Bu durum da görümceye bayram ziyaretine gider miydiniz ?

İyi akşamlar
5 senelik evliyim 7 aylık bir bebeğim var. görümcem ne hamile kaldığım da hayırlı olsun dedi, ne de bebeğim görmeye geldi. Sonrasın da o doğum yaptı ve bebeği bir ameliyat geçirdi şuan iyi çok şükür ama görümceye bende yazmadım veya aramadım kv ile geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Çok tripli her şeyi ben bilirim havasın da çekilecek biri değil kısacası.
Eşim bugün baya utana sıkıla ablamlara yarın gitsek mi dedi ki bunu kv’ nin söylettiğini düşünüyorum bende ben gitmem ama sen tabiki gidebilirsin ablan sonuçta dedim .
Bu arada ben hamile kalmadan önce kızının doğum günüydü hediye aldık gitmek için aradık müsait olmadığını söyledi bir daha gitmek için aradığımız da ise başka misafir geleceğini söyledi sonra da herhangi bir davette bulunmadı.
Sorum şu gitmemek bence en iyisi ama siz ne düşünüyorsunuz
Bir diğer sorum ise, eşim bebeğimi götürmek isterse buna izin vermelimiyim ne diyorsunuz ?
Kesinlikle gitmemelisiniz, eşiniz yalnız gitsin. Çocuğu görecekse arasın eve gelsin ki ben arasa bile müsait değilim derdim.

Yakınsa ben olsam bende affetmezdim imkan varken gelemiyorsa gelmek istemiyor demekki. Ayrıca erkek adam, uzakta olsa bile eşini cocugunu iki gün bırakıp gelebilir abi demek baba yarisi demek
Teyze anne yarısı demek diye çok duydum ama abi baba yarısı sözünü ilk defa duyuyorum.
Daha dün bir konuda yeğeninin cenazesine gitmeyen bir erkek kardeş vardı 12 ay sonra yazın gideriz diye düşünmüş karısını da alıp.
Ben hiç abi baba yarısı amca baba çeyreği diye falan düşünmüyorum şahsen.
Ama teyze biraz da hala gerçekten daha yakın oluyor anne baba yarısının azına

Teyze anne yarısı demek diye çok duydum ama abi baba yarısı sözünü ilk defa duyuyorum.
Daha dün bir konuda yeğeninin cenazesine gitmeyen bir erkek kardeş vardı 12 ay sonra yazın gideriz diye düşünmüş karısını da alıp.
Ben hiç abi baba yarısı amca baba çeyreği diye falan düşünmüyorum şahsen.
Ama teyze biraz da hala gerçekten daha yakın oluyor anne baba yarısının azına
Ben bu sekilde dusunmuyorum. Baba gittiği zaman erkek kardeş o evin temeli oluyor. Yada anne gittiği zaman abla annelik rolünü üstleniyor malesef.
Benim amcam var babamın tırnağı bile olamaz çeyreği bırakın. Beni büyüten halamdi ama halam uzak bir şehirde. Teyzem daha yakınımda old için onunla daha yakınız.

Abiler barbie oldu karıların yanında 😫 çokta dert etmiyorum kafam iyi böyle🙈
Ya boşver güzelim sen cocuguna evine odaklan. Arayan arar ,gelen gelir.
Ama onun da çocuğu ameliyat olmuş Allah korusun hastalık durumları farklı bir mevzu sanki geçmiş olsun diye arasan daha iyi olurdu. Büyüklük sende kalsın.

Ya boşver güzelim sen cocuguna evine odaklan. Arayan arar ,gelen gelir.
Ama onun da çocuğu ameliyat olmuş Allah korusun hastalık durumları farklı bir mevzu sanki geçmiş olsun diye arasan daha iyi olurdu. Büyüklük sende kalsın.
Konu sahibi ile karıştırdınız sanırım🙈

İyi akşamlar
5 senelik evliyim 7 aylık bir bebeğim var. görümcem ne hamile kaldığım da hayırlı olsun dedi, ne de bebeğim görmeye geldi. Sonrasın da o doğum yaptı ve bebeği bir ameliyat geçirdi şuan iyi çok şükür ama görümceye bende yazmadım veya aramadım kv ile geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Çok tripli her şeyi ben bilirim havasın da çekilecek biri değil kısacası.
Eşim bugün baya utana sıkıla ablamlara yarın gitsek mi dedi ki bunu kv’ nin söylettiğini düşünüyorum bende ben gitmem ama sen tabiki gidebilirsin ablan sonuçta dedim .
Bu arada ben hamile kalmadan önce kızının doğum günüydü hediye aldık gitmek için aradık müsait olmadığını söyledi bir daha gitmek için aradığımız da ise başka misafir geleceğini söyledi sonra da herhangi bir davette bulunmadı.
Bir diğer sorum ise, eşim bebeğimi götürmek isterse buna izin vermelimiyim ne diyorsunuz ?
Çocuğunuzu yollamayın çok küçük
Ve bende böyle birine asla gitmezdim
Eşinizi bırakın istediği gibi gitsin ama ben asla gelmem diyin

Ben bu sekilde dusunmuyorum. Baba gittiği zaman erkek kardeş o evin temeli oluyor. Yada anne gittiği zaman abla annelik rolünü üstleniyor malesef.
Benim amcam var babamın tırnağı bile olamaz çeyreği bırakın. Beni büyüten halamdi ama halam uzak bir şehirde. Teyzem daha yakınımda old için onunla daha yakınız.
Ben katılmıyorum buna.
Eşim babası vefat ettiğinde 20 yaşında imiş abisi 21 en küçük erkek 9.
Abisi öyle bir rol üstlenmemiş eşime kalmış.
Eşim de üniversite öğrencisi imiş.
Yardımları evlenince de bitmedi benden başka biri olsa şurda okuduklarımdan yola çıkarak bakarsam evlilik bitirirmiş.
Ben anladım bir yere kadar sustum.
Baya bir yere kadar ama.
Teyze anne yarısı olur,amca baba yarısı olur onu anlarım ama kardeşe baba veya anne görevini yüklemek bana hiç doğru gelmiyor.
Ya da bu kardeşler arasında 15-20 yaş fark vardır olur. O da nadirdir yani.
Yoksa bir bakarsın kendinden 3-4 yaş küçül kardeşine bakmak zorunda kalmışsın.
Yuva kurmak istesen karşındaki sen ana- baba kuzusu musun yeter bugüne kadar ilgilenmişsin der.
Küçücük yaştaki insanlar büyük sorumluluk yüklemek bence kardeş baba yarısıdır vs demek.
Zaten arada burda da öyle konular okuyoruz aileme ben baktım ben baba,anne oldum şimdiye kadar birlikte oturalım veya yakın yaşayalım denilen konular.
Onun için ben duymadım kardeş anne,baba yarısı denilen şeyler.
Tek duyduğum teyze anne yarısı.

Ben katılmıyorum buna.
Eşim babası vefat ettiğinde 20 yaşında imiş abisi 21 en küçük erkek 9.
Abisi öyle bir rol üstlenmemiş eşime kalmış.
Eşim de üniversite öğrencisi imiş.
Yardımları evlenince de bitmedi benden başka biri olsa şurda okuduklarımdan yola çıkarak bakarsam evlilik bitirirmiş.
Ben anladım bir yere kadar sustum.
Baya bir yere kadar ama.
Teyze anne yarısı olur,amca baba yarısı olur onu anlarım ama kardeşe baba veya anne görevini yüklemek bana hiç doğru gelmiyor.
Ya da bu kardeşler arasında 15-20 yaş fark vardır olur. O da nadirdir yani.
Yoksa bir bakarsın kendinden 3-4 yaş küçül kardeşine bakmak zorunda kalmışsın.
Yuva kurmak istesen karşındaki sen ana- baba kuzusu musun yeter bugüne kadar ilgilenmişsin der.
Küçücük yaştaki insanlar büyük sorumluluk yüklemek bence kardeş baba yarısıdır vs demek.
Zaten arada burda da öyle konular okuyoruz aileme ben baktım ben baba,anne oldum şimdiye kadar birlikte oturalım veya yakın yaşayalım denilen konular.
Onun için ben duymadım kardeş anne,baba yarısı denilen şeyler.
Tek duyduğum teyze anne yarısı.
Doğu kültüründe var abi baba yarısı olarak görülüyor. Çok saygı duyuluyor, kimse asla karşı gelemiyor. Eşimin abisi öyle. Ama tam tersi bütün sorumlulukları kardeşlere yükleyip kendisi sadece saygı bekliyor. Bana çok ters bunlar.
Diğer taraftan ablalara da küçük kardeşlerin sorumluluklarını yüklemek, ev işlerini yaptırmak çok yanlış bence. Bu da çok yaygın maalesef.

Gerekli tüm adımları atmışsınız.
Gitmezdim, çocuğumu da göndermezdim zaten çok küçükmüş. Sonrasında surat falanda asmazdım. Normal günlük yaşantıma devam ederdim.

İyi akşamlar
İzin verin götürsün oturup kafa dinleyin hiç ses etmeyin

İyi akşamlar
Ben gitmem, bebeğimi de göndermem

Gitmenize gerek yok, eşiniz gitsin. Bebeği göndermek konusuna gelince, bunu kim istiyor? kv mi? Görümce mi? Yani Kv çocuğu görmek istiyorsa gönderirdim. Görümcenizin ise çocuğu görme isteğini samimi bulmadım.

Ne alaka asla gitmem, esim isterse gider tabiki

Ha tabi anlatyiklariniz bukadarsa ve kadinin gelmemek icin sebepleri yoksa burda belirtmediginiz. İnsan yegenini girmeye gelmiyorsa ya baya biseyler yaslptiniz yada kadin zaten normal degil

Görümceniz sizinle görüşmek istemiyor...eşiniz de annesi üzülmesin diye gidelimmi diyor..doğrumu anladım
Eşiniz annesine durumu gorusmeme sebebini açıklasın önce ha kadın anlamıyor mu kendisi bilir
Öyle birinin evine davetsiz gidilmez giderseniz zaten pişman eder
Bebeğinize hayırlı olsun dememis gormeye gelmemiş neden gönderecek siniz ki
Bence böyle insanlarla görüşüp kendinizi yipratmayin toksit belliki uzak durun
Ben olsam esimide göndermem
Bizdede buna yakın durumlar varhep oluyor k.valide eşimi hep manipüle ediyordu abin hasta abin garip abin şöyle abin böyle siz gidin çağırın ilgilenin bla bla bla
Baktık ki bunun sonu yok abisi bizi hep kullaniyor eh dedi eşim sonunda aynı binadayiz ama görüşmüyoruz onlardan talep gelirse (tamamen çıkar amaçlı) kabul etmiyoruz eşim en son annesine abinni çaya çağırın dediğinde sen git kendi işine bak tarlanla domatesinle biberinle ilgilen karışma bana ..sen annesisin idare edebilirsin nankorluklerini kabul edebilirsin ama ben mecbur değilim dedi kapattı
Kafamız çok rahat

X