BOŞANMA DÜŞÜNCESİ

Malesef benimle birşeyler yapma hevesi yok her hafta sonu arkadaşlarıyla balığa gidiyor. Hava kötüyse evde oturuyor. Aracımız var bende altımızda araba varken gezip tozmak istiyorum yeni yerler görmek istiyorum eşimle beraber anılar biriktirmek istiyorum fakat o da şöyle cevap veriyor senin istediğin yerler çok uzak o kadar yol gidicez etrafa bakınıcaz aa güzelmil tamam deyip 10 dk sonra ordan ayrılıcaz ben gezmeyi sevmiyorum diyor. Ocak ayına kadar kullanması gereken 20 gün yıllık izni varmış kullanmazsam yanacak sende işyerinden izin al 1 haftasını beraber geçirelim boş durmayalım dedi bende sevindim tamam olur dedim pazartesiden itibaren 1 haftalığına yıllık izine ayrıldım ve pazartesiden beri evde oturuyorum 🙂 o her sabah 5 te balığa çıkıyor 10 gibi eve geliyor kahvaltısını yapıyor sonra uyuyor akşam üstü 4 gibi tekrar balığa çıkıyor arkadaşları yoksa akşam 8 civarı eve geliyor ama iş çıkışında arkadaşlarıda gelirse 11 e kadar dışarda oturup çay kahve içiyorlar.
Ayıp yaptığı cidden.
İzninizide almışken ailenizin yanına falan gitseydiniz keske.
Bu adamdan koca falan olmaz yani üzgünüm.
Evli kaldığınız süreç boşa geçiyor.

Adama bak ya bu adamla hayat mı geçer Allah aşkına?
Sanki çok aktivite yapacak gibi size de izin aldırmış.
Bırakın onu balıklarıyla baş başa..

Kızlar selam herkese,
Daha iyi anlaşılmak için biraz uzun yazacağım. 2 yıldır evliyim eşim memur, dolayısıyla düğünden sonra bende kendi memleketimi yaşadığım yeri bırakıp onun yaşadığı şehirde evimizi kurduk. Evliliğimizin ilk aylarında vajinismus sorunuyla karşılaştım 1 ay içerisinde bu sorunu çözdüm fakat bu 1 ay içerisinde her günümüzü burnumdan getirdi sürekli kavga eşyaları dağıtmalar duvara kapıya yumruk atmalar falan. Bu sorunu çözünce düzeleceğiz daha mutlu olacağız diyordu, ben bu konuyla ilgili tedavi gördüm ve sorunumuz çözüldü fakat kavgalar tartışmalar bitmiyor. 2 yıllık evliliğimiz içerisinde hiç birşekilde sohbet ve muhabbetimiz yok her akşam ve her hafta sonu arkadaşlarıyla birlikte, arkadaşlarıyla birlikte olmasada oltasını alıp kendi başına çıkıyor, bana hiç bir şekilde vakit ayırmıyor eve geldiğinde de sürekli telefonda, ya youtube den videolar izliyor yada arkadaşları ile mesajlaşıyor. Yeni evli sayılırız bende yaşadığım yerde hiç arkadaşımın olmamasından kimseyi tanımadığımdan kocam ile vakit geçirmek istiyorum fakat ne zaman bu konuyu açsam bana surat yapıyor ailemin yanına da gitmiyoruz. Beni aileme götürmüyor gitmek istemiyor. Evdendikten sonra yaşadığım yerde çok yalnız kaldım, o kendisine göre plan yaptığı için bende her hafta sonu ailemin yanına gideyim diyorum 2 hafta üst üste ailemin yanına gittiğimde veya gitmek istediğimde sen artık evli kadınsın her hafta ne işin var orada diyor. Ramazan bayramında tartışma bile sayılamayacak bir nedenden dolayı bana ailemle bayram yaşatmadı akrabaların akrabalarım değil dedi ve bayramlaşmaya gelmedi. Bunun gibi bir çok sorun, kısacası ben kendimi çok yalnız hissediyorum ailemi, doğup büyüdüğüm memleketimi , maaşı iyi olan bir işimi bıraktım evlendim onun atandığı şehire yerleştim ama sonucundan hiç mutlu değilim ve kafamda boşanma düşüncesi var. Evlilikten ne bekliyordun sen ne olmasını istiyorsun diyor. Evliliği ben mi yanlış algılıyorum birbirini seven iki insan ne için evlenir hayatı beraber paylaşmak beraber yaşamak için değil mi ?

Bunu dediğinde "hadi ya sen niye her dakika arkadaşlarınlasın sen bekar mısın evli değil misin ??"neden diye sormuyorsunuz.
Yani beni yalnız bırakan adam isterse sinirden köpürsün beni bırakıp arkadaşlarıyla giderse ben de aileme giderim izin zaten almam, o sizden alıyor mu??
Evlilikte eşiniz sizin patronunuz değil alttan almak onun dediğini birebir yapmak zorunda değilsiniz, o kızıp gürlerken siz de tartışın. Sen benim sahibim değilsin benim hayatımı yaşamak için seçtiğim eşsin bana sahibimmiş gibi davranma deyin ya güçlü şekilde.
Evlenme sonrası hemen birliktelik olamadı diye kapı duvar yumruklama olayına girmiyorum bile, fazla drama queen bir hareket geldi.

Kızlar selam herkese,
Daha iyi anlaşılmak için biraz uzun yazacağım. 2 yıldır evliyim eşim memur, dolayısıyla düğünden sonra bende kendi memleketimi yaşadığım yeri bırakıp onun yaşadığı şehirde evimizi kurduk. Evliliğimizin ilk aylarında vajinismus sorunuyla karşılaştım 1 ay içerisinde bu sorunu çözdüm fakat bu 1 ay içerisinde her günümüzü burnumdan getirdi sürekli kavga eşyaları dağıtmalar duvara kapıya yumruk atmalar falan. Bu sorunu çözünce düzeleceğiz daha mutlu olacağız diyordu, ben bu konuyla ilgili tedavi gördüm ve sorunumuz çözüldü fakat kavgalar tartışmalar bitmiyor. 2 yıllık evliliğimiz içerisinde hiç birşekilde sohbet ve muhabbetimiz yok her akşam ve her hafta sonu arkadaşlarıyla birlikte, arkadaşlarıyla birlikte olmasada oltasını alıp kendi başına çıkıyor, bana hiç bir şekilde vakit ayırmıyor eve geldiğinde de sürekli telefonda, ya youtube den videolar izliyor yada arkadaşları ile mesajlaşıyor. Yeni evli sayılırız bende yaşadığım yerde hiç arkadaşımın olmamasından kimseyi tanımadığımdan kocam ile vakit geçirmek istiyorum fakat ne zaman bu konuyu açsam bana surat yapıyor ailemin yanına da gitmiyoruz. Beni aileme götürmüyor gitmek istemiyor. Evdendikten sonra yaşadığım yerde çok yalnız kaldım, o kendisine göre plan yaptığı için bende her hafta sonu ailemin yanına gideyim diyorum 2 hafta üst üste ailemin yanına gittiğimde veya gitmek istediğimde sen artık evli kadınsın her hafta ne işin var orada diyor. Ramazan bayramında tartışma bile sayılamayacak bir nedenden dolayı bana ailemle bayram yaşatmadı akrabaların akrabalarım değil dedi ve bayramlaşmaya gelmedi. Bunun gibi bir çok sorun, kısacası ben kendimi çok yalnız hissediyorum ailemi, doğup büyüdüğüm memleketimi , maaşı iyi olan bir işimi bıraktım evlendim onun atandığı şehire yerleştim ama sonucundan hiç mutlu değilim ve kafamda boşanma düşüncesi var. Evlilikten ne bekliyordun sen ne olmasını istiyorsun diyor. Evliliği ben mi yanlış algılıyorum birbirini seven iki insan ne için evlenir hayatı beraber paylaşmak beraber yaşamak için değil mi ?
Evli kadın iki hafta üst üste ailesine gidemiyor ama evli erkek kafasına göre, bekar gibi istediği yerde gezip takılabiliyor, öyle mi oluyormuş evlilik? Ne iğrenç bi bakış açısı. Ailene karşı tavrı, sana davranışları falan ne hastalıklı bir zihniyeti olduğunu gösteriyor zaten.
İlişki olmayınca sağı solu dağıtacak kadar da ruh hastası.
Böyle insanlar değişmez, düzelmez.
En doğru karar, çocuk da yokken, boşanıp kurtulmaktır. Hayatına yazık.

Ve genelde arkadaşlarıyla gitmeyi tercih ediyor. Ben bir kaç kere arkadaşlarının da eşleri gelse plan yapsak birlikte gitsek piknik gibi birşey yapsak siz balığınızı tutsanız bizde birşeyler hazırlasak hem ben yalnız kalmamış olurum arkadaş edinmiş olurum dedim ama öyle kaldı konu. O tarz balıkçılık yapmadığını söylüyor ben sürekli gezerek balık arıyorum diyor pek oturmuyoruz akşama kadar ayakta duruyoruz diyor
Ne kadar acımasız, düşüncesiz, boş bencil bi insan ya, ben okurken "yalnız kalma" vurgusuna üzüldüm taa buradan. İnsan eşinin yalnız kalmasından nasıl rahatsızlık duymaz, nasıl onu da mutlu etmek için uğraşmaz, dile getirdiği hâlde asla umursamaz?

Karsiniza alıp konuşacaksınız, duyacaklariniza göre bir yol çizeceksiniz ..balik tutma hastalık gibiymiş, kolay bırakılacak birşey değil diyorlar..Tamam balık tutsun da her hafta arkadaşlarıyla olması da neymiş, üstelik yeni evlisiniz..karsiniza alın ve kavga etmeden ciddi bir konuşma yapın, beklentilerinizi ,mutsuz olduğunuzu söyleyin...

Eşinizin gerçekten balığa gittiğinden emin misiniz? Adamın sizle 2, 3 saat beraber birşey yapmaya tahammülü bile yok, nasıl hala evli kalabiliyorsunuz? Ne bekliyorsunuz tam olarak, tam boşanmayı kafaya koymuşken kazara hamile kaldığınızı öğrenmeyi mi?

Ayıp yaptığı cidden.
İzninizide almışken ailenizin yanına falan gitseydiniz keske.
Bu adamdan koca falan olmaz yani üzgünüm.
Evli kaldığınız süreç boşa geçiyor.
Ne zaman aileme gidelim dediğimde bana hep surat yaptığı için yada o taraflara gezmeye gidelim hava alalım annemlerin haberi olmaz onlara uğramayoz dediğimde bana hep surat yaptığı için, zorakide olsa ayda yılda bir gittiğimizde de hep suratını düşürdüğü için benide aileme memleketime karşı soğuttu. Evlenmeden önce yapmaktan keyif aldığım şeylerden artık keyif almıyorum hayata karşı beni çok soğuttu. Kendisine karşıda içimi soğuttu. Psikolojik olarak düştüğüm bu durumdan çok mutsuzum.

bazen neden konu açılıyor anlamıyorum, bu kisiden hemen ayrılman lazim yani.

X