Boşanmak en hayırlısı mi ?

Mnikara

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2021
21
13
Arkadaşlar merhaba öncelikle sizden ricam cevap yazicaksaniz lütfen kırıcı olmayın çünkü zaten sıkıntı ve stres içerisindeyim sadece siz olsanız ne yapardınız beni kendi yerinize koyun o şekilde cevaplayın .
2 yıllık evliliyim ve 9 aylık bir bebeğim var . Eşimin ailesiyle aynı semtte oturuyoruz gorumcemle ise aynı binada ( baştan hata). Görümcem aşırı patavatsız ve laf sokmayi adet edinmiş birisi . Bense çekingen kalp kırmaktan çekinen biriydim ama beni çıldırttılar artık . Onlara hiç birşey yapmadım ama benden herşeyi beklediler iş yapmamı sürekli onlara gidip gelmemi . Hatta kv.cocuk olsun artık annene bile gitmiceksin dedi ama kendi kızı gün aşırı ona giderr . KV de aşırı patavatsız bilgisiz cahil bı kadın köyde büyümüş eşinden şiddette görmüş şiddeti bile olsun kocandir şeklinde düşünen birisi . Eşimle ailesi yüzünden çok tartıştık ve artık ne eşimin nede benim ona tahamamulum kalmadi. En yıkıcı şey ise gorumcemin kocama benimle ilgili kötü mesajlar yazması esiminde sadece tamam boşver ile yetinmesi beni çıldırtan en son şeydi . Ailesinin hatalarını görmez onu doldururlar ruhu duymaz asla yakistirmaz onlar bizim iyiligimizi istermiş ama ben fesatmisim . Daha da çok ailesine zıt aldım . Ve bunun sonu şiddete kadar geldii bana vurdu hemde bebeğim kucagindayken . Ve bu ilk değil öncesinde de oldu bana vurup sonra üzülüyor yapmak istemiyorum ama çok üstüme geliosn aciyorum sana üzülüyorum diyor hasta ruhlu . Ve ben bunlara sustum babası hastaydı yoğun bakımdaydi kimseyi üzmek istememiştim ama patlak verdi çünkü tekrarladı . Şuan ailemin yanindayim . Eşimde algılama sorunu da var denilen şeyi anlamıyor ailesinden bazı kişiler bile dolduruşa geldiğini anladı benim ailemde şahit oldu bizzat ama kendisi farkında bile değil cnku olayları yapılanları algilayamiyor onları kötülüklerini göremiyor hep beni suçlu konumuna getiriyor ailemde bana şiddet gösterdiği için ondan şuan nefret ediyor bir kere yapan yine yapar diyor . Son bir şans daha istiyor . Eşimin kafa yapısı duzelmedikce hiç bir sorun cozulmicek çünkü sorun esimdee keşke biraz anlasa görse ailsiyle kendi yuvasındaki sınırı cizememis bir insan benim söylediğim herşeyde ona yanlış geliyor kendini kapatmış bir insan yeni düşüncelere açık değil bakış açısı çok dar. Gorumcemle alt üst oturuyoruz ve ondan aşırı nefret ediyorum o evden taşınmak istedigimi söyleyecem kabl etmezse güle güle diyecem . Bliorm eşimin kafa yapısı böyleyse tasinmakta çözüm değil ama sadece ailesi konusunda bana bukdr kötü davranıyor aslnda iyi bı insan ama konu ailesi oldumu toz kondurmuyir ne yapcm nolur fikirlerinizi benimle paylaşın . Aslında hiç içim yoo o eve gitmeye ve kocama karşıda içimde soğukluk var duygusal düşünüyorum belkide mantıklı düşündüğümde defolup gtsin diyorum böyle adam düzelmez diyorum

Bazı konular bana Yıldız Tilbenin "ne yapsan ayrılamam senden asla" dizelerini anımsatıyor.

Eşinizi en iyi ifade eden kelime "basiretsiz"

Algılama sorunu olduğu konusunda size katılıyorum. Ama algılama yeteneği dahi olmayan bir insan için karısını dövmek fazlaca cüretkar bir hareket değil mi?

Bu cüreti nerden buluyor biliyor musunuz? Sizden.

Burda 1 yol var.

Ayrılmak. Dayağa benim tek tavsiyem bu.

Ama yazınızdan sizin ayrılmayacağınızı anladım.

Ayrılmayacaksaniz peşinen dayak yemeye devam edeceğinizi kabullenin.

Allahin vermemiş olduğu akıl ve basireti eşinize siz lutfedemeyeceğinize göre dayak yeme ihtimalinizi asgari düzeye indirmek amacıyla görümcenizden uzak bir yere taşının.

Dayak yeme sıklığınız azalır böylece.

Bu arada konunun tamamini ele alınca benim sizinle empati yaparak cevap vermem çok zorladı beni. Zira yazınızdan anladim ki ne siz benim yapabildiklerimi yapabilirsiniz ne de ben sizin yapabildiklerini yapabilirim.

Bazı konular bana Yıldız Tilbenin "ne yapsan ayrılamam senden asla" dizelerini anımsatıyor.

Algılama sorunu olduğu konusunda size katılıyorum. Ama algılama yeteneği dahi olmayan bir insan için karısını dövmek fazlaca cüretkar bir hareket değil mi?

Burda 1 yol var.

Allahin vermemiş olduğu akıl ve basireti eşinize siz lutfedemeyeceğinize göre dayak yeme ihtimalinizi asgari düzeye indirmek amacıyla görümcenizden uzak bir yere taşının.

Bu arada konunun tamamini ele alınca benim sizinle empati yaparak cevap vermem çok zorladı beni. Zira yazınızdan anladim ki ne siz benim yapabildiklerimi yapabilirsiniz ne de ben sizin yapabildiklerini yapabilirim.
Öylesine güzel özetlemiş ki arkadaş bundan sonra biz ne yazsak manasiz olur su üstüne yazı yazmak olur.

Siz dayağa rağmen boşanmayacaksanız, bari kavgada yumruk aramayin. Siz de boş geçmeyin

Burda 1 yol var.

Doğru olanları söylediniz teşekkür ederim sadece korkağim iliskime emek veren hep olur diye çabalayan benmişim keşke anlattıklarım kadar olsa duygusal olarakta beni çok ihmal etti bunlara rağmen hala ben sorguluyorum bu insana en güzeli eve kağıt yollamak

Çocuk var nasıl ayrılayım falan diye dusunuyorsunuz buyuk ihtimal :KK43: taşınmanız en doğrusu olur

Birincisi esinizin yetistirilme tarzi geregi kok ailesini melek sanmasi degismez, siz hep kotu 1 dusman olursunuz. Ordan tasinsaniz bile bu kez de telefon araciliyla gorumceniz ile evliliginiz hakkinda "fikir alisverisi" yapmaya devam eder. Fitne eksik olmaz evliliginizde. Mutlu olamazsiniz.
Ikincisi bebeginiz varken siddet uygulayan adamin ne merhamet ne vicdan duygusu vardir. Insanliktan nasibini alamamistir. Sevgi ve sefkat ihtiyaclarinizi asla bu adamla karsilayamazsiniz. Gunden gune daha da duygusuzlasirsiniz. Mutsuz, haklari cignenmis, sinirli 1 kadina donusursunuz.
Bunlari kabulleniyorsaniz devam edersiniz.

Ben olsam, ailem de arkamda duruyorsa, boşanırım. Şiddet benim açımdan kabul edilebilir bir şey degil.
Teşekkür ederim ailem arkamda şükürler olsun
Birincisi esinizin yetistirilme tarzi geregi kok ailesini melek sanmasi degismez, siz hep kotu 1 dusman olursunuz. Ordan tasinsaniz bile bu kez de telefon araciliyla gorumceniz ile evliliginiz hakkinda "fikir alisverisi" yapmaya devam eder. Fitne eksik olmaz evliliginizde. Mutlu olamazsiniz.
Ikincisi bebeginiz varken siddet uygulayan adamin ne merhamet ne vicdan duygusu vardir. Insanliktan nasibini alamamistir. Sevgi ve sefkat ihtiyaclarinizi asla bu adamla karsilayamazsiniz. Gunden gune daha da duygusuzlasirsiniz. Mutsuz, haklari cignenmis, sinirli 1 kadina donusursunuz.
Bunlari kabulleniyorsaniz devam edersiniz.
Haklısınız ve aileme karşıda saygısızlık yaptı 15 gündür ailemin yanındayım hiç beni aramadı ailemi aramadı gelmedi özür dilemesi pişmanım demedi mahcup olduğunu gostermedi bunlar bile normal değil hiç bir taraftan tutar dalı yok

Teşekkür ederim ailem arkamda şükürler olsun

Haklısınız ve aileme karşıda saygısızlık yaptı 15 gündür ailemin yanındayım hiç beni aramadı ailemi aramadı gelmedi özür dilemesi pişmanım demedi mahcup olduğunu gostermedi bunlar bile normal değil hiç bir taraftan tutar dalı yok
Arayip pisman oldugunu gostermesi ve ozur dilemesi yeterli olur muydu? Sizi anliyorum aslinda kucukte olsa telafi edecek 1 hareket bekliyorsunuz ama iyi dusunun cocugunuzun gelecegi, sizinle birlikte onun da ruh sagligi icin..

şiddet uygulanan bir evde ve dahası şiddeti "erimdir yapar" diyerek normalleştiren bir anne ile büyümüş.
her akıl bulunduğu ortamda şuurlanır. eşiniz için şiddet normal.
bu ileride bir hatasında çocuğunuzu da eşşek sudan gelene kadar dövmeye varır, bakın sizi saymadım bile. siz zaten garanti sayısınız onun için.
böyle bir adamın düzelmesi için ancak ailesiyle tüm bağlarını koparması lazım ki imkansız bu da.
kimse boşanmak için evlenmez ama kimse de mutsuz ve şiddet içeren bir evliliği haketmez. aileniz de destekmiş zaten.
ne duruyorsunuz ? avukata gitsenize, dilekçe versenize.

Eğer bu noktaya gelindiyse yapacak bir şey kalmamış zaten.
Kaynana görümce sorunu yoktur aradaki sınırları çizememiş evliliği eşi yuvası için düzgün bir duruş sergileyememiş denge sağlayamamış bir ana kuzusu vardır :kahve:

Boşanmak sizin için hayırlısı mı onu bilemem ama bu şiddetin devamı gelecektir bunu tahmin edebiliyorum.kucağımda bebeğim vardı yazmışsınız bu o kadar korkunç bir şey ki size acıması şefkati olmadığı gibi bebeğinize de yok. Yazdıklarınızdan karşınızda anlayışsız ve düşüncesiz biri olduğu çok ortada. İyi düşünmelisiniz. Ve taşınmak uzun vadede çözüm olur mu bunu bilemeyiz.

Arkadaşlar merhaba öncelikle sizden ricam cevap yazicaksaniz lütfen kırıcı olmayın çünkü zaten sıkıntı ve stres içerisindeyim sadece siz olsanız ne yapardınız beni kendi yerinize koyun o şekilde cevaplayın .
2 yıllık evliliyim ve 9 aylık bir bebeğim var . Eşimin ailesiyle aynı semtte oturuyoruz gorumcemle ise aynı binada ( baştan hata). Görümcem aşırı patavatsız ve laf sokmayi adet edinmiş birisi . Bense çekingen kalp kırmaktan çekinen biriydim ama beni çıldırttılar artık . Onlara hiç birşey yapmadım ama benden herşeyi beklediler iş yapmamı sürekli onlara gidip gelmemi . Hatta kv.cocuk olsun artık annene bile gitmiceksin dedi ama kendi kızı gün aşırı ona giderr . KV de aşırı patavatsız bilgisiz cahil bı kadın köyde büyümüş eşinden şiddette görmüş şiddeti bile olsun kocandir şeklinde düşünen birisi . Eşimle ailesi yüzünden çok tartıştık ve artık ne eşimin nede benim ona tahamamulum kalmadi. En yıkıcı şey ise gorumcemin kocama benimle ilgili kötü mesajlar yazması esiminde sadece tamam boşver ile yetinmesi beni çıldırtan en son şeydi . Ailesinin hatalarını görmez onu doldururlar ruhu duymaz asla yakistirmaz onlar bizim iyiligimizi istermiş ama ben fesatmisim . Daha da çok ailesine zıt aldım . Ve bunun sonu şiddete kadar geldii bana vurdu hemde bebeğim kucagindayken . Ve bu ilk değil öncesinde de oldu bana vurup sonra üzülüyor yapmak istemiyorum ama çok üstüme geliosn aciyorum sana üzülüyorum diyor hasta ruhlu . Ve ben bunlara sustum babası hastaydı yoğun bakımdaydi kimseyi üzmek istememiştim ama patlak verdi çünkü tekrarladı . Şuan ailemin yanindayim . Eşimde algılama sorunu da var denilen şeyi anlamıyor ailesinden bazı kişiler bile dolduruşa geldiğini anladı benim ailemde şahit oldu bizzat ama kendisi farkında bile değil cnku olayları yapılanları algilayamiyor onları kötülüklerini göremiyor hep beni suçlu konumuna getiriyor ailemde bana şiddet gösterdiği için ondan şuan nefret ediyor bir kere yapan yine yapar diyor . Son bir şans daha istiyor . Eşimin kafa yapısı duzelmedikce hiç bir sorun cozulmicek çünkü sorun esimdee keşke biraz anlasa görse ailsiyle kendi yuvasındaki sınırı cizememis bir insan benim söylediğim herşeyde ona yanlış geliyor kendini kapatmış bir insan yeni düşüncelere açık değil bakış açısı çok dar. Gorumcemle alt üst oturuyoruz ve ondan aşırı nefret ediyorum o evden taşınmak istedigimi söyleyecem kabl etmezse güle güle diyecem . Bliorm eşimin kafa yapısı böyleyse tasinmakta çözüm değil ama sadece ailesi konusunda bana bukdr kötü davranıyor aslnda iyi bı insan ama konu ailesi oldumu toz kondurmuyir ne yapcm nolur fikirlerinizi benimle paylaşın . Aslında hiç içim yoo o eve gitmeye ve kocama karşıda içimde soğukluk var duygusal düşünüyorum belkide mantıklı düşündüğümde defolup gtsin diyorum böyle adam düzelmez diyorum
Büyük konuşmuyorum. Kendim açıkcası melek gibi kaynana olsa dahi aynı semt aynı ev istemem.Zaten evimiz yakın olsa boşanmıştık.Ki senin gibi kaynanam olup, evim yakın olsa, kocam bana fesat dese boşanırdım. Keşke çocugu bu kadar erken yapmasaydın. Henüz yeni evlisin. Çocuk olmasa hemen restini çeker, evini taşırdın.

Ayrıca kocan birey olamamış biri. Sana şiddet uygulamış. Bunun devamı gelir üzgünüm. Bırak ailesiyle birbirine doysunlar. Böyle eşten ne baba olur ne eş.

Allah büyük konusturmasin ama esim bana bebeğim kucagimdayken vursa ibret alem donuna kadar alip bosardim. Pis insanlarin arasina düsmüssünüz üzüldüm, ama en pisi de esiniz.

Şiddet gösteren eş ne olursa olsun sürekli ailesini haklı bulan ve size zerre değer vermeyen bir kişilik üstüne görümce belası kaynana cahilliği siz bunların arasında nasıl çocuk yapabildiniz ve hala boşanmayı bize mi soruyorsun yazdıklarının her satırında evlilik bitmiş zaten zorlamanın manası yok güzelim

size şiddet uygulayan kocanızın sizi arayıp ailenizi arayıp özür dilemesini mi bekliyorsunuz cidden ?
bu kadar kör olmayın sizin evliliğiniz çoktan bitmiş şiddet desen var manipülasyon kaynana ve görümce ve onlar ne derse inanan bir koca var ki bebeğinizin gözünün önünde size vurmuş . siz o şiddetten rahatsız değilsiniz anlaşılan hala özür filan beklediğinize göre ama sorarım size ilerleyen zamanlarda o şiddetin bebeğinize dönmeyeceğini nerden biliyorsunuz ? buna katlanabilir misiniz? biraz güçlü olun lütfen gönderin evlerine boşanma protokolü kaynana görümce kocan üçü birbirine ne kadar katlanacak bırakın bu pislik adamı birde bu adamı baba yapmışsınız.

Esin sana yeterince guvenmiyor ki inansin, kuzum erkekler boyle yapiyor bir tarafta doguran hep yaninda olan ailedekiler diger tarafta el kizi (cok uzgunum ama malesef boyle goruyorlar)eger esine tam destek veren bir adam gorursen kesinlikle o esine guveniyordur...

X