Boşanmakta kararlı olmak için

bortecine1453

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
118
65
26
Daha yeni bir sene oldu. Dava açtım duruşma günü verildi sanırım artık anlaşmalı boşanacaz. Ama kararlı olamıyorum sanki yanlış mı karar verdim diye gel git yaşıyorum. Çünkü sadece 4 ay evli kaldık. Bir yandan şans versek mi evliliğe devam etsek olur mu olmaz mı çok kararsız kaldım. Biz kaçarak evlendik ve en büyük hatayı orda yaptım. Hemen nikah kıydık ve ilk iki ay iyi geçti eşim iyi davrandı üstüme titredi. Ama ailesi zamanla beni ezmeye başladı. Abisi yengesi aileme küfürler etti bana kimsesiz garip demeye başladılar. Eşime dediğim zaman önemli değil boşver bunları dedi. Abisi dövmeye kalktı bende kızdım aileme küfür etti abisi edemezsin kimsin sen böyle konuşuyorsun dedim abisi dedi ki kardeşimden boşatacam görürsün birde o gün annesinin evinde idim kovdu beni bende gittim evime eşime de dedim anlattım dedim gidecem ailemin evine yeter olaylar büyüdü derken neyse sakinleştim devam ettik eşimle normal gibi hayatımıza anlatsam daha çok şey yaşadım kısa zamanda ama bilmiyorum bunlar oldu her evlilikte olur mu yinede yeni evliyiz denesek ilerde güzel olur mu çok kararsızım ailem boşan diyor ama kafam çok karışık birşey söyleyin fikir verin lütfen. Şunları da söyleyim ilk evlendik iki ay boyunca annesinin evine sabah 8 de gittim akşam sekize kadar annesinin yengesinin işini gücünü yaptım oturmadım akşama kadar eşim gelirdi yemeğini yer öyle evimize giderdik. Annesi ile evimiz arasında da yarım saatlik mesafe var. Hergün gittim geldim ne deseler yaptım ama yinede eltim fesatlık edip eşimi doldurdu hiç iş yapmıyor birşey de şuna diye kaynanama dedim yapmadım mi söyler misin lütfen dedi yapıyor ne dersem eltim o zaman düşman oldu sen gelinini savunma boşa diye çok çektim ama bilmiyorum her evlilikte bunlar normal mi ama yaşadıklarım aslında ağır idi sizce düzelir mi bir şans versem mi bilmiyorum

theblackswan

Fevri ve Bebeksi
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2020
1.329
6.872
Eşiniz sizi ailesine ezdiriyorsa geçmiş olsun. Bu olanlara rağmen hâlâ acaba diyorsunuz, yapmışsınız bir cahillik, boşanmaktan vazgeçerek ikinci en büyük cahilliğinizi yapmayın. Aileniz de madem boşan diyor, hemen boşanın. Ailemin lafını ağız kokusunu çekerim, kaynımın küfürlerini, şiddetini çekeceğime NET!

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının aldında.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 52 Kg. ile 70 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 168 cm. Başlangıç Kilom :65 Kg. Şimdiki Kilom :48 Kg.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.577
64.506
32
Git çocuk yap, bu adam ve psikopat ailesinin bi 5 - 6 yıl kahrını çek, psikolojin yıpransın öyle boşan bari, başka türlü rahat etmeyeceksin.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

bortecine1453

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
118
65
26
İşte içimde kalan daha 4 ay birlikte yaşadık evliliğin ne olduğunu anlamadan ayrıldık 8 aydır ayrı yaşıyoruz aslında normal bir şekilde ailemin yanına geldim eşim gönderdi 15 gün kalıp döneceksin dedi hastane için geldim ailem büyük şehirde yaşıyor orda hastaneler daha kapsamlı dedi. Ailemin yanına geldim daha bir hafta geçti sürekli aradı babamı da aradı gelsin dedi hadi bir hafta daha izin veriyorum ama gelsin çok kalmasın neyse bende çok kalmayacak dönecek idim sonra ufak tefek şeyler yüzünden kavga ettik o da dedi boşanalim dilekçe ver felan neyse tamam dedim ama sonra ailesi olmaz yuvayı yıkmayın dedi bende tamam düzeltelim barışalım dedim öyle böyle 4 5 ay geçti çünkü tam barıştık yine birşeyler çıktı ortaya kavga ettik. En sonunda bunaldım çünkü sürekli güya beni tehdit korkutmak için dava aç dedi durdu açtım davayı Haziran ayında yeni gün verildi. Yani 8 aydır ailemin yanındayım ne kendi geldi ne ailesi hiç umrunda olmadı diyor ki sen bilet al sen geleceksen gel güya ben ayağa düşeyim aha sen geldin ettin diyecekler

bortecine1453

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
118
65
26
Aslında çok doğru 13 gün sonra mahkeme var diyorum inşallah iradem sağlam olur kararımda net olurum çünkü bir an gözüme perde iniyor yaşadıklarımı göremiyorum unutuyor gibi oluyorum. Ailesine göre erkek aldatsa da dovsede kovsada oturacaksin öyle ve çalışmama izin vermedi evden çıkmama çarşıya dahi gitmeme ailesi de kendiside karşı çıkıyor. Hep evde olacaksın hep otur dağ başında bildiğiniz evimiz çarşı bile uzak herşey yasak bana. Sadece hizmet edip kır dizini otur. O da tamam da hiçbir masraf yapmadan evlendi daha bekar kızdım gelinlik bile giymedim düğün altın nerde hiçbir şey almadı yapmadı tamam yapmadı ilerde belki yaparak dedim ama beş kuruş harcamadan evlendin de iyi davran bari hep annem ne derse yengem ailem ne derse o o başka birşey yok ben senin eşinim ben hizmetini yapıyorum ben yanındayım yok işte hep aşağıladı ama hep beni suçladı ben eş olmaktan başka ne yaptım

Dasmeer

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
11.407
21.478
34
Sizin eski üyeliğiniz nedir?
Bana eksik anlatiyorsunuz gibi geldi
Bence sizin çocuğunuz var .

bortecine1453

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
118
65
26
Hayır çocuğum yok 4 ay birlikte yaşadık İyiki de olmadı hemen olsaydı çocuğum o zaman deli olurdum çünkü çocuk olsaydı o zaman kaçırırlardı eşimin yengesi de boşanmak istemiş çocuğu ile tehdit etmişler. Çocuğum İyiki hemen olmadı diyorum ki herkeste bunu söylüyor Allah korumuş ki bu evlilikten çocuk yok

Dasmeer

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
11.407
21.478
34
Hayır çocuğum yok 4 ay birlikte yaşadık İyiki de olmadı hemen olsaydı çocuğum o zaman deli olurdum çünkü çocuk olsaydı o zaman kaçırırlardı eşimin yengesi de boşanmak istemiş çocuğu ile tehdit etmişler. Çocuğum İyiki hemen olmadı diyorum ki herkeste bunu söylüyor Allah korumuş ki bu evlilikten çocuk yok
İyi o Zaman ben karıştırdım demekki.
Bir saniye beklemeyin.

bortecine1453

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
118
65
26
Boşanma konusunda gel git yaşıyorum çünkü eşimi severek evlendim o da seviyordu ama ne zaman desem ki barışalım hadi yengesine de dedim bana şart koştular işte eşine hiç karışmayacaksin kadınlarla da konuşsa aldatsada kovsada tek laf etmeyeceksin bende öyle şey mi olue köle miyim ben dedim kabul etmedim eşim de hep beni suçladı hep sen kötüsün hep sen diye. Bilmiyorum yani devam etsek düzelir mi diye düşündüm ama ailesinin sözünden asla çıkmıyor. Abisi beni dövmeye kalktı yengesi daha bu bayram arayıp küfürler etti nedeni ise boşanmak istiyorum diye imiş çünkü hizmet edecek bir köle tamamen gidecek bu sebebi

bortecine1453

Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2021
118
65
26
Bayram günü yengesi arayıp ağzıma küfürler etti hakaretler saydı durdu eşim dediğim kişiye söyledim beni suçladı sebebi şu ben sınava girip eğitime açıktan devam etmek istedim eşimin aklına annesi yengesi girip sakın izin verme dediler bende yengesine geri kafalı olmayın lütfen eğitimin ne zararı var dedim bunu dedim diye yengesinin o kadar hakareti küfürü hiç oldu ben bunu dedim diye sen hak ettin hepsini işte haddini bil nasıl öyle dersin dedi yine yengesini haklı buldu onu savundu beni hiçe saydı yine beni suçlu çıkardı

Dasmeer

Guru
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2019
11.407
21.478
34
Siz bu yazdıklarınızı dışardan okuyun bir.
Sonra karar verin .
Bu evliliğe devam etmek intihar gibi birşey.