boşanmalı mıyım?

ıcım sıkıldı okurken.
sız bastan bıle bıle evlenmedınızmı esınızle ben anlamadım? ne yanı bu afra tafra
ayrıca benımde ılk cocugum tup bebek 3 denemede oldu
kımseye bu yuzden bagırmadım cagırmadım.
sızın psikolojınız bozuk

yok gülüm bu modeller böyle. Benim eltiminde çocugu olmuyordu ben nişanlıyken tedaviye başladı. Sonra başladı bana söylemeye evlenince hemen
Çocuk yapcanmı? E bizim yok ama? Diyordum ya bak x henüz düşünmüyoruz ama olursa nabim yani senin yok die aldırımmı cocugu. Yada senin olmazsa hiç bendemi yapmim. Hem benm olacağı ne malum belki bende tedavi görcem dur bakalım. Tedaviye mi gecikim ı zaman seninki olana kadar. Senin için üzülüyorum keşke en kısa zamanda bebeğini alabilsen kucağına. Cevap ne biliyormusun? Ama benim olmadan senin olursa ben üzülürüm millet bana nr der... baktım anlatmakla olmuyor he he senin olmadan yapmıcam demeyw başladım. Allahtam rabbim bana acıdı da verdi bebek çok şükür şimdi hamile. Yoksa burnumuzdan getircekti. Düğün gecesi en son ayrılırken sen korunuyon demi diyordu allahh dedimm sadece:-D
Inanamadim :KK57:

çok zor bir sınava girmişsin sen.
aslında en başında yaptıkların herkesin yapabileceği bir şey değil. Belki bir sürü insan sağlık durumunu öğrendikten sonra terk ederdi ama sen yarı yolda bırakmamışsın ki hayatın ne getireceği asla belli olmaz. Sorunsuz evlenirsin sağlıklı bir insanla, 3 gün sonra kaza olur kolu bacağı kesilir ya da ciddi bir hastalık teşhisi koyulur gibi.. bu konuda tebrik ediyorum seni. İnşallah Allah da sana bunun mükafatını verir fazlasıyla.
Eşinin davranış şekli için diyecek bir şey yok. Belki senin hakkında ayrılmak hayırlısı ve o yüzden eşinin böyle davranamasına neden oluyor Allah. Sen gönlünü ve niyetini temiz tut hakkında hayırlısı olacaktır. Ama bu adamdan koca olması çok zor.

ipekcim yorumunu okudum
ama bence konu sahibi bunları bile bile evlenerek fedakarlık yapmamış
aslına bakarsan bunları bilmesine rağmen evlenmesini yanlızca
yaşı geçmeden çocuk sahibi olabilmek için yapmış

eşini sevmiyor
kusurları gözünde kocaman
ailesini sevmiyor
mutlu değil ama buna rağmen mutlu olmadığı için değil
çocucuğunun olmadığı için sersenişlerde bulunuyor
hatta öyleki
kaynının 3. çocucğu olmasını
bunu nasıl yapar bizim durumumuzu bile bile diye yorumluyor
çocuk takıntısı nedeni ile
kendi kabullenmiş bir çok şeyi
alkından sevgisinden olmadığı belli

ıcım sıkıldı okurken.
sız bastan bıle bıle evlenmedınızmı esınızle ben anlamadım? ne yanı bu afra tafra
ayrıca benımde ılk cocugum tup bebek 3 denemede oldu
kımseye bu yuzden bagırmadım cagırmadım.
sızın psikolojınız bozuk

evde kaldım moduyla evlenmiş ortada ne aşk ne sevgi var

Şiddeti ve hakareti hiç bir şey haklı gösteremez onu ayrı tutuyorum. Ama resmen kendiniz etmiş kendiniz bulmuşsunuz. Çocuğunuzun olmama ihtimalini göze almamışsınız en baştan. Diğer arkadaşlar gibi sağlık sorunuyla kabul etmişsiniz diyemem çünkü etmemişsiniz. Tek testisle iki çocuğu olan bir adam tanıyorum bizi de olur deyip bodoslama dalmışsınız.

İkinci olarak sizin çocuğunuz olmuyor diye psikolojinizin bozulması normal ama o adamın da aynı şekilde psikolojisi bozuk. Hatta problem kendinde olduğundan vbelki sizden daha kötü durumda. Siz onu hiç düşünmemişsiniz. Biraz bencilce hep kendinizi düşünmüşsünüz.

Eşinizin ailesinin sizin çocuğunuz olmuyor diye üzülmesini neden bekliyorsunuz o kısmı anlamadım. Bazı insanlar için çocuk olur ya da olmaz, bu kafaya takılacak bir şey değildir. Onlar da öyle düşünmüşler. Ama sizin üzüldüğünüzü anlayınca eltinizin hamileliğini size söylemeye çekinmişler. Siz burda yine anlayışsızlığın dibine vurararak kavga etmişsiniz eşiniz ve ailesiyle. Hem eltinizin üçüncü çocuğuna neden karışıyorsunuz, insanların kendi kararları. Sizin olmuyor diye istedikleri çocuktan vageçmeli miydiler? Çok saçma.

Tekrar ediyorum şiddeti haklı göstermez ama eşiniz bir patlama anı yaşamış. Çok üstüne gitmişsiniz yıllar boyunca. Kaldıramamış yanlış şekilde kusmuş öfkesini.

Bu konudan anladığım ve düşündüğüm kadarıyla haksız olan daha çok sizsiniz. Eşiniz şiddet uygulamamış olsaydı yüzde yüz haklı olurdu benim gözümde. Haklıyken haksız duruma sokmuş kendini.
3.5 yıllık evliyim. Mutlu muyum? KEsinlikle Hayır?
Nişanlıyken eşimin bir testisinin bir kazadan dolayı işlevsiz olduğunu öğrendim. Şok geçirsem bile tek testisle 2 çocuğu olan birni duyduğumdan, olur bzimde çocuğumuz bunu sorun etmeyelim dedim. İşte olay burda balıyor kendim ettim kendim buldum
Evlenme muamelesi yaparken hepatit b taşıyıcısı olduğunu öğrendim. ailesi bir şey olma bi aşı olacaksın o kadar dediler. Öyle hazırlarki herşeye yoluda biliyorlar. Benin ailem arkadaşlarımtanıdığım onun tanıdığı dolayısıyla beni tanıyan hiç kimse onla evliliğimi onaylamadı. Ailem özelikle abim onunla evlenirse onuda sizi de silerim dedi.Ben ne yaptım evlendim. kerkesi elimin tersi ile ittim.
Ailesini hiç sevmedim herkesi feda ederek seçtiğim insanlar kendilerini padişah ailesi, bizide sıradan bir aile olarak gördüler. Elti hiç bir şekilde ilginlemz, görümce kendi ayağına bekler, Anne de ben sana aslan gibi oğlan verdim deyip duran bir aile.
Bir anlaşmazlık sonucu kına gecesi akşamı yalnızca kaynanam geldi, oda mecburiyetten, elleri arkasında padişah karısı gibi, Kaynım olacak adam ben onlardan ayrı kuaföre gittim diye görümceyide eltiyide kınaya yollamadı, kaynım denen adamın yetkisine bakın.
Düğünde iki ayrı aile, birbiriyle konuşmayan bir tek ben ve eşim yan yana, herken kendi içinde birlik. Abim ve ailesi gelmedi düğüne. onun amcaları da keza amcaları abimle bu oğlana kız vermeyin dediği için hepimiz onlara cephe aldık eşimde benim böyle amcalrım yok dediler. herkes kendi kendine resim çekiliyor. ailesiyle çekilmiş tek bir kare resmim yok. olaya neden burdan başladım . balık baştan kokarın açılımı gerçekten de doğruymuş

3 ay kadar aşı oldum. ilk 3 ay korunduk. sanki hemen arkasından olacak. olmadı 6. ay kendimi kontrole gittim. sorun yok dedi doktor eşinizi kontrol ettirin ayrıca bir seneniz dolmadı dedi. e ama ben 35 yaşındayım korkuyorum. 1 yıl sonu testler eşimin değerleri düşük. 7 milyon. hemen aşılama 3 ay sonra kendi çabamla paramla tüp , kimse ilgilenmiyor kimse sormuyor, döllenmesi olmadan iptal olan bir macera. derken 2. aşılama ardından rapaor ve 2. tüp . derken aynı sorun ne yaptıyslar döllenme olmuyor. eimin değerleri çok kötüymüş, sebep bu. 2 den sonra artık çıldırmaya başladım. tüm doktorlar sigarayı bırakacak dediler. bırakmadı. ben 3. denemeye gideceğim derken . 2. tüp denememin ardından eltim çocuk muhabbetleri yapıyor görümcemle. iptal haberini alıp kaynanama kurana gitmiştim.mutfajkta ben bu yaştan sonra 3. nasıl yaparım falan ama gülerek. ben çıldırıyorum. bir hafta olmuş benim üzüntüm bir tanesi üzülme yada buna benzer bir teselli. yok. kuran bitimi bağıra çağıra çıktım. arkamndan bilmiyorduk dediler. kaynanam biliyordu herşeyi mutlaka anlatmıştı ama onlar bilmiyorduk dediler. ee şimdi öğrendiniz niye aramıyor neden hal hatır etmiyorsunuz. meğer o zaman elti hamile ama bana söylenmiyor.

ben çıldırmaya devam. kayınpeder girdi devreye bir hocaya gönderecem sizi dedi. gittik. kısaca , hoca bu adamın çocuğu olmaz. ne zaman sen başka bir adamdan alırsın bi şey ancak ozaman hamile kalırsın. bu adamın tohumu yok. bu adama çocuk yok. ben şok üstüne şok.
eve gelene kadar ses yok. kayınvalideye gittik ben ayrı bir çıldırma, siz ne biçim aile bir ilgilenin hocaya götürmekle değil doktora götürün, vs vs. neyse aradan bir hafta geçiyor kayınvalide çağırıyor kahvaltı yapıcaz ama mevzu başka kömür poşetleyeceğiz. bak sen işe .
kahvaltı ettik neyse eltiden açıldı o da hasta işte gelemedi falan niye dedim hamile mi . evet dedi. e niye söylemiyon hamile de hasta diyon. sen misin bunu diyen bana dünyanın lafı sende hep bişey arıyosun altında noldu hamile kaldıda, onun çocukları düşüyo zaten falan ee dedim 4 aylık olmuş sen hala düşüyor dedin. eşime bağırdım niye benden saklıyorsun , yok üzülürsün , hç mi öğrenmeyeceğim.
bu arada kayınvalidem bir keresinde , benim çocuklarım olduda ne oldu ne hayır gördümde sen ne hayır göreceksin olmasa olmasın çocuk demişti. o an sinirden aklıma gelmedi ki diyeyim ona. neden onlara demedin siz 3 niye yapıyosunuzn ne hayır göreceksiniz. neyse efendim başladı bana eltmin canının ne çektiğini anlatmaya falan.

eve geldik. eşime bağırmak çağırmak benden sakladın senin abin bizim sorunumuzu bile bile nasıl çocuk yaptı. yok efendim 3. çocuğa para veriyomuşlar ondan. karısının yaşı geçmeden 3 ü yapmışlar.
o gün kavgamızın üstüne 10 gün konuşmadık. 10. gün geldi barıştık. söz verdi sigara bırakılacak. babası karışım yapmış falan filan beni bağlıyolar. derken bayram geldi.

ben kayınvalideye gitmek istmeiyorum. ne abisini ne de eltiyi görmek istmiyorum gitmedim. eşimde benim inadıma sabah altıda evden çıkıp 5 e kadar eve gelmedi. telefonda çıldırıyorum, bakmıyor baksada lakayıt gelmesen gelme bir sürü sinir edici sözler, sen haksızsın falan, 5 de annemler egideceğimi söyledim geldi. biraz ılımladı düzeldik gibi ailemin yanında belli etmek istemediğimden zorla konuşuyordum.oran onlara geçtik abisi falan gitmişti annesiyle bayramlaştım bir sorun yoktu.
bayramın 2. günü annenlerden aldı beni. gece balığa gitmiş.uyumamış al beni gzdir gidemem öyleyim böyleyim. ben çıldırıyorum. arkadaşlarınla 24 saat herşeyi yapıyrsun.

herşey burada bitti

geçtik bayramın 3. günü, yine yok evde sabah 11 de çıkan adam 7 oldu yok annem aradı et var dolaba koy arıyorum adam telefona bakmıyor. bekliyorum 8 oldu tlef meşgule tılıyor, tekrar arıyorum bakmıyor saat 8.5 a 20kez aramışımdır açoıyor. aa duymadım. nasıl oluyor peki beni meşgule atıyorsun ben atmadım. telf nasıl bağırıyorum yanında arkadaşları varki cevap veremiyor. içine kusmuş.
eve mal olması 9.5 oldu. sofra hazır bekliyorum. sofrada içimdekileri atmak istedim çünkü sakinleşemiyorum saknleştirmiyor.
sigara içme dedik , bıraktım dedin içiyorsun. geç gelmeyeceğim dedin geliyorsun. hadftada bir gece balığa gideceğim dedin 4 gece yoksun. napıyorsun. sen bana böyle. bir çocuğumuz olsa ben onunla meşgulolsam seni bu kadar aramam beni evde bu kadar yalnız bırakmaya hakkın yok.

sonrası neler duydum neler, ne beddualar ediyor bana. beladan tutun araba altına kalmama kadar.ayrıca. o... da dedi. neye ne için diyorsa kötü konuşup beni aşağılayacakya. kalktım sofradan buyur ye senin için hazırlamıştım <zaten. git dedi bana yeme . o an öldürebilirdim onu o derece bir suratla bana bıyordu. kalktım diğer odaya, bu arada telf çaldı arkadaşı arıyor. geldi. gel yiyelim dedi. içeri gel dedi. hayır dedim. istemiyorum seni, bana o....diyen adam benim kocam olamaz. git bak telf o... ç.... seni arıyor.

senmisin bunu diyen kendimi bir sandalye tepesinden koltuğun dibinde buldum, boğazımı sıkıyor. öldürücem seni, bitşrdşn beni bir sürü şey, hiç bişey yapmadım bıraktı beni gidip duvarları yumrukladı , ben kendime söz vermiştim karıma el sürmicem diye . ama bu 3. vukauatıydı bu şekilde. ona sadece git dedim. telf kırdı. dolapların birini nırdı. çıktı. eve de eglmicem senden de boşanıcam git ailenle konuş dedi. istemiyorum seni dedi. ama tanıyamadığım bir adam söylüyodu o an. yarım saat yerimden kalkamadım. kalktım tek lokma almadığımız sofrayı kaldırdım. 12 de yattım. sabah uyandığımda içerde kanepede uyuduğunu gördüm. çıktım anneme gittim. hiç bişey olammaış gibi. geldim gitmiş. bu gecede 12 de geldi. benim yatmamı bekliyor gelmek için. yine kanepede.

yer kirlenmesin diye yere serdiğim battaniyeyi üzerine almış küçük bir yastıkla kıvrılmış . acıdım mı? hayır. yüzünü görmek istemiyorum.

ne yapmam gerekiyor, bana yol gösterin. tek duam allah a bir kapı açması. siz bir yol gösterin bana açık kapı varda ben mi göremiyorum.

Bende inanamadımdı inanki.. üstelik bahsettiğim kişi hani öyle cahil bir kızda değil. Üniversite mezunu, gayet aklı başı yerinde biri. Yani anlayamıyorum bunları. Benm bşr akrabam daha var onunda bebeği olmuyor o herkesin bebeğini sever hamilelik haberlerine mutlu olur. Yani insanlık böyle güzel. Hele kaynanama söylemiş etmiş gül yapmasın benden önce bebek falan. Kaynanam bana bir söyler oldu da dedim yatak ofamoxa kamera flan takalim isterseniz biz işe koyulunca direktif verirsiniz (dur aman yavaş tamm tamm çek hemen çek) :-D yok kızım hani üzülür falan dedi bu sefer. Dedim üzülmesin bu mutlu bir haber neye üzülüyormuş. Ama bnm eltimde var gariplik zaten. Gerçi herkes bu psikolojide heralde baksana

Evliliğinizi sevgi saygı üzerine değilde sadece çocuk sahibi olmak için kurduysanız evet boşanın. Eşinizin çocuk sahibi olamaması onun hatası değil, eminim ki eşinizde bunun burukluğunu yaşıyordur. Eltinizin hamile kalmadan önce gelip size biz çocuk yapmayı düşünüyoruz demesini beklemenizi de doğru değil. Etrafımda çocuk sahibi olamayan insanlar var ama hiçbiri sizin gibi düşünmüyor ya da bunu bu kadar fazla etrafa yansıtmıyor. Psikolojinizin normal olduğunu düşünmüyorum.

ben sevmeseydim kiminle zorla neden evleneyim. onunda beni sevdiğine inandım,belki inandırdı bilmiyorum. 41 yaşında bir arkadaşım evlendi ve kendisi söyledi çocuk için evleniyorum. bende bekleyebilirdim pekala. sevgi olmadığı konusunu kapatalım lütfen. bir amaç yoktu. bir plan hiç yoktu. sevdim ve evlendim, sevmediğim adam için mücadele etmezdim. her evlenen gibi bende çocuk yapmak isterim ve haklıyım.ve ilk günden istedim o da benim gibi. ama benim kadar takmıyor. eltim konsunda ise tanımıyorsunuz

ipekcim yorumunu okudum
ama bence konu sahibi bunları bile bile evlenerek fedakarlık yapmamış
aslına bakarsan bunları bilmesine rağmen evlenmesini yanlızca
yaşı geçmeden çocuk sahibi olabilmek için yapmış

eşini sevmiyor
kusurları gözünde kocaman
ailesini sevmiyor
mutlu değil ama buna rağmen mutlu olmadığı için değil
çocucuğunun olmadığı için sersenişlerde bulunuyor
hatta öyleki
kaynının 3. çocucğu olmasını
bunu nasıl yapar bizim durumumuzu bile bile diye yorumluyor
çocuk takıntısı nedeni ile
kendi kabullenmiş bir çok şeyi
alkından sevgisinden olmadığı belli

İlk başta nikah işlemlerinden önce evlenmeye karar vermesi tamamen vicdani muhasebe olarak düşündüm. Sonrasında yaşadıkları durumlardan dolayı sinir gerilmesi olarak yorumladım.

Ama konu sahibi en başından 35 yaşında olduğundan geç kalmamak için ve nasıl olsa sağlık sorunlarını göğüsleriz diye evlendiyse o başka.

arkadasım tamam esınde az degıl ama sendede sorunlar var.söylekı bebeişin henuz olmamasından dolayı herşeye boşyere alınmışsın. hamıle oldugunu soyleememışler.bellıkı sen uzulme dıye.oğrenınce havga cıkarmışsın.nıye 3 cocuk yapıyorlar demıssın.ama cnm sana ınat cocouk yapacak halı yokya.oyuncakmı bu
ben senı ıyı görmedım.acıl bı doktora gorun bence.esınde cocouk yapmaya uğraşacagına kendnede yenı bı sayfa ac derım

Üzüntünüzü çok iyi anlıyorum. Allah çocuk isteyen herkese hayırlısı ile nasip etsin. Yalnız ailesine neden sinirleniyorsunuz ki. Eşinizi doktora götürecek onlar değil. Sizler yetişkin insanlarsınız. Onlar en fazla size manevi destek verebilirler.

İkincisi, eşinizin kardeşinin çocuk sahibi olma kararına da karışamazsınız. Öğrenince neden 3. çocuğu yapıyorlar diye kıyameti koparmışsınız, bu şartlar altında sizden saklamaları normal değil mi?

Eşinizin de ailesinin de size tavrı hoş değil. Belki çocuk sahibi olmamanızın başka hikmetleri vardır. Bir de böyle düşünün.

Ve ayrıca o kadar karışık anlatmışsınız ki, çok zor anlaşılıyor.

Rabbim yardım etsin ona da yazık ama sana dahada yazık insan yasamadan bilemiyo bazı seyleri.. sevmiyorsan ve ilerde keske ayrılsaydım diyceksen....

ben sevmeseydim kiminle zorla neden evleneyim. onunda beni sevdiğine inandım,belki inandırdı bilmiyorum. 41 yaşında bir arkadaşım evlendi ve kendisi söyledi çocuk için evleniyorum. bende bekleyebilirdim pekala. sevgi olmadığı konusunu kapatalım lütfen. bir amaç yoktu. bir plan hiç yoktu. sevdim ve evlendim, sevmediğim adam için mücadele etmezdim. her evlenen gibi bende çocuk yapmak isterim ve haklıyım.ve ilk günden istedim o da benim gibi. ama benim kadar takmıyor. eltim konsunda ise tanımıyorsunuz

Çocuk istemek hakkiniz.. Ancak böylesine kotu bir evlilikte "bebeğim olsa onunla oyalanirim" demek , çocuğu sorun çözücü olarak görmek doğru mu sizce? Bence bu sadece bencillik....

Eşiniz kusuru yüzünden psikolojik savunma geliştirmiş belli ki, sizin tek istediğiniz bir bebek ve bunu elde edemedikce hirsinizi ondan alıyorsunuz ..

Ki ben ailesinin sizi umursamadgni düşünmedim.. Çünkü üzülmeyin diye 4 aydir bebek durumunu saklamışlar.. Size gore yanlis belki ama yine de sizi üzmek istememişler..

Eltiniz dünyanın en kötü insanı da olsa bu durum, kimseye çocuk yapıp yapmayacağına karışma hakkı vermez.

bunlar böyle model diyen ve bu tarzda konuşan arkadaşlarım sizlerde kendinize göre haklısınızdır eltinizden vaya diğerlerindenbelki ama, arkadaş demişya yaşamayan bu duruma düşmeyen bunu bilemez. karşınızda üzüntüsünü hissedemediğiniz biri var ve yazdıklarınızla bir ayrı modelde siz oluyorsunuz.

elimde olan bişey değil. çocuksuzluk çaresizlik tüp bebekte bile ihtimalimiz sıfıra yakınken bu duruma reğmen benim canım yanacak bunu düşünmelerini beklerdim. yada hamile kalınca gelip bir iki laf deselerdi. ha izin mi alacaklardı gibi bişey diyebilirsiniz. ama bunu çocuğu olmayan ve bunu yaşamayan biri bilemez. zaten çküntüdeyim, ben yapmazdım diye düşünüyorum yahut gidip sizin olmuyor çok üzülüyoruz ama biz düşünüyoruz gibi bişeyler söuylemek gerekir diye düşünüyorum. bu benim görüşüm çünkü ben böyle hissediyorum

Kimsenin kimseye çocuk planı olduğunu söyleme mecburiyeti yok. Ayrıca bu dünyada tek çocuk sahibi olan kişi eltiniz değil ki. Hergün milyonlarca kadın hamile kalıyordur. Neden onun hamile olmasına takıyorsunuz bu kadar. İçinizi ferah tutun. Size de bir kapı açılır.

mesele kıskanmak değil. bana göre anlayışsızlık . diyorum ya belkide ben öfkelenmeyecektim, ama ben sadece destek bekledim, ben sadece yanımda olmalarını istedim. yanlış anlaşılıyorum onu farkettim. ben 20 yıllık 10 yıllık arkadaşlıkları dostlukları olan biriyim , böyle kıskanmakmış bencillikmiş gibi anlaşılmak istemem. ben neden çıldırdım. eşim gerekenleri yapmadığı için. bile bile sigaraya devam ederken, doktorun tavsiyelerine ilaçlarına itimat etmezken bunca emeği boşa çıkarmasına kızıyorum. onun üzüntüsünü de anlıyorum. ama bilerek kendine de bana da zarar veriyor. ben boşanmak istemiyorum neden verdiğim bir emek var mutsuzda olsam ortada bir sevgi vardı. mutlu değilim belki yaşadıklarımdan ama içindende çıkamıyorum.
ne yapacağıma yardımcı olun, benzetmelerle model düzenekleriyle çıkmayın karşıma

Sorunun eşinizde olduğunu bildiğiniz halde eşinizin üzerine neden bukadar gidiyosunuz.
eşinizin psikolojısı hiç önemli değil değilmi,sadece önemli olan sizin psikolojınız.

Ailesinde sorun olabilir ama ben eşinizde abartacak kadar sorun göremedim.bence ikinizinde bir psikoloğa gitmesi gerekiyor.

Benimde 4 yıl bebeğim olmadı ama biz bu sorunu eşimle elele aştık.sizin psikolojınızı çok iyi anlıyorum ogünleri yaşamış biri olarak.ama bir okadarda eşinizin psikolojısıde önemli.
Bile bile evleniyosunuz sonra çocuk olmadı başka koca.eee eşini bukadar yıpratacağına boşan daha iyi

Bu kadar sorun olan bir evlilikte bu kadar çocuk yapma çabası neden senle birlikte oda acı çekecek olursa.

X