Boşanmak çözüm mü? Lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşın..

Bunu nasıl başardınız. Benim çevremde gördüklerim en saygılı sakin gördüklerim bile kavga anında küfür yasa hakaret sen gerizekalı mısın salak aptal şeklinde çirkinleşiyor. Yani hiç mi etmedi yada bu konuda bir uyarı yaptınız mı
Benimki de etmez. Bem de asla etmem. Bu ilk andaki tavırla da ilgili belki, ilk kullanan asla siz olmayacaksınız. O kullanırsa da ağzının payını verip haddini bilmesini söyleyeceksiniz. Siz kemdinize laf ettirirseniz o da korkmadan eder

Benimki de etmez. Bem de asla etmem. Bu ilk andaki tavırla da ilgili belki, ilk kullanan asla siz olmayacaksınız. O kullanırsa da ağzının payını verip haddini bilmesini söyleyeceksiniz. Siz kemdinize laf ettirirseniz o da korkmadan eder
Ben hiç etmem sakin bir yapım var kavgada bile sessiz alttan alırım sesim yükselmez ama karşı taraf hep eden taraf oldu uyarıncada sende sinirlendiriyorsun diyerek savunmaya geçiyorlar

Ben hiç etmem sakin bir yapım var kavgada bile sessiz alttan alırım sesim yükselmez ama karşı taraf hep eden taraf oldu uyarıncada sende sinirlendiriyorsun diyerek savunmaya geçiyorlar
Sinirlendiriyorsam defol git demek zor olmamalı. Normal bir insana dersiniz ve paşa paşa gider ya da ağzını toplar. Sizinki efendi empat durumu olduğundan ciddi sıkıntı var. Bundan sonra kimsenin size bunu söylemesine izin vermeyin

Merhaba sevgili hanımlar. Kısaca bahsetmek istiyorum; ben 26 eşim 29 yaşında 2 yıla yakındır evliyiz çocuğumuz yok. Aklımda evlenme fikri yokken eşimle tanışıp 1 yıl içinde de evlendik fakat evlendikten kısa bir süre sonra anlaşmazlıklar yaşamaya başladık. Eşim aşırı kıskanç beni de sürekli olarak her konuda eleştirir ve son zamanlarda bu kıskançlık konusunu iyice abartmış durumda beni en yakın akrabalarımdan hatta kendi öz erkek kardeşimden bile kıskanıyor. Sürekli beni baskı altına almaya çalışıyor ve her konuda kavga çıkarıyor. Evlendikten kısa bir süre sonra psikolojik destek almayı aile danışmanına gitmeyi teklif ettim defalarca ama tamamıyla reddediyor asla psikologa gitmem diyor. Bende son zamanlarda gerçekten kendimi artık iyi hissetmediğim için psikologa gidiyorum. Psikolog sizin daha fazla yapabileceğiniz birşey yok noktalayın diyor ama eşimi de seviyorum sadece aşırı kıskançlıkları olmasa iyi biri lütfen bana yardımcı olun benimle fikirlerinizi paylaşın ne yapmalıyım? Devam edersek ileride daha da sorun yaşar mıyız ya da boşanan arkadaşlar pişman oldunuz mu?
Canım kıskançlık yaratılış ve yetiştirilme tarzıyla ilgili. Çok güvensiz ve rahat olmayan erkekler hep kıskanıyor. eşimin beni hiç kiskandigini görmedim çünkü ailesinde böyle bir şey görmemiş. Babası annesini kiskanmamis. Giyim tarzı açıklık normal kabul edilmiş. Kadına duydukları aşırı güven onları rahatlığa sevk etmiş . Ben böyle değerlendirdim. Sende ailesine bı bak çevresine bı bak bakalım nasıl büyütülmüş

Merhaba sevgili hanımlar. Kısaca bahsetmek istiyorum; ben 26 eşim 29 yaşında 2 yıla yakındır evliyiz çocuğumuz yok. Aklımda evlenme fikri yokken eşimle tanışıp 1 yıl içinde de evlendik fakat evlendikten kısa bir süre sonra anlaşmazlıklar yaşamaya başladık. Eşim aşırı kıskanç beni de sürekli olarak her konuda eleştirir ve son zamanlarda bu kıskançlık konusunu iyice abartmış durumda beni en yakın akrabalarımdan hatta kendi öz erkek kardeşimden bile kıskanıyor. Sürekli beni baskı altına almaya çalışıyor ve her konuda kavga çıkarıyor. Evlendikten kısa bir süre sonra psikolojik destek almayı aile danışmanına gitmeyi teklif ettim defalarca ama tamamıyla reddediyor asla psikologa gitmem diyor. Bende son zamanlarda gerçekten kendimi artık iyi hissetmediğim için psikologa gidiyorum. Psikolog sizin daha fazla yapabileceğiniz birşey yok noktalayın diyor ama eşimi de seviyorum sadece aşırı kıskançlıkları olmasa iyi biri lütfen bana yardımcı olun benimle fikirlerinizi paylaşın ne yapmalıyım? Devam edersek ileride daha da sorun yaşar mıyız ya da boşanan arkadaşlar pişman oldunuz mu?
Az önce kadının biri psikologa soru sordu eşim beni defalarca aldattı boşanma kararı verdim ama nasıl hissetmem gerekiyor bilmiyorum diye. Adam demiş ki şimdiye kadar sana hissettirdikleri yeterli değil miydi? Sen kendi hislerini daha iyi bilirsin bizler değil

Az önce kadının biri psikologa soru sordu eşim beni defalarca aldattı boşanma kararı verdim ama nasıl hissetmem gerekiyor bilmiyorum diye. Adam demiş ki şimdiye kadar sana hissettirdikleri yeterli değil miydi? Sen kendi hislerini daha iyi bilirsin bizler degik

Birde ben kapalıyim erkeklerle çok mesafeli bir kadınım beni kıskanacak bir ortamda değilim calistigim yerde de hep kadınlar iş arkadaşım.

## GÜNCELLEME ##
Öncelikle benden düşüncelerini esirgemeyen, açtığım konuya yorum yapan, yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim.
Yazdıklarım ortada kalmasın diye güncelleme yapmak istedim bir de tekrar yorumlarınızı bekliyorum.
Buraya konu açıp sizlerin fikirlerini de aldıktan sonra bir müddet düşünüp eşimle konuştum o esnada küstük ve konuşmuyorduk rahatsız olduğum şeyleri söyledim. Bana yapmaya çalıştığı şeyleri bilerek mi yaptığını yoksa bilinçdışı bir şekilde mi yaptığını sordum. Yani beni farkında olmadan mı kısıtlıyor kıskanıyor yoksa keyfi olarak sırf egosundan dolayı mı bunu öğrenmek istedim. Bana ben seni kısıtlamasam sen daha rahat hareket edersin, rahat giyinirsin, şımarırsın dedi. Yani adam bilinçli olarak yapıyormuş herşeyi. Onu aldatmadığımı bildiği halde aldattığımı ima edip nereye varmak istiyor çözemedim ama bu konuşma üzerine biraz tartıştık ve eşim konuşmayı yarıda bırakıp gitti. Bende baktım konuşamıyoruz biraz daha düşündüm ve ona 3 sayfalık bir mektup yazdım ayrılmak istediğimi, gerekçelerini, bana yaptıklarını ve rahatsız olduğumu anlatan bir mektup. Mektubu okudu geldi bana sarıldı öptü kokladı ben yine uzak davrandım. Sanki hiçbir şey olmamış konuşulmamış gibi davranmaya başladı bende sordum mektup hakkında ne düşünüyorsun ben tedavi olmazsan ayrılmak istiyorum böyle yürütemiyoruz dedim bana zaman ver psikologa gitmem için dedi. Ve o günden sonra sanki ilişkimizin ilk zamanlarına döndük öyle bir ilgi alaka. Hatta 1 haftalık bi tatile çıktık sanki balayı gibidiydi. Kıskançlık falan sıfır tayt giydirmeyen adam halk plajında mayo giymeme hiçbir şey demedi. Tatilde kısa kot şort giydim of bile demedi olumsuz hiçbir yorum yapmadı.
Şimdi esas soru bu beni durdurmak için bir rol, göz boyama mı yoksa beni kaybetmemek için değişmeye mi başladı?? Sizin düşünceleriniz nedir?

Boşanmak bir çözüm, evet. Tanıştıktan sonraki 1 yıl içinde evlenmeniz biraz aceleci olmuş sanki. Bir insanı tanımak için çok az bir sayı bu. Çoğu insan, evlilik öncesi 'olmadığı biri' gibi yansıtıyor kendisini. Hani dağınık biriyse, düzenli gibi; öfkeli biriyse, daha sakin biri gibi. Çok az istisna gördüm.

Konuya dönersek, üzmek istemiyorum ama bu tip insanların bir üst leveli şiddete meyilli insanlar. Sizi öz kardeşinizden dahi kıskanacak kadar bir boyuta gelmesi hiç normal değil. Sizi sindirmeye çalışan, değer vermeyen birine ikinci bir şans vermeyin. Yol yakınken kendiniz için en iyisini yapıp bırakmanız daha doğru olur fikrimce.

## GÜNCELLEME ##
Öncelikle benden düşüncelerini esirgemeyen, açtığım konuya yorum yapan, yardımcı olmak isteyen herkese teşekkür ederim.
Yazdıklarım ortada kalmasın diye güncelleme yapmak istedim bir de tekrar yorumlarınızı bekliyorum.
Buraya konu açıp sizlerin fikirlerini de aldıktan sonra bir müddet düşünüp eşimle konuştum o esnada küstük ve konuşmuyorduk rahatsız olduğum şeyleri söyledim. Bana yapmaya çalıştığı şeyleri bilerek mi yaptığını yoksa bilinçdışı bir şekilde mi yaptığını sordum. Yani beni farkında olmadan mı kısıtlıyor kıskanıyor yoksa keyfi olarak sırf egosundan dolayı mı bunu öğrenmek istedim. Bana ben seni kısıtlamasam sen daha rahat hareket edersin, rahat giyinirsin, şımarırsın dedi. Yani adam bilinçli olarak yapıyormuş herşeyi. Onu aldatmadığımı bildiği halde aldattığımı ima edip nereye varmak istiyor çözemedim ama bu konuşma üzerine biraz tartıştık ve eşim konuşmayı yarıda bırakıp gitti. Bende baktım konuşamıyoruz biraz daha düşündüm ve ona 3 sayfalık bir mektup yazdım ayrılmak istediğimi, gerekçelerini, bana yaptıklarını ve rahatsız olduğumu anlatan bir mektup. Mektubu okudu geldi bana sarıldı öptü kokladı ben yine uzak davrandım. Sanki hiçbir şey olmamış konuşulmamış gibi davranmaya başladı bende sordum mektup hakkında ne düşünüyorsun ben tedavi olmazsan ayrılmak istiyorum böyle yürütemiyoruz dedim bana zaman ver psikologa gitmem için dedi. Ve o günden sonra sanki ilişkimizin ilk zamanlarına döndük öyle bir ilgi alaka. Hatta 1 haftalık bi tatile çıktık sanki balayı gibidiydi. Kıskançlık falan sıfır tayt giydirmeyen adam halk plajında mayo giymeme hiçbir şey demedi. Tatilde kısa kot şort giydim of bile demedi olumsuz hiçbir yorum yapmadı.
Şimdi esas soru bu beni durdurmak için bir rol, göz boyama mı yoksa beni kaybetmemek için değişmeye mi başladı?? Sizin düşünceleriniz nedir?
Göz boyama maalesef. Gerçekten gideceğinizi hissedip nabza göre şerbet veriyor bunlar maalesef. Zaman isteme sebebi bu. Siz de anlayacaksınız eski haline dönünce.

## GÜNCELLEME ##
Çocuk sahibi olana kadar rol yapıyor olma ihtimali mevcut, şans vermek istiyorsan takipte kal. Bana güven vermedi

Aynı süreçleri yaşayan biri olarak çocuk olmadan net bir karar vermeniz. Zaman geçtikçe sizde de tutarsızlıklar ve dengesizlikler başlar. Seviyorsunuz ve vazgeçmek şu an için size zor gelebilir. Fakat kıskançlığın boyutu bir süre sonra şiddete gitmeye başlar. Şu an yaşadığınız psikolojik bir şiddet bunun fiziksel e gitme durumu da var. Kendiniz için en iyi kararı verecek olan sizsiniz.

Psikoloğa gitmeyi erteleyip zaman istemesi ,düzelmiş gibi yapıp göz boyamak ve sizi susturmak için bence ..umarım ben yanilirim ama bir zaman sonra daha beter bir kıskançlıkla karşılaşma ihtimaliniz yüksek ..üzgünüm

Uzun vadede insanlar degişebilir. Yaşananlar, düşünceler, hayat her şey insanın yapısını zamanla şekillendiriyor. Eşiniz de uzun vadede değişebilir, bu huyundan vazgeçebilir. Ancak erkek kardesinizden dahi kıskanacak kadar hasta psikolojide bir insanın değişmesi bu kadar hızlı olmaz. Bir mektupla aydınlanma yaşayacak degil. Şu an için sizi kaybetmemek için hislerini bastırıyor daha sonra patlak verebilir. Şans verdiyseniz deneyin ancak hayal kırıklığı olmaması adına bu da aklınızda olsun derim.

Merhaba, güncellemeniz üzerine yazıyorum. Okuduklarım bana şunu düşündürdü: Demek ki isteyince sizinle güzel bir iletişim kurabiliyormuş, kırmadan incitmeden, baskılamadan. Demek ki bunca zaman hep isteyerek yapmış. Yani bu bir strateji. Dolayısıyla şu anda da stratejik davranıyor olabilir. Evet kaybetme korkusuyla pişman olmuş ve kendini değiştirmek istiyor da olabilir. Biraz zaman tanıyıp gözlemleyin. Fakat nihayetinde çok az zaman geçmiş olduğunu da aklınızın bir köşesinde hep tutun. Eskiye döndüğüne dair en ufak bir sinyali bile iyi okumaya çalışın ve kendinize her zaman dürüst olun.

Güncellemenize göre sadece şunu düşündüm. İstediği zaman yapabiliyormuş demek. Ama bu tersine de dönebilir.

O yüzden artık yaşam biçimi halini alana kadar bu evliliğe çocuk düşünmeyin. Ama 5 yıl olur ama 6 yıl. Köprüyü geçene ve sizin kalacağınızdan emin olana kadar yapmayacağından sizde emin olun 👍

Esiniz bence su an sizin ayrilik kararinizi gecici bir kararmis gibi goruyor ve gecene kadar oyun oynuyor sizinle. Tipik bir narsist hareketidir. Esinize narsist teshisi koymuyorum aman yanlis anlasilmasin, ama narsistler de bu taktigi cok kullanir. Gozlemleyin, yanilgilara kapilmayin. Bu oyunlari kisa surmez, sizi iyice inandirdigini dusunene kadart devam eder bu hareketlere o yuzden en az bir kac ayi var eski haline donmesinin. Sizi oz kardesinizden kiskanan bir manyak bir anda duzelmez.

X