Boşanmalı mıyım

Boşan ve kurtul mu diyorsunuz boşanırsam biter mi mutsuzluğum ? Omuzlarımda o kadar büyük yük var ki

Saç baş yoldurtuyor sizin gibi kadınlar. Ortada yığınla sorun varken tek düşündüğünüz cinsellik ve çocuk yapmak.
Omuzlarındaki yükten şikayet dipte bütün bu sıkıntıların yetmezmiş gibi birde çocuk yapmaya çalışmak herkesin yapacağı bir şey değil. gerçekten ilginçsiniz.
Sanırım hamile kalmamanızın sebebi de eşinizin birlikte olmaması yoksa çoktan bağımlı eşinizden çocuk yapmış olurdunuz.

Öncellikle herkese merhaba..
Günlerdir kafamın içindeki soru işaretlerine cevap bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim Yaklaşık 1 buçuk senedir evliyim (yaşım 21) (eşimin yaşı 30) evlendikten sonra o kadar çok değişti ki eşim uyuşturucu bağımlısıydı bıraktıktan sonra bambaşka bir insan oldu sanki benimle konuşmayı bırak aynı yatakta bile yatmıyor konuşuyorum umursamıyor bile beni soruyorum konuşmaya çalışıyorum iyi davranıyorum beni tersliyor psikolojim iyi değil diyip bana mesafe koyuyor o kadar soğuk ki 3 aydır cinsel hayatımız yok. Çocuk istiyorum uzun zamandır ve ben bunu ne zaman istesem beni tersliyor kavga çıkıyor sizce ne yapmalıyım boşanmalı mıyım zamana mı bırakmalıyım düzelir mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz 🥺
Canım, içinde bulunduğun durum gerçekten zorlu bir süreç olabilir ve bu duygularla başa çıkmak oldukça zor olabilir. Ancak, kendini önemsemen, mutlu olman ve sağlıklı bir ilişki yaşaman hakkında hiçbir şekilde taviz vermemelisin.

Eşinin yaşadığı değişimler ve davranışları gerçekten endişe verici. İçsel sıkıntılarını başka yollarla ifade etmesi ve seninle olan ilişkisini etkilemesi, ilişkinizdeki dengesizliklerin göstergesi olabilir. Ancak, bu durumun üstesinden gelmek için birlikte çalışabilirsiniz.

İlk olarak, iletişim kurmanın önemini vurgulamak istiyorum. Eşinle duygularınızı açıkça paylaşmak ve onun da sana hislerini anlatmasına izin vermek önemlidir. Empati kurarak, karşılıklı anlayış ve destek sağlayabilirsiniz.

Günlerdir kafamın içindeki soru işaretlerine cevap bulamadığım için buraya yazmaya karar verdim Yaklaşık 1 buçuk senedir evliyim (yaşım 21) (eşimin yaşı 30) evlendikten sonra o kadar çok değişti ki eşim uyuşturucu bağımlısıydı bıraktıktan sonra bambaşka bir insan oldu sanki benimle konuşmayı bırak aynı yatakta bile yatmıyor konuşuyorum umursamıyor bile beni soruyorum konuşmaya çalışıyorum iyi davranıyorum beni tersliyor psikolojim iyi değil diyip bana mesafe koyuyor o kadar soğuk ki 3 aydır cinsel hayatımız yok. Çocuk istiyorum uzun zamandır ve ben bunu ne zaman istesem beni tersliyor kavga çıkıyor sizce ne yapmalıyım boşanmalı mıyım zamana mı bırakmalıyım düzelir mi ? Lütfen yardımcı olur musunuz 🥺
böyle bir adamla lütfen çocuk yapmayın. evet bazı şeyleri şuan bu yaşta göremiyor olabilirsiniz ama gerçekten yanlış bir karar olur. lütfen boşanın daha gençsiniz hayatınızı elinize alıp güzel bir hayat inşa edebilirsiniz ama çocuk olursa bu çok daha zor olur sizin için.
uyuşturucu bağımlısı adam tekrar başlar uyuşturucuya bırakmadığını düşünmüyorum bıraktıysa bile yeniden başlayacaktır.

21 yaşındasınız ve 1.5 yıldır evlisiniz, yani 19 yaşında evlendiniz.
Uzun zamandır çocuk istiyorum diyorsunuz, evlendiğinizden beri istiyor olsanız 19 yaşından beri doğurmak için çabalıyorsunuz demektir. Yani uyuşturucu olayından hiç bahsetmeseniz bile sırf bunlara bakarak "bu ne acele" derdim.
Bunun üstübe bir de eşiniz uyuşturucu bağımlısı.
Bıraktı deseniz de o bir bağımlı. Bağımlılık hastalık gibi ilaç kullandım geçti diyebileceğiniz bir şey değil. Önce bunu bir idrak edin.
Bir de bıraktı dediniz de ne zaman bıraktı mesela, ne zamandır almıyor.
Ruhsal durumdaki değişimler yoksunluk sendromunun bir uzantısı da olabilir.
Hadi öyle olmadı diyelim 1,5 yıldır evli olduğunuza ve eşinizin uyuşturucuyu bıraktıktan sonra değiştiğinden şikayet ettiğinize göre taş çatlasa 1 yıldır kullanmıyor demektir (bu da çok iyimser bir tahmin bana kalırsa).
Bu süre de eşinizin tamamen temiz olduğunu söylemek için çok erken bir süre ve siz bu evliliğin içine çocuk yapmaya çalışıyorsunuz.
Bu arada evliliğinizde başka ne gibi sorunlar var? Yani uyuşturucu varsa kullanma aşaması da olsa yoksunluk aşaması da olsa sorunları beraberinde getirir. Öfke krizleri, kavgalar, dayak? Bunlardan hangileri var mesela.
Düzelir mi diyorsunuz ya, bence siz bu saçma evliliğin düzelmesinin yükünü minicik bir bebeğin omuzlarına yüklemeye çalışıyorsunuz.
Hani, çocuk olduktan sonra düzelir kafasındasınız muhtemelen ve adam yoksunluk sendromundan seks falan düşünemediği için de hamile kalamıyorsunuz muhtemelen.
Açıkçası size boşanın demeyeceğim, bu hayatı siz seçmişsiniz. Kendi hayatınızı çöpe atmak istiyorsanız siz bilirsiniz.
Ama sakın, sakın çocuk yapmayın. Minicik masum bir bebeği böyle bir hayata ve anne-baba olamayacak kişilere mahkum etmeyin.
Dedim ya, kendi hayatınızla ne yaptığınız sizi ilgilendirir. Ama masum bir canı buna alet etmeye hakkınız yok.
Yani ben artık cidden pes ediyorum ya 20 yaşında kızın yaşadığı kendine seçtiği hayata bak bir de çocuk istiyor sanki çok mükemmel bir evlilik var bir çocuk eksik gibi
Neden bu kadar kızdınız ki ben bu hayatı belki de kendim seçmemişimdir veya benim seçtiğim hayat bu değildir insanlar çok kolay değişiyor bi bakmışsın bambaşka biri olmuş ..

Oncelikle bu adamdan cocuk dusunmeyi birakmalisin.

Ve bosanmalisin, sonra da kurtuldugun icin bi fakire sadaka ver, daha yasin cok kucuk, atlatirsin.

Uyusturucu bağımlısı biriyle neden evlendiniz bu bir. İkincisi, her ikinizde henüz gençsiniz, cinsellik olmadan evlilik yürür mü hiç, hele ki bu genç yaşınızda. Terapiye gitmeyi deneyin, eğer adam düzelmezse ayrılmayı gözden geçirin derim size. Uzun zamandır böyle birinden çocuk yapmak istediğinizi yazmışsınız. Size inanamıyorum. Şaka gibisiniz.

Uyusturucu bağımlısı biriyle neden evlendiniz bu bir. İkincisi, her ikinizde henüz gençsiniz, cinsellik olmadan evlilik yürür mü hiç, hele ki bu genç yaşınızda. Terapiye gitmeyi deneyin, eğer adam düzelmezse ayrılmayı gözden geçirin derim size. Uzun zamandır böyle birinden çocuk yapmak istediğinizi yazmışsınız. Size inanamıyorum. Şaka gibisiniz.
Evlendiğimde uyuşturucu bağımlısı değildi çocuk istediğim zamanlarda da böyle bi adam değildi veya öyleydi de ben göremedim bilmiyorum

Evlendiğimde uyuşturucu bağımlısı değildi çocuk istediğim zamanlarda da böyle bi adam değildi veya öyleydi de ben göremedim bilmiyorum

30 yaşından uyuşturucuya başlayan birini hiç görmedim. Genelde ergenlikte başlıyorlar uyuşturucu kullanmaya. Ben çocuk istediğim de böyle değildi diyorsunuz, alt üst 1,5 senedir evlisiniz. Hangi arada değişti bu adam?

Çocuk mu 😪 hepte bu tarz evliliklerde yasin cok küçük neden bunu kendine reva görüyorsun boşansana bir tane hayatın var giden zaman da gençlik de yerine gelmiyor

Muhtemelen bagimli ama siz bilmiyordunuz yada biliyordunuz toz pembe baktiniz çünkü yasiniz cok genç hayat dizilerde ki gibi değil malesef anlamaniz gerekiyor kimse değişmez çocukta yaparsan ömür boyu bag cocuga da yazik olur bosan bak hayatına delirdin mi

30 yaşından uyuşturucuya başlayan birini hiç görmedim. Genelde ergenlikte başlıyorlar uyuşturucu kullanmaya. Ben çocuk istediğim de böyle değildi diyorsunuz, alt üst 1,5 senedir evlisiniz. Hangi arada değişti bu adam?

Öyle demeyin, konu sahibine kalırsa "insanlar çok kolay değişiyor bi bakmışsın bambaşka biri olmuş" yani.
Mesajımda gayet doğru tahminlerde bulunduğumu düşünüyorum.
Konu sahibi büyük ihtimalle "bebek olursa düzelir" kafasındakilerden.
Minicik bebeğin omuzlarına yükleyeceği yük umurunda değil.
Sonra da neden kızdınız?
Valla, daha önceki mesajımda da dedim. İster boşansın ister boşanmasın, kendi bileceği iş.
Yeter ki çocuk yapmasın.

Neden bu kadar kızdınız ki ben bu hayatı belki de kendim seçmemişimdir veya benim seçtiğim hayat bu değildir insanlar çok kolay değişiyor bi bakmışsın bambaşka biri olmuş ..

İşte, o değiniz hiç de öyle olmuyor.
Değişmek bir insanın bu hayatta yapabileceği en zor şeydir.
Bir insanın hatalarını fark edip kendini değiştirmesi için çok bilinçli bir şekilde büyük uğraşlar vermesi gerekir.
Üstelik biz burada değişmekten değil bir uyuşturucu bağımlısının uyuşturucuyu bırakmasından bahsediyoruz.
O daha da zordur, öyle evlenmekle çocukla olmaz yani.
Bu hayatı kendinizin seçmemiş olabilirsiniz, hayat size çok kötü davranmış ve sizi şu anki konumunuza sürüklemiş olabilir.
Ancak bırakın korunmayı çocuk yapmak için çabalamak hayata veya kadere atabileceğiniz bir suç değil.
Ve evet, sizin durumunuzda bu dünyaya masum bir bebek getirmek o bebeğe karşı yapabileceğiniz en büyük kötülüktür.
Size bunu anlatmaya çalışıyoruz ve siz anlamak istemiyorsunuz.
Sonra da "neden bu kadar kızdınız" diye soruyorsunuz.
Bu durumda başka ne yapılabilir ki.

Son düzenleme:
Boşan bagımli birisinden babamı olur?Erkekmi kalmadı normal evlenmeye?

Evet evlilik değil boşandıktan sonra pişman olmaktan korkuyorum sanırım
Evlilik olmadığını kendiniz de farkındaysanız boşandığınızda neden pişman olasınız ki? Bence bunu düşünün ve adım atın. Bence hiç zaman kaybetmeyin, bir de çocuk mu yapacaksınız bu adamdan, bence yol yakınken kurtulun daha çok gençsiniz, gerçek “evliliği” ve mutluluğu yaşamanız için önünüzde kocaman bir ömür var harcamayın daha fazla.

Nesillerin bir önceki jenerasyona göre daha zeki olması gerektiğini sanardım eskiden. Kesin suyumuza birşeyler katıyorlar

Konularimi okuyun benin durumum daha farkliydi ilk sizin gibi BOSANMALİ MİYİM diye bir konu acmisim ve 2yil sonra bosanmisim. Bir kez bosanma karari verildiyse kafanizda dönüşü olmuyor. Elinde sonunda bosanicak ya da çekeceksiniz bu adami. Yasiniz daha cok genc hayata yeniden baslayabilirsiniz kendinize ve gencliginize yazik etmeyin.

Bu yaşta evlendiğin yetmedi, uyuşturucu bağımlısı adamla koca diye devam ettiğin de yetmedi Allah korumuş da üreyememişsiniz valla bir o eksik çünkü çabalıyosun.
Allah akıl fikir verir inşallah

Ortada bir evlilik yok ki anlattığınıza göre. Üstelik böyle bir durumda çocuk istemek çok büyük risk farkında mısınız? Eşinizin siz hamileyken uyusturuya tekrar başladığını düşünün. Ne yapacaksınız? Hamilelik lohusalık bunlar eşlerin desteğine en çok ihtiyaç duyulan anlar ki eşiniz şimdi bile sizinle ilgilenmiyor. Yarın bir gün çocuğunuz olduğunda boşanmadiginiza pişman olursunuz. Yaşınız çok genç, duygularınızla düşünüyorsunuz fakat biraz mantıklı düşününce kendinize kötülük ettiğinizi anlarsınız.

Bu sümüklüyle hayatının en güzel zamanlarını mahvetme ve kirletme canım... Bebeğin olsa çok daha zor olurdu herşey emin ol sakın bu sümüklü düzelir diye bekleme...

X