BOŞANMA DÜŞÜNCESİ

50 yorum boşan derken bir tanesi terapi demiş , siz onu dinlemek istiyorsanız zaten boşuna bence eşinizle sorunlarınızı düşünüyorsunuz.
açıkçası ilk gece ilişkiye giremedim ya da önümüzdeki bir iki ay giremedim diye bana kızan bir adamın beni sevdiğini düşünmem.
sevginin böyle bir şey olduğuna inanmıyorum ben , siz inanıp devam etmek istiyorsanız diyecek bir şey yok.
Umarım isteidiginiz gibi olur umarım evliliğinizi toparlarsini

50 yorum boşan derken bir tanesi terapi demiş , siz onu dinlemek istiyorsanız zaten boşuna bence eşinizle sorunlarınızı düşünüyorsunuz.
açıkçası ilk gece ilişkiye giremedim ya da önümüzdeki bir iki ay giremedim diye bana kızan bir adamın beni sevdiğini düşünmem.
sevginin böyle bir şey olduğuna inanmıyorum ben , siz inanıp devam etmek istiyorsanız diyecek bir şey yok.
Umarım isteidiginiz gibi olur umarım evliliğinizi toparlarsiniz.
Ben içinde bulunduğum durumu anlatmaya çalışıyorum sebepleriyle beraber. Boşanmak istemiyorum veya evliliği sürdürmek istiyorum gibi bir cümle yazmadım. Psikolojik olarak iyi durumda değilim zaten. 2 yıldır evli olsamda yalnız yaşıyorum hiç arkadaşım yok ve kimseyi tanımıyorum 2 yıldır içime kapanık bir şekilde yaşıyorum. Boşanma isteğimi ilk yazımda dile getirmişim ve bunu hemen yapamamamın sebebini de yazdım. Sonuçta kendimide mesleğimide garanti altına almak zorundayım. İçimi dökmek amaçlı benimle aynı durumda olan arkadaşlarla dertleşmek amaçlı da konu açtım bir yandan.

Ben içinde bulunduğum durumu anlatmaya çalışıyorum sebepleriyle beraber. Boşanmak istemiyorum veya evliliği sürdürmek istiyorum gibi bir cümle yazmadım. Psikolojik olarak iyi durumda değilim zaten. 2 yıldır evli olsamda yalnız yaşıyorum hiç arkadaşım yok ve kimseyi tanımıyorum 2 yıldır içime kapanık bir şekilde yaşıyorum. Boşanma isteğimi ilk yazımda dile getirmişim ve bunu hemen yapamamamın sebebini de yazdım. Sonuçta kendimide mesleğimide garanti altına almak zorundayım. İçimi dökmek amaçlı benimle aynı durumda olan arkadaşlarla dertleşmek amaçlı da konu açtım bir yandan.
bir şey soracağım neden arkadaşiniz yok üniversite vs okumussunuz, çalışıyormussunuz bir dönem vs oradakilere devam etmediniz mi ?
ya da lise vs
yakın kadın dostlar kadar bir kadının hayatına değer katan başka bir şey bilmiyorum ben.
Edinmek için cabalamanizi öneriyorum ben her konudan bağımsız.

Onun tayin istemeye hakkı yoktu aslında istemiyordu o yüzden ben onun yanına gittim memleketime yarım saat uzaklıktayım halbuki ama daha uzakmış gibi hissediyorum ilk 8 ay boyunca evdeydim sınavımı kazandım şuan stajyer mali müşavirim stajımın bitmesine 1 buçuk yıl kaldı, eski çalıştığım yerden aradılar beni benim emekliliğim geldi eşinin tayin düşüncesi varsa ofis senin dediler tayin süreci uzasada 1 yıl beklerim sizi dedi ama eşime konuyu açtığım anda beş karış surat yaptı annenlerin oraya mı taşıncaz dedi sinirlendi
Problem ne sizsiniz ne de aileniz tamamen ruh hastası eşiniz. O kapıya duvara atılan yumruklar bir gün size atılacak. Farklı dünyaların insansınız. İş teklifini değerlendirin, anlaşmalı olarak boşanın. Yeni hayatınıza çabucak alışırsınız. İnsanlar 3 çocukla 20 seneden sonra boşanıyor. Siz daha şanslısınız. Lütfen çocuk düşünmeyin. Sonra kazara hamile kaldım diye konu açmayın.

Adam için evlilik ihtiyaçlarının giderilmesi demek net..
Cinsellik, yemek, temizlik gibi..
Sizi sevmiyor bence sadece bir objesiniz onun gözünde ne kadar acı..
Kusura bakmayın ama acil boşanmalısınız.
Güzel bir iş hayatı sizi bekliyor ailenizin yanına dönün.
Hayata sil baştan başlayın hak ettiğiniz hayat bu değil..
Evlilik böyle bir şey hiç değil.
Aileniz ne der boşanmanıza?

Kızlar selam herkese,
Daha iyi anlaşılmak için biraz uzun yazacağım. 2 yıldır evliyim eşim memur, dolayısıyla düğünden sonra bende kendi memleketimi yaşadığım yeri bırakıp onun yaşadığı şehirde evimizi kurduk. Evliliğimizin ilk aylarında vajinismus sorunuyla karşılaştım 1 ay içerisinde bu sorunu çözdüm fakat bu 1 ay içerisinde her günümüzü burnumdan getirdi sürekli kavga eşyaları dağıtmalar duvara kapıya yumruk atmalar falan. Bu sorunu çözünce düzeleceğiz daha mutlu olacağız diyordu, ben bu konuyla ilgili tedavi gördüm ve sorunumuz çözüldü fakat kavgalar tartışmalar bitmiyor. 2 yıllık evliliğimiz içerisinde hiç birşekilde sohbet ve muhabbetimiz yok her akşam ve her hafta sonu arkadaşlarıyla birlikte, arkadaşlarıyla birlikte olmasada oltasını alıp kendi başına çıkıyor, bana hiç bir şekilde vakit ayırmıyor eve geldiğinde de sürekli telefonda, ya youtube den videolar izliyor yada arkadaşları ile mesajlaşıyor. Yeni evli sayılırız bende yaşadığım yerde hiç arkadaşımın olmamasından kimseyi tanımadığımdan kocam ile vakit geçirmek istiyorum fakat ne zaman bu konuyu açsam bana surat yapıyor ailemin yanına da gitmiyoruz. Beni aileme götürmüyor gitmek istemiyor. Evdendikten sonra yaşadığım yerde çok yalnız kaldım, o kendisine göre plan yaptığı için bende her hafta sonu ailemin yanına gideyim diyorum 2 hafta üst üste ailemin yanına gittiğimde veya gitmek istediğimde sen artık evli kadınsın her hafta ne işin var orada diyor. Ramazan bayramında tartışma bile sayılamayacak bir nedenden dolayı bana ailemle bayram yaşatmadı akrabaların akrabalarım değil dedi ve bayramlaşmaya gelmedi. Bunun gibi bir çok sorun, kısacası ben kendimi çok yalnız hissediyorum ailemi, doğup büyüdüğüm memleketimi , maaşı iyi olan bir işimi bıraktım evlendim onun atandığı şehire yerleştim ama sonucundan hiç mutlu değilim ve kafamda boşanma düşüncesi var. Evlilikten ne bekliyordun sen ne olmasını istiyorsun diyor. Evliliği ben mi yanlış algılıyorum birbirini seven iki insan ne için evlenir hayatı beraber paylaşmak beraber yaşamak için deği

Kızlar selam herkese,
Daha iyi anlaşılmak için biraz uzun yazacağım. 2 yıldır evliyim eşim memur, dolayısıyla düğünden sonra bende kendi memleketimi yaşadığım yeri bırakıp onun yaşadığı şehirde evimizi kurduk. Evliliğimizin ilk aylarında vajinismus sorunuyla karşılaştım 1 ay içerisinde bu sorunu çözdüm fakat bu 1 ay içerisinde her günümüzü burnumdan getirdi sürekli kavga eşyaları dağıtmalar duvara kapıya yumruk atmalar falan. Bu sorunu çözünce düzeleceğiz daha mutlu olacağız diyordu, ben bu konuyla ilgili tedavi gördüm ve sorunumuz çözüldü fakat kavgalar tartışmalar bitmiyor. 2 yıllık evliliğimiz içerisinde hiç birşekilde sohbet ve muhabbetimiz yok her akşam ve her hafta sonu arkadaşlarıyla birlikte, arkadaşlarıyla birlikte olmasada oltasını alıp kendi başına çıkıyor, bana hiç bir şekilde vakit ayırmıyor eve geldiğinde de sürekli telefonda, ya youtube den videolar izliyor yada arkadaşları ile mesajlaşıyor. Yeni evli sayılırız bende yaşadığım yerde hiç arkadaşımın olmamasından kimseyi tanımadığımdan kocam ile vakit geçirmek istiyorum fakat ne zaman bu konuyu açsam bana surat yapıyor ailemin yanına da gitmiyoruz. Beni aileme götürmüyor gitmek istemiyor. Evdendikten sonra yaşadığım yerde çok yalnız kaldım, o kendisine göre plan yaptığı için bende her hafta sonu ailemin yanına gideyim diyorum 2 hafta üst üste ailemin yanına gittiğimde veya gitmek istediğimde sen artık evli kadınsın her hafta ne işin var orada diyor. Ramazan bayramında tartışma bile sayılamayacak bir nedenden dolayı bana ailemle bayram yaşatmadı akrabaların akrabalarım değil dedi ve bayramlaşmaya gelmedi. Bunun gibi bir çok sorun, kısacası ben kendimi çok yalnız hissediyorum ailemi, doğup büyüdüğüm memleketimi , maaşı iyi olan bir işimi bıraktım evlendim onun atandığı şehire yerleştim ama sonucundan hiç mutlu değilim ve kafamda boşanma düşüncesi var. Evlilikten ne bekliyordun sen ne olmasını istiyorsun diyor. Evliliği ben mi yanlış algılıyorum birbirini seven iki insan ne için evlenir hayatı beraber paylaşmak beraber yaşamak için değil ken

Hiç kendinize eziyet etmeyin, yazdıklarınız korkunç şeyler. Hastaydın sen sonuçta, vajinismus hastalığı ne demek çok iyi biliyorum. Cünsellik için kırıp dökmek ne demek. Yanlış adamla evlenmişsin. Kusura bakma açık konuşacağım Boşan.

Umarım isteidiginiz gibi olur umarım evliliğinizi toparlarsini

Umarım isteidiginiz gibi olur umarım evliliğinizi toparlarsiniz.
Ben içinde bulunduğumdurumu anlatmaya çalışıyorum sebepleriyle beraber. Boşanmak istemiyorum veya evliliği sürdürmek istiyorum gibi bir cümle yazmadım. Psikolojik olarak iyi durumda değilim zaten. 2 yıldır evli olsamda yalnız yaşıyorum hiç arkadaşım yok ve kimseyi tanımıyorum 2 yıldır içime kapanık bir şekilde yaşıyorum. Boşanma isteğimi ilk yazımda dile getirmişim ve bunu hemen yapamamamın sebebini de yazdım. Sonuçta kendimide mesleğimide garanti altına almak zorundayım. İçimi dökmek amaçlı benimle aynı durumda olan arkadaşlarla dertleşmek amaçlı da konu açtım bir yandan.
Adam için evlilik ihtiyaçlarının giderilmesi demek net..
Cinsellik, yemek, temizlik gibi..
Sizi sevmiyor bence sadece bir objesiniz onun gözünde ne kadar acı..
Kusura bakmayın ama acil boşanmalısınız.
Güzel bir iş hayatı sizi bekliyor ailenizin yanına dönün.
Hayata sil baştan başlayın hak ettiğiniz hayat bu değil..
Evlilik böyle bir şey hiç değil.
Aileniz ne der boşanmanıza?
Evliliğimizin bu duruma gelmesine üzülürler başta ama boşanmış olmama sevinirler diye düşünüyorum

bir şey soracağım neden arkadaşiniz yok üniversite vs okumussunuz, çalışıyormussunuz bir dönem vs oradakilere devam etmediniz mi ?
ya da lise vs
yakın kadın dostlar kadar bir kadının hayatına değer katan başka bir şey bilmiyorum ben.

Şuan yaşadığım yerde hiç arkadaşım yok kimseyi tanımıyorum burda , ailem arkadaşlarım akrabalarım tanıdıklarım hepsi kendi memleketimde. Komşuluk ilişkiside pek yok burda ☹️

Şuan yaşadığım yerde hiç arkadaşım yok kimseyi tanımıyorum burda , ailem arkadaşlarım akrabalarım tanıdıklarım hepsi kendi memleketimde. Komşuluk ilişkiside pek yok burda ☹️
Bi arkadaşta sormuş neden balık tutmaya birlikte gitmiyorsunuz? Açarsınız sandalyeyi müzik ve kahve eşliğinde zaman geçerdi. Hafta sonları sizinle niye takılmak istemiyor? İkinizde çalışıyormuşsunuz para sorunu yok gezin tozun.. üniversite ortamında başlayan evlilikten bunu beklerim ben yani..

ya da lise vs
Arkadaş ve çevre edinmek için ne yapabilirim hiç bir fikrim yok. Yaşadığım yerede ısınamadım insanlar arasındaki ilişkiler bir
Bi arkadaşta sormuş neden balık tutmaya birlikte gitmiyorsunuz? Açarsınız sandalyeyi müzik ve kahve eşliğinde zaman geçerdi. Hafta sonları sizinle niye takılmak istemiyor? İkinizde çalışıyormuşsunuz para sorunu yok gezin tozun.. üniversite ortamında başlayan evlilikten bunu beklerim ben yani..

Onunla bir çok kez balığa gittim fakat öyle düşündüğünüz gibi bir ortam olmuyor. Öyle sandalyeleri alıp termosa kahve koyup beraber oturup kahvemizi içelim sohbet edelim gibi bir ortam olmuyor. Sabah 5-6 gibi çıkıyor balığa genelde barajlara gidiyor eper yaz aylarındaysak hava geç karardığından gece 11 de eve geliyor kışında saat 9 civarı geliyor

Onunla bir çok kez balığa gittim fakat öyle düşündüğünüz gibi bir ortam olmuyor. Öyle sandalyeleri alıp termosa kahve koyup beraber oturup kahvemizi içelim sohbet edelim gibi bir ortam olmuyor. Sabah 5-6 gibi çıkıyor balığa genelde barajlara gidiyor eper yaz aylarındaysak hava geç karardığından gece 11 de eve geliyor kışında saat 9 civarı geliyor
Ve genelde arkadaşlarıyla gitmeyi tercih ediyor. Ben bir kaç kere arkadaşlarının da eşleri gelse plan yapsak birlikte gitsek piknik gibi birşey yapsak siz balığınızı tutsanız bizde birşeyler hazırlasak hem ben yalnız kalmamış olurum arkadaş edinmiş olurum dedim ama öyle kaldı konu. O tarz balıkçılık yapmadığını söylüyor ben sürekli gezerek balık arıyorum diyor pek oturmuyoruz akşama kadar ayakta duruyoruz diyor

Kızlar selam herkese,
Daha iyi anlaşılmak için biraz uzun yazacağım. 2 yıldır evliyim eşim memur, dolayısıyla düğünden sonra bende kendi memleketimi yaşadığım yeri bırakıp onun yaşadığı şehirde evimizi kurduk. Evliliğimizin ilk aylarında vajinismus sorunuyla karşılaştım 1 ay içerisinde bu sorunu çözdüm fakat bu 1 ay içerisinde her günümüzü burnumdan getirdi sürekli kavga eşyaları dağıtmalar duvara kapıya yumruk atmalar falan. Bu sorunu çözünce düzeleceğiz daha mutlu olacağız diyordu, ben bu konuyla ilgili tedavi gördüm ve sorunumuz çözüldü fakat kavgalar tartışmalar bitmiyor. 2 yıllık evliliğimiz içerisinde hiç birşekilde sohbet ve muhabbetimiz yok her akşam ve her hafta sonu arkadaşlarıyla birlikte, arkadaşlarıyla birlikte olmasada oltasını alıp kendi başına çıkıyor, bana hiç bir şekilde vakit ayırmıyor eve geldiğinde de sürekli telefonda, ya youtube den videolar izliyor yada arkadaşları ile mesajlaşıyor. Yeni evli sayılırız bende yaşadığım yerde hiç arkadaşımın olmamasından kimseyi tanımadığımdan kocam ile vakit geçirmek istiyorum fakat ne zaman bu konuyu açsam bana surat yapıyor ailemin yanına da gitmiyoruz. Beni aileme götürmüyor gitmek istemiyor. Evdendikten sonra yaşadığım yerde çok yalnız kaldım, o kendisine göre plan yaptığı için bende her hafta sonu ailemin yanına gideyim diyorum 2 hafta üst üste ailemin yanına gittiğimde veya gitmek istediğimde sen artık evli kadınsın her hafta ne işin var orada diyor. Ramazan bayramında tartışma bile sayılamayacak bir nedenden dolayı bana ailemle bayram yaşatmadı akrabaların akrabalarım değil dedi ve bayramlaşmaya gelmedi. Bunun gibi bir çok sorun, kısacası ben kendimi çok yalnız hissediyorum ailemi, doğup büyüdüğüm memleketimi , maaşı iyi olan bir işimi bıraktım evlendim onun atandığı şehire yerleştim ama sonucundan hiç mutlu değilim ve kafamda boşanma düşüncesi var. Evlilikten ne bekliyordun sen ne olmasını istiyorsun diyor. Evliliği ben mi yanlış algılıyorum birbirini seven iki insan ne için evlenir hayatı beraber paylaşmak beraber yaşamak için değil mi ?
Çocuk olmadan derhal bu adamdan boşanın. Çocuk olursa siz haftasonu çocuk bakarsınız eşiniz arkadaşlarıyla çıkar. Hayatınızı mafetmeyin. Henüz yolun başındasiniz. Mesleginize ramak kalmış. Çıkın gidin hayallerinize kavuşun. Eş olamamış şahsiyeti arkanızda bırakın ve asla geri donmeyin

Yok artık o nasıl bir şey ya fazla abartılı. Böyle olunca gidemezsiniz tabi. Birlikte aktivite olarak yazmıştım bende. Sizinle bir şeyler yapma hevesi yok mu hiç? Her hafta sonu arkadaşlarıyla değildir heralde aracınız varsa gezintiler yapın birlikte zaman geçirmeniz lazım. Paylaşım olmadan evlilik olmaz.

Ben içinde bulunduğumdurumu anlatmaya çalışıyorum sebepleriyle beraber. Boşanmak istemiyorum veya evliliği sürdürmek istiyorum gibi bir cümle yazmadım. Psikolojik olarak iyi durumda değilim zaten. 2 yıldır evli olsamda yalnız yaşıyorum hiç arkadaşım yok ve kimseyi tanımıyorum 2 yıldır içime kapanık bir şekilde yaşıyorum. Boşanma isteğimi ilk yazımda dile getirmişim ve bunu hemen yapamamamın sebebini de yazdım. Sonuçta kendimide mesleğimide garanti altına almak zorundayım. İçimi dökmek amaçlı benimle aynı durumda olan arkadaşlarla dertleşmek amaçlı da konu açtım bir yandan.

Evliliğimizin bu duruma gelmesine üzülürler başta ama boşanmış olmama sevinirler diye düşünüyorum
O zaman süper bence.
Gerçekten üzülmenize hiç gerek yok.
Evlilik bu değil.

Yok artık o nasıl bir şey ya fazla abartılı. Böyle olunca gidemezsiniz tabi. Birlikte aktivite olarak yazmıştım bende. Sizinle bir şeyler yapma hevesi yok mu hiç? Her hafta sonu arkadaşlarıyla değildir heralde aracınız varsa gezintiler yapın birlikte zaman geçirmeniz lazım. Paylaşım olmadan evlilik olmaz.
Malesef benimle birşeyler yapma hevesi yok her hafta sonu arkadaşlarıyla balığa gidiyor. Hava kötüyse evde oturuyor. Aracımız var bende altımızda araba varken gezip tozmak istiyorum yeni yerler görmek istiyorum eşimle beraber anılar biriktirmek istiyorum fakat o da şöyle cevap veriyor senin istediğin yerler çok uzak o kadar yol gidicez etrafa bakınıcaz aa güzelmil tamam deyip 10 dk sonra ordan ayrılıcaz ben gezmeyi sevmiyorum diyor. Ocak ayına kadar kullanması gereken 20 gün yıllık izni varmış kullanmazsam yanacak sende işyerinden izin al 1 haftasını beraber geçirelim boş durmayalım dedi bende sevindim tamam olur dedim pazartesiden itibaren 1 haftalığına yıllık izine ayrıldım ve pazartesiden beri evde oturuyorum 🙂 o her sabah 5 te balığa çıkıyor 10 gibi eve geliyor kahvaltısını yapıyor sonra uyuyor akşam üstü 4 gibi tekrar balığa çıkıyor arkadaşları yoksa akşam 8 civarı eve geliyor ama iş çıkışında arkadaşlarıda gelirse 11 e kadar dışarda oturup çay kahve içiyorlar.

Malesef benimle birşeyler yapma hevesi yok her hafta sonu arkadaşlarıyla balığa gidiyor. Hava kötüyse evde oturuyor. Aracımız var bende altımızda araba varken gezip tozmak istiyorum yeni yerler görmek istiyorum eşimle beraber anılar biriktirmek istiyorum fakat o da şöyle cevap veriyor senin istediğin yerler çok uzak o kadar yol gidicez etrafa bakınıcaz aa güzelmil tamam deyip 10 dk sonra ordan ayrılıcaz ben gezmeyi sevmiyorum diyor. Ocak ayına kadar kullanması gereken 20 gün yıllık izni varmış kullanmazsam yanacak sende işyerinden izin al 1 haftasını beraber geçirelim boş durmayalım dedi bende sevindim tamam olur dedim pazartesiden itibaren 1 haftalığına yıllık izine ayrıldım ve pazartesiden beri evde oturuyorum 🙂 o her sabah 5 te balığa çıkıyor 10 gibi eve geliyor kahvaltısını yapıyor sonra uyuyor akşam üstü 4 gibi tekrar balığa çıkıyor arkadaşları yoksa akşam 8 civarı eve geliyor ama iş çıkışında arkadaşlarıda gelirse 11 e kadar dışarda oturup çay kahve içiyorlar.
Adliyedeki memurlugunu bırakıp balıkçılıği meslek olarak yapsin bari. Affedersiniz ama hobi de bir yere kadar yani, hayatini balik tutmaya göre düzenlemiş, bir psikiyatrist ya da psikolog ile görüşüp muayene olsun eşiniz.

Çok üzgünüm. Afedersiniz ama nasıl bi adam bu? İçi geçmiş adamın. Bu sizide hayattan soğutur. Bunla evli kalırsanız yıllar geçmiş bir bakmışsınız hayatınız evden işe ve izinlerde evde oturmakla geçmiş. Ve giden gençliği geri alamadığınıza üzülürsünüz. Şu dakika gidin kalan izni ailenizle geçirin o da naparsa yapsın.

X