliyim eşim memur, dolayısıyla düğünden sonra bende kendi memleketimi yaşadığım yeri bırakıp onun yaşadığı şehirde evimizi kurduk. Evliliğimizin ilk aylarında vajinismus sorunuyla karşılaştım 1 ay içerisinde bu sorunu çözdüm fakat bu 1 ay içerisinde her günümüzü burnumdan getirdi sürekli kavga eşyaları dağıtmalar duvara kapıya yumruk atmalar falan. Bu sorunu çözünce düzeleceğiz daha mutlu olacağız diyordu, ben bu konuyla ilgili tedavi gördüm ve sorunumuz çözüldü fakat kavgalar tartışmalar bitmiyor. 2 yıllık evliliğimiz içerisinde hiç birşekilde sohbet ve muhabbetimiz yok her akşam ve her hafta sonu arkadaşlarıyla birlikte, arkadaşlarıyla birlikte olmasada oltasını alıp kendi başına çıkıyor, bana hiç bir şekilde vakit ayırmıyor eve geldiğinde de sürekli telefonda, ya youtube den videolar izliyor yada arkadaşları ile mesajlaşıyor. Yeni evli sayılırız bende yaşadığım yerde hiç arkadaşımın olmamasından kimseyi tanımadığımdan kocam ile vakit geçirmek istiyorum fakat ne zaman bu konuyu açsam bana surat yapıyor ailemin yanına da gitmiyoruz. Beni aileme götürmüyor gitmek istemiyor. Evdendikten sonra yaşadığım yerde çok yalnız kaldım, o kendisine göre plan yaptığı için bende her hafta sonu ailemin yanına gideyim diyorum 2 hafta üst üste ailemin yanına gittiğimde veya gitmek istediğimde sen artık evli kadınsın her hafta ne işin var orada diyor. Ramazan bayramında tartışma bile sayılamayacak bir nedenden dolayı bana ailemle bayram yaşatmadı akrabaların akrabalarım değil dedi ve bayramlaşmaya gelmedi. Bunun gibi bir çok sorun, kısacası ben kendimi çok yalnız hissediyorum ailemi, doğup büyüdüğüm memleketimi , maaşı iyi olan bir işimi bıraktım evlendim onun atandığı şehire yerleştim ama sonucundan hiç mutlu değilim ve kafamda boşanma düşüncesi var. Evlilikten ne bekliyordun sen ne olmasını istiyorsun diyor. Evliliği ben mi yanlış algılıyorum birbirini seven iki insan ne için evlenir hayatı beraber paylaşmak beraber yaşamak için değil mi ?

Evliliği yanlış anlamamışsınız ama sevmeden evlenmişsiniz sırf evliliği sevip evlenmişsiniz. Evlenmeniz gerektiği için evlenmişsiniz bu sebeple hiçbir zaman bu adamla mutlu olmayacaksınız. Boşanmanız hayata geri dönmek için tek şansınız çünkü bu yaşadığınız saçma sapan bir zindan hayatı. Her şeyden izole bir ev süsü gibi yapmış sizi

Benimle benzer sorunları yasıyorsunuz. Ben de ilişkiye giremiyordum ilk gecemizde ağlamıştım bana kızmıştı sonra mışıl mışıl uyumuştu .O gün anlamıştım yanlış evlik yaptığımı.Sonra zaten ilgisizlik ,kavga ,hakaret ve beni hizmetçi gibi görmesi.Ailesinde çoğu şeyi yapmama rağmen beğenmemeleri ve nicesi.Konularimi okuyabilirsin .Sonuç olarak boşandım 2 aydır ayrıyız. 1 hafta olacak boşanalı.Suan psikoljik destek alıyorum .Bazen üzülüyorum,ama kurtulmuş olma hissi çok güzel.Umudun yeniden yeşermesi.

Severek mi evlendiniz? Ve evlenmeden önce ne kadar görüştünüz bu konuları hiç mi konuşmadınız?

Bu sorun, evlilikten farklı beklentilere sahip olan iki kişinin bir araya gelmesinden kaynaklanıyor. Eşinizin evlilikten beklentisinin de anlatımınıza göre evi düzende tutup çekip çevirecek, seks gibi ihtiyaçlarını karşılayacak birisini elinin altında bulundurmaktan öte değil anladığım kadarıyla (Flörtleşmeden mi evlendiniz? Görücü usulüne benzer bir şekilde bir araya gelmişsiniz gibi sanki). Evlilik anlayışı bunlardan ibaret olan, sizin asgari ilgi-sohbet isteminizi dahi karşılamayı yük gören, birlikte sevişmek dışında başka aktivitelerde bir araya gelemeyen birine ne yapmalısınız ki değişmeli ve evlilik anlayışını geliştirmeli?

Ne yapabilirsiniz? Bu konuda istekli olmadığı, özeleştiride bulunmadığı takdirde hiçbir şey yapamazsınız ki eşinizin davranışları da istek ve özeleştiri kabiliyeti barındırmadığına işaret ediyor anlatımınızdan. Yerinizde olsaydım, henüz evliliğin başındayken ve işler "Çocuğum var"lara kadar gelmeden, beni bu kadar yalnız hissettiren, sağlık problemlerim sırasında kapı pencere parçalayarak psikolojik şiddet uygulayan (Hastalıkta destek olmayı bile doğru düzgün başaramayan yani), çok basit bir şekilde giderilebilecek duygusal ihtiyaçlarımı görmezden gelen ve konuşmaya çalıştığımda sadece beni işaret ederek suçlayan, bastırma çabası içine giren biri ile yollarımı ayırırdım.

Evliliği yanlış anlamamışsınız ama sevmeden evlenmişsiniz sırf evliliği sevip evlenmişsiniz. Evlenmeniz gerektiği için evlenmişsiniz bu sebeple hiçbir zaman bu adamla mutlu olmayacaksınız. Boşanmanız hayata geri dönmek için tek şansınız çünkü bu yaşadığınız saçma sapan bir zindan hayatı. Her şeyden izole bir ev süsü gibi yapmış sizi
Aslında birbirmizi severek evlendik, üniversitede sınıf arkadaşıydık uzun zamandır da tanıyoruz aslında birbirimizi, sarılıyor özür diliyor güzel sözler söylüyor, eve gelirken sevdiğim şeyleri alıyor ama bunlar tek başına yeterli olmuyor

Bu sorun, evlilikten farklı beklentilere sahip olan iki kişinin bir araya gelmesinden kaynaklanıyor. Eşinizin evlilikten beklentisinin de anlatımınıza göre evi düzende tutup çekip çevirecek, seks gibi ihtiyaçlarını karşılayacak birisini elinin altında bulundurmaktan öte değil anladığım kadarıyla (Flörtleşmeden mi evlendiniz? Görücü usulüne benzer bir şekilde bir araya gelmişsiniz gibi sanki). Evlilik anlayışı bunlardan ibaret olan, sizin asgari ilgi-sohbet isteminizi dahi karşılamayı yük gören, birlikte sevişmek dışında başka aktivitelerde bir araya gelemeyen birine ne yapmalısınız ki değişmeli ve evlilik anlayışını geliştirmeli?

Ne yapabilirsiniz? Bu konuda istekli olmadığı, özeleştiride bulunmadığı takdirde hiçbir şey yapamazsınız ki eşinizin davranışları da istek ve özeleştiri kabiliyeti barındırmadığına işaret ediyor anlatımınızdan. Yerinizde olsaydım, henüz evliliğin başındayken ve işler "Çocuğum var"lara kadar gelmeden, beni bu kadar yalnız hissettiren, sağlık problemlerim sırasında kapı pencere parçalayarak psikolojik şiddet uygulayan (Hastalıkta destek olmayı bile doğru düzgün başaramayan yani), çok basit bir şekilde giderilebilecek duygusal ihtiyaçlarımı görmezden gelen ve konuşmaya çalıştığımda sadece beni işaret ederek suçlayan, bastırma çabası içine giren biri ile yollarımı ayırırdım.
Aslında severek evlendik üniversitedenn beri tanıyoruz birbirimiz, bu konuları çok konuştuk daha doğrusu tartıştık ama eşime sorsanız olayı kendi tarafından anlatır ve beni hatalı bulur , beni en çok üzen konuda aileme memleketime olan uzaklığı soğukluğu

İlişki yaşayamadığınız için her gün kavga çıkarıp eşyaları yerlere atmak mı?
Hangi mağaradan aldınız kocanız......
Çok üzüldüm adınıza, inşallah kurtulursunuz
Evet ilk zamanlar çok korkuyordum bunun bir rahatsızlık olduğunu kabullenmiyordu senşn kafanda bitirmen gerekiyor diyordu ben tedavi oldum o süreci atlattım ama hala her tartışmamızda duvara yumruk atar

Bana beni cekeceksin ,susacaksın diyordu ben de onu çekmedim.
En iyisini yapmışsınız. Banada senden bi güleryüz göremiyorum diyor yüzümün gülmemesinin sebebi davranışları
Severek mi evlendiniz? Ve evlenmeden önce ne kadar görüştünüz bu konuları hiç mi konuşmadınız?
Evet severek evlendik üniversitede sınıf arkadaşıydık birbirmizi yeterince tanıyorduk aslında. Çok kez konuştuk bu konuları ikimizde dikkatli olalım dedik ama değişen birşey olmadı. Her tartışmamız bir önceki tartışmamızdan daha büyük oluyor.

Evlilikten beklentisi neymiş sordun mu
Arada onunda yalnız kalması gerekiyormuş , arada arkadaşlarıyla balığa gidebilirmiş ama her hafta sonunu arkadaşlarıyla beraber balığa gitmekle değerlendiriyor. Senin gibi evde mi oturayım diyor. Onca laf ettikten sonra tartıştıktan o zaman bi yer söyle gidelim diyor, (benim burnumdan getirdikten sonra 🙂) sonra ben sana soruyorum nereye gitmek istersin diyorum bilmiyorum diyorsun hem kendin evde oturuyorsun hem benimde haftasonumu evde geçirmek zorunda bırakıyorsun diyor

Neden işinizi bırakıp peşine takılıp gittiniz. Kimse için düzen bozmaya hele işten çıkmaya değmez.
Çocuk yokken ayrılın çünkü tam bir dağ ayısı ile evlisiniz
Onun tayin istemeye hakkı yoktu aslında istemiyordu o yüzden ben onun yanına gittim memleketime yarım saat uzaklıktayım halbuki ama daha uzakmış gibi hissediyorum ilk 8 ay boyunca evdeydim sınavımı kazandım şuan stajyer mali müşavirim stajımın bitmesine 1 buçuk yıl kaldı, eski çalıştığım yerden aradılar beni benim emekliliğim geldi eşinin tayin düşüncesi varsa ofis senin dediler tayin süreci uzasada 1 yıl beklerim sizi dedi ama eşime konuyu açtığım anda beş karış surat yaptı annenlerin oraya mı taşıncaz dedi sinirlendi

X