Boşanma sonrası depresyon

Herşey geçiyor....annem 3 çocukla bir başına kaldı. Bir sürü borçla.ve emekli maaşıyla bizi okuttu.hepimiz okuduk meslek sahibi olduk. Güçlü ol.en önemlisi arkana dahi bakma.........

Zaman herseyin ilaci. Belki sizde bosandiginiza sukredeceksiniz olan olmus artik onunuze bakin sizde mutlu olun ki bebeginizi de mutlu edesiniz. Allah kimseye kaldiramayacagindan fazla yuk vermezmis.

bizde de durumlar karışık ve sizinki gibi ödenen bir ev kredisi var. acaba sizin bitmesine çok var mı.ya da yarısı benim evin diye tutturmadı mı? nasıl komple size bıraktı. bizimki biraz zor olacak gibi görünüyor da.
Avukatım ben sanırım korktu üstüne de tazminat aldım bide :))) evlenmeden önce birikimlerim ve düğünde takılan altınlarla peşinatını ödedik evlendikten sonra onun kredi borcunu vb ödedik ev eşyalarını da bekarken hepsini ben almıştım çekişmeli olsa da talep edemezdi tazminatı da çekişmeli olsa yine alırdım ... sizin durum nasıl bilemiyorum ayrıntılı anlatırsa yardımcı olabilirim

Merhaba 2 ay oldu boşanalı kısa süreli evlilik çocuk ve boşanma 9 aylık bebeğim var ben onun her şeyine katlanmama rağmen yuvam yıkılmasın diye son zamanlarda bazı şeylere sesşm çıktı diye evlilik bitti isteyen taraf o oldu son. Zamanlar aşırı kötü davranmaya başlayınca bende artık bitirme macburiyetinde kaldım... zaman zaman iyi hissetmemde zaman zaman da bunalım takılıyorum küçücük bebekle bir başınayım nasıl olacak nasıl büyüteceğim babası ilgilenecek mi dedesi ve bahanesi ilgilenecekler mi ? Çocuğumın psikoloji nasıl olacak benim nasıl olacak en kötüsü de eski eşimin tekrardan aile kurup çoluk çocuk sahibi olması düşüncesi.. sanki hep yalnız olacakmışım gibi geliyor evin kredisi var onu ödüyorum bakıcı parası vb ailem yardım ediyor yine az çok ama yinede önümüzdeki 6 yıl maddi açıdan sıkıntılı geçireceğim eski eşim ise belki 2 sene sonra tekrardan evlenecek düzenini kuracak maddi derdi de Yok ailesi zengin ona olan sinirim öfkem geçmiyor !!! Ben bunları hak edecek ne yaptım diye evcilik sandı evliliği zora gelmedi terketti gitti umru değil hiç bişey !!! Bir başına bıraktı bizi madem zora gelemiyordun neden evlendin ben şiddeti gördüm sustum baskıyı gördüm parasızlığı gördüm katlandım yuvama sahip çıktım ... o ise en ufak şeyde boşanma yanlısı oldu onu Allah'a havale ediyorum nasıl bahşedilecek bunlarla bilmiyorum :KK43:

inşalllah iki yakası bı araya gelmez dıyorum ve amin seansından da toplu bir AMİİİN beklıyorum.En Büyük KKböyle şerefsız haysıyetsız adamlar yuzunden boyle guzel kadınlarımız harcanıyor ,evlatlar yetım buyuyor ya ona yanıyorum..

canım sen artık ıkı kere guclu olmalısın.sen annesın:KK200:...emın ol bebek babasız buyur de annesız buyuyemez.şiddet varmıs zaten o pıslık sana el kaldırırken mınığın buna şahit olmamalıydı... hep dıyorum burada herkese .tıkandıgında Allaha ve psikoloğa sıgın dıye..kesınlıkle destek sart...calısıyorsun bak ne sanslısın kı aılen destek oluyor.burda ne kadınlar var daha dun bırı yazmıstı eşim benı aldatıyor ılgı yok ınsan yerıne koymak yok ama boşanamam asla dıye... emın ol o senın yerınde olmayı cok ısterdı cunku boşanamıyor.evet cok cabaladın ama çaba ve özveri İNSANA yapılır..zurriyeti kurusun da başka canlar yakmasın o hayvan !

Canı
inşalllah iki yakası bı araya gelmez dıyorum ve amin seansından da toplu bir AMİİİN beklıyorum.En Büyük KKböyle şerefsız haysıyetsız adamlar yuzunden boyle guzel kadınlarımız harcanıyor ,evlatlar yetım buyuyor ya ona yanıyorum..

canım sen artık ıkı kere guclu olmalısın.sen annesın:KK200:...emın ol bebek babasız buyur de annesız buyuyemez.şiddet varmıs zaten o pıslık sana el kaldırırken mınığın buna şahit olmamalıydı... hep dıyorum burada herkese .tıkandıgında Allaha ve psikoloğa sıgın dıye..kesınlıkle destek sart...calısıyorsun bak ne sanslısın kı aılen destek oluyor.burda ne kadınlar var daha dun bırı yazmıstı eşim benı aldatıyor ılgı yok ınsan yerıne koymak yok ama boşanamam asla dıye... emın ol o senın yerınde olmayı cok ısterdı cunku boşanamıyor.evet cok cabaladın ama çaba ve özveri İNSANA yapılır..zurriyeti kurusun da başka canlar yakmasın o hayvan !
Ne kadar güzel yazmışsın çok teşekkür ederim yazdıkların için :)) evet bi çok kişiye göre iyi koşullardayım ama bazı şeyler manevi tatmini sağlamıyor hayatın zorlu şartlarında yaşayıp gidiyoruz Ne geliyorsa Allah'tan diyerek tek tesellimiz o herkes hak ettiğini bulur Yaşar diyorum Ne yapayım :KK43:(

Ne kadar güzel yazmışsın çok teşekkür ederim yazdıkların için :)) evet bi çok kişiye göre iyi koşullardayım ama bazı şeyler manevi tatmini sağlamıyor hayatın zorlu şartlarında yaşayıp gidiyoruz Ne geliyorsa Allah'tan diyerek tek tesellimiz o herkes hak ettiğini bulur Yaşar diyorum Ne yapayım :KK43:(
Hiç canını sıkma kimsenin yanına kalmıyor, ilahi adalet er geç tecelli ediyor.
Bir arkadaşım da çok uğraştı, eşi obsesifti hastalık derecesinde, tedavi görüyordu, arkadasım herşeyine katlandı, en sonunda eşi istemiyorum seni ,boşanalım dedi. Kızcağız depresyona girdi, O dönem önümü göremiyorum diyordu ,baya ağır depresyon geçirmişti ama herşey geçti . İyiki ayrılmışım diyor şimdi. çok şükür yeniden evlendi ve çok mutlu.

İnşallah bundan sonra senin için de herşey çok güzel olsun, Allah iyi insanlarla karşılaştırsın

Hiç canını sıkma kimsenin yanına kalmıyor, ilahi adalet er geç tecelli ediyor.
Bir arkadaşım da çok uğraştı, eşi obsesifti hastalık derecesinde, tedavi görüyordu, arkadasım herşeyine katlandı, en sonunda eşi istemiyorum seni ,boşanalım dedi. Kızcağız depresyona girdi, O dönem önümü göremiyorum diyordu ,baya ağır depresyon geçirmişti ama herşey geçti . İyiki ayrılmışım diyor şimdi. çok şükür yeniden evlendi ve çok mutlu.

İnşallah bundan sonra senin için de herşey çok güzel olsun, Allah iyi insanlarla karşılaştırsın
Çok teşekkür ederim cevabın için ilham kaynağı oluyor bana

Ben de boşanıyorum.. Neler hissettiğini çok iyi biliyorum.. Allah bize sabır versin. Saatler geçmiyor ama zaman geçiyor. İçim yanıyor, öfkeliyim ama zamana bırakmaktan başka elimden birşey gelmedi gelmiyor. Allaha havale ediyorum umarım yaktıkları gibi yanarlar
Aminnn
yaktıkları gibi yansınlar inşallah

"Galiba insanın en çok zoruna giden şey sana bu kadar sıkıntı yaşatmış ve böyle virane ye çevirmişken, erkeklerin kendilerini hicbisey olmamış gibi kolayca hayat kurmaları ve birde bizden sonra gelecek insanlara bizim yaşadığımız sıkıntıları yasatmayacak olmaları, oysa en çok biz cabalamisken kendimizden hayatımizdan ödün vermişken. Ama unutma sen başarmış ve kurtulmussun cesaret edebilmissin. Allahın izniyle geçecek , daha güzel bir hayatın olacak belki çok iyi bir insan çıkacak karşına belki hiç çıkmayacak ama en azından eşinle yaşadığın şeylere maruz kalmayacaksın. Allah yardımcın olsun[/QUOTE]
en çok zoruna giden şey sana bu kadar sıkıntı yaşatmış ve böyle virane ye çevirmişken, erkeklerin kendilerini hicbisey olmamış gibi kolayca hayat kurmaları ve birde bizden sonra gelecek insanlara bizim yaşadığımız sıkıntıları yasatmayacak olmaları, oysa en çok biz cabalamisken kendimizden hayatımizdan ödün vermişken" işte tamda benim kafama taktıklarım :KK43: bende boşandım ve çok mutsuzum

X