bu derde nasıl çare bulabilirim

bu derdin tek çaresi var balan için çocuk sahibi olmak bu kadar önemli ise eşinden ayrılacak ve kendisine yeniden bir başkasıyla hayat kuracak..
ama şu var ki sırf çocuk olmuyor diye eşten ayrılmak yerine ben olsma alternatifleri düşünürdüm..
eşini genel anlamda seviyor ise ve eşi de ablanızın bu isteğine bir şekilde cevap vermekten mutluluk duyacak ise sperm bankasına gitsinler ve ablanızda sıkıntı yoksa rahatlıkla gebe kalabılır, zaten spermın kıme aıt oldugu bılınmedıgınden esı de o cocuga babalık yapacak ve onların cocugu olacak doğacak çocuk..
çok küçük yaştaki bir çocuğu da evlat edinebilirler ama kendi doğurduğun gibi olmayacağı kanısındayım....
yok bunlar onloara ters dersen tek care ayrılmak ve ablanızın sansını bır baska erkekle denemesı..

bende aynısını yazacaktım , bu kadar paralamasın kendısını ,
rabbim beterinden korusun

Eşi tüm çıkış yollarını tıkıyor ama. Evlatlık da istemiyorum diyormuş ve eşinin anne olma hakkını tamamen ortadan kaldırıyor. Hastalık bambaşka bir şey fakat bu durumu kabullenmek çok zordur ablanız için. Daha iki sene önce evlenen iki arkadaşım bebekleri olmadığı için ve eşi de evlatlık bebeği kabul etmediği için ayrıldılar. Ne yazık ki tek çıkış yolu da kapanıyorsa ve anne olmayı çok istiyorsa ablanız ben başka çare göremiyorum.

Doktoru bu kadar net konuştuysa doktor doktor gezmek daha incitici olabilir. Çok zor bir durum eşini seviyorsa evliliğinde sorun yoksa daha sonra kabullenecektir Allah yardımcınız olsun.

Doktoru bu kadar net konuştuysa doktor doktor gezmek daha incitici olabilir. Çok zor bir durum eşini seviyorsa evliliğinde sorun yoksa daha sonra kabullenecektir Allah yardımcınız olsun.
Eşini seviyor doktor zaten başka doktora giderseniz sadece sizi oyalar paranızı alır sonuç sıfır olur demiş

Eniştenizden dolayı ablanızın çocuğu olmuyor. Sanırım eşi de evlatlık istemiyor. Kusura bakmasın ama bunu ablandan çok eniştenin istemesi gerekirdi. Bencilmiş enişten.

O kadar kimsesiz yavrucak var ki. Bir bebek alsalar hem ablanız anneliği tadar hem de kimsesiz bir yavru anne şevkatinde büyür. Hemde çok büyük sevap kazanırlar..

Ablanız ağlamasın. Belli ki onun nasibi kimsesiz bir yavrucak. Enişte olmaz diye diretirse s..ttirsin gitsin o zaman. Yazık ablanıza.

ben enişteyi bencil bulmuyorum. kadının piskolojisi nasıl bozuluyosa erkeğinki de bozulur. kim bilir adam nasıl eziliyodur.

konu sahibi yanlış anlamayın ama sizde bi süre ablanızı rahat bırakın. enişteden ötürü olmuyor ya, enişte de üzülüyodur. siz araştırdıkça biraz üstüne gidiyor gibi oluyor. enişteye de yazık bece.

bu bi süreç. önce böyle olur sonra yavaş yavaş kabullenir belki abla. o zaman başka doktor, evlatlık faln anlatın.
siz şimdi ne söyleseniz söyleyin ablanız anlamayacak.

hayırlısı olsun inşallah.

Çok üzüldüm. Başka bi doktora da görünsün. Allahtan Ümit kesilmez belki bi mucize olur. Ablan daha da yıpranacak ama Zaman'la yorulacak ve duruma alışacak. Hep içinde bi yara gibi kalcak ama acısı hafif olacak. Allah sabır versin.

Eniste eziliyor eniste eziliyor laflarina da ayar oldum Allahin dedigi olur dimi.elinde olmayan bir durum icin kim niye ezilsin.once bu kafadan cikin bi.

ben enişteyi bencil bulmuyorum. kadının piskolojisi nasıl bozuluyosa erkeğinki de bozulur. kim bilir adam nasıl eziliyodur.

konu sahibi yanlış anlamayın ama sizde bi süre ablanızı rahat bırakın. enişteden ötürü olmuyor ya, enişte de üzülüyodur. siz araştırdıkça biraz üstüne gidiyor gibi oluyor. enişteye de yazık bece.

bu bi süreç. önce böyle olur sonra yavaş yavaş kabullenir belki abla. o zaman başka doktor, evlatlık faln anlatın.
siz şimdi ne söyleseniz söyleyin ablanız anlamayacak.

hayırlısı olsun inşallah.
Yok teselli amaçlı hiç aramam açık açık enişteme bşy demem
yazık adam ne yapabilir ben hiç konuyu açmam genelde ablam açar ve kapatmaya çalışırım
ablam ondan gizli ağlıyor genelde sürekli bebek fotolarına bakıyor tazeliyor acısını

• Beğen
Reactions: KV_
Çok üzüldüm. Başka bi doktora da görünsün. Allahtan Ümit kesilmez belki bi mucize olur. Ablan daha da yıpranacak ama Zaman'la yorulacak ve duruma alışacak. Hep içinde bi yara gibi kalcak ama acısı hafif olacak. Allah sabır versin.
amin inş inş. rabbim yüzlerine bakar

Ablanız adına üzüldüm, sizin de üzüntünüzü anlıyorum. Şuan evlatlık, başka doktorlar gibi alternatiflerden önce onların bu durumu kendi içlerinde sindirip sakinleşmeleri gerekiyor. O yüzden bu konuda bir psikologdan yardım alsınlar.

Önce biraz rahatlasınlar, durumu kabullenme süreçleri başlasın, bu durumun dünyanın sonu olmadığına ikna olsunlar sonra daha sağlıklı bir psikolojiyle alternatifler değerlendirilir. Bir psikoloğa gitmeye ikna edin.

gerçekten çocuk isteselerdi evlat edinirlerdi,
anne baba olabilmek için ille doğurganlık özelliklerine sahip olmak gerekmiyor, gerçekten çocukları seven, ona iyi bir gelecek sunabilecek maddi manevi kapasitesi olan herkes anne baba olabilir.
ama ille biyolojik anne baba olacağız diyorlarsa ağlamaya devam etsinler.

Ablanız adına üzüldüm, sizin de üzüntünüzü anlıyorum. Şuan evlatlık, başka doktorlar gibi alternatiflerden önce onların bu durumu kendi içlerinde sindirip sakinleşmeleri gerekiyor. O yüzden bu konuda bir psikologdan yardım alsınlar.

Önce biraz rahatlasınlar, durumu kabullenme süreçleri başlasın, bu durumun dünyanın sonu olmadığına ikna olsunlar sonra daha sağlıklı bir psikolojiyle alternatifler değerlendirilir. Bir psikoloğa gitmeye ikna edin.
aynen ama kabul edeceklerini sanmıyorum çok kapanmışlar evlerine kimseyle konuşmak istemiyorlar
sadece ben ve eşimle konuşuyorlar psikolog kabul edeceklerini sanmıyorum biraz zaman geçsin istiyorum

Enişten baba olamayacak , bunu kabul edip çözüm arasınlar.

Ablan anneliği tatmayı bu kadar istiyorsa sperm bankasına gitsin, eniştenle de güzelce konuşsun. Kabul etmezse de ya boşanıcak ya da evlatlık işini düşünecek.

Cokta yeni olan bir haber evlatlik evlatlik diye bahsetmek onlari su an uzer daha erken.cunku onlar kendi cocuklarini istiyorlar belki umutlari bile olabilir.

aynen ama kabul edeceklerini sanmıyorum çok kapanmışlar evlerine kimseyle konuşmak istemiyorlar
sadece ben ve eşimle konuşuyorlar psikolog kabul edeceklerini sanmıyorum biraz zaman geçsin istiyorum

Anlıyorum.. O zaman bir süre bırakın kendi içlerinde yaşasınlar üzüntülerini, siz de çok sık olmayacak şekilde gün içinde bir mesaj atın yeter. Onların biraz zamana ihtiyacı var endişelenmeyin, bir süre sonra o kabuktan çıkacaklar zaten mecburen.

ben yeni öğrendiler sanmıştım ki baya olmuş öğrenmeleri...

evet anne baba olmak çok güzel bir his ancak anne babalığı haketmeyen bir sürü insanın çocuğu var. evlatlık almasalar dahi bir çocukla maddi manevi olarak ilgilenmek, zihinlerini dağıtmak onlara çok iyi gelecektir.

bazen böyle durumlarda sert çıkmak lazım.
ablanızı da eniştenizi de sarsacaksınız kendinize gelin olmuyorsa kabul edip güzel bir yola bakalım artık diyeceksiniz.
belki ağır konuşacaksınız kendilerine gelmek için...
bir aile terapisti mantıklı bir karar olacaktır ancak mantıklı hareket edeceklerini zannetmiyorum şu anda.

Anlıyorum.. O zaman bir süre bırakın kendi içlerinde yaşasınlar üzüntülerini, siz de çok sık olmayacak şekilde gün içinde bir mesaj atın yeter. Onların biraz zamana ihtiyacı var endişelenmeyin, bir süre sonra o kabuktan çıkacaklar zaten mecburen.
İnsan konuştukça rahatlar diye bırakıyorum konuşsun dinliyorum
benimde 3,5 yıldır olmuyor çocuğum örnekler veriyorum bir kaç gün kendine geliyor
bir tek bana açık açık hissettiği herşeyi anlatıyor diye susturmuyorum onu çoğu zaman
dediğinizi yaptım kendi hallerine bıraktım zaman geçtikçe kötü oluyor

İnsan konuştukça rahatlar diye bırakıyorum konuşsun dinliyorum
benimde 3,5 yıldır olmuyor çocuğum örnekler veriyorum bir kaç gün kendine geliyor
bir tek bana açık açık hissettiği herşeyi anlatıyor diye susturmuyorum onu çoğu zaman
dediğinizi yaptım kendi hallerine bıraktım zaman geçtikçe kötü oluyor

Ne kadar zaman oldu onlar bu durumu öğreneli?

ben yeni öğrendiler sanmıştım ki baya olmuş öğrenmeleri...

evet anne baba olmak çok güzel bir his ancak anne babalığı haketmeyen bir sürü insanın çocuğu var. evlatlık almasalar dahi bir çocukla maddi manevi olarak ilgilenmek, zihinlerini dağıtmak onlara çok iyi gelecektir.

bazen böyle durumlarda sert çıkmak lazım.
ablanızı da eniştenizi de sarsacaksınız kendinize gelin olmuyorsa kabul edip güzel bir yola bakalım artık diyeceksiniz.
belki ağır konuşacaksınız kendilerine gelmek için...
bir aile terapisti mantıklı bir karar olacaktır ancak mantıklı hareket edeceklerini zannetmiyorum şu anda.
onlar acı çekmeyi tercih ediyorlar şuan

X