Boşanmalı mıyım

mckxldd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
11
-4
21
Öncellikle herkese merhaba..
Günlerdir kafamın içindeki soru işaretlerine cevap bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim Yaklaşık 1 buçuk senedir evliyim (yaşım 21) (eşimin yaşı 30) evlendikten sonra o kadar çok değişti ki eşim uyuşturucu bağımlısıydı bıraktıktan sonra bambaşka bir insan oldu sanki benimle konuşmayı bırak aynı yatakta bile yatmıyor konuşuyorum umursamıyor bile beni soruyorum konuşmaya çalışıyorum iyi davranıyorum beni tersliyor psikolojim iyi değil diyip bana mesafe koyuyor o kadar soğuk ki 3 aydır cinsel hayatımız yok. Çocuk istiyorum uzun zamandır ve ben bunu ne zaman istesem beni tersliyor kavga çıkıyor sizce ne yapmalıyım boşanmalı mıyım zamana mı bırakmalıyım düzelir mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz 🥺

Bağımlı kişi her zaman bağımlıdır. Keşke evlenmeseydiniz ayrıca uyuşturucu insanları salaklaştırıyor. Bıraksalarda o salaklık baki kalıyor ayrıca uyuşturucu kullanırken hayattan zevk alıyorlar, bambaşka bir dünya içerinde oluyorlar asıl gerçek dünya onlara zevk vermiyor.
Çok da gençsiniz, derdiniz neydi?

Bağımlı kişi her zaman bağımlıdır. Keşke evlenmeseydiniz ayrıca uyuşturucu insanları salaklaştırıyor. Bıraksalarda o salaklık baki kalıyor ayrıca uyuşturucu kullanırken hayattan zevk alıyorlar, bambaşka bir dünya içerinde oluyorlar asıl gerçek dünya onlara zevk vermiyor.
Çok da gençsiniz, derdiniz neydi?
Sanırım en büyük korkum boşanmak veya boşandıktan sonra pişman olmak güzel günlerin anısına:)

Evet evlilik değil boşandıktan sonra pişman olmaktan korkuyorum sanırım
Sizinki alışkanlıklarınızı değiştirmek istememek. Ben pişman olmayacağınıza eminim. Buradaki pek çok kadın arkadaşım da emin olacaktır.

kücücüksün daha ya.. eğer bu soruyu kendine veya cevrendekilere sormaya başladıysan zaten boşanman gerekiyordur. sen kimseyi iyileştirmek, iyi gelmek zorunda değilsin. hele de sakın böyle bir adamdan çocuk yapmayı düsünme.

Sizinki alışkanlıklarınızı değiştirmek istememek. Ben pişman olmayacağınıza eminim. Buradaki pek çok kadın arkadaşım da emin olacaktır.
Boşan ve kurtul mu diyorsunuz boşanırsam biter mi mutsuzluğum ? Omuzlarımda o kadar büyük yük var ki

Boşan ve kurtul mu diyorsunuz boşanırsam biter mi mutsuzluğum ? Omuzlarımda o kadar büyük yük var ki
Kesinlikle öyle diyorum. Dünyaya bir kere geliyoruz. Onu da size hayatı cehenneme dönüştüren insanlarla geçirmeyi istemek çok haksız bir durum değil mi?

Genelde buradaki arkadaşlar, adliye süreçleri, ve boşanma sonrası anlık duygusallaşmalar durumları yaşadıklarını belirtseler de sonunda hep iyi ki diyorlar.

kücücüksün daha ya.. eğer bu soruyu kendine veya cevrendekilere sormaya başladıysan zaten boşanman gerekiyordur. sen kimseyi iyileştirmek, iyi gelmek zorunda değilsin. hele de sakın böyle bir adamdan çocuk yapmayı düsünme.
Zaten şuan evli gibi değiliz beni sevdiğini söylüyor ama hissettirmiyor boşanma kararını aldıktan sonra düzelir mi düşüncesi var galiba sizce ne yapmalıyım ?

omuzlarında sadece kendi yükün olsun. başka insanların yüklerini sırtına alma. diyelim ki zaman gecti ve düzeldi. sen bugün yaşadığın bu bunalımı, zorluğu unutabilecek misin? süreç içinde farkında değilsin belki ama bunların hepsi seni değiştiriyor yarın bir gün olmak istemediğin biri oşarak bulursun kendini. her evlilik zor, her insan evlilikte ayrıcalıklar verir, kendinden ödün verir. ama asla kendine iyi gelememiş bir insana iyi gelemezsin. eşin kendi sorunları yüzünden sana tavır alıyor, kendini değersiz hissettiriyor. bu adam sence yarın bir gün çocuğun olsa onun sorumluluğunu alabilir mi? seni çocuğunla rezil etmez mi? hayatınızı mahvetmez mi? bu yaşta sana yazık değil mi? koca bir ömür var önünde.. böyle mi geçsin istersin?

Zaten şuan evli gibi değiliz beni sevdiğini söylüyor ama hissettirmiyor boşanma kararını aldıktan sonra düzelir mi düşüncesi var galiba sizce ne yapmalıyım ?
böyle bir insan düzelmez güzelim yapma. böyle umutlar besleme içinde. düzeldim der 1-2 ay sonra yine aynı davranmaya başlar. 30 yasinda adam bu değişmesi kolay mı? daha çok gencsin.. ilişkide hata yapma konusunda sana daha yüksek tolerans tanınması gerekirken yaşadıklarına bak. onun sana sahip çıkıp güvende hissettirirmesi gerekirdi. yazık etme kendine.

omuzlarında sadece kendi yükün olsun. başka insanların yüklerini sırtına alma. diyelim ki zaman gecti ve düzeldi. sen bugün yaşadığın bu bunalımı, zorluğu unutabilecek misin? süreç içinde farkında değilsin belki ama bunların hepsi seni değiştiriyor yarın bir gün olmak istemediğin biri oşarak bulursun kendini. her evlilik zor, her insan evlilikte ayrıcalıklar verir, kendinden ödün verir. ama asla kendine iyi gelememiş bir insana iyi gelemezsin. eşin kendi sorunları yüzünden sana tavır alıyor, kendini değersiz hissettiriyor. bu adam sence yarın bir gün çocuğun olsa onun sorumluluğunu alabilir mi? seni çocuğunla rezil etmez mi? hayatınızı mahvetmez mi? bu yaşta sana yazık değil mi? koca bir ömür var önünde.. böyle mi geçsin istersin?
Çok teşekkür ederim o kadar iyi geldi ki birilerinin bana yol göstermesi sanırım kafamda bazı sorular cevabını buldu:) iyki varsın

böyle bir insan düzelmez güzelim yapma. böyle umutlar besleme içinde. düzeldim der 1-2 ay sonra yine aynı davranmaya başlar. 30 yasinda adam bu değişmesi kolay mı? daha çok gencsin.. ilişkide hata yapma konusunda sana daha yüksek tolerans tanınması gerekirken yaşadıklarına bak. onun sana sahip çıkıp güvende hissettirirmesi gerekirdi. yazık etme kendine.
Teşekkür ederim çok iyi geldi bazı şeyler oturdu kafamda umarım bu yolda zorlanmam ve birgün oh çok şükür iyiki bitti derim..

Öncellikle herkese merhaba..
Günlerdir kafamın içindeki soru işaretlerine cevap bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim Yaklaşık 1 buçuk senedir evliyim (yaşım 21) (eşimin yaşı 30) evlendikten sonra o kadar çok değişti ki eşim uyuşturucu bağımlısıydı bıraktıktan sonra bambaşka bir insan oldu sanki benimle konuşmayı bırak aynı yatakta bile yatmıyor konuşuyorum umursamıyor bile beni soruyorum konuşmaya çalışıyorum iyi davranıyorum beni tersliyor psikolojim iyi değil diyip bana mesafe koyuyor o kadar soğuk ki 3 aydır cinsel hayatımız yok. Çocuk istiyorum uzun zamandır ve ben bunu ne zaman istesem beni tersliyor kavga çıkıyor sizce ne yapmalıyım boşanmalı mıyım zamana mı bırakmalıyım düzelir mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz 🥺
Yani ben artık cidden pes ediyorum ya 20 yaşında kızın yaşadığı kendine seçtiği hayata bak bir de çocuk istiyor sanki çok mükemmel bir evlilik var bir çocuk eksik gibi

Adam senden 10 yaş büyük,uyuşturucu bağımlısı,öyle kolay bırakılmıyor o illet.Bir de çocuk istiyorsun.Allah'ım aklıma mukayet ol.Boşan!

21 yaşındasınız ve 1.5 yıldır evlisiniz, yani 19 yaşında evlendiniz.
Uzun zamandır çocuk istiyorum diyorsunuz, evlendiğinizden beri istiyor olsanız 19 yaşından beri doğurmak için çabalıyorsunuz demektir. Yani uyuşturucu olayından hiç bahsetmeseniz bile sırf bunlara bakarak "bu ne acele" derdim.
Bunun üstübe bir de eşiniz uyuşturucu bağımlısı.
Bıraktı deseniz de o bir bağımlı. Bağımlılık hastalık gibi ilaç kullandım geçti diyebileceğiniz bir şey değil. Önce bunu bir idrak edin.
Bir de bıraktı dediniz de ne zaman bıraktı mesela, ne zamandır almıyor.
Ruhsal durumdaki değişimler yoksunluk sendromunun bir uzantısı da olabilir.
Hadi öyle olmadı diyelim 1,5 yıldır evli olduğunuza ve eşinizin uyuşturucuyu bıraktıktan sonra değiştiğinden şikayet ettiğinize göre taş çatlasa 1 yıldır kullanmıyor demektir (bu da çok iyimser bir tahmin bana kalırsa).
Bu süre de eşinizin tamamen temiz olduğunu söylemek için çok erken bir süre ve siz bu evliliğin içine çocuk yapmaya çalışıyorsunuz.
Bu arada evliliğinizde başka ne gibi sorunlar var? Yani uyuşturucu varsa kullanma aşaması da olsa yoksunluk aşaması da olsa sorunları beraberinde getirir. Öfke krizleri, kavgalar, dayak? Bunlardan hangileri var mesela.
Düzelir mi diyorsunuz ya, bence siz bu saçma evliliğin düzelmesinin yükünü minicik bir bebeğin omuzlarına yüklemeye çalışıyorsunuz.
Hani, çocuk olduktan sonra düzelir kafasındasınız muhtemelen ve adam yoksunluk sendromundan seks falan düşünemediği için de hamile kalamıyorsunuz muhtemelen.
Açıkçası size boşanın demeyeceğim, bu hayatı siz seçmişsiniz. Kendi hayatınızı çöpe atmak istiyorsanız siz bilirsiniz.
Ama sakın, sakın çocuk yapmayın. Minicik masum bir bebeği böyle bir hayata ve anne-baba olamayacak kişilere mahkum etmeyin.
Dedim ya, kendi hayatınızla ne yaptığınız sizi ilgilendirir. Ama masum bir canı buna alet etmeye hakkınız yok.

X