Boşanmak için cesarete ve fikre ihtiyacım var

Smoothieee

Zuzu
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
278
327
İyi geceler herkese konuyu kısaca anlatmaya çalışacağım.
26 yaşındayım 6 yıllık evli 2 buçuk yaşında ygb tanılı bir bebeğim var.
Eşimle evlilik öncesi 1 yıl flört aşaması oldu. Sonra aileler istemeye istemeye evlendik. Balayı sonrası herşey kabusa döndü. Ölümüne kefil olacağım , canını yoluma ser dese gözümü kırpmadan yapacağım adam ailesini getirip evliliğimin baş köşesine koydu . Memnuniyetsiz ailesi beni hiç benimsemeyip surekli eleştirdi .
Sürekli herşeye müdahil olup benim ailemi dışlayıp , beni ailemden uzaklaştırıp avuçlarının içine almaya çalıştılar eski zamanlardaki gibi eşimin her dediğini yapıp ailesine hizmetçi olup ailemi geride bırakacağım bir kadın olmamı beklediler ben bunları yaparken oğulları istediği yerde gezip tozacak kız arkadaş erkek arkadaş farketmeksizin her haltı yiyecekti . Ama istedikleri bir insan olmadığım için ve direndigim için eşim benden daha bir yıl bile olmadan soğudu . Veya hiç sevmedi bilemiyorum. Ailem konuştu severek evlendiniz bizim kızımiza kapımız açık ama gözlerinizde hala sevgi görüyoruz deneyin dediler ben hala seviyordum deli gibi . Birşeyler yaşandı ve boşanmak istedim eşe acilamadan hamile olduğumu öğrenip Heveslendik falan . Düzelir gibi oldu derken yine psikolojik şiddet devam etti . Doğum yaptım devam etti annemin yanımda kalmasını istemediler ve kovmaktan beter ettiler. Bebeğim sorunlarla doğdu ve hep hastanelerde her gün savaştım , eş de yanımda bir şekilde ama evde hiç yardımcı olanim yok sorumluluğu hep bana yükleniyor çocuğun benim yüzümden hasta olmuş gibi . Velhasıl psikolojik destek almaya başladım boşanmak istediğim için ama fayda etmiyor ailem arkamda bugün gitmemi bekliyorlar artık çünkü kendime en büyük kötülüğü evli kalarak yaptığımın farkındalar. Bebeğim ygb dendi başa çıkmaya çalışıyorm. Bir yandan hep sürekli eşin ailesinin her konuda beni suçlamasından her defasında beni sevmediklerini yüzüme carpmalarindan çok yoruldum . Sevmiyorum kendisini tükendim . Annesi sürekli birşeyler okuyup üfletiyor cahil cahil . Bu kadar pasif oluşundan, ailesinin cahilligimden ve kendimin bu denli aptal ve güçsüz olmasından çok yoruldum . Ne bekliyorum bilmiyorm a dostlar yardım edin.
Selametle..

Bebeğinize önce şifa diliyorum Allah'tan bir an önce sağlığına kavussun .. evliliğinize gelince yerinizde, olmak isteyen okadar çok kadın okudum ki, burda aileden destek göremediği ekonomik gücü olmadığı için boşanamayan .. kendinize bu eziyeti neden reva görüyorsunuz? Her haltı yiyen bir adam için..

Hakkınızda hayırlısı olsun. Bence bunun için cesaret gaz beklemeyin çünkü o güç içinizde. Emin olmadan adım atmayın pişman olmayın. Çocuğunuzun hastalığını bilmiyorum ama geçmiş olsun, Rabbim şifa versin.
Boşanmak için çok güçlü bi nedeniniz var SEVMİYORSUNUZ. Zaten bunu siz kendinize itiraf ettiyseniz anahtarı bulmuşsunuz demektir ve kimsenin ne dediğine bakmadan çıkarın hayatınızdan.

Yani Yaygın Gelişimsel Bozukluk. Bu tanıyı almış bi evladın varsa herşeyi bi kenarı bırakıp ona adapte olmalısın.Tv yi kapat ekrandan uzak tut lütfen ilgilen çokkk ilgilen.hakkınızda hayırlısı olsun

Amin sağolun yaygın gelişim bozukluğu

Allah şifa versin.insallah iyileşir.

Eşinizle konuştunuz mu hiç mi sevmiyor sizi bebeğini kabullenmedi mi ?
Bu kadar kolay mi bitirmek bu erkekler neden zordan kaçar ki .
Halbuki sabretse iyi gecinse seninle ne güzel günler sizi bekler.

Insanlar da tahammül sabir kalmamış.

Hep düz bir hayat istiyorlar.
Halbuki dikensiz gül olmayacağı gibi
Düz yol da insana sanıldığı gibi huzur vermez.

Sizin arkanizdayiz. Ne diyelim ki başka umarım bundan sonra her şey gönlünüze göre olur.

Bebeğinize önce şifa diliyorum Allah'tan bir an önce sağlığına kavussun .. evliliğinize gelince yerinizde, olmak isteyen okadar çok kadın okudum ki, burda aileden destek göremediği ekonomik gücü olmadığı için boşanamayan .. kendinize bu eziyeti neden reva görüyorsunuz? Her haltı yiyen bir adam için..
Ah bir bilsem bana engel olan şey nedir 😔

Hakkınızda hayırlısı olsun. Bence bunun için cesaret gaz beklemeyin çünkü o güç içinizde. Emin olmadan adım atmayın pişman olmayın. Çocuğunuzun hastalığını bilmiyorum ama geçmiş olsun, Rabbim şifa versin.
Boşanmak için çok güçlü bi nedeniniz var SEVMİYORSUNUZ. Zaten bunu siz kendinize itiraf ettiyseniz anahtarı bulmuşsunuz demektir ve kimsenin ne dediğine bakmadan çıkarın hayatınızdan.
Haklısınız çok teşekkür ederim. Sizin konunuzu okudum şimdi hakkınız da hayırlısı olsun. O konuşmayı keşke bende yapabilsem uygun anı nasıl yakaladınız nasıl başladınız konuşmaya. Uzlasabildiginze nasıl sevindim🙏

Yani Yaygın Gelişimsel Bozukluk. Bu tanıyı almış bi evladın varsa herşeyi bi kenarı bırakıp ona adapte olmalısın.Tv yi kapat ekrandan uzak tut lütfen ilgilen çokkk ilgilen.hakkınızda hayırlısı olsun
Bu konuda çok titizlik gösteriyorum ve gerekli eğitimleri aldıracağim inşallah . Önce kendim yesillenmeliyim artık ,😔 aminn

Allah şifa versin.insallah iyileşir.

Eşinizle konuştunuz mu hiç mi sevmiyor sizi bebeğini kabullenmedi mi ?
Bu kadar kolay mi bitirmek bu erkekler neden zordan kaçar ki .
Halbuki sabretse iyi gecinse seninle ne güzel günler sizi bekler.

Insanlar da tahammül sabir kalmamış.

Hep düz bir hayat istiyorlar.
Halbuki dikensiz gül olmayacağı gibi
Düz yol da insana sanıldığı gibi huzur vermez.

Sizin arkanizdayiz. Ne diyelim ki başka umarım bundan sonra her şey gönlünüze göre olur.
Umarım 🙏 erkek anneleri çocuklarını büyütemedikleri ağam paşam diyip sen kadından çok üstünsun sakın kimsenin nazını çekme diyerek büyüttükleri ve oğulları evlendiğinde ellerinden alinmasin diye gelinleriylr yaristiklari için ve o paşa oğullar büyümeyi kendi kararını vermeyi bilmedikleri için bu hale geldik ne yazık ki ,🙏 desteğiniz için çok teşekkür ediyorum .

Haklısınız çok teşekkür ederim. Sizin konunuzu okudum şimdi hakkınız da hayırlısı olsun. O konuşmayı keşke bende yapabilsem uygun anı nasıl yakaladınız nasıl başladınız konuşmaya. Uzlasabildiginze nasıl sevindim🙏
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Bir kadınlar klübü atasözü der ki; bir cinnet herşeyi çözer. Gerçekten cinnet noktasına geldim artık gözümden alev fışkırıyordu. Sanırım artık o an gözüme bakınca bittiğini anladı. Bi anda oldu aslında bi önceki konumda sorunlarımızı yazdım ama boşanmayı düşünmediğimi yazıyordum. Şimdi boşanıyorum. Böyle şeyler planlo olmuyor zaten inanın. Gücünüzün bittiği yerde sesiniz avaz avaz çıkıyor isteseniz de bastıramıyorsunuz.

Bebeğimiz şifasını bulur inşallah rabbim şifa versin 🥰 boşanmak çok zor. Eşiniz ailesinin müdahaleci olmasını durdurmalı bence. Siz artık 3 kişilik bir ailesiniz başkası girmemeli hayatınıza

Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Bir kadınlar klübü atasözü der ki; bir cinnet herşeyi çözer. Gerçekten cinnet noktasına geldim artık gözümden alev fışkırıyordu. Sanırım artık o an gözüme bakınca bittiğini anladı. Bi anda oldu aslında bi önceki konumda sorunlarımızı yazdım ama boşanmayı düşünmediğimi yazıyordum. Şimdi boşanıyorum. Böyle şeyler planlo olmuyor zaten inanın. Gücünüzün bittiği yerde sesiniz avaz avaz çıkıyor isteseniz de bastıramıyorsunuz.
Nasıl doğru dediniz. Artık ses çıkarmaya bile mecalim kalmadi benim . Cinnetler içimde beni bir ölüye çevirdiler. Eski konunuza ulaşamadım ama umarım hiç keskenjzin olmadığı çok iyi kilerin olduğu bir ömür sizin olur çünkü biz kadınlar gerçekten güzellikler hakediyoruz 🌷

Bebeğimiz şifasını bulur inşallah rabbim şifa versin 🥰 boşanmak çok zor. Eşiniz ailesinin müdahaleci olmasını durdurmalı bence. Siz artık 3 kişilik bir ailesiniz başkası girmemeli hayatınıza
Aminnn . Eşime çok konuşup anlattım aile terapisi kaç kere önerdim ama oda bni sevmiyor. Ve her saniye benden ve benimle olduğu andan şikayet ve isyan ediyor. Bende başladım canım yanıyor çünkü artık yanlış olduğunun farkındayım ama dediğim gibi olmuyor o sadece bebeğimiz den ayrı durmamak için bosanmiyor ve dilegetiriyor.

X