Bosanmis erkegin ruh halleri

Yinemipilav

goo.gl/WzqFMX
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2015
3.098
3.249
Aramizda bosanmis erkeklerin ruh halini anlayabilen uyelerden duymak isterim.

Derdim, sadece internetten gorusebildigimiz bosanmis bir aile babasinin ruh halini uzaktan okuyamamak ve dozunda bir haberlesme rutini gelistirememek. Yakindan da okuyabilecegimi de sanmiyorum, cunku hic evlenmedim.

Yeni hayatina adapte olmus gorunse de, icinde br duvar oldugunu hissediyorum. Mesajlarimla onu bunaltmaktan cok korktugum icin aralarini acik tutuyorum ama, su kisa hayatta onunla yuz yuze konusabilme luksum yok.

Bosanmis bir adamin guvenini nasil kazanabilirim?

Nasil benimle daha cok haberlesmesini saglayabilirim?

Gecirdigi travmadan dolayi tum kadinlardan korktugu icin mi boyle cekingen davraniyor?

Bir suru cavaplayamadigim sorular. Internetten bakiyorum, sonu yok problemlerin. Cogu depresyondan cikamayip kendine zarar vermeye meyil ediyormus.

Onu korkutmadan ve sikmadan nasil yakinlasabilecegimi, yakinligi sanaldan gerecehge nasil cevirebilecegimi cozemedim bir turlu. Onu bulmanin verdigi sevinc bana yetmisti ama simdi daha cok eylem yapmak istiyorum.

Daha mi yavas hareket etmeliyim? Onu anlamadigim icin sinirleniyor mudur?

Son düzenleme:
Valla "travmam var, ondan böyleyim, sana zor guvenirim, üstüne düşmem, az kiymet veririm" ayaklarını yeme.

Müzisyen ve isletmeci bir sevgilim vardi. Bosanmisti..hayatımın en güzel günlerinin bir kısmını onunla yaşadım. Kısa sürede evlenme teklif etti. Hazır degildim. Bir kaç yıl çılgınca gezdik tozduk eğlendik. Üzerime titredi hep. Müthiş birikimli biriydi.

Ayrilmamin tek sebebi aşkimin bitmiş olmasi. Hala da görüşürüz. Sohbet ederiz. Müthiş bir insandir.

Seni seven adam travmalarin arkasina saklanmaz. Senin aramandan rahatsiz olmaz. Aksine o seni arar sürekli.

Rahat ol yani. Normal bir erkege davranir gibi davran.

Niye boşandığı önemli.

Kendi mi ayrılmış? Eşi mi boşamış? Aldatılmış mı? Aldatmış mı? Şiddetli geçimsizlik mi? Çocuk var mı, varsa kimse? Bunları her biri durumda farklılık yaratabilir.

Okudugum yazilar esle ilgili soruyu dikkatle sormak gerektigini soyluyor, o yuzden neden bosandigini bilmiyorum. 99% esi acmistir davayi.

Uc yil once bosanmis ve en buyugu 25, en kucugu 16 olmak uzere yedi cocuk sahibi bir aile babasi. Yalniz yasiyor, cocuklarin kucuk olanlari anneleriyle yasiyor. Kendisi ormanin icinde bir evde yapayalniz, bazen buyuk ogluyla (onun da iki cocugu var fakat kiz arkadasindan ayrildi) sosyallesiyor, ablalari onu zorla kabugundan cikarmazsa magarasina kendisini kapatip oyle kis uykusuna yatiyor. Ama cocuklari ile ilgili konusmaya calissam da kisa kestigini farkettim. Cocuklarinin hepsi sorunlu, hepsinin basi ayri ayri dertte. Sanirim kotu aliskanliklari yuzunden hapse giren var ama emin degilim. Direkt konusmadim onu kirmamak icin.

Valla "travmam var, ondan böyleyim, sana zor guvenirim, üstüne düşmem, az kiymet veririm" ayaklarını yeme.

Müzisyen ve isletmeci bir sevgilim vardi. Bosanmisti..hayatımın en güzel günlerinin bir kısmını onunla yaşadım. Kısa sürede evlenme teklif etti. Hazır degildim. Bir kaç yıl çılgınca gezdik tozduk eğlendik. Üzerime titredi hep. Müthiş birikimli biriydi.

Ayrilmamin tek sebebi aşkimin bitmiş olmasi. Hala da görüşürüz. Sohbet ederiz. Müthiş bir insandir.

Seni seven adam travmalarin arkasina saklanmaz. Senin aramandan rahatsiz olmaz. Aksine o seni arar sürekli.

O da beni bazen ariyor, ben onu daha cok rahatsiz ediyorum. Bazen kendimi zor tutuyorum sunu biraz sikistirayim diyorum. Internette ise "bosanmis erkege cok mesaj atmayin/bunaltmayin" konusu cok yazilmis, bence Turk kadini bu konuda daha rahatlar galiba. Y a da Turk erkegi daha tahammullu.

Anliyorum ilk tepki bosanma niye oldu, neden oldu vs ama konu daha cok onun nasil hissettigini okuyamamak.
neden icin ekapali, neden herkes onu evinden cikarmaya calisiyor, depresyonda mi .

Okudugum yazilar esle ilgili soruyu dikkatle sormak gerektigini soyluyor, o yuzden neden bosandigini bilmiyorum. 99% esi acmistir davayi.

Uc yil once bosanmis ve en buyugu 25, en kucugu 16 olmak uzere yedi cocuk sahibi bir aile babasi. Yalniz yasiyor, cocuklarin kucuk olanlari anneleriyle yasiyor. Kendisi ormanin icinde bir evde yapayalniz, bazen buyuk ogluyla (onun da iki cocugu var fakat kiz arkadasindan ayrildi) sosyallesiyor, ablalari onu zorla kabugundan cikarmazsa magarasina kendisini kapatip oyle kis uykusuna yatiyor. Ama cocuklari ile ilgili konusmaya calissam da kisa kestigini farkettim. Cocuklarinin hepsi sorunlu, hepsinin basi ayri ayri dertte. Sanirim kotu aliskanliklari yuzunden hapse giren var ama emin degilim. Direkt konusmadim onu kirmamak icin.
:oha: demek istiyorum izninizle, bu nasıl bir çocuk bolluğudur!

Açıkçası bana pek sorumlu bir baba gibi gelmedi. 7 çocuk yapıp hepsinin de bu kadar sorunlu olması güven telkin etmiyor.

Üstelik 7 çocuğa rağmen karısı boşadıysa ben adamda sorun olduğunu düşünürüm. 7 çocuk, en az 2 torunla min. 25 yıllık evlilik kolay kolay bitirilmez, üstelik kadının yanında kalan çocuklar da var.

Bunun dışında, her ne kadar yazdıklarımın bu adam için çok geçerli olacağını düşünmesem de, çocukları annede kalan ve çocuklarına düşkün babalarda ilk etapta bunalım oluyor çünkü çocuklarını çok kısıtlı zamanlarda görebiliyorlar.
Sonra sonra bu düzene alıştıkça kendi düzenlerini de kuruyorlar.

Çoğu ciddi ilişkiler, düzenli ilişkiler peşinde olmuyor, en azından bir süre. Çünkü çocuklu bir adamın düzeni başka oluyor, haftasonlarını çocuklarına ayırıyor. Üstelik seneler süren evlilikten çıktıktan sonra yine kendini öyle bir düzene kaptırmak istemiyorlar. Biraz hayatımı yaşayayım kafasındalar.

7 çocugu olduğunu bilmiyorduk ya. hem de dede olmuş adam. Bence aranızdaki mesafeden dolayı adam hiç maceraya atılmak istemiyor seninle. Oluru yok gibi görüyordur bu işi.
Ben tahmin ediyorum, iki tanesi kesinlesti, obur besini de diyaloglardan cikarim yaptim, belki bir kismi uvey evlattir.

Derdim, sadece internetten gorusebildigimiz bosanmis bir aile babasinin ruh halini uzaktan okuyamamak ve dozunda bir haberlesme rutini gelistirememek. Yakindan da okuyabilecegimi de sanmiyorum, cunku hic evlenmedim.

Yeni hayatina adapte olmus gorunse de, icinde br duvar oldugunu hissediyorum. Mesajlarimla onu bunaltmaktan cok korktugum icin aralarini acik tutuyorum ama, su kisa hayatta onunla yuz yuze konusabilme luksum yok.

Gecirdigi travmadan dolayi tum kadinlardan korktugu icin mi boyle cekingen davraniyor?

Bir suru cavaplayamadigim sorular. Internetten bakiyorum, sonu yok problemlerin. Cogu depresyondan cikamayip kendine zarar vermeye meyil ediyormus.

Onu korkutmadan ve sikmadan nasil yakinlasabilecegimi, yakinligi sanaldan gerecehge nasil cevirebilecegimi cozemedim bir turlu. Onu bulmanin verdigi sevinc bana yetmisti ama simdi daha cok eylem yapmak istiyorum.

bence çekingen olması boşanmasıyla alakalı değilde normal karakteri olabilir
bi kaç tane boşanmış tanıdıkta gözlemim, çekingen olmuyorlar, ama ergen gibi davranışları çok oluyor ve aşırı sosyal medyaya düşkün oluyorlar
tabii ne kadar olmuş boşanalı, çoluğu çocuğu var mı yani sorumluluğu çoksa biraz kendini geri çekiyor olabilir, önceliklerini düşünerek

not: ay pardon yazmışsın zaten çocuk var diye sonra gördüm

Korkuyorum, bunaldım halleri boşanmışlıktan değil
Eşimin ikinci , benim ilk evliliğim
İlgide, sevgi de hiç bir eksiklik yaşamadım
Hatta ilk evliliğinde yapmak isteyip yapamadığı her şeyi benimle yaptı
Ve en önemlisi ilk evliliğinde hata olarak gördüğü şeyleri yapmamaya çalışıyor
Karşımda son derece olgun, kendini eleştirebilen bir adam vardı
Ailesi ile ilgili bazı sorunlar yaşandı ama olgunluğu ile bunları bertaraf etti
Velhasıl bahanelere sığınıyorsa uğraşmayın

Korkuyorum, bunaldım halleri boşanmışlıktan değil
Eşimin ikinci , benim ilk evliliğim
İlgide, sevgi de hiç bir eksiklik yaşamadım
Hatta ilk evliliğinde yapmak isteyip yapamadığı her şeyi benimle yaptı
Ve en önemlisi ilk evliliğinde hata olarak gördüğü şeyleri yapmamaya çalışıyor
Karşımda son derece olgun, kendini eleştirebilen bir adam vardı
Ailesi ile ilgili bazı sorunlar yaşandı ama olgunluğu ile bunları bertaraf etti
Velhasıl bahanelere sığınıyorsa uğraşmayın
Tabi sen bilmiyorsun.
Fakat bu derin bir tutku :KK53:

İnsanları bir kalıba sokup çözemeyiz ki . O yüzden boşanmış erkek tavrı ile ilgili milyon yazıda okusanız ; sizin karşınızda erkeğin tavrı kendine özeldir .

Genelleme değil ama , verdiğin ipuçlarından yola çıkıp şunu diyebilirim .

Ne kadar az insan o kadar kafam rahat felsefesini seçmiş kendine . Onu bu sessizlikten bir şekilde çıkarıp , tekrar sosyalleşmesini sağlasan , mesela yani ; bu seferde senin ilgini çeken şuan ki adam olmaktan çıkar ; başka biri olur . Belki 7 çocukla eşinin ayrıldığı sevimsiz adama geri döner .

Yani orda , o yalnızlıkta , o kimliği ile kendi iç huzurunu bulmuş , onun yogasıda bu olmuş .

Ne oldu , neden oldu , hep mi böyle devam edecek , ben hayatının neresine ne zaman gireceğim gibi soruların doğal ama onunda bunlardan kaçması muhtemel .

Hoşuna giden sohbeti ise sohbete devam et .

Yok bu harikulade sohbet , artık hayatımın taa içimde olmalı dersen ; sıkboğaz limitini zorlamadan bir kaç adım at .

Ters tepebilir ama .

Ben seni çok merak ediyorum ya burdan çok cool görünüyorsun

:oha: demek istiyorum izninizle, bu nasıl bir çocuk bolluğudur!

Açıkçası bana pek sorumlu bir baba gibi gelmedi. 7 çocuk yapıp hepsinin de bu kadar sorunlu olması güven telkin etmiyor.

Üstelik 7 çocuğa rağmen karısı boşadıysa ben adamda sorun olduğunu düşünürüm. 7 çocuk, en az 2 torunla min. 25 yıllık evlilik kolay kolay bitirilmez, üstelik kadının yanında kalan çocuklar da var.

Bunun dışında, her ne kadar yazdıklarımın bu adam için çok geçerli olacağını düşünmesem de, çocukları annede kalan ve çocuklarına düşkün babalarda ilk etapta bunalım oluyor çünkü çocuklarını çok kısıtlı zamanlarda görebiliyorlar.
Sonra sonra bu düzene alıştıkça kendi düzenlerini de kuruyorlar.

Çoğu ciddi ilişkiler, düzenli ilişkiler peşinde olmuyor, en azından bir süre. Çünkü çocuklu bir adamın düzeni başka oluyor, haftasonlarını çocuklarına ayırıyor. Üstelik seneler süren evlilikten çıktıktan sonra yine kendini öyle bir düzene kaptırmak istemiyorlar. Biraz hayatımı yaşayayım kafasındalar.

Karsimda koyu muhafazakar Katolik bir adam var. kendi oz ailesi de bereketli. Bence bir sakinca yok cocuk bollugunda da, sanirim finansal acidan adamcagizin suyu cikmis vaziyette. O kadar cocugun nafakasini kazaniyor.

Fotolarinda her zaman birilerinin cocugu var kucaginda, kendinin olmazsa yegenleri, adamin ustu basi cocuk cocuk her yer cocuk dolu!

Haliyle onun kotu bir baba oldugunu sanmiyorum. Amerika'da cografya daginikligi gencleri izole ediyor ve kriminalite cok yuksek duzeyde. Cocuklarin her dakikasini izleyemezsin ki biri gelip kotu yollara suruklediginde engel olasin. Adam ne yapsin?

Bebeklerinden uzak kalinca dunyanin basina yikildigindan eminim, cocuklari her firsatta onun otoritesini sorguluyor onunla dalga geciyorlar, gordukce kalbim kiriliyor!

Uzaktan ne yapabilirim ki! Daha dun komsusunun universite okumus kizi bunun bir yazisinda bir imla hatasini bulup yuzune carpti, adam utancindan kabuguna cekildi. Amerikan milleniallleri cok acimasizlar ya...

Cok garip, ucaga binip okyanusu asip kizin karsisina dikilip bir tokat atasim geldi. Ben de tuhafim iste!

KArsimda koyu muhafazakar Katolik bir adam var. kendi oz ailesi de bereketli. Bence bir sakinca yok cocuk bollugunda da, sanirim finansal acidan adamcagizin suyu cikmis vaziyette. O kadar cocugun nafakasini kazaniyor.

Fotolarinda her zaman birilerinin cocugu var kucaginda, kendinin olmazsa yegenleri, adamin ustu basi cocuk cocuk her yer cocuk dolu!

Haliyle onun otu bir baba oldugunu sanmiyorum. Amerika'da cografya daginikligi gencleri izeole ediyor ve kriminalite cok yuksek duzeyde. Cocukarin her dakikasini izleyemezsin ki biri gelip kotu yollara suruklediginde engel olasin. Adam ne yapsin?

Beeklerinde uzakkalinca dunyanin basina yikildigindan eminim, cocuklari her firsatta onun otoritesini sorguluyor onun la dalga geciyorlar, gordukce kalbim kiriliyor!

Uzaktan ne yapabilirim ki! Daha dun komsusunun universite okumu s kizi bunun bir yazisinda bir imla hatasini bulup yuzune carpti, adam utancindan kabuguna cekildi. Amerikan milleniallleri cok acimasizlar ya...

Cok garip, ucaga binip okyanusu asip kizin karsisina dikilip bir tokat atasim geldi. Ben de tuhafim iste!
Fikrim hala değişmedi açıkçası. TIR şoförü değil miydi bu adam? 7 çocuk, dünyanın hiçbir yerinde kolay yetişmez, hele ki sıkıntılı bir maddi durumda. Türkiye'de eleştirdiğim şeyi diğer ülkelerde de eleştiririm aynı şartlar varsa.

7 çocuğun hepsi de sorunluysa orada bir sıkıntı var demektir. Amerika'nın coğrafi dağınıklığı yüzünden mi 7 çocuğu da sorunlu? Yapmayın Allah aşkına, onun adına bahaneler buluyorsunuz şu an. Ne demek adam ne yapsın, sürü sepet çocuk yapıp "ülke böyle napayım" demek maharet değil. Bir-ikisi olsa "adam napsın" der geçersiniz de hepsi mi böyle mübarek?

Çocuklar bazen acımasızdır evet ama 25 yaşında bir gencin de niye babasıyla dalga geçtiğini düşünmek lazım. Yineliyorum, çocuklarının hepsi babaya karşı benzer tutum içindeyse babada niye sorun olabileceğini kabul etmiyorsunuz?

Siz kendi aşkınızdan adamı pirupak, etraftaki herkesi tü kaka ilan etme eğilimindesiniz ama bir insanın bu kadar sorunlu ailesi varsa, çocukları bile sorguluyorsa orada oturup düşünmek lazım.

Fikrim hala değişmedi açıkçası. TIR şoförü değil miydi bu adam? 7 çocuk, dünyanın hiçbir yerinde kolay yetişmez, hele ki sıkıntılı bir maddi durumda. Türkiye'de eleştirdiğim şeyi diğer ülkelerde de eleştiririm aynı şartlar varsa.

7 çocuğun hepsi de sorunluysa orada bir sıkıntı var demektir. Amerika'nın coğrafi dağınıklığı yüzünden mi 7 çocuğu da sorunlu? Yapmayın Allah aşkına, onun adına bahaneler buluyorsunuz şu an. Ne demek adam ne yapsın, sürü sepet çocuk yapıp "ülke böyle napayım" demek maharet değil. Bir-ikisi olsa "adam napsın" der geçersiniz de hepsi mi böyle mübarek?

Çocuklar bazen acımasızdır evet ama 25 yaşında bir gencin de niye babasıyla dalga geçtiğini düşünmek lazım. Yineliyorum, çocuklarının hepsi babaya karşı benzer tutum içindeyse babada niye sorun olabileceğini kabul etmiyorsunuz?

Siz kendi aşkınızdan adamı pirupak, etraftaki herkesi tü kaka ilan etme eğilimindesiniz ama bir insanın bu kadar sorunlu ailesi varsa, çocukları bile sorguluyorsa orada oturup düşünmek lazım.

+1

X