Boşanma ve Sonraki Süreçler

elayse

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
60
-29
34
Merhaba,
Daha önce de birkaç konuya yazdım ve hep boşanmak istemediğimi idare etmek istediğimi söylüyordum ama artık canıma tak etti. Kendime zarar vermekten korkuyorum. Yalvarıyorum eleştirmeden yapıcı şeyler yazın artık ciddi şekilde boşanmayı düşünüyorum fakat bu süreci en az hasarla kapatmak istiyorum, çok çaresiz durumdayım. Daha biz evleneli bir yıl olmadı ben eşimin yaptığı her şeyi bir şekilde tolere etmeye çalıştım ama biz ikimiz de evden yokken sürekli kardeşi bize geliyor ve bu benim için en katlanılmaz şey oldu. Önceki konularda yazdıklarımı bile tolere ettim fakat biz evde yokken evime girilmesi, kullanılması ve eşime ben hakkımı helal etmiyorum dediğim halde bunu devam ettirmesi, "ne olacak ki, sen ruh hastasısın, takıntılısın" demesi beni çileden çıkartıyor. Size yemin ediyorum gelip kurcalarlar diye ben babamın evinden hard diskimi, resmi evraklarımı bile getiremedim, evde hiç huzurum yok. sürekli evim giriliyor, eşime belki annen büyü yapıyor dedim bir sinirle, sürekli bunu vuruyor yüzüme, bunu dile getirmek beni ruh hastası yapıyorsa olayım ruh hastası. gelip bana sormadan dolabıma yaptığı kışlıkları depoluyor. benim tek kusurum her kavgamızda sinir krizine girip saatlerce susamıyorum çünkü dayanacak gücüm kalmadı. ne yapmalıyım, henüz bir yıl dolmadan boşanma davası açmalı mıyım, bana tüm yapılanlar bu insanların yanına kar mı kalacak, bir akıl verin, bu evliliğin sürdürülebilir hiçbir yanı kalmadı artık benim için. yeni bir hayata başladığımda boşanmış olduğum için beni bekleyen zorluklar neler, artık yavaş yavaş aklımı kaybediyorum bu evde bana akıl verin

Yaşadıklarınız sizi bu kadar rahatsız ediyorsa ve eşiniz duyarsızsa boşanın tabii ki. Özel alanınıza müdahale ediliyor, mahremiyet algısı hiç oluşmamış bu ailede. Boşandıktan sonra bir süre psikolojik olarak kötü olabilirsiniz(belki de hiç olmazsınız aksine ilk andan itibaren mutlu olabilirsiniz) ama sonrası çok güzel olacak emin olun. Çalışın, gezin tozun eğlenin. Hayatı görümce, kaynana vb. kişilerle uğraşarak kaçırmayın.

İlişkinizdeki en az sorunlu kısım kardeşin eve gelmesi bence. Size hakaret eden, aldatan bir eşiniz var ve siz kardeşini mi kafaya taktınız? Günde 4 vesayet ise gidiyorsunuz ona bile acımıyor. Balayında kahve istemişsiniz onu da almamış. Yani ben yazdıkça utandım ama siz kardeşine kafayı takmışsınız.

İlişkinizdeki en az sorunlu kısım kardeşin eve gelmesi bence. Size hakaret eden, aldatan bir eşiniz var ve siz kardeşini mi kafaya taktınız? Günde 4 vesayet ise gidiyorsunuz ona bile acımıyor. Balayında kahve istemişsiniz onu da almamış. Yani ben yazdıkça utandım ama siz kardeşine kafayı takmışsınız.
bunları bir şekilde konuştuk hallettik ama devam eden bu süreç beni çok zorluyor, ne yapmalıyım, boşanmadan önce neler yapmam gerekir

Vallaha eski konulariniza bir göz attim da esiniz pek cekilecek gibi degil. Evlilik terapisi deneyebilirsiniz, ama genel huylar terapi ile de zor degisir. Böyleleri ne diye evleniyor bende anlamiyorum. Kendinize iyi bir avukat bulun o yardim etsin

bunları bir şekilde konuştuk hallettik ama devam eden bu süreç beni çok zorluyor, ne yapmalıyım, boşanmadan önce neler yapmam gerekir
Burada konuşup halledilecek bir şey yok ama, adam size karşı merhametsiz. Sevmiyor.

Yapmanız gereken maddi olarak kendinizi güvenceye almak. Bir avukatla gizlice ilerlemek.

Sizin sabredip musama gösterdiğiniz adam sizin incilmenize göz yumuyo ama giden 1 yılınız olsun... Sadakanız olsun onlara tüm iyilikleriniz... Siz gelecek yıllarınızı kazanmış olacaksınız merak etmeyin... Boşanıp kendinizi kazanın yoksa kaybedeceksiniz...

X