Boşanmalı mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
konuyada yazcaktım somut örnekler veremedim diye daha da uzamasın konu diye
o kadar şey var ki aslında hani bi konu üzerinden örnek versem bana haksız dersiniz ama bi çok şey var yani hepsinde haksız olamam diye düşünüyorum
nasıl ifade etsem bilemedim
Bence sen hatalarının farkındasın ama sanki düzeltmek için uğraşmak istemiyorsun yada içinde eşine karşı bir öfke var bu yüzden düzeltmeye değmeyeceğini düşünüyorsun. Ben sizi köprüde karşılaşmış 2 keçiye benzettim birbirine yol vermeyip kafa tutan keçi gibisiniz. Bu şekilde yaşanmaz elbette. İnadı bırakmalısınız ikinizde. Hatalarınızı gözden geçirip düzeltmeye çabalayın olmazsa o zaman düşünün boşanmayı. Hiçbir şey tek taraflı değildir. Terapiyi deneyin kesinlikle.

işte diyorum ya lafa gelince birbirimizi çok sevdiğimizi söyleyen insanlarız..
eşim bana bakınca gözleri dolan insan.. kırılacak kadar beni sarıp sarmalayan biri..
bazen diyorum ki beni hakkaten çok seviyor.. bazen de diyorum ki çöp kadar değerim yok
bu kadar iniş çıkış nasıl yaşanıyor anlamış değilim
evlenince kavgalar biter dedik belkide bilemiyorum
Peki kavga sebepleriniz ne ?
Genelde neden anlaşamıyorsunuz ?
1 sene daha çok yeni zamanla oturur.

Canım linç edecek ne varki seni linç edelim.Bu kadar kavgada hata tek taraflı olamaz heralde..Bana kalırsa onu değil kendini değiştirmeye çalışmalısın boşanma yoluna gitmeden önce sakin olmayı denedinmi mesela hiç? Sabırlı,ılımlı,hoşgörülü olmayı sana bağırsa bile tatlı tatlı cevap vermeyi denedinmi hiç biliyorum çok zor ama boşanma yoluna gitmeden önce tüm şansını denemelisin ki geriye gemileri yakmaktan başka çare kalmasın

aslında ben hatayı hep kendimde aradım önceleri
bu yüzden psikologa falan gittim ilaç kullandım daha sakin olayım belki sorun bendedir falan diye
ben bu kadar adım atmışken adam mükemmeliğinden asla ödün vermiyor
asla kendi haksız olamaz hep ben haksız

en güncel kavgamızı anlatim o zaman
yılbaşı yemeği varmış iş yerinin, baya alkollü ve konaklamalı.. eşler katılamıyor..
ama eşim gidicem diyor.. ya bu bir olur iki olur üç olur..
ben senin eşinim. sevgiliyken defalarca yaptın defalarca kavga ettik
benim içimden gelmiyor mesela eşim olmadan iş yemeğine gitmek
ama adam bana sormadan ben gidicem diyor.
bunun gibi örnekler defalarca yaşandı 3 sene içinde. yapma dediğim çoğu şeyi yaptı..
işte iş ortamı arkamı dönemem bilmem neler saçmalıyor
iş gereği sürekli şehir dışında ayda 2 hafta nerdeyse yoktur. olduğunda da kavgalı geçer zaten ev..
bu bahsettıgınız seyı ben yasasam , esımın ıs yemegıne gıtmesınden cok benım fıkrımı almamasına bana sormamasına kızardım degersız hıssederdım yanı .
kı benım esımde bır cok konuda kafasına gore ıs yapar

Sen haklısın ben haklıyımı bırakıp mutlu olmaya bakın biraz da, diyelim ki ona haklısın dediniz, denediniz mi bunu hiç? Egonuzu bir yana bırakıp bunu denediniz mi?
Anlaşmazlık varsa ortada tek taraflı olmaz, inat iki kişiliktir. Bir köprüde iki inatçı keçi olmak yerine bazen de sensin evet demeyi bilmeli insan.

Bence sen hatalarının farkındasın ama sanki düzeltmek için uğraşmak istemiyorsun yada içinde eşine karşı bir öfke var bu yüzden düzeltmeye değmeyeceğini düşünüyorsun. Ben sizi köprüde karşılaşmış 2 keçiye benzettim birbirine yol vermeyip kafa tutan keçi gibisiniz. Bu şekilde yaşanmaz elbette. İnadı bırakmalısınız ikinizde. Hatalarınızı gözden geçirip düzeltmeye çabalayın olmazsa o zaman düşünün boşanmayı. Hiçbir şey tek taraflı değildir. Terapiyi deneyin kesinlikle.
Peki kavga sebepleriniz ne ?
Genelde neden anlaşamıyorsunuz ?
1 sene daha çok yeni zamanla oturur.

Phoenix çok güzel örneklemişsiniz tam da öyle diyebilirim.. terapi şart oldu bize..
Defne bi çok sebep var bi örnek versem ben haksız olurum başka örnek versem o haksız olur. ama neticede hep kavga var hep
aile kavgası ve arkadaş kavgası oluyor geneli

Ya siz, eşiniz kalk hizmet et diye kaş göz işareti yapan kadınsınız değil mi? Hadi bu saygısızlık bir kenara,
%40'ını iyi bulduğunuz bir adamla işiniz ne ki? Hiçbirimiz kusursuz değiliz, eşlerimiz her yönleriyle bize uymayabilir ama sizin yüzdede ciddi bir problem var. Eşim bana karşı hassas değil diyorsunuz, ailesi için beni siler diyorsunuz, sürekli kavga ediyoruz, fikirlerimi önemsemiyor diyorsunuz. İyi olan yanlarını da yazar mısınız? Sürekli kavga ettiğiniz bir insanla mutlu ve huzurlu olamazsınız ki en başta. Siz mutlu ve huzurlu musunuz? Direkt boşanmak yerine, iyi bir aile terapistine gitmelisiniz belki de. Ama eşinizin de bu işi ciddiye alması, hatalarını görmesi, evliliğinizin devamı için çaba göstermeniz gerektiğini anlaması gerekir. Hiç çaba gösteresi yoksa, boşanın tabi ki. Yaşadığınız şey evlilikten çok savaşa benziyor çünkü.

bence kesinlikle bu durumda çocuk düşünmeyin henüz ilişki oturmamış sorunlar varken hem de
umarım olmamıstır , ben ona guvenerek ıstemedım zaten kendım ıstedıgım ıcın korunmayı bıraktım ama suan bende gucsuz hıssedıyorum kendımı hazır degılım

bu bahsettıgınız seyı ben yasasam , esımın ıs yemegıne gıtmesınden cok benım fıkrımı almamasına bana sormamasına kızardım degersız hıssederdım yanı .
kı benım esımde bır cok konuda kafasına gore ıs yapar

hah mesela ailesi para toplucakmış ortak bi devremülk için
çok ciddi bi rakam değil aslında hemen tamam yollarız diyor. ya bu evin bi bütçesi var. bana sordun mu ? uygun olur mu ne düşünüyosun dedin mi ? insan kendini eşşek başı gibi hissediyor

bu yüzden psikologa falan gittim ilaç kullandım daha sakin olayım belki sorun bendedir falan diye
Esiniz de zor biri olabilir elbette.
Siz de zor olani sevmişsiniz tabiki :).
Erkeklerin kendi kafasinin dikine gideni cok..
Kadinlar gibi şeffaf naif olani cok az.
Ama siz birseyleri kabul edip beraber cikmissiniz bu yola farkindasinz bircok seyin.
En aza indirgemek lazim sorunlari ortak noktada bulursunuz umarim. Sanirim uzağa gitmesi vs sizi biraz yipratiyormu? Mesafeli iliskiler biraz yorucu oluyor. Az zamanlarda anlasmakmi birbirinizle mutlu olmakmi derken.

Sen haklısın ben haklıyımı bırakıp mutlu olmaya bakın biraz da, diyelim ki ona haklısın dediniz, denediniz mi bunu hiç? Egonuzu bir yana bırakıp bunu denediniz mi?
Anlaşmazlık varsa ortada tek taraflı olmaz, inat iki kişiliktir. Bir köprüde iki inatçı keçi olmak yerine bazen de sensin evet demeyi bilmeli insan.
Ya siz, eşiniz kalk hizmet et diye kaş göz işareti yapan kadınsınız değil mi? Hadi bu saygısızlık bir kenara,
%40'ını iyi bulduğunuz bir adamla işiniz ne ki? Hiçbirimiz kusursuz değiliz, eşlerimiz her yönleriyle bize uymayabilir ama sizin yüzdede ciddi bir problem var. Eşim bana karşı hassas değil diyorsunuz, ailesi için beni siler diyorsunuz, sürekli kavga ediyoruz, fikirlerimi önemsemiyor diyorsunuz. İyi olan yanlarını da yazar mısınız? Sürekli kavga ettiğiniz bir insanla mutlu ve huzurlu olamazsınız ki en başta. Siz mutlu ve huzurlu musunuz? Direkt boşanmak yerine, iyi bir aile terapistine gitmelisiniz belki de. Ama eşinizin de bu işi ciddiye alması, hatalarını görmesi, evliliğinizin devamı için çaba göstermeniz gerektiğini anlaması gerekir. Hiç çaba gösteresi yoksa, boşanın tabi ki. Yaşadığınız şey evlilikten çok savaşa benziyor çünkü.

ikimizde de gereksiz inat var ve ikimizde bırakamıyoruz inadı
evlilik ego savaşına dönmüş durumda resmen
evet kaş göz yapan benimkisi doğru hatrılıyorsunuz.. eşimde soruyor madem bu kadar kötü bi insanım niye benle evlisin diyor. hiç mi benim iyi yanım yok diyor. seviyorum diye hissediyorum ama sanki aşk yok gibi bişiler eksik hep.. alışkanlığıma döndük bilmiyorum
ikimizde de huzur mutluluk yok buna eminim

çok yorucu biri anladığım kadarıyla ama hayat böyle nasıl devam edecek? Bekara karı boşamak kolay derler..Allahın isimlerinden çek tevhid çekmeye çalış bol dua et Allaha yalvar sana ne yapman gerektiğini göstersin hayırlı kapılar açsın.Kendini sürekli meşgul etmeye çalış onla savaşmaktan yüz göz olmaktan kaçın kitap oku dizi izle

en güncel kavgamızı anlatim o zaman
yılbaşı yemeği varmış iş yerinin, baya alkollü ve konaklamalı.. eşler katılamıyor..
ama eşim gidicem diyor.. ya bu bir olur iki olur üç olur..
ben senin eşinim. sevgiliyken defalarca yaptın defalarca kavga ettik
benim içimden gelmiyor mesela eşim olmadan iş yemeğine gitmek
ama adam bana sormadan ben gidicem diyor.
bunun gibi örnekler defalarca yaşandı 3 sene içinde. yapma dediğim çoğu şeyi yaptı..
işte iş ortamı arkamı dönemem bilmem neler saçmalıyor
iş gereği sürekli şehir dışında ayda 2 hafta nerdeyse yoktur. olduğunda da kavgalı geçer zaten ev..
Ama şöyle bir durum var bizde de her yıl yılbaşı yemeği olur ve herkes katılır alkolde vardır full olmasada.Mavi yaka beyaz yaka herkes katılır eksiksiz herkes katılmaya önem verir aynı şekilde patronlarda katılıma önem verirler.HERHANGİ bir şey için yemek vs olsa zaten katılmıyorum.eşimde surat yapar gidiyorum diye ama yapıcak bir sey yok katılım %100

Esiniz de zor biri olabilir elbette.
Siz de zor olani sevmişsiniz tabiki :).
Erkeklerin kendi kafasinin dikine gideni cok..
Kadinlar gibi şeffaf naif olani cok az.
Ama siz birseyleri kabul edip beraber cikmissiniz bu yola farkindasinz bircok seyin.
En aza indirgemek lazim sorunlari ortak noktada bulursunuz umarim. Sanirim uzağa gitmesi vs sizi biraz yipratiyormu? Mesafeli iliskiler biraz yorucu oluyor. Az zamanlarda anlasmakmi birbirinizle mutlu olmakmi derken.

ya çok sorun etmiyorum iş için gitmelerini gitmese daha iyi olur ama karalarda bağlamıyorum tabi
ikimizde birbirimizi bastırmaya çalışıyoruz güç savaşı veriyoruz..
ikimizde altında ezilicez

ikimizde de gereksiz inat var ve ikimizde bırakamıyoruz inadı
evlilik ego savaşına dönmüş durumda resmen
evet kaş göz yapan benimkisi doğru hatrılıyorsunuz.. eşimde soruyor madem bu kadar kötü bi insanım niye benle evlisin diyor. hiç mi benim iyi yanım yok diyor. seviyorum diye hissediyorum ama sanki aşk yok gibi bişiler eksik hep.. alışkanlığıma döndük bilmiyorum
ikimizde de huzur mutluluk yok buna eminim
Çocuk olsa hiç anlaşamazsınız çocuk olunca ilişkiler daha da bozuluyr ilk baslarda

Ama şöyle bir durum var bizde de her yıl yılbaşı yemeği olur ve herkes katılır alkolde vardır full olmasada.Mavi yaka beyaz yaka herkes katılır eksiksiz herkes katılmaya önem verir aynı şekilde patronlarda katılıma önem verirler.HERHANGİ bir şey için yemek vs olsa zaten katılmıyorum.eşimde surat yapar gidiyorum diye ama yapıcak bir sey yok katılım %100

mesele bana sorulmaması fikir alınmaması
hani deseki keşke sende olsan ama böyle bişi var falan
yok adam direk ben gidicem diyor
ee ben neciyim yani ? yalancıktan da olsa insan gönlümü hoş tutamaz mı ?

Selamlar,
İçim yine baya doldu taştı, bu sefer ki biraz farklı.. Uzun olabilir baştan uyarayım.. okursanız ve yorumlarsınız minnettar kalırım.. objektif bakış açılarına ihtiyacım var. linç etmeyin demiyorum hobi olarak yine edin, ama gerçekçi yorumlara ihtiyacım var.

Eşimle 3 senedir beraber 1 senedir de evliyiz. Kendimizi bildim bileli biz kavga ederiz. ota b.oka suya havaya herşeye kavga ederiz. bazen günlerce sürer.. sevgili dönemindeyken defalarca birbirimizi engelledik ayrıldık barıştık vs vs. 1 haftaya iyiysek 3 hafta kötüyüz öyle söyliyim..
nişan gecesi ayrılalım diyen insanlarız.. nikahtan 1 hafta önce nişan atacak olan insanlarız.. kına anında birbirimize giren insanlarız.. düğün gecesi kavga eden insanlarız.. artık rutine bağladık..
sebepler değişik.. kimine göre ben haklıyım kimine göre eşim haklı.. ama kendimi açımızdan baktığımızda hep kendimizi haklı görüyoruz. bu yüzden kavgalar bitmiyor. ama ilk adımı atan hep eşim oluyor. sevgiliyken hep ben gittim ona 2 sene ben ayakta tuttum bizi.
sonra bana bi salma geldi yoruldum çünkü. o günden beri de eşim ayakta tutuyor bizi..
ben eşim için çok fazla fedakarlık yaptığımı düşünüyorum.. yapmam dediğim onca şeyi yaptım onun için..
ama o benim için neler yaptı dediğimde genelde ufak tefek şeyler..
çok fazla da aileci.. ailesiyle kötü olsam beni siler mesela eminim buna..
eski konularımı okuduysanız bilirsiniz bayılma mevzusu misafirlik mevzusu falan orda yapısını az çok tahmin edersiniz..
yani bana sorsanız hangi konuda iyisiniz uyumlusunuz ? hiç bi konuda derim sanırım
bile bile lades dedik galiba.. evlenince düzeliriz dedik bilemiyorum
ikimizde dominant burnunun dikine giden insanlarız..
belki benim takıldığım şeyler çok saçma küçük şeyler bilmiyorum..
kavga çıkaran taraf hep benmişim gibi gözüküyorum. ama 3 senedir durduk yere kavga çıkarıyor olamam heralde ? asla kabul etmiyor hatalarıı
asla ya bu kız niye böyle düşünüyor demiyor
çevresinden örnekler veriyorum mesela bi olay oluyor. abisi kuzenleri falan benim gibi tepki veriyor eşim daha farklı tepki veriyor.
ya bunca insan aynı şeyi düşünürken sen farklı düşünüyosan sorun kimde ?
herkese karşı aşırı hassas, ailesine akrabasına arkadaşına vs. ama bana karşı asla bi hassasiyet göremiyorum
sanki hep kötüler oldum iyisi hiç mi yok bu adamın diyosanız %60 kötü %40 iyi derim

yeterince açık oldu mu bilmiyorum velhasıl kelam durumlar böyle bizde.. bunlar boşanmak için yeterli sebepler mi..
sanki ömür boyu anlaşamıcaz gibi hissediyorum.. çünkü benim a dediğimi b diye anlıyor.. ya da öyle anlamak işine geliyor..
ya da bi terapi falan mı denemeli bilemiyorum..
aslında daha çok detay vardır ama şuan kafamda toparlayabildiklerim bunlar..
sorularınız olursa belki daha net anlaşılır..
ne dersiniz ?
Zaten anlaşamayan insanlar neden ısrarla evlenir anlamıyorum.
Evlenince değişir safsatası da ayrı komedi. İmza atınca kişilik güncellemesi inmiyor insanlara.
İmzadan önce neysen yine osun.

Özetle rica ediyorum düzelir diye çocuk yapmayı denemeyin.

çok yorucu biri anladığım kadarıyla ama hayat böyle nasıl devam edecek? Bekara karı boşamak kolay derler..Allahın isimlerinden çek tevhid çekmeye çalış bol dua et Allaha yalvar sana ne yapman gerektiğini göstersin hayırlı kapılar açsın.Kendini sürekli meşgul etmeye çalış onla savaşmaktan yüz göz olmaktan kaçın kitap oku dizi izle
bilmiyorum nasıl devam edicek.. dün 8 de geldi kavga başladı yattı uyudu.. konuşmuyoruz daha kaç gün sürer allah bilir..

mesele bana sorulmaması fikir alınmaması
hani deseki keşke sende olsan ama böyle bişi var falan
yok adam direk ben gidicem diyor
ee ben neciyim yani ? yalancıktan da olsa insan gönlümü hoş tutamaz mı ?
çok ince düşünüyorsunuz bence erkekler bizim kadar düşünemiyor maalesef

hah mesela ailesi para toplucakmış ortak bi devremülk için
çok ciddi bi rakam değil aslında hemen tamam yollarız diyor. ya bu evin bi bütçesi var. bana sordun mu ? uygun olur mu ne düşünüyosun dedin mi ? insan kendini eşşek başı gibi hissediyor
tum bunlar henuz aıle olamadıgınız ıcın oluyor , esınız baska ınsanların sozlerını de cok fazla onemsıyordur muhtemelen aslında sız hıcbırseymıssınız o kendı ıstedıgı herseyı yapabılırmıs kafasında hala

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X