Boşanmalı mıyım kararsız ve cesaretsizim

Siz ne yapsanızda o hep arkanızdan söylenecek kotuleyecektir. İyi de yapsanız kotu de yapsanız o kişilikler görmez nankör olurlar.Gücünüzde varsa hiç durmayın o düşünsün. Cesaret için biraz hareket etmeniz gerekir.

Evet bellii bi seyden sonra guvenmek inanmak.sıkıntı anlasmalımı bosandiniz o zaten birakmis herseyi kolay oldu ayrilmasi galiba
Evet anlaşmalı ailesi de yapıcı olmadı ve bitti. 1 yıllık evliydik. Annemin yanına götürüp getirirken (ailem başka şehirde ) benden para istiyordu. Benim konularımı açıp okuyabilirsiniz. İlk başta güzeldi her şey sonra ne oldu bilmiyorum

2 yıldır evliyiz 23 yaşındayım esim 29 meshep ve kultur farklılıklarımiz var biz hic sorun etmedik evlendik hic para pul istemedim cok esya vs istemedim her seye maddi olarak destek oldum bekarlik borclarini kapattım işim var evim var gücüm yerinde ailem destekcim eşim sürekli telefon oyunu oynuyor hic konusmuyoruz bir sey paylasmıyoruz tek onemsedigi şey genellikle seks yapmak sürekli kavga ediyoruz ona hiç bir sey demezsem iyiyiz ama bi sey yapmasını isteyim hemen bi surat hemen bi tavırlar tartıstıgımız zaman bana vuruyor itip kakoyor bende ona hakaret edip karsılık veriyorum ona kavga esnasında onu bosayacağimi söyledim evden gitmek istedim kapıyı kilitledi yarın bosanınca istedigini yaparsın dedi sözde beni çok seviyor fakat hic bir sevgi göstergesi göremiyorum bir kedim var o bile daha cok ssvdigini belli ediyor asla bir supriz hediye jest guzel soz vsde yapmaz nisanliyken sevgiliyken ev isi yapar supriz yapardi beni kandirdi svlendik yardim etmez her isi ben yaparim surekli oyun oynar bir sey konusmayiz etmsyiz hep onun istedigi gibi sekillenip gidiyor beni ablamin esinden bile kiskaniyor ablam ona sarilmiyormus benneden ona sarkliyormusum felan ne yapmam lazim boşanmalı mıyım imkanim vsr ama cesaret edemiyorum
Allah yardımcın olsun kolay değil. Alacağın kararda içine serinlik versin.

Evet anlaşmalı ailesi de yapıcı olmadı ve bitti. 1 yıllık evliydik. Annemin yanına götürüp getirirken (ailem başka şehirde ) benden para istiyordu. Benim konularımı açıp okuyabilirsiniz. İlk başta güzeldi her şey sonra ne oldu bilmiyorum
Sınadıkları yerden sınansın kırılsınlar

Siz ne yapsanızda o hep arkanızdan söylenecek kotuleyecektir. İyi de yapsanız kotu de yapsanız o kişilikler görmez nankör olurlar.Gücünüzde varsa hiç durmayın o düşünsün. Cesaret için biraz hareket etmeniz gerekir.
Istedigini konussun benim.hic umrumda olmaz ama.beni rahat biraksin gitsin istiyorum sadece

Eşinizde hiç bir insanlık belirtileri yok. 5,10 sene sonrasını hayal edemediğiniz evliliği ne kadar erken bitirirseniz o kadar iyi olur sizin için.
Birde 23 yaşındasın ne diye bu yaşta kazık kadar adamın borçlarını kapatıyorsunuz. İşe önce ona fedakarlık yapmayı bırakarak başlayın.

Ki benim annem daha once bu degersizlige aldatilmalara siddetlere dayanamayip babamdan ayrilmis bi kadin suan tekrar evlendi ve mutlu sukur aslında degersizlestirilmek köreltilmek bile dediginiz gibi en buyuk sebeplerden biri ve bu gun gectikce hep devam edecek esim biraz psikolojik sorunlu gibi bugun godip evragi onune koysam imzala desem bana bu olaydan once bunu nerden yazdirdin nerden buldun sen boyle hesaplari yapmissin zaten sen halledersin hep boyle seyler diyor hani sanki onca sey yasanmamis bana vurmamis birbirimize hakaret etmemisiz gibi herseyin yasanip bitmesini istiyor galiba babasina daha once bosanacagomiz dedigimizde babasi sen benim.icin botersin dedi esime ona ragmen hala gonlumu almak ve degismek icin hicbor sey yapmiyor
Olmuyor sa cocuk olmadan bosanın

Ahahah bir.kedim var sende annenincagir diyorum o zaman bu aksam eve gidince emekten sonra ona evragi gotureyim diyim.olmuyor mutlu olmak ikimizinde hakki fazla kotu hatirlamayalim.işler cigrindan.cikmadan.botsin guzelikle imzala.diyim bitsin dimi ya imzalamazda yokusa surerse
E tabi ayrılmayı istemez. Saydım sebeplerini eve gelmiş çökmüş, şimdi kim boşanmayla uğraşacak, babaanne evine gidecek, düzenini bozacak. Yok mok seni seviyorum diyecek sakın kanma. Sonra belki çirkinleşir ama geri adım atma. Çekişmeli boşanmayla başlayıp anlaşmalıya dönenler vardı burada. Önemli olan kararlı olmak.
Evi de terk etme kusurlu duruma düşme.

E tabi ayrılmayı istemez. Saydım sebeplerini eve gelmiş çökmüş, şimdi kim boşanmayla uğraşacak, babaanne evine gidecek, düzenini bozacak. Yok mok seni seviyorum diyecek sakın kanma. Sonra belki çirkinleşir ama geri adım atma. Çekişmeli boşanmayla başlayıp anlaşmalıya dönenler vardı burada. Önemli olan kararlı olmak.
Evi de terk etme kusurlu duruma düşme.
Çok teşekkür ederim bakalım aksam ne olacak

Yeterli evet ailemde arkadaslarimda bunun farkinda hepsi arkamda psikolojikmen cok etkilendim 2 yilda eski nesemi enerjimi hep aldi ama artik aliskanliktanmi onun bu narsist kisiligi beni ona bagimlimi etti bilmiyorum ama cesaret edemiyorum isim var evim param ailem herseyim var ama ayrilmaya cesaret edip hadi omzala su evragi diyemiyorum
Kaç kadın boyle imkanlari olmadigi icin psikopat kocalarina katlaniyor biliyormusunuz? Kac kadinimiz harap oluyor 4 duvar arasinda. Kendinize gelin kendinize bakabilecek maddi imkanlariniz varken lütfen psikolojinizden olmayin saglik olmayinca olanlarda bir ise yaramaz cocukta yoksa bosanin neden cekiyorsunuz, bende bosandim ole cok buyuk maddi imkanlarimda yok ailem ve meslegim var cok sukur. Umarim bu sacma evliligi bitirirsiniz.

Çok haklısınız galiba alışkanlıklardan yani konfor alanından cıkmamak.icin yada eger cirkinlesirse diyemi ki 🤷🏻‍♀️

Şuan ki hayatınız gerçekten konforlu değil. İstediği kadar çirkinleşsin hayatınızdan daha kıymetli olmamalı hiç bir şey. Bu adam şimdi böyleyse çocuk olduktan sonra iyice rahata takar, sırtı yere gelmez.

2 yıldır evliyiz 23 yaşındayım esim 29 meshep ve kultur farklılıklarımiz var biz hic sorun etmedik evlendik hic para pul istemedim cok esya vs istemedim her seye maddi olarak destek oldum bekarlik borclarini kapattım işim var evim var gücüm yerinde ailem destekcim eşim sürekli telefon oyunu oynuyor hic konusmuyoruz bir sey paylasmıyoruz tek onemsedigi şey genellikle seks yapmak sürekli kavga ediyoruz ona hiç bir sey demezsem iyiyiz ama bi sey yapmasını isteyim hemen bi surat hemen bi tavırlar tartıstıgımız zaman bana vuruyor itip kakoyor bende ona hakaret edip karsılık veriyorum ona kavga esnasında onu bosayacağimi söyledim evden gitmek istedim kapıyı kilitledi yarın bosanınca istedigini yaparsın dedi sözde beni çok seviyor fakat hic bir sevgi göstergesi göremiyorum bir kedim var o bile daha cok ssvdigini belli ediyor asla bir supriz hediye jest guzel soz vsde yapmaz nisanliyken sevgiliyken ev isi yapar supriz yapardi beni kandirdi svlendik yardim etmez her isi ben yaparim surekli oyun oynar bir sey konusmayiz etmsyiz hep onun istedigi gibi sekillenip gidiyor beni ablamin esinden bile kiskaniyor ablam ona sarilmiyormus benneden ona sarkliyormusum felan ne yapmam lazim boşanmalı mıyım imkanim vsr ama cesaret edemiyorum
Maalesef aynılarını ama çok daha fazlasını yaşayan bir kadın Olarak söylüyorum ki sen sustukça hep daha fazlası gelecek dozu gün gün artacak benim iki senedir hayatımda 6 aylık evlilikte görmediğim şey kalmadı bende senin gibi cesaret edemiyordum gelecek kaygısı vs vs ama inan boşandıktan sonra gerçekleri görüyorsun anlıyorsun ki sen kendini kandırıyorsun sana vuran birinin seni sevme ihtimali yok ki ayrıca sözü başka davranışı başka olan erkek güvenilmezdir cesaret etmelisin şunu düşün ömür boyu buna mahkum kalacak mısın

23 yaşında gencecik bir kizin egreti damat almasindaki motivasyonu merak etmiyorum, nasil saygi duyup su adami sevebildiniz onu da anlayamiyorum.

Ve simdide cesaretiniz yok, bari korunun

Boşan

zaten şiddet gördüğün halde o evde duruyorsan kendine çoook büyük saygısızlık yapıyorsun

Öncelikle yaşadığınız zor durum için üzgünüm. Bu gibi durumlar çok sıkıntılı olabilir ve duygusal olarak da zorlayıcı olabilir. Ancak, şiddet içeren bir ilişki asla kabul edilemez. Eşinizin sizi fiziksel olarak taciz etmesi veya şiddet uygulaması kabul edilemez bir davranıştır.

Eğer evliliğinizde sürekli kavga ve şiddet varsa, bu sağlıklı bir ilişki ortamı değildir. Sizin güvenliğiniz ve mutluluğunuz için en doğru olanı yapmanız önemlidir. Boşanma bir seçenek olabilir ve bu durumda kendinizi korumanız önemlidir.

İtip kakiyormu ....öylemi yazdınız....eşinizle konusamiyorsunuz bile buraya yazıyorsunuz saçma sapan kıskançlıkları vs....bosanin bosanmayin bilemem böyle gider ilerde dahada sinir eder anlaşılmayı beklerseniz şiddete dönebilir ...ben hiç güzel bir cümlenizi görmedim evliliginize dair .....şimdi bu kadar ilgisiz bir beş yıla ne olur siz düşünün.Hayat cesirlari sever ama bunuda bilin...yada o ogutulen ezilen insanlardan biri olup geçip gitmekde var bu hayattan .. orası size kalmış sadece bu yazdığınız evlilik değil sadece görüntü sanki adı var resmiyeti var kadın erkek var ama olmamış bu kek tadı yok ruhu yok .... Bunu tercih edenlerde var tabi hayat herkes için bir tane .

Merhaba, sizinle benzer durumu hatta biraz daha ilerisini yaşayan biri olarak yazıyorum. 35 yaşında evlendim. Öncesinde bir sene kadar sevgiliydik ve birlikte yaşadık. Evlendik. Gebelik bebek kaybı vs derken ailesi ile ilgili anlaşmazlıklarımız oldu. Ailesine aşırı düşkün tavırları ve bana karsı sert çıkışları nedeniyle ciddi tartışmalar yaşadık. Saygımı kaybettim saygısını kaybetti. Önceleri sadece itmeyle başlayan şiddetini kabul etmek istemedim. Çünkü inanılmaz sakin, ılımlı, her şeye kosturan, sevgi gösteren kıyamayan bir insan. Hep kendime ben üzerine gittim dedim. Ne zaman tartışacak olsak başka bir odaya bile geçmeme izin vermeyip kollarımı tuttu konuşmaya çalıstı ama canımı acıttı. İtmek , kollarımı sıkmak, konuşurken çenemi sıkmak şiddet dedim. Sen kızdırdın dedi. Evet dedim ben kızdırdım… kendim de sorun var dedim. Fakat zamanla bu şiddete bir kaç tokat eklendi. Ve en son sırtıma dakikalarca tokat attığı için sırtım kan içinde. Kollarım bacaklarım mos mor. Üniversite mezunu çalışan bir kadınım bende. Eşimde Türkiye de derece yapmış bir adam. Şiddetten sonra bu nasıl bir hayvanlık bir daha sana asla yapmayacağım dese bile evden gönderdim ve boşanıyorum. Kadınlar evliliğinin bitmesini değil, şiddetin bitmesini istiyor ama bu giderek artıyor. Her kalışında gitmediğin için ve asıl şiddet olduğunu kendin kabul etmediğin için (çok sevdiğin için) kalıyorsun. İyi yanlarına bakıyorsun bitirmek istemiyorsun ama biten sen oluyorsun. Çok utanarak söyleyeyim hala çok aşığım. Ama ne olursa olsun artık kendimi seçeceğim. Çünkü ne yapmış olursak olalım kimse şiddeti haketmez. Siz umarım benim yaptığım hataya düşmezsiniz. Çünkü ilerledikçe göreceksiniz çok daha ağır oluyor. Kimse ile dertleşmek bile istemiyorsunuz utanıyorsunuz. Seven bir erkek ne olursa olsun bir kadına dokunmaz. Çok sevdiğini söyleyerek eşini öldüren adamları okuyalım. Emin olun onlarında şiddeti zamanla arttı…

X