Boşanmakta kararlı olmak için

Eşiniz sizi ailesine ezdiriyorsa geçmiş olsun. Bu olanlara rağmen hâlâ acaba diyorsunuz, yapmışsınız bir cahillik, boşanmaktan vazgeçerek ikinci en büyük cahilliğinizi yapmayın. Aileniz de madem boşan diyor, hemen boşanın. Ailemin lafını ağız kokusunu çekerim, kaynımın küfürlerini, şiddetini çekeceğime NET!

İşte içimde kalan daha 4 ay birlikte yaşadık evliliğin ne olduğunu anlamadan ayrıldık 8 aydır ayrı yaşıyoruz aslında normal bir şekilde ailemin yanına geldim eşim gönderdi 15 gün kalıp döneceksin dedi hastane için geldim ailem büyük şehirde yaşıyor orda hastaneler daha kapsamlı dedi. Ailemin yanına geldim daha bir hafta geçti sürekli aradı babamı da aradı gelsin dedi hadi bir hafta daha izin veriyorum ama gelsin çok kalmasın neyse bende çok kalmayacak dönecek idim sonra ufak tefek şeyler yüzünden kavga ettik o da dedi boşanalim dilekçe ver felan neyse tamam dedim ama sonra ailesi olmaz yuvayı yıkmayın dedi bende tamam düzeltelim barışalım dedim öyle böyle 4 5 ay geçti çünkü tam barıştık yine birşeyler çıktı ortaya kavga ettik. En sonunda bunaldım çünkü sürekli güya beni tehdit korkutmak için dava aç dedi durdu açtım davayı Haziran ayında yeni gün verildi. Yani 8 aydır ailemin yanındayım ne kendi geldi ne ailesi hiç umrunda olmadı diyor ki sen bilet al sen geleceksen gel güya ben ayağa düşeyim aha sen geldin ettin diyecekler

Aslında çok doğru 13 gün sonra mahkeme var diyorum inşallah iradem sağlam olur kararımda net olurum çünkü bir an gözüme perde iniyor yaşadıklarımı göremiyorum unutuyor gibi oluyorum. Ailesine göre erkek aldatsa da dovsede kovsada oturacaksin öyle ve çalışmama izin vermedi evden çıkmama çarşıya dahi gitmeme ailesi de kendiside karşı çıkıyor. Hep evde olacaksın hep otur dağ başında bildiğiniz evimiz çarşı bile uzak herşey yasak bana. Sadece hizmet edip kır dizini otur. O da tamam da hiçbir masraf yapmadan evlendi daha bekar kızdım gelinlik bile giymedim düğün altın nerde hiçbir şey almadı yapmadı tamam yapmadı ilerde belki yaparak dedim ama beş kuruş harcamadan evlendin de iyi davran bari hep annem ne derse yengem ailem ne derse o o başka birşey yok ben senin eşinim ben hizmetini yapıyorum ben yanındayım yok işte hep aşağıladı ama hep beni suçladı ben eş olmaktan başka ne yaptım

Sizin eski üyeliğiniz nedir?
Bana eksik anlatiyorsunuz gibi geldi
Bence sizin çocuğunuz var .

Hayır çocuğum yok 4 ay birlikte yaşadık İyiki de olmadı hemen olsaydı çocuğum o zaman deli olurdum çünkü çocuk olsaydı o zaman kaçırırlardı eşimin yengesi de boşanmak istemiş çocuğu ile tehdit etmişler. Çocuğum İyiki hemen olmadı diyorum ki herkeste bunu söylüyor Allah korumuş ki bu evlilikten çocuk yok

Hayır çocuğum yok 4 ay birlikte yaşadık İyiki de olmadı hemen olsaydı çocuğum o zaman deli olurdum çünkü çocuk olsaydı o zaman kaçırırlardı eşimin yengesi de boşanmak istemiş çocuğu ile tehdit etmişler. Çocuğum İyiki hemen olmadı diyorum ki herkeste bunu söylüyor Allah korumuş ki bu evlilikten çocuk yok
İyi o Zaman ben karıştırdım demekki.
Bir saniye beklemeyin.

Boşanma konusunda gel git yaşıyorum çünkü eşimi severek evlendim o da seviyordu ama ne zaman desem ki barışalım hadi yengesine de dedim bana şart koştular işte eşine hiç karışmayacaksin kadınlarla da konuşsa aldatsada kovsada tek laf etmeyeceksin bende öyle şey mi olue köle miyim ben dedim kabul etmedim eşim de hep beni suçladı hep sen kötüsün hep sen diye. Bilmiyorum yani devam etsek düzelir mi diye düşündüm ama ailesinin sözünden asla çıkmıyor. Abisi beni dövmeye kalktı yengesi daha bu bayram arayıp küfürler etti nedeni ise boşanmak istiyorum diye imiş çünkü hizmet edecek bir köle tamamen gidecek bu sebebi

Bayram günü yengesi arayıp ağzıma küfürler etti hakaretler saydı durdu eşim dediğim kişiye söyledim beni suçladı sebebi şu ben sınava girip eğitime açıktan devam etmek istedim eşimin aklına annesi yengesi girip sakın izin verme dediler bende yengesine geri kafalı olmayın lütfen eğitimin ne zararı var dedim bunu dedim diye yengesinin o kadar hakareti küfürü hiç oldu ben bunu dedim diye sen hak ettin hepsini işte haddini bil nasıl öyle dersin dedi yine yengesini haklı buldu onu savundu beni hiçe saydı yine beni suçlu çıkardı

Siz bu yazdıklarınızı dışardan okuyun bir.
Sonra karar verin .
Bu evliliğe devam etmek intihar gibi birşey.

1 sene evlilikte sadece 4 ay mı bir arada kaldınız?
Ne kadar zamandır ayrısınız?
8 aydır ayrıyız çünkü ailesi yüzünden çok kavga ettik çok karıştı beni değil hep ailesini savunuyor üstün tutuyor ama hep ben suçluyum haklı bile olsam ben haksızım hep

Siz bu yazdıklarınızı dışardan okuyun bir.
Sonra karar verin .
Bu evliliğe devam etmek intihar gibi birşey.
Çok haklısınız gerçekten hep duygusal yaklaşıyorum özlüyorum seviyorum diye bir an kararım değişiyor ama karşımdaki insan ve ailesi ise beni ezip sadece köle olarak görüyor

Boşanma konusunda gel git yaşıyorum çünkü eşimi severek evlendim o da seviyordu ama ne zaman desem ki barışalım hadi yengesine de dedim bana şart koştular işte eşine hiç karışmayacaksin kadınlarla da konuşsa aldatsada kovsada tek laf etmeyeceksin bende öyle şey mi olue köle miyim ben dedim kabul etmedim eşim de hep beni suçladı hep sen kötüsün hep sen diye. Bilmiyorum yani devam etsek düzelir mi diye düşündüm ama ailesinin sözünden asla çıkmıyor. Abisi beni dövmeye kalktı yengesi daha bu bayram arayıp küfürler etti nedeni ise boşanmak istiyorum diye imiş çünkü hizmet edecek bir köle tamamen gidecek bu sebebi
Çocuk yap çocuk, kessin düzelir.

Eşiniz sizi ailesine ezdiriyorsa geçmiş olsun. Bu olanlara rağmen hâlâ acaba diyorsunuz, yapmışsınız bir cahillik, boşanmaktan vazgeçerek ikinci en büyük cahilliğinizi yapmayın. Aileniz de madem boşan diyor, hemen boşanın. Ailemin lafını ağız kokusunu çekerim, kaynımın küfürlerini, şiddetini çekeceğime NET!
Evet duygusal bir insanım böyle olunca gel git yaşıyorum ama ilerde olsa bu adamdan çocuğum olsa boşanmak o kadar zor olacak ki çünkü ailesi çok kavgacı tipler çocuğu elimden almakla tehdit edecekler iftira bile atarlar ondan çok korkuyorum aslında duygusal değil mantıklı olsam o yanım ağır bassa büyük beladan kurtulmuş olacam ama bilmiyorum 20sinde ayın mahkemem var anlaşmalı boşanmak istediğimi söyledim mi hiçbir şey bile talep etmedim zaten kuruş vermezler onu da biliyorum çok kavgacılar ama inşallah çekişmeliye çevirmez ailem kesinlikle geri dönme kararından diyorlar çünkü onlarda ilerde çok kötü şeyler yaşayacağımı düşünüyorlar ailemin yanındayım prenses gibi davranıyorlar aslında hep ailemin yanındayı el bebek gül bebek büyüdüm yaşadım o yüzden ailem çok düşkün bana bu konuda da arkamdalar tek sorun herşey bir anda unutup kararımdan dönersem diye korkuyorum

Evet duygusal bir insanım böyle olunca gel git yaşıyorum ama ilerde olsa bu adamdan çocuğum olsa boşanmak o kadar zor olacak ki çünkü ailesi çok kavgacı tipler çocuğu elimden almakla tehdit edecekler iftira bile atarlar ondan çok korkuyorum aslında duygusal değil mantıklı olsam o yanım ağır bassa büyük beladan kurtulmuş olacam ama bilmiyorum 20sinde ayın mahkemem var anlaşmalı boşanmak istediğimi söyledim mi hiçbir şey bile talep etmedim zaten kuruş vermezler onu da biliyorum çok kavgacılar ama inşallah çekişmeliye çevirmez ailem kesinlikle geri dönme kararından diyorlar çünkü onlarda ilerde çok kötü şeyler yaşayacağımı düşünüyorlar ailemin yanındayım prenses gibi davranıyorlar aslında hep ailemin yanındayı el bebek gül bebek büyüdüm yaşadım o yüzden ailem çok düşkün bana bu konuda da arkamdalar tek sorun herşey bir anda unutup kararımdan dönersem diye korkuyorum
Adamın ve ailesinin düzelmeyeceğine ikna olman için takribi kaç defa baba evi ile koca evi arasında mekik dokuman gerekiyor?

X