Boşanma psikolojisini nasıl aştınız?

kyrtgb

Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2021
26
15
33
Selamlar arkadaşlar. İki çoğum var biri bir buçuk yaşında biri 8 buçuk yaşında. Eşimle boşanma kararı aldık. Daha doğrusu o söyledi ben kabul ettim. Bundan bir sene öncede bizi terk etmişti hatta buraya ilk o zaman konu açmıştım. Sonra barıştık ama bir türlü geçinemedik. Anlaşamadığımız konular öyle çok ki.. üzüldüğüm,yıprandığım,anlaşılamadığım. Uzun uzun yazamayacağım gerçekten gücüm yok artık. Çünkü bu boşanma psikolojisi beni öyle bir yıpratıyor ki.. iki çocuk. Kız babaya çok düşkün. Oğlan küçük olmasına ve babayı çok az görmesine rağmen gördüğünde”baba baba” peşinde…bir aya yakındır ayrıyız. Benden sürekli avukata gidip protokol hazırlamamı istiyor. Bunu daha boşanma konuşması yaptığımız ilk gün istedi hatta. Ama ben düşünüp taşınıp o şekil hazırlayabileceğimi söyledim. Ve neredeyse bi r aya yakındır gitmiyorum avukata. Bu süre zarfında beni çok ama çok zorladı hep bi bahane buldum. Bugün iki çocuğum ve kardeşimle tatile geldik. Çocuklarımın boynu bükük geliyor. Herkes babasıyla annesiyle. Bizde kavga gürültü de olsa hep öyleydik. Şimdi böyle gelmek beni çok çok üzdü. Dayanamadım “gel her şeye rağmen bu evliliği devam ettirelim,ben geçmişi bırakmaya hazırım”minvalinde uzun ve güzel bir mesaj çektim. Benim kanaatimce bu böyle(ve bunu yaptığım için belki de çok tepki alacağım) ama ondan gelen mesaj şöyle oldu. “Ben senin gibi uzun ve anlamlı cümleler kuramayacağım çünkü benim düzeleceği ile ilgili hiç umudum yok. Tatil dönüşü işlemleri başlatacağız. İyi geceler” Çok dokundu arkadaşlar. Reddedilmek değil,çocukların babasız olması gerçeği dokundu. Evet diyeceksiniz sanki siz ilk mi? Babası vefat edenler var. Doğru,biliyorum. Haklısınız da.. Ama yüreğim yangın yeri.. aşılıyor mu bu gerçekten? Kızım hala boşanacağımızı bilmiyor. Tatil dönüşü söyleyelim demiştik. Aramızın biraz bozuk olduğunu ve oyüzden ayrı kaldığımızı sanıyor. Babasının tatil dönüşü döneceğine o kadar emin ki.. arkadaşlar ben kahroluyorum.. lütfen bana destek olun. Aşılıyor mu bu günler?

Bende bosaniyorum, esim istedi. Bu ilk degildi, oncesinde aileler araya girdi duzelttik muhtemelen bebegim var, işim yok diye pesinde koşacağımı sandi. Cok bekler. Protokol icin beraber gidelim, değiştirmek istediğin nokta varsa o anda mudahale et, tekrar tekrar avukata gidemem dedim. Hala ses yok. Tek celsede bu isi bitirecegim. Kendi cocugunu dusunmeyen adama zorla birsey yaptiramam. Cocugumun huzursuz bir ortamda büyümesini de asla istemem. Bosanma konusunun oyuncaga donmesinide kabul edemem. Uzmeyin kendinizi

Sen her anne gibi çocuklarını düşünüyorsun ama sen annesisin o da babası. Bak hiç düşünmüyor, düşünmezde. Kendi yoluna bak. Bende eşime boşanmak istediğimi söyledim. Hiç bişey yok gibi davranıyor ama yoruldum. Kızım babaya çok düşkün ama mutsuz bir anneyle büyümesindense sağlıklı bir ilişki ile büyümesini tercih ediyorum. Hayatta kalamayacağım anlarda, kızım için ayakta kaldım ama tükendim artık. Seninde için rahat olsun. Herşey geçer. Ağlayacaksın, üzüleceksin, yıpranacaksın hepsi bir süreç ama geçecek. Allah yardımcın olsun. Dönüp bakma öyle adama. Tüm haklarını al. Herşey çocuklarının, gurur yapıp hiç bir hakkından vazgeçme. Eviniz kendinize aitse herşeyi toplayıp gitsin. Çocukların düzenini bozma.

Merhaba,

Boşanmak oldukça zor ve yıkıcı bir süreç ve özellikle taraflardan biri hazır olmadığında hiç kolay değil. Madem ki eşiniz son derece kararlı bu saatten sonra sizin asla ama asla duygusal düşünmeden kendinizin ve çocuklarınızın haklarını en üst düzeyde nasıl koruyacağınızı bilmeniz ve buna göre ilerlemeniz lazım. Hayır bende yaptım o hatayı da şimdi debelenip duruyorum. En iyi baba sandığınız erkek bile iş protokole geldiği zaman evladının dahi gözünün yaşına bakmıyor.
Benim 2016'da açtığım bir konu vardı ama sonrasında kapattırmıştım. Eğer o zaman bazı zaaflarıma yenilmeden hareket etseydim veya geçen sene eşim ben boşanmak istiyorum başka biri var dediğinde onu geri dönmeye ikna etmeye çalışmasaydım diyorum.

Herkes aynı değil evet farkındayım ama herkes çok benzer. Barışmak ve yeniden dönmesi için attığım mesajlar iş çekişmeliye dönünce başıma öyle bir bela oldu ki aldatmayı affetmiş sayılıyorum hukuki olarak ki duygusal olarak da öyleydi yani sırf çocuk için ben halen sevdiğim için ne bileyim belki terk edilmenin acısı ile dönsün istedim.

O yüzden her ne olursa olsun bugünden sonra yazdığınız şeylere, telefon ve yüz yüze görüşmelerinize çok dikkat edin. Kendi aranızda şu şöyle olur bu böyle olur şeklinde sözlü mutabakat yapmayın her şey avukat kontrolünde ilerlesin.

Şimdi işin duygusal boyutuna gelirsek hiç ama hiç kolay değil. Her açıdan zor çocuklar içinde zor yani benim oğlum ilk aylarda her gün her gün babası için ağlıyordu. Bana tepkiliydi, daha 7 yaşında neyi nasıl idrak edecek ki. Ben çok yıkılmıştım, neredeyse 15 sene olmuş iş güç her şeyimiz ortak. Evden ayrılmak zorunda kalan benim yeni bir eve geçip düzen kurmak falan ki o dönem bütün maddi gelirlerime, kredi kartlarıma ve arabama dahi el koymuştu. Sanki aldatan benmişim gibi neden? taviz veriyorum çünkü. Sırf belki döner umuduyla alttan alıyorum her şeyi.

Tam tamına yarın davam açılalı 1 yıl olmuş olacak. Çekişmeli olunca böyle bu arada bana da aynı şekilde sen protokol hazırlat demişti ama ben barışma umuduyla 6 ay bekledim. Bana çekişmeli davayı 6 aydan sonra kendisi açtı. 6 ay geçince bazı şeylerin süresi varmış delil olarak sunamadım.

Size daha detaylı anlatıp sıkmak istemiyorum ama örnek olması ve gözünüzü açık tutmanız için yazıyorum. Bu adam oğlu için ölürdü 8 ay hiç görmedi, mahkeme kararı ile bile arada bir canı isterse görüyor. Bağlanan geçici nafakayı ödemiyor. Geçen süre zarfında kendisini bir güzelde korumaya almış milyonluk adam beş parasız görünüyor.

Aman diyorum yarın vah tüh dememek için şimdiden gözünüzü dört açın sağlam bir avukat bulun. Siz dik durun bakalım sonrası nasıl gelecek. Şimdi sizin inceliğinize güveniyor bakalım şartlar çetinleşince halen bu kadar net olabilecek mi?

Bu arada öyle bir unutuyorsunuz ki öyle güzel de bir düzeniniz oluyor ki eşiniz bile varlığını sorguluyor emin olun.

Sorudan uzun cevap oldu ya :)

Tabii ki aşacaksınız bu günleri. İstemeyen bir adamı yanında tutmaya çalışmak daha büyük üzüntüler doğurur sizin için bu sefer çocuklarınıza yetememeye başlarsınız. Anne babası evli olup aile kavgalarından dolayı, çocukluğundan gençliğine o kadar çok travma getiren insan var ki. Bazen boşanmak daha iyi gelir evlatlarınıza bunu untmayın. Çünkü siz hala annesi eşiniz de hala babası olacak çocukların. Hem böylelikle hataları tolere etmek zorunda hissetmeyecek evlatlarınız. Mutsuzluğu sürdürmenin bir anlamı olmadığını anlayacak. Umarım sürecin sonunda siz de çook mutlu olursunuz 🌸

Son düzenleme:
Allah kalbinizi ferahlatsın inşallah.
Eski konunuzu da okudum. Şuan yaşadığınız her şeyi geçen sene de aynen yaşamışsınız. Hatta ondan öncesinde de.
Her defasında eş gitmiş , geri dönüşleri de pişmanlıktan değil, sizin yakarışlarınızdan olmuş.

Bu kadar döngüyü görünce, sizin duygusal açıdan zayıf olduğunuzu biliyor ve yine çağıracağınızdan emin olduğu için mi yapıyor diye düşündüm başta. Ancak gidişleri çok uzun. Hiç yapıcı bir adımı yok. Çok net duruşları var. Hayatında başka biri var gibi geldi.

Ben daha önce boşanma yaşamadım ama çevremde gördüm. Burada yazıldığı kadar kolay olmuyor, farkındayım.

İnşallah hakkınızda hayırlısı olur.
Üzüldüm çok. 😔

Merhaba,

Boşanmak oldukça zor ve yıkıcı bir süreç ve özellikle taraflardan biri hazır olmadığında hiç kolay değil. Madem ki eşiniz son derece kararlı bu saatten sonra sizin asla ama asla duygusal düşünmeden kendinizin ve çocuklarınızın haklarını en üst düzeyde nasıl koruyacağınızı bilmeniz ve buna göre ilerlemeniz lazım. Hayır bende yaptım o hatayı da şimdi debelenip duruyorum. En iyi baba sandığınız erkek bile iş protokole geldiği zaman evladının dahi gözünün yaşına bakmıyor.
Benim 2016'da açtığım bir konu vardı ama sonrasında kapattırmıştım. Eğer o zaman bazı zaaflarıma yenilmeden hareket etseydim veya geçen sene eşim ben boşanmak istiyorum başka biri var dediğinde onu geri dönmeye ikna etmeye çalışmasaydım diyorum.

Herkes aynı değil evet farkındayım ama herkes çok benzer. Barışmak ve yeniden dönmesi için attığım mesajlar iş çekişmeliye dönünce başıma öyle bir bela oldu ki aldatmayı affetmiş sayılıyorum hukuki olarak ki duygusal olarak da öyleydi yani sırf çocuk için ben halen sevdiğim için ne bileyim belki terk edilmenin acısı ile dönsün istedim.

O yüzden her ne olursa olsun bugünden sonra yazdığınız şeylere, telefon ve yüz yüze görüşmelerinize çok dikkat edin. Kendi aranızda şu şöyle olur bu böyle olur şeklinde sözlü mutabakat yapmayın her şey avukat kontrolünde ilerlesin.

Şimdi işin duygusal boyutuna gelirsek hiç ama hiç kolay değil. Her açıdan zor çocuklar içinde zor yani benim oğlum ilk aylarda her gün her gün babası için ağlıyordu. Bana tepkiliydi, daha 7 yaşında neyi nasıl idrak edecek ki. Ben çok yıkılmıştım, neredeyse 15 sene olmuş iş güç her şeyimiz ortak. Evden ayrılmak zorunda kalan benim yeni bir eve geçip düzen kurmak falan ki o dönem bütün maddi gelirlerime, kredi kartlarıma ve arabama dahi el koymuştu. Sanki aldatan benmişim gibi neden? taviz veriyorum çünkü. Sırf belki döner umuduyla alttan alıyorum her şeyi.

Tam tamına yarın davam açılalı 1 yıl olmuş olacak. Çekişmeli olunca böyle bu arada bana da aynı şekilde sen protokol hazırlat demişti ama ben barışma umuduyla 6 ay bekledim. Bana çekişmeli davayı 6 aydan sonra kendisi açtı. 6 ay geçince bazı şeylerin süresi varmış delil olarak sunamadım.

Size daha detaylı anlatıp sıkmak istemiyorum ama örnek olması ve gözünüzü açık tutmanız için yazıyorum. Bu adam oğlu için ölürdü 8 ay hiç görmedi, mahkeme kararı ile bile arada bir canı isterse görüyor. Bağlanan geçici nafakayı ödemiyor. Geçen süre zarfında kendisini bir güzelde korumaya almış milyonluk adam beş parasız görünüyor.

Aman diyorum yarın vah tüh dememek için şimdiden gözünüzü dört açın sağlam bir avukat bulun. Siz dik durun bakalım sonrası nasıl gelecek. Şimdi sizin inceliğinize güveniyor bakalım şartlar çetinleşince halen bu kadar net olabilecek mi?

Bu arada öyle bir unutuyorsunuz ki öyle güzel de bir düzeniniz oluyor ki eşiniz bile varlığını sorguluyor emin olun.

Sorudan uzun cevap oldu ya :)
Çok ama çok teşekkür ederim. Sizinle hemen hemen aynı duyguları yaşıyorum şu an. Yazdıklarınız bana tercüman. Ayrıca süreç ile ilgili verdiğiniz bilgiler için de teşekkür ederim ki bizimki de bazı pisleşme emareleri gösterebilir gibi geliyor bana.. geçen hafta terapiye gittim böyle hissettiğimi ifade ettim bana hislerine güven ve tüm haklarını iyi öğren dedi. Zaten ilk boşanma konuşmasında”ben nafaka vermem ama çocuklarıma bakarım”dedi. Ben olmaz öyle şey her şey resmî ve usülüne uygun olacak deyince bu sefer çok komik bir rakam söyledi. Onu da avukat ile görüşüp belirleyeceğimi söylemiştim. Ama şöyle bir sorun var ki koca iş yeri sahibi(iş yeri üzerine ama bu süreçte devretmediyse tabi)ve bazı mülkleri,arabası olmasına rağmen hiç biri üstüne değil. Tatil dönüşü artık iyi bir avukat bulup süreci başlatacağım. Bakalım göreceğiz. Fakat bunun duygusal boyutu gerçekten yıpratıcı ve kızımda ufak ufak agresif hareketler başladı. Üzülmemek elde değil. Umarım bende zaman gelir ve -inşallah kimse zorda kalmasın tabi- fakat böyle bir konu açarsa sizin gibi tavsiyelerde bulunabileyim. Tekrar teşekkürler.

Allah kalbinizi ferahlatsın inşallah.
Eski konunuzu da okudum. Şuan yaşadığınız her şeyi geçen sene de aynen yaşamışsınız. Hatta ondan öncesinde de.
Her defasında eş gitmiş , geri dönüşleri de pişmanlıktan değil, sizin yakarışlarınızdan olmuş.

Bu kadar döngüyü görünce, sizin duygusal açıdan zayıf olduğunuzu biliyor ve yine çağıracağınızdan emin olduğu için mi yapıyor diye düşündüm başta. Ancak gidişleri çok uzun. Hiç yapıcı bir adımı yok. Çok net duruşları var. Hayatında başka biri var gibi geldi.

Ben daha önce boşanma yaşamadım ama çevremde gördüm. Burada yazıldığı kadar kolay olmuyor, farkındayım.

İnşallah hakkınızda hayırlısı olur.
Üzüldüm çok. 😔
İnanın bunu kullanmak için de demiyorum, varsa;Allahtan dileğim, ayan beyan çıkarsın karşıma. O zaman belki daha az üzüleceğim. Çünkü bana kendimi suçlu hissettiriyor. Kabahatli olmadığımı bildiğim halde sanki hep ben suçluymuşum gibi hissediyorum.

”ben nafaka vermem ama çocuklarıma bakarım” rengini belli etti yani. o öyle olmuyor da siz kendinizi ne olur ne olmaz çekişmeli sürece de hazırlayın ve hiç korkmayın bazı şeyleri en baştan bilip doğru hareket eder ve avukatınızı da iyi yönlendirebilirseniz sizin işiniz daha kolay.

avukata gitmeden yaşadıklarınızın bir özetini yazılı olarak çıkarın bu epey uzun oluyor ama hem sizin bazı şeyleri daha iyi hatırlamanız hem de avukatın anlaması için çok faydalı.

şimdi zaten anlaşmalı olacak neden yapayım bunu? demeyin sizin aklınıza bile gelmeyecek yerlerden avukat bir yakalarsa anlaşmayı daha da sizin lehinize çevirecek şeyler bulursa gık diyemez eşiniz. Unutmayın boşanmak isteyen o ve bunun bedelini ödemeye hazırdır değilse de olacak artık.

eşinize ait iş yerinin vergi numarası, ticari ünvanı gibi şeyleri biliyorsanız iyi ama bilmiyorsanız süreç içinde mahkeme halleder yine ne kadar mal mülk var bunları kimlerin üzerine, iş yeri üzerineyse iyi yine, hangi bankalarla çalışır. parayı nerede ne şekilde harcar bunları az çok anlatmanız lazım avukata.

ve en önemli ayrıntı eşiniz hukuki süreçte sizi nerelerden ne şekilde vurabilir bunlara dair elinde ne gibi ispat unsuru olacak şeyler tutabilir hepsini iyi bilin. olası bir çekişmede sizi nereden ne şekilde sıkıştıracağını, kimleri ne gibi konularda şahit gösterebileceğine varana kadar her şeyi bu tatil boyunca düşünün.

sizin ve çocuklarınızın her şeyde yarı yarıya hakkı var bunu hiç aklınızdan çıkarmayın ve tek bir kuruştan bile feragat etmeyin. işine geliyorsa yoksa gitsin açsın çekişmeli davayı.

Bugün itibariyle adım atan, orta yolu bulmaya çalışıp, bekleyen taraf olmamaya karar verin. çocuklarda alışacak emin olun ama gerekirse ve imkanınız var ise destek alın onlarda terapi sürecine girsinler. ev kira ise işiniz biraz zor ama size ait ise evden çıkmayın zaten hukuksal olarak da evi terk falan konularını getirmesinler önünüze.

Allah kolaylık versin diyorum ama tek değilsiniz hepimizin başına geliyor işte ne yazık ki artık sizin yapacağınız bir şey kalmamış. hakkınızda hayırlısı ne olacak ise o olsun.

Ben kendim boşanmış bir boşanma avukatıyım ve kendi çocuklarımda dahil şahit olduğum müvekkillerimin çocukları da bir üzülüyor iki üzülüyor ama atlatıyor, boyunları hiçte bükük kalmıyor valla, dünyanın sonu değil. Sizi istememiş çocuklarını düşünmemiş bir adamla barışmaya çalışmayın. Çocuklar inanın bizden daha güçlüler, daha kolay atlatıyorlar çoğu şeyi. Kızınıza da fazla geciktirmeden söyleyin, pedagog yardımı alabilirseniz almanız da fena olmaz.

Sizi bu süreçte üzmek yaralamak istemem ama çoğu erkek boşanma konusunda kararsız oluyor, kadın kararlıysa da sonuna kadar çirkinleşebiliyor, eşiniz çok net, hayatında başka bir kadın olduğunu düşünmeden edemedim, anlaşmalı boşanma için uğraşıyor ki, hem kolay olsun hem süreç uzamasın. Avukattan önce bir dedektif bulup delil toplayın derim, mahkemede de pis donundan başka bir şey bırakmayın. Madem bitecek her şey gün yüzüne çıktıktan sonra bitsin. Ayrılınca eski eşim onurlu bir kadındı demeyecek sonuçta, hanımefendi gibi davranmanıza gerek yok. Adam varlıklı ya da değil, tazminat, nafaka ne varsa diğer kadın yiyeceğine çocuklarınız yesin.

Benim eş boşanmaya kalksa fena çirkinleşirmişim, o ışığı gördüm kendimde.

Son düzenleme:
Selamlar arkadaşlar. İki çoğum var biri bir buçuk yaşında biri 8 buçuk yaşında. Eşimle boşanma kararı aldık. Daha doğrusu o söyledi ben kabul ettim. Bundan bir sene öncede bizi terk etmişti hatta buraya ilk o zaman konu açmıştım. Sonra barıştık ama bir türlü geçinemedik. Anlaşamadığımız konular öyle çok ki.. üzüldüğüm,yıprandığım,anlaşılamadığım. Uzun uzun yazamayacağım gerçekten gücüm yok artık. Çünkü bu boşanma psikolojisi beni öyle bir yıpratıyor ki.. iki çocuk. Kız babaya çok düşkün. Oğlan küçük olmasına ve babayı çok az görmesine rağmen gördüğünde”baba baba” peşinde…bir aya yakındır ayrıyız. Benden sürekli avukata gidip protokol hazırlamamı istiyor. Bunu daha boşanma konuşması yaptığımız ilk gün istedi hatta. Ama ben düşünüp taşınıp o şekil hazırlayabileceğimi söyledim. Ve neredeyse bi r aya yakındır gitmiyorum avukata. Bu süre zarfında beni çok ama çok zorladı hep bi bahane buldum. Bugün iki çocuğum ve kardeşimle tatile geldik. Çocuklarımın boynu bükük geliyor. Herkes babasıyla annesiyle. Bizde kavga gürültü de olsa hep öyleydik. Şimdi böyle gelmek beni çok çok üzdü. Dayanamadım “gel her şeye rağmen bu evliliği devam ettirelim,ben geçmişi bırakmaya hazırım”minvalinde uzun ve güzel bir mesaj çektim. Benim kanaatimce bu böyle(ve bunu yaptığım için belki de çok tepki alacağım) ama ondan gelen mesaj şöyle oldu. “Ben senin gibi uzun ve anlamlı cümleler kuramayacağım çünkü benim düzeleceği ile ilgili hiç umudum yok. Tatil dönüşü işlemleri başlatacağız. İyi geceler” Çok dokundu arkadaşlar. Reddedilmek değil,çocukların babasız olması gerçeği dokundu. Evet diyeceksiniz sanki siz ilk mi? Babası vefat edenler var. Doğru,biliyorum. Haklısınız da.. Ama yüreğim yangın yeri.. aşılıyor mu bu gerçekten? Kızım hala boşanacağımızı bilmiyor. Tatil dönüşü söyleyelim demiştik. Aramızın biraz bozuk olduğunu ve oyüzden ayrı kaldığımızı sanıyor. Babasının tatil dönüşü döneceğine o kadar emin ki.. arkadaşlar ben kahroluyorum.. lütfen bana destek olun. Aşılıyor mu bu günler?
Boşanan biri olarak söylüyorum sen gayet iyi atlatıyorsun 2 aya bişeyciğin kalmaz ama çocuklar zorluyor malesef baba sevgisini arıyorlar neden babam yok diyip soruyorlar ve karşı taraf çocuğa nasıl davrandığına bağlı olarak çocuklarda piskolojik çöküntü oluyor ama bunların hepsi geçecek inşallah ben öyle umuyorum. Sende güçlü bir kadınsın ve güçlü durman lazım iyi bir avukat bul taviz verme nafakayı da çocuğun için al . Benim hatama düşme 500 lira veriyor sadaka niyetine ihtiyacım yok çok şükür ama güldürüyor bu rakam beni :KK70: iyi bir avukat bul sakın mahkemede anlaşmalı ayrılalım filana yanaşma ortak mallarınız hep ona kalır katekulleye geitirir seni .avukatla devam et

Zamannnn en iyi ilaç inanınki.Bende ilk ayrılacağım zamanlar sabahın 6 sında aramıştım ağlayarak seni gördüm rüyamda diye belki döner diye:))ama inanınki geçiyor az sabır sonra diceksinizki iyiki bitmiş ne olur biraz sabır🤲Herşey gönlünüzce olsun

Ben 6 ay evli kalıp boşandım, çocuğum da yok, sizin durumla kıyaslanamaz belki ama kendi hislerim açısından konuşursam, ben de çok üzülmüştüm, onun alkol problemi olmasına rağmen ben tekrar deneyelim demiştim o istememişti, dava açmaya ağlayarak gitmiştim hatırlıyorum ama boşandıktan 2 3 ay sonra iyi ki dedim, iyi ki o alkolik karaktersizle devam etmemişim. Çocuklar açısından nasıl olur bilemem ama siz emin olun birkaç ay içinde oh diyeceksiniz.

geçen Ocak ayında oğlum 8 yaş kızım da 11 aylıkken kovdum evden şerefsizi. 2 ay sonra boşandım. Geçiyor merak etmeyin. Muhtemelen buldu birini de acele ediyor. Davayı siz açın. Yarın öbür gün ben boşadım onu deyip atıp tutmasın arkanızdan. Ayrıca popsunu da kaldırmayın barışalım diye. Kalmak isteyen bir bahane bulur kalır gitmek isteyen bir bahane bulur gider. Çocuklarımı huzur içinde büyütüyorum çok şükür Allah bugünümüzü aratmasın inş

Bende boşanma aşamasındayım benim çocuklarımda çok düşkün ama çocuklar her şeye alışıyor,oğluma basen babanda kalırsın falan dedim bazen anne babalar anlaşamayıp ayrı evlerde kalabilirler dedim gayet olgun karşıladı bu kuruntuları sanırım biz çıkartıyoruz babası ölmemiş sonuçta babalık görevini yapsınn

Ben 6 ay evli kalıp boşandım, çocuğum da yok, sizin durumla kıyaslanamaz belki ama kendi hislerim açısından konuşursam, ben de çok üzülmüştüm, onun alkol problemi olmasına rağmen ben tekrar deneyelim demiştim o istememişti, dava açmaya ağlayarak gitmiştim hatırlıyorum ama boşandıktan 2 3 ay sonra iyi ki dedim, iyi ki o alkolik karaktersizle devam etmemişim. Çocuklar açısından nasıl olur bilemem ama siz emin olun birkaç ay içinde oh diyeceksiniz.
Merhaba 6 ay evli kalıp nasıl boşandınız. 1 yıldan önce anlaşmalı olmuyor sanırım. Çekişmeli mi açtınız ne kadar sürdü

X