bu erkeklerin ego tatmini değil mi?

ya işte tam olarak bu.bence de işi kendinden bilir işi hali.benim kırk yıl düşünsem aklıma gelmez adamın takıntısına bak doğru beni uyardı ama istisnai bi durum nolcak beni mi yiyecek ama eşim yok sözümü çiğnedin yok biz anlaşamayacak mıyız mldunda haklı yanı var ama uyuyan insan bilmeden düşünmeden sırf kendi siniri için kaldırılır mı?
Evet fazla tepki göstermiş o konuda çok haklısınız ama ben biraz bir seylere bahane uyduruyor mu diye düşündüm o yüzden onun istediği gibi davranmaya çalışın bakalım demek istedim , eğer hâlâ bir şeyler de değişmezse kesinlikle sorun var demektir .

Ama eşinizle anlaşmışsınız. Sonra anlaşmayı bozan siz olmuşsunuz. Hadi arkadaşınız beni de alır mısın diye rica etse de kıramasanız belki. Gel gelelim böyle bir konu sizin için yanlışsa baştan anlaşmayacaktınız. Kendi açısından haklı. Öfkeyle ben uykudan uyandirmazdim ama belli ki hemen çözmek istemiş. Ego ve iletişim sorunu olduğu zaten küsme huyundan anlaşılır ama bu konuda sizi haklı bulamadım. Tam olarak ego tatmini üzerinden gidemeyeceğim.
evet ben de sizin gibi düşünüyorum haklılık payı var.ama daimi bir şey olmadığı için kaldı ki doğru söylüyorsunuz arkadaşıma da ben söyledim sabah seni de alırım diye.bu kadar mesele olamamıydı kış günü yok üstü desem ki onun için değiştrmişim rotayı.zaten uyandırıp öfkesini kusmasına sinirlendim.evde büyükte var ne mecburiyeti var böyle huzursuzlugu yaşamaya.diyeceksiniz ki onu baştan düşünseydin.çok insanı basit bi durum değil mi yaptıgım bunların bile konu olması bizim evimizde çok yoruyor beni. çok ayıp geliyo ama artık yıldıgım için girmiyorum bile eşimle tartışmaya sonra bi yerde patlak veriyor işte

Küsen erkekten nefret ederim. Adam yerine koymam.

Ama eşler arasında bir konuda anlastiysa bitmiştir, durumu bozacak bir şey yapılmasını hoş bulmuyorum. Anneniz de haftanın 5 günü sizdeyse artık evin üyesi yani ayıbı falan kalmamış, konuşulacak bir şey varsa da tartışma yapilacaksa da gitsin diye bekleyecek değil.

evet ben de sizin gibi düşünüyorum haklılık payı var.ama daimi bir şey olmadığı için kaldı ki doğru söylüyorsunuz arkadaşıma da ben söyledim sabah seni de alırım diye.bu kadar mesele olamamıydı kış günü yok üstü desem ki onun için değiştrmişim rotayı.zaten uyandırıp öfkesini kusmasına sinirlendim.evde büyükte var ne mecburiyeti var böyle huzursuzlugu yaşamaya.diyeceksiniz ki onu baştan düşünseydin.çok insanı basit bi durum değil mi yaptıgım bunların bile konu olması bizim evimizde çok yoruyor beni. çok ayıp geliyo ama artık yıldıgım için girmiyorum bile eşimle tartışmaya sonra bi yerde patlak veriyor işte
Yani şöyle ince düşünceli bir adam olmadığı zaten belli. Ben bu olay ekseninde kendince haklı olduğunu söyledim ama davranışına hak vermiyorum. Siz kendiniz yazmışsınız zaten hep önceliği kendisidir diye. Karakter özellikleri ne kadar törpülenebilir, ortak bir paydada buluşabilir misiniz onu bilemem.

Vicdanen haklısınız ama eşi istememiş ve önceden söylemiş. Bir de eşinden habersiz yazmış. Yani bunu bir erkek yapsa kızarız ki ben kendi eşime kızardım. Eğer bana canım hava çok soğuk x kişiye yazayım onu da sabah alayım mı dese belki yine sıkıntı etmezdim ama. Kimi insan hoşlanmaz yani ve önceden söylemiş adam
evet söyledi ben işe giderken o uyuyo oluyo gün içinde de konusunu yapmadım aslında bilse kızcağını biliyodum.sanki bana sebep söylemesi lazım hoşlanmıyorum uygun bulmuyorum deyip kapatınca eyvallah dedim herkes yoluna baksın ama dediğim gibi bu sabah hava buz alayım dedim.tamam haklısın deyip özür de diledim.güven meselesi sanırım ben sorun çıkarmazdım.asıl ağrıma giden eşimin içerde annem varken kavga çıkartma çabasıydı

Küsen erkekten nefret ederim. Adam yerine koymam.

Ama eşler arasında bir konuda anlastiysa bitmiştir, durumu bozacak bir şey yapılmasını hoş bulmuyorum. Anneniz de haftanın 5 günü sizdeyse artık evin üyesi yani ayıbı falan kalmamış, konuşulacak bir şey varsa da tartışma yapilacaksa da gitsin diye bekleyecek değil.
bence onu huzursuz etmenin manası yok büyüklerin bi ağırlıgı vardr bel gün bizde diye ztn minnet duymak gerekir bi de huzursuz etmenin manası ne?koca koca insanlarsak öfkemize de hakim olmalıyız.ben öyle yapardım doğrusı

Yani şöyle ince düşünceli bir adam olmadığı zaten belli. Ben bu olay ekseninde kendince haklı olduğunu söyledim ama davranışına hak vermiyorum. Siz kendiniz yazmışsınız zaten hep önceliği kendisidir diye. Karakter özellikleri ne kadar törpülenebilir, ortak bir paydada buluşabilir misiniz onu bilemem.
doğrusu çok üzüldüm.keşke her şey ilk baştaki güzelliğiyle kalsa yıllar içinde herkes değişebiliyo bizimde öyle oldu bi iyi bi kötü yuvarlanıp gittik.başlığa yazdım ego tatmini değil mi diye ama bazen ikileme düşüyorum ben de mi ego yapıyorum tamam de geç ama sonra ben benlikten geçiyorum.kabul oldugu gibi kabul edelim birbirimizi desem taviz tanıyan ben oluyorum.aslında çok basit konular ama içine dert olup kalıyo insanda

bence onu huzursuz etmenin manası yok büyüklerin bi ağırlıgı vardr bel gün bizde diye ztn minnet duymak gerekir bi de huzursuz etmenin manası ne?koca koca insanlarsak öfkemize de hakim olmalıyız.ben öyle yapardım doğrusı
Yani ben katılmıyorum. Evimde istediğim gibi tartisamayacak miyim diye düşünürüm. Bu arada eşinize hak verdiğimden değil, gerçekten küsen insanla evlenmeyi çocuk yapmayı falan asla aklım almaz. Konuşmayı bilse zaten küsmez, siz de anlayış bekliyorsunuz bir de🙄

Eşiniz işe giderken, iş arkadaşı olan bir kadını getirip götürse ne hissederdiniz?
zaten işyerinde görüşüyo bir arada be rahatsız etmezdi.güven meselesi ne olabilir ki?zaten zihniyeti bozuksa beraber gidip gelmelerine gerek yok her türlü birbirlerini bulurlar.eşim öyledir diye demiyorum yanlış anlamayın ama beni rahatsız etmezdi.

doğrusu çok üzüldüm.keşke her şey ilk baştaki güzelliğiyle kalsa yıllar içinde herkes değişebiliyo bizimde öyle oldu bi iyi bi kötü yuvarlanıp gittik.başlığa yazdım ego tatmini değil mi diye ama bazen ikileme düşüyorum ben de mi ego yapıyorum tamam de geç ama sonra ben benlikten geçiyorum.kabul oldugu gibi kabul edelim birbirimizi desem taviz tanıyan ben oluyorum.aslında çok basit konular ama içine dert olup kalıyo insanda
Bu tip tartışmalar tabii ki ego sorunu. Sözümü dinlemezsen bir daha şöyle şöyle olur diye tehditten de geri durmamış.

Arkadaşınız erkekmiş bir çok koca bunu sorun yapar. Rahat olan az olur maalesef bu konuda tam anlamıyla adamı yeremeyeceğim ben 😅
Bir de şurada hak verdim ona , anlaşmış konuşmuşsunuz siz tamam demişsiniz üstüne tekrar aynı olay olmuş eşiniz telefondan yakalamış evet karıştırma hakkı yok ama anlaşmanızın üzerine yapmış olmanız sinirlendirmiş siz de olsanız tepki verirsiniz bence

Yani ben katılmıyorum. Evimde istediğim gibi tartisamayacak miyim diye düşünürüm. Bu arada eşinize hak verdiğimden değil, gerçekten küsen insanla evlenmeyi çocuk yapmayı falan asla aklım almaz. Konuşmayı bilse zaten küsmez, siz de anlayış bekliyorsunuz bir de🙄
büyük konuşmayın bilmiyorum evli misiniz?ama değilseniz tövbe deyin gerçekten çok zor ama bizde küsme huyumu bile bile evlenmedik.ztn küsmesin diye taviz tanıya tanıya hop en basit şeyler bile mesele olmuş hayatımda.ben utandım bu konuyu açarken eşime tamamen haksız diyemem.adam doğru bildigini söylemiş şart koymuş ben o kadar yılmışım ki tamam demiş yola koyulmuşum işte bi anlık şaşkınlık çok mu muhim götürmesem gidemez miydi tabi ki giderdi ama eşimi bu kadar rahatsz edeceğini düşünmedim

Bu tip tartışmalar tabii ki ego sorunu. Sözümü dinlemezsen bir daha şöyle şöyle olur diye tehditten de geri durmamış.
aynen ve insan o kadar soğuyo ki o vakit karşısındakinden.küçücük çocuğum var bin şükür varlığına ama öyle zamanlarda ben en çok yavruma üzülüyorum.hani gitmekle kalmak arasında en bağlayıcı faktör çocuk oluyo onun iyiliği için sakin doğru adımlar atmalısın karşındaki öfkeyle parlıyo

Arkadaşınız erkekmiş bir çok koca bunu sorun yapar. Rahat olan az olur maalesef bu konuda tam anlamıyla adamı yeremeyeceğim ben 😅
Bir de şurada hak verdim ona , anlaşmış konuşmuşsunuz siz tamam demişsiniz üstüne tekrar aynı olay olmuş eşiniz telefondan yakalamış evet karıştırma hakkı yok ama anlaşmanızın üzerine yapmış olmanız sinirlendirmiş siz de olsanız tepki verirsiniz bence
evet ztn ondan tümden haklıyım diyemiyorum o bana tek gidersin dedi en bastan bende tamamladım.ama bu da her zaman olan bir şey değil ki servis yok yolum üstü giderken aldım kaldı ki saçmalığın alası bana araba alınana kadar zaten arkadaşlarımla servisle gidiyordum o zaman problem yoktu.serviste de 4erkek 2kadındık

evet ztn ondan tümden haklıyım diyemiyorum o bana tek gidersin dedi en bastan bende tamamladım.ama bu da her zaman olan bir şey değil ki servis yok yolum üstü giderken aldım kaldı ki saçmalığın alası bana araba alınana kadar zaten arkadaşlarımla servisle gidiyordum o zaman problem yoktu.serviste de 4erkek 2kadındık
İşte özel araç olunca ikiniz tek gittiğiniz için kıskançlık yapmış.. servis olunca kalabalıksınız

Ama yaptığınızda şöyle bi yanlışlık var , adamı yolda görüp aa üşümesin alayım demediniz, bile isteye akşamdan mesaj atıp seni de alayım dediniz. Sorun olacağını da düşünmüşsünüz eşinize söylerseniz, önceki mesajlarda öyle yazmışsınız. Yani hoşlanmayacağını bile bile yapıp niye anlayış beklediniz ki? İletişim de anlayış da karşılıklıdır bence empati kurun bu konuda

büyük konuşmayın bilmiyorum evli misiniz?ama değilseniz tövbe deyin gerçekten çok zor ama bizde küsme huyumu bile bile evlenmedik.ztn küsmesin diye taviz tanıya tanıya hop en basit şeyler bile mesele olmuş hayatımda.ben utandım bu konuyu açarken eşime tamamen haksız diyemem.adam doğru bildigini söylemiş şart koymuş ben o kadar yılmışım ki tamam demiş yola koyulmuşum işte bi anlık şaşkınlık çok mu muhim götürmesem gidemez miydi tabi ki giderdi ama eşimi bu kadar rahatsz edeceğini düşünmedim
Evliyim, eşimle de 10 senedir beraberim. İnsan eşinin küsme huyu var mı evlenmeden bilir, devlet eş atamıyor sonuçta kendimiz seçiyoruz. Haftalarca küsen insandan şimdi aklı başında davranış beklemenize anlam veremiyorum sadece. Ayrıca bir konuda anlastiktan sonra aksinin yapılması da bence yanlış. Başta bana karisamaz diyorsanız öyle bir konuşma yapsanız, hatta burda onu sorsaniz evet hak verirdik belki. Ama bir şey üstünde tamam yapmam dedikten sonra, ki karşıdaki insandan da talep gelmemiş sizden gitmiş, onu bozmak yanlış. Ben olsam ben de tartışma çıkarırdım.

evliyseniz
maalesef ki öyle arkadaşınıza ben seni alırım demeyeceksiniz, özellikle eşinizin zaten baştan sınır çizdiği bir noktaymış bu ve siz de tamam demişsiniz. dönemezsiniz yani bundan...

maalesef böyle yani

ben de olsam gıcık olurum ne var yani arkadaşa bir iyilik senede 2 gün
özel şöförü gibi suistimale uğramıycam tabi senede 2 -3 kere birlikte gitsek insanlık etsek ne olur, ben ailemden çok uzakta yaşıyorum mesela burada her işimi arkadaşlarımla yapıyorum. bugün sana yarın bana oluyor mesela.

ama işte benim kafadaysanız evlenmemeniz en azından böyle bir adamla evlenmemeniz lazım -bekarım :KK70:

ben ilk okuduğumda arkadaş size mesaj attı siz de tamam dediniz sandım mesela çünkü bir de üstüne sizin mesaj atmış olmanız baya bi adamı delirtmiştir

burdan 1 adım öteye taşımak istiyorum konuyu ben:

arabayı sizinkiler almış
bebeğe anneniz bakıyor
biraz sizin tarafın ağırlığı var gibi duruyor
eşiniz sizdien çok çok fazla da kazanmıyorsa (gelir olarak)
kendini ezik hissediyor olabilir. böyle konularla erkeklik gösterisi yapıyor olabilir.

Esinizi haklı buldum, üslup olarak esiniz hatalı olabilir ancak genel olarak haklı.

Tam tersini düşünelim, siz eşinizin bir kadın is arkadaşıyla birlikte işe gitmek istemediğinizi ona soyleseniz sonrasinda size haber vermeden onu aldigini öğrenseydiniz burda eşinizi de topa tutardı cogu kisi. Ve o zaman da siz haklısınız derdik.

Arkadaşınız cok iyi biri olabilir, evli olabilir, bekar olabilir ,evlilik hazırlığında olabilir ,ancak bunların hiçbiri onunla basbasa işe gitmeniz icin yeterli değil. Herkesin kıskançlık icin farklı bakış açısı olabilir ve özellikle eşler birbirlerinin fikrine saygı duymalı. Cok uç diyebileceğimiz sınırlar aşılmadıkça.

Esiniz onunla gitme dedigi halde siz neden kafanıza gore mesaj atıp aliyorsunuz mesela? Esinizle aranızı bozmak onun sogukta servisle gitmesinden daha mı onemsiz? Şahsen bunu eşim yapsa elalemin kadını servisle gitmesin diye benimle kotu olmayı goze mi aldin ne alaka diye epey sorun cikarirdim. Erkekler yapsa altinda kırk şey arıyorsak bizim de dikkat etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

X