boşanmalı mıyım?

bunlar böyle model diyen ve bu tarzda konuşan arkadaşlarım sizlerde kendinize göre haklısınızdır eltinizden vaya diğerlerindenbelki ama, arkadaş demişya yaşamayan bu duruma düşmeyen bunu bilemez. karşınızda üzüntüsünü hissedemediğiniz biri var ve yazdıklarınızla bir ayrı modelde siz oluyorsunuz.
mesele kıskanmak değil. bana göre anlayışsızlık . diyorum ya belkide ben öfkelenmeyecektim, ama ben sadece destek bekledim, ben sadece yanımda olmalarını istedim. yanlış anlaşılıyorum onu farkettim. ben 20 yıllık 10 yıllık arkadaşlıkları dostlukları olan biriyim , böyle kıskanmakmış bencillikmiş gibi anlaşılmak istemem. ben neden çıldırdım. eşim gerekenleri yapmadığı için. bile bile sigaraya devam ederken, doktorun tavsiyelerine ilaçlarına itimat etmezken bunca emeği boşa çıkarmasına kızıyorum. onun üzüntüsünü de anlıyorum. ama bilerek kendine de bana da zarar veriyor. ben boşanmak istemiyorum neden verdiğim bir emek var mutsuzda olsam ortada bir sevgi vardı. mutlu değilim belki yaşadıklarımdan ama içindende çıkamıyorum.
ne yapacağıma yardımcı olun, benzetmelerle model düzenekleriyle çıkmayın karşıma

Emriniz olur. Ne yazacagimizi özel mesaj atin da öyle yorum atalim madem

Olmusa ölmüse care yok derler.

Suan yapman gereken Bosanmak.
Daha fazla kendini yipratma bence .

bende aynı şeye takıldım cevap bekliyorum

biz düşünmüyoruz, 2 çocuk bize yeter dediler hep,zaten biri hasta onla uğraşıyoruz biz napalım daha 3. çocukğu bakamayız paramız yok zaten, meğer her ay deniyormuşlar. bunlarda üzüyor insanı ben anlayamadım onları, bizim sorunlarımızı biliyorlarda ondan yapmıyorlardır diyordum içimden. ama öyle değilmiş. şimdi yine yetrli olmamıştır bu cevap ama böyle işte :)

ben anlattıklarınıza bakarak siz eşiniz eltiniz kendi aileniz eşinizin ailesi bir tane normal insan görmedim belkide bu yüzden Rabbim nasip etmiyordur bebeği Onun takdiri hakkınızda hayırlısı olsun tabiki isteyen herkese Rabbim evlat nasip etsin
öncelikle kalbinizi kötü buldum biraz temizleyin eşiniz çocuk işini çok umursamıyor biraz zamana bırakın eltinize gelince siz hassas olduğunuz için üzülmüşsünüz
başta hata yapmışsınız şimdi cezasını çekiyorsunuz bunun için boşanılırmı bilmem ama biraz ayrı kalın eşinizle

elimde olan bişey değil. çocuksuzluk çaresizlik tüp bebekte bile ihtimalimiz sıfıra yakınken bu duruma reğmen benim canım yanacak bunu düşünmelerini beklerdim. yada hamile kalınca gelip bir iki laf deselerdi. ha izin mi alacaklardı gibi bişey diyebilirsiniz. ama bunu çocuğu olmayan ve bunu yaşamayan biri bilemez. zaten çküntüdeyim, ben yapmazdım diye düşünüyorum yahut gidip sizin olmuyor çok üzülüyoruz ama biz düşünüyoruz gibi bişeyler söuylemek gerekir diye düşünüyorum. bu benim görüşüm çünkü ben böyle hissediyorum

Çocuğum olması ihtimali hiç yok bu konuda seni bir yere kadar anlayabilirim
Ancak davranışların, insanlardan beklentilerin yanlış
Bu beklentinin sebebi de problemin kocanda olması, sorun onda olduğu için eşinden ve ailesinden pohpohlanmak istiyorsun, karşında ezilsinler istiyorsun
Onu olduğu gibi kabul etmiş görünüyorsun ama yaşadığın her şeyi onun özürüne bağlıyorsun
Sen bu kadar başa kakar biçimde agresif olunca, ondan da sakinlik bekleyemezsin
Başa kakmak sadece lafla olmaz, davranışlarınla hem kocanın hem de ailesinin başına kakıyorsun çocuksuzluğu
Çok zor, üzüntü verecek bir durum, bende yaşıyorum ama bunun için kimseye hayatı zehir etme hakkın yok
Sağlık sorunu olan taraf eşin, senin ona moral vermen gerekirken sen ondan ve çevrendeki herkesten moral ve hassasiyet bekliyorsun. Diğer konular içinde yapacak bir şey yok, her şeyi bilerek, görerek evlenmişsin. Aile yapısını, davranış şekillerini vs.. bu konulardan ötürü boşanabilirsin ama çocuk konusunda haksızsın, çocuğu olamayan biri olarak görüşüm bu, biraz sakinleşmelisin bu konuda. Ya da boşanıp yoluna devam edeceksin

dugun olaylarına sozum yok fakat... benımde cocugum olmuyor esımle ıkımızdede sorun yok cok sukur kı ne sızın gıbıyım nede sızın gıbı davranan bır esım var.. madem oyle evlenmeseydınız ozaman hem ne demek eltı benım durumumu bıle bıle nasıl cocuk yapar pardonda ınsanlar hayatlarını sıze goremı uyarlıcaktı?? bu ne ofke bu ne kın esınıze karsı??? yuvanızda mutlu olacagınıza esınıze evınıze ofke kın sacmıssınız esınıze cok uzuldum

biz düşünmüyoruz, 2 çocuk bize yeter dediler hep,zaten biri hasta onla uğraşıyoruz biz napalım daha 3. çocukğu bakamayız paramız yok zaten, meğer her ay deniyormuşlar. bunlarda üzüyor insanı ben anlayamadım onları, bizim sorunlarımızı biliyorlarda ondan yapmıyorlardır diyordum içimden. ama öyle değilmiş. şimdi yine yetrli olmamıştır bu cevap ama böyle işte :)

yok cnm ya neden yeterli olmasın açıklaman. sadece garibime gitti düşüncen. insanlar hiçbir zaman başkalarının hassasiyetlerine göre hareket etmezler etmek zorunda da değiller cnm buna takılma.

şiddet konusun kesinlikle haklısınn. keşke o kadar zıvanadan çıkarmasaydınız eşinizi. sakinleşince konuşsaydınız. şimdi ne yapmayı düşünüyorsunuz. bir karar verdinizmi?

bu ilişkide kimse normal değil senin çocuğun yok diye birinin yaptığı üçüncü çocuğa nasıl müdahale edebileceğini sanıyorsun sümme haşa sen Allah mısın konu sahibi..bu cümleden sonra gerisine odaklanmama imkan kalmadı zaten.

Sizin eltinize takmanız bana saçma geldi.İnsanlar size hassasiyet gösteriyor üzülmeyin diye ama buna bile kızıyorsunuz.
Bence eşinizin çocugu olmuyor diye bu kadar sinir yapıyorsunuz.
eşiniz de hatalı eve gelmemekle.
Bu kadar sıkıntınız var ve madem çocugunuz olmayacak ve siz çok istiyorsunuz boşanın.. zaten böyle yürümez bu evlilik..

bu ilişkide kimse normal değil senin çocuğun yok diye birinin yaptığı üçüncü çocuğa nasıl müdahale edebileceğini sanıyorsun sümme haşa sen Allah mısın konu sahibi..bu cümleden sonra gerisine odaklanmama imkan kalmadı zaten.

tabiki müdahale edemem, veren Allah herşeyin bilincindeyim çok şükür. yukarıda neden böyle bir davranışta bulunduğumu anlattım. arkadaş demişya galiba öyle ben hassaiyet bekliyorum, işte hatam burda göremeyince de fevrleşiyorum,

elimde olan bişey değil. çocuksuzluk çaresizlik tüp bebekte bile ihtimalimiz sıfıra yakınken bu duruma reğmen benim canım yanacak bunu düşünmelerini beklerdim. yada hamile kalınca gelip bir iki laf deselerdi. ha izin mi alacaklardı gibi bişey diyebilirsiniz. ama bunu çocuğu olmayan ve bunu yaşamayan biri bilemez. zaten çküntüdeyim, ben yapmazdım diye düşünüyorum yahut gidip sizin olmuyor çok üzülüyoruz ama biz düşünüyoruz gibi bişeyler söuylemek gerekir diye düşünüyorum. bu benim görüşüm çünkü ben böyle hissediyorum
Malesef yanlis dusunuyorsunuz..

öncelikle, eltinizin 3.çocuğuna hamile kalması konusuna bakışınızı yanlış bulduğumu söylemek istiyorum.
"biz 3.çocuk düşünmüyoruz" derken belki sizin hassasiyetinize saygı gösterdiler..
olunca da üzmemek için söylemediler falan..
işin iç yüzünü o insanları da tanımadan bilmek imkansız tabii ama birinin çocuğu olmuyor diye diğerinin çocuk yapmamasını beklemek yanlış bir düşünce bana göre..

bu arada çocuk hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum çünkü kardeşim de çok istiyor ve çabalıyor olması için. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah sağlıkla...

eşinizle olan ilişkinize gelince..
biraz bile bile lades demek olmuş sizinki..
hem sağlık sorunundan dolayı...
hem de aile yapısından dolayı..
bu aslında "aileler baştan anlaşamıyorsa, ilerde de düzelme olmuyor"a bir örnek..

şimdi özetleyecek olursak ;

ailesiyle anlaşamıyorsunuz, mutsuzsunuz..
çocuk istiyorsunuz ama olmuyor, olması için çabalayan bir eş yok karşınızda,mutsuzsunuz..
eşiniz size şiddet uyguladı, mutsuzsunuz...
eşiniz ilgisiz, sizi evde sık sık tek başınıza bırakıp gidiyor, mutsuzsunuz..

bunların karşılığında "ben mutluyum" diyecek (+) larınız varsa evliliğinizde onları da yazın, ona göre değerlendirelim..

ama zaten şiddet ve sizdeki şiddetli çocuk sahibi olma arzusuna karşı eşinizin bir o kadar çabasız olması bence tüm artıları götürecek gibi... :KK12:

canım bende bebeğimi kaybettim şu an duruyorum bu durumun hassasıyetinin farkındayım da birilerinin hamilelik haberlerine çıldırmak yerine seviniyorum gerçi senin durumun farklı bilerek nispet yapıldığını düşündün fakat kocan ile olan huzurunu bozma..kocan sapasağlam bir adamda olabilir fakat Rabbim evlat vermeyebilirdi sebepsiz inferlite yaşayanların sorunlarını bi okusan üzülürsün vallahi..içini ferah tut Allaha yönel Rabbim hayırlısı ise sana ne kadar zorluk olursa olsun bir evlat nasip eder inşallah..ama öncelikle kocanla bir huzurunun olması çok önemli..

kusura bakmayın ama baştan sona hatalısınız..hatta sizin psikolojiniz bozulmuş aileye bela olmuşsunuz..
adam size yalan söylememiş,sizi kandırmamış...ne bu tripler? çocuğu olmuoyr diye bu kadar olay yapacaksanız neden evlendiniz? ayrıca size ne elalem ister 5 çocuk yapar ister 10 çocuk??? sürekli kavga çıkarmışsınız... aile sizden çekinmiş artık.. hamile olduğunu söylese yanımda nasıl bu muhabbeti yaparlar diyorsun..söylemeseler bilmeyecek miydim,,neden söylemiolar diyorsunuz.. Allah yardımcınız olsun...

Sizinde hatalariniz var.. Davranislarinizla.ilgili ozellikle... Once bunlari bir.gozden.gecirin... Baskalarinin yapacagi cocuklarla ilgili sizden.izin.istenmesini beklemeyin.. Once psikologa gidin.. Sonra esinizle bir tatile cikin... Eglenceli seyler yapin... Sonra tup bebek.tedavisine baslayin..

Eşiniz bisi ypmio ki bu adam çocuğu olsun istemio mu nie bırakmio sigarayı biraz CvP verin hiçte aslanlar gibi bi evlat vermemiş valla tövbe tövbe insani günaha sokuolar seni el üstünde tutcklarına çekme kardeşim bunları

öncelikle, eltinizin 3.çocuğuna hamile kalması konusuna bakışınızı yanlış bulduğumu söylemek istiyorum.
"biz 3.çocuk düşünmüyoruz" derken belki sizin hassasiyetinize saygı gösterdiler..
olunca da üzmemek için söylemediler falan..
işin iç yüzünü o insanları da tanımadan bilmek imkansız tabii ama birinin çocuğu olmuyor diye diğerinin çocuk yapmamasını beklemek yanlış bir düşünce bana göre..

bu arada çocuk hassasiyetinizi çok iyi anlıyorum çünkü kardeşim de çok istiyor ve çabalıyor olması için. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah sağlıkla...

eşinizle olan ilişkinize gelince..
biraz bile bile lades demek olmuş sizinki..
hem sağlık sorunundan dolayı...
hem de aile yapısından dolayı..
bu aslında "aileler baştan anlaşamıyorsa, ilerde de düzelme olmuyor"a bir örnek..

şimdi özetleyecek olursak ;

ailesiyle anlaşamıyorsunuz, mutsuzsunuz..
çocuk istiyorsunuz ama olmuyor, olması için çabalayan bir eş yok karşınızda,mutsuzsunuz..
eşiniz size şiddet uyguladı, mutsuzsunuz...
eşiniz ilgisiz, sizi evde sık sık tek başınıza bırakıp gidiyor, mutsuzsunuz..

bunların karşılığında "ben mutluyum" diyecek (+) larınız varsa evliliğinizde onları da yazın, ona göre değerlendirelim..

ama zaten şiddet ve sizdeki şiddetli çocuk sahibi olma arzusuna karşı eşinizin bir o kadar çabasız olması bence tüm artıları götürecek gibi... :KK12:

tamda bu görüşünüdeyim. artı (+) isterseniz. inanın annemle babamla yaşarkende aynı artılarlaydım. işten eve gelmek, yemek içmek uyumak sabah tekrar işe gelmek. rutin olan hayat evlendikten sonra da devam etti. sadece ev değiştirmişim. bir diğer artı yüzük takınca kısmet işleri durdu. sana şunu yapalım bunu yapalım diyenler sustu :) şaka bir yana gerçekten kafamı toplayıp artı bir şeyler arıyorum

Size ne milletin çocuğundan,bebeğinden? Kayınvaliden 'olmazsa olmasın çocuk.' demiş,kötü bir şey dememiş ki.Eltin hamile kalabilir,bu sevinci ailesiyle yaşayabilir.Yani koskoca kadın eltim üzülür diye çocuk yapmasın mı? Kendini bu kadar şartlayıp,üzme.Kocanın ağır tepkilerinin sebebi,senin sürekli çıldırman,şok olman ve bebek sahibi olamamanızın sebebinin o olması.Bu sorunu evliliğin önüne geçirme,bebek olmazsa olmaz,sizden ya da aranızdaki ilişkiden önemli mi bu? Eğer öyleyse boşanın kocanızdan,başka biriyle evlenip çocuk yapın.

Bence siz öncelikle çocuk için tedaviyi bir kenara bırakıp psikolojik tedaviye başlayın.

Allah eğer bir çocuk nasip ederse herşey düzelir sanıyorsunuz ama bu koca bir yalan.
Aksine şu anda yaşadığınız şiddet ve yaşattığınız psikolojik şiddet bebeğiniz varken de devam eder.

Eşinizin değerleri düşükmüş ama belki de bu yaşadığınız sinir stres de bebek olmamasına etkendir. Doktorlar boşuna stres yasak demiyor.

Siz üzülmeyin diye hamilelik haberi vermemişler. Bu kararlarında ne kadar doğru davrandıklarını anlatmışsınız onlara.

Eşiniz problem onda olduğu için psikolojik olarak tersine bir savunma geliştirmiş. Çevrenizden çok fazla beklenti içine girmişsiniz. Mutsuz olmanız kaçınılmaz.

X