Boşanmada çocuk velayeti lütfen yardım edin

marsupirami34

Ayıpladığınız herşeyin başrolündesiniz!!
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
106
67
Eşime boşanma davası açtım.anlasamadik. 2 oğlum var eşimdeler. Pazartesi dava açtım avukatım hakimle görüştü ve çocukların yaşı küçük olduğu için anneye verilmesi konusundaki isteğimizi dile getirdi. Hakim bakicaz demiş. Çocuklar 1 ve 3 yasinda . Geçici velayet bana verilsin istiyorum yavrularımdan ayriyim dayanamiyorum çok üzülüyorum. Size sorum geçici velayet hemen çıkıyor mu? Tensip zaptı ile hemen alabiliyor muyuz? Bu süreç ne kadar sürer bu konu hakkında.bilgi verir misiniz :KK43:

evden nasıl ne şartlarda çıktınız bilmiyorum ama keşke çocukları da alarak çıksaydınız. yaşları küçük muhtemelen size verilir.umarım en kısa sürede kavuşursunuz bebeklerinize.
Hiç sormayın o konuya girmek bile istemiyorum evden çocuklarımla çıktım büyük oğlum görmek istedi babasını bende ona gönderdim.bir kaç günlüğüne daha da vermedi 1 aydir görmedim polislede alamiyorum ortak velayet olduğu için ve henüz boşanma olmaidgi için

Eşime boşanma davası açtım.anlasamadik. 2 oğlum var eşimdeler. Pazartesi dava açtım avukatım hakimle görüştü ve çocukların yaşı küçük olduğu için anneye verilmesi konusundaki isteğimizi dile getirdi. Hakim bakicaz demiş. Çocuklar 1 ve 3 yasinda . Geçici velayet bana verilsin istiyorum yavrularımdan ayriyim dayanamiyorum çok üzülüyorum. Size sorum geçici velayet hemen çıkıyor mu? Tensip zaptı ile hemen alabiliyor muyuz? Bu süreç ne kadar sürer bu konu hakkında.bilgi verir misiniz :KK43:
2.5 yasindaki ikizlerime ragmen bosandik. Cocuklarin velayeti bende. Zaten yaşı kucuk nasil alacakki.. suan 6.5 yasindalar, bendeler. Sozkonusu bile degil bu.

Hakim de bir tip, 1 yasindaki cocugun velayetinin nesine bakacaksa...
Esiniz de ne kadar vicdansizmis yaa

Bende boşanmak istedim çocukları alırsam giderim dedi,vermem dedim,blöf tabi ki..nasıl bakacak boşanmada çocuklar bi kıymetli oluyor öküzlere..aynı evde 2 yabancı şu an çekip gitmiyorda bende evimi düzenimi bırakmak istemiyorum

Hiç sormayın o konuya girmek bile istemiyorum evden çocuklarımla çıktım büyük oğlum görmek istedi babasını bende ona gönderdim.bir kaç günlüğüne daha da vermedi 1 aydir görmedim polislede alamiyorum ortak velayet olduğu için ve henüz boşanma olmaidgi için
Küçük nasıl gitti?
Hakim tamam hemen veriyorum diyemez tabi bi dosyaya baksın verir. Çocuklar çok küçük zaten annenin ahlaki bir suçu yoksa babaya vermez

Annenin gayri ahlaki bir sorunu yoksa veya ciddi bir hastalığı anneye veriliyor demişti avukat. İlk mahkeme de size verilir diye düşünüyorum.
9 aylıktan beri bende kızım. Çok istedi babası ama alamadı. Zor bir süreç Allah kolaylık versin

Boşanma henüz gerçekleşmemiş sanırım?
Boşanma gerçekleşene kadar babanın vicdana gelip çocukları size göstermesi gerekiyor..

Boşanma sonrasında çocuklar size verilir büyük ihtimalle.

Ama bu işler öyle hemen olmuyor, sizin sosyal ekonomik yaşamınızı sorgulamaları gerekiyor.
Babanın da keza öyle. Kaldı ki çocukların yaşı çok küçük %99 size verilir.

Hakimin bakıcaz demesi tuhaf olmuş. Dava dilekçesindeki iddialarınızda çocukların sizde kalmasına engel olabilecek şeyler mi yazıyor ki?

Küçük bebek nasıl gitti babaya?
Çocuklar bendeydi bende annemlerde kalıyorum bu süreçte büyük oğlum babasına çok düşkün olduğu için gidip odada tek başına oturuyordu baba diyordu ağlıyordu onlarda görmek istedi bende gösterdim. Küçüğü de verdim görsün diye bende o sırada zaten pskolojikmen çok kötüydum yaşadığım sorunlar nedeniyle. Kaç günlüğüne verdim kafayı dinliyim diye. Ama sonrasında babam aradı istedi vermediler . Bende hemen dava açtım adlı yardımlı olduğu için süreç geç işliyor merak ettiğim bu tenzip zaptı kararı çok geç çıkar mı?

Ben davayı bir çarşamba günü açmıştım pazartesi günü hem velayet hem nafaka kararı geldi ama kk da gördüğüm kadarıyla ben sansliymişim bu konuda.Sizinki ilk duruşmada verilir en geç,ki ilk duruşma dava tarihinden itibaren 5-6 ay sonraya veriliyor,çocuklarınizdsn ayrı kalmak için çok uzun bir süre..Bence avukatınız çocukların üstün yararı için bu kararın ivedilikle verilmesini isteyebilir

Çocuklar bendeydi bende annemlerde kalıyorum bu süreçte büyük oğlum babasına çok düşkün olduğu için gidip odada tek başına oturuyordu baba diyordu ağlıyordu onlarda görmek istedi bende gösterdim. Küçüğü de verdim görsün diye bende o sırada zaten pskolojikmen çok kötüydum yaşadığım sorunlar nedeniyle. Kaç günlüğüne verdim kafayı dinliyim diye. Ama sonrasında babam aradı istedi vermediler . Bende hemen dava açtım adlı yardımlı olduğu için süreç geç işliyor merak ettiğim bu tenzip zaptı kararı çok geç çıkar mı?
Çok hata etmişsiniz o kadar küçük iki çocuk verilmez hassas dönem.avukatınız ne diyor?

Avukatınız ile davayı açarken çocukların durumunu konuşmuş olmanız gerekli. O da ona göre dilekçe hazırlayıp mahkemeye sunacaktı. Ben davayı açtığım günün ertesi hemen tensip zaptı ile karar çıktı. Evde ben ve çocuklarımın kalması ve çocukların geçici olarak bende kalması için. Gerekirse çocukların sizde kalması ve eşin uzaklaştırılması için uzaklaştırma çıkarsın avukatınız

Ahlak suçu yoksa küçüğün menfaati anneye verilmesinden yanadır %99 üzülmeyin.
Çok çekişmeli bir boşanma davası geçirdim.Baba hem boşanırken hem velayet sırasında aklınıza gelebilecek her üçkağıdı yaptı.Ama çocuğum dava aşamasında sonrasında da bende kaldı.
Biraz psikoloji sarsılıyor ama o da geçiyor...
Çocuklar için herşeyin hayırlısı olsun

Aslinda cok kucukler gecici velayetin kisa surede size gecmesi gerekiyordu. Dava acildi dimi?
Evet 23 ünde pazartesi açıldı dava tensiple çocukların verilmesini bekledim çıkmadı karar bende Perşembe günü adliyeye gidip kendim dilekçe yazdım çocuklar küçük duruşma gününe kalmadan ara karar verilerek çocukların üstün yararı için tarafıma verilmesini istiyorum diye inşallah önümüzdeki hafta karar çıkar çocuklarımı çok özledim kafayı yiycem artik

X