bu erkeklerin ego tatmini değil mi?

Ama yaptığınızda şöyle bi yanlışlık var , adamı yolda görüp aa üşümesin alayım demediniz, bile isteye akşamdan mesaj atıp seni de alayım dediniz. Sorun olacağını da düşünmüşsünüz eşinize söylerseniz, önceki mesajlarda öyle yazmışsınız. Yani hoşlanmayacağını bile bile yapıp niye anlayış beklediniz ki? İletişim de anlayış da karşılıklıdır bence empati kurun bu konuda
evet yok yerr huzurumu kaçırdım.akşamdan değil sabah msj attım.arkadaşımn yerinde olsam servis olmasa ve işyernden biri o yoldan gecio olsa beni de alabilir derdim kaldı ki tekklif çocuktan gelmedi.eşim sürekliliği kadtetmiştr diye düşündüm aslında böyle düşünmek istedim çünkü böyle bi konusa bile açıp izahat vermek hoşuma gitmiyo.ama akşam geldignde uyumamş olsaydım fırsatını bulsam söylerdm.hani gün içinde arayıp canım falancayı ben işe getirdm demesindense yüzyüze konuşmak gerçi tepkisi değişir miydi bilemiyorum tamam baştan kabul ettiğim için haksızım kabul sadece verilen tepkiler abartı şimdi bile odaya gelmiş öfke kusuyo konu abuk sabuk yerlere gidiyo işin özü eşim çalışmamadan hoşlanmıyo
Evliyim, eşimle de 10 senedir beraberim. İnsan eşinin küsme huyu var mı evlenmeden bilir, devlet eş atamıyor sonuçta kendimiz seçiyoruz. Haftalarca küsen insandan şimdi aklı başında davranış beklemenize anlam veremiyorum sadece. Ayrıca bir konuda anlastiktan sonra aksinin yapılması da bence yanlış. Başta bana karisamaz diyorsanız öyle bir konuşma yapsanız, hatta burda onu sorsaniz evet hak verirdik belki. Ama bir şey üstünde tamam yapmam dedikten sonra, ki karşıdaki insandan da talep gelmemiş sizden gitmiş, onu bozmak yanlış. Ben olsam ben de tartışma çıkarırdım.
evet anlaşmayı bozmam konusunda haklısınız ki bem de kendisinden de özür diledim güven zedeleme hoş değil kabul ediyorum.küslük konusuna gelince size katılmıyorum aynı evin içine girene kadar nerde anlaşılıyo sevgililik döneminde haftalarca küs kalan kimseyi görmedim ben.evet eşimi devlet atamadı bem seçtim ama zamanla değişebiliyo her şey herkes ben de dahil o da sizde

evliyseniz
maalesef ki öyle arkadaşınıza ben seni alırım demeyeceksiniz, özellikle eşinizin zaten baştan sınır çizdiği bir noktaymış bu ve siz de tamam demişsiniz. dönemezsiniz yani bundan...

maalesef böyle yani

ben de olsam gıcık olurum ne var yani arkadaşa bir iyilik senede 2 gün
özel şöförü gibi suistimale uğramıycam tabi senede 2 -3 kere birlikte gitsek insanlık etsek ne olur, ben ailemden çok uzakta yaşıyorum mesela burada her işimi arkadaşlarımla yapıyorum. bugün sana yarın bana oluyor mesela.

ama işte benim kafadaysanız evlenmemeniz en azından böyle bir adamla evlenmemeniz lazım -bekarım :KK70:

ben ilk okuduğumda arkadaş size mesaj attı siz de tamam dediniz sandım mesela çünkü bir de üstüne sizin mesaj atmış olmanız baya bi adamı delirtmiştir

burdan 1 adım öteye taşımak istiyorum konuyu ben:

arabayı sizinkiler almış
bebeğe anneniz bakıyor
biraz sizin tarafın ağırlığı var gibi duruyor
eşiniz sizdien çok çok fazla da kazanmıyorsa (gelir olarak)
kendini ezik hissediyor olabilir. böyle konularla erkeklik gösterisi yapıyor olabilir.
yok eşim benden çok çok fazla kazanıyor.sadece verici bi insan değil yanlış anlamayın maddiyatçı değildir sadece önceliği kendisidir.güzel bi işi var yazın uzunca tatileri var(öğretmen değil) o tatilken ben çalışıyodum o zaman dahi arabası kendisinde bizimkiler zorlandıgımı farkedince huzursuzluk çıkmasın diye aldılar.aslında sorumluluk almıyor diyebiliriz sürekli söylemek gerekiyo.bizimkilerde açığını kapama derdinde.

yahu elin adamı nasıl gidiyorsa gitsin işe
hava soğuk servis yok , 2 vasıta uğraşmasın vs
konu burada kocanızın biriyle işe gidip gelmenizden neden rahatsız olduğu değil
okeyleşilen bi konuda sizin anlaşma dışı davranmanız
ayrıca evde anne varken bağırışma olmasın tartışma olmasın beklentisi gerçek dışı
kadın haftanın 5 günü o evde. siz de karı kocasınız elbette ara sıra tartışmanız çok normal
adam evinde neden kendini kısıtlasın

yok eşim benden çok çok fazla kazanıyor.sadece verici bi insan değil yanlış anlamayın maddiyatçı değildir sadece önceliği kendisidir.güzel bi işi var yazın uzunca tatileri var(öğretmen değil) o tatilken ben çalışıyodum o zaman dahi arabası kendisinde bizimkiler zorlandıgımı farkedince huzursuzluk çıkmasın diye aldılar.aslında sorumluluk almıyor diyebiliriz sürekli söylemek gerekiyo.bizimkilerde açığını kapama derdinde.
eşiniz çok güzel kazanıyorsa
tutsun bir bakıcı niye annenizi yoruyorsunuz ki?
siz ondan araç almasını talep edin

bu arkadaşı bırakma konusunda anlaşmayı bozan sizsiniz ama aslında her şeyi alttan alan da sizsiniz sanki, boşu boşuna adama koz vermişsiniz.

Esinizi haklı buldum, üslup olarak esiniz hatalı olabilir ancak genel olarak haklı.

Tam tersini düşünelim, siz eşinizin bir kadın is arkadaşıyla birlikte işe gitmek istemediğinizi ona soyleseniz sonrasinda size haber vermeden onu aldigini öğrenseydiniz burda eşinizi de topa tutardı cogu kisi. Ve o zaman da siz haklısınız derdik.

Arkadaşınız cok iyi biri olabilir, evli olabilir, bekar olabilir ,evlilik hazırlığında olabilir ,ancak bunların hiçbiri onunla basbasa işe gitmeniz icin yeterli değil. Herkesin kıskançlık icin farklı bakış açısı olabilir ve özellikle eşler birbirlerinin fikrine saygı duymalı. Cok uç diyebileceğimiz sınırlar aşılmadıkça.

Esiniz onunla gitme dedigi halde siz neden kafanıza gore mesaj atıp aliyorsunuz mesela? Esinizle aranızı bozmak onun sogukta servisle gitmesinden daha mı onemsiz? Şahsen bunu eşim yapsa elalemin kadını servisle gitmesin diye benimle kotu olmayı goze mi aldin ne alaka diye epey sorun cikarirdim. Erkekler yapsa altinda kırk şey arıyorsak bizim de dikkat etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.
evet düşününce haklsınız ztn eşimden de özür diledim.benim kızdığım mesele ile onun takıldıgı konu farklı.bemce eşimin baştan böyle bi sınır çizmesi bile tuhaf ben ona demezdim eminim ama o rahatsız olacagını dile getirdi.şimdi böyle öfkelenip ağzından tükürükler saça saça konuşması be adam art niyetim olsa telde msj tutmam uyumuşum bi dur bsmillah sabah olsun konuşalım.ama zamanı geri alma şansım olsa değer mi huzurumun kaçmasına asla yapmazdım.işte bana mesele olmayan konuların elime konu olması ve nedense kuralları hep onun koyması benim de bazen aykırı davranışım teşekkür ederim yorumunz için

yahu elin adamı nasıl gidiyorsa gitsin işe
hava soğuk servis yok , 2 vasıta uğraşmasın vs
konu burada kocanızın biriyle işe gidip gelmenizden neden rahatsız olduğu değil
okeyleşilen bi konuda sizin anlaşma dışı davranmanız
ayrıca evde anne varken bağırışma olmasın tartışma olmasın beklentisi gerçek dışı
kadın haftanın 5 günü o evde. siz de karı kocasınız elbette ara sıra tartışmanız çok normal
adam evinde neden kendini kısıtlasın
tartışmadın da bi adabı olur çok afedersiniz ama evde biri varken bi tarafınızı yırtamazsınız.ne mecburiyeti var kadın düzenini bızmuş gelmiş sizin yükünüzü hafifletmeye onun hatrına çekilirsin odana yine konuşursun derdini.kusura bakmayın kimsenin huzurunu kaçrmaya hakkınız yok ben bunu özgürlük olarak görmüyorum.diğer konuda haklısınız bana mantıklı gelmiyosa baştan belirtmem gerekliydi belirtmedim o zaman anlaşmayı bozmamam gerekirdi hatalıyım

merhaba daha öncede bunaldıkça konu açtım yine aynı durumdayım.yazmak beni sakinleştiriyor,ayrıca farklı insanlardan farklı bakış açıları kazandırıyor buyüzden şimdiden çok teşekkür ederim. küçük bi çocuğum var çalışıyorum, çocuğuma annem bakıyor haftaiçi bizde hsonu evine geçiyor.Eşimin işi görece yoğun.Önceleri işkolikliğinden şikayetçi idim bebekle bi başına kalmak, evin kendi işi gucu sorumluluğu derken çalışmak bi yandan iyi gelirken bana bi yandan yavrumu bırakma hüznüne sebep oldu.bardağın dolu tarafına odaklanan kimselere oldum olası özenmişimdir ama ben öyle olamıyorum sanırım çok beklenti ile ilgili demeyin yapı meselesi.neyse eşim fazla ben merkezlidir önceliği çoğu zaman kendidir.küsme huyu vardr insanı hayattan soğutur ve maalesef yüzünce haftalar aylar sürebilir bu durum.çalışmaya başladgmda eften püften sebeplerle küstü hani insanın yükünü hafifleten omuz olan kimseler olur ya hiç öyle biri olmadı.bugün de o işten geldignde ben yavrumu uyutucam derken uyuyakalmışım, duymadm bile geldiğini.annem karşılaşmştr yemeğini yemiş.biara odaya geldi uyandırdı ben sabah iş için alarm kurmadgmı hatrladım telefonumu almaya odaya geçtim peşimden geldi.annem yok uyumaya geçmiş odasına.eşim bi tuhaf noldu bişi mi bar dedim evet var dedi.işe başladıktan kaç ay sonra annemler bana araba aldı çocuk evde zorlanma rahat rahat git gel işine diye.nırmalde servis cardı ama meaaiden bi saat önce alıyo ve binilecek yere kadar yürümem gerekiyordu.işyerinden bi arkadaşımla aynı yerde oturuyoruz.eşim kıskanç biridir.bana kalsa iş arkadaşımla beraber gidip gelsek işe bi sakıncası yok ama o problem yapar.arkadaşımda nişanlı ve konusu geçtikçe evde anlatıyorum işyerindeki olayları.eşim baştan tek git gel ben gelemem öyle şeyleri dedi.tamam dedim içi rahat etsin.bugün servis yoktu havada soğuk arkadaşa ben msj atmış 2vasıta ığraşma beraber gidelim diye.eşime söylemedim bence mesele değil ama bilse oroblem de çıkarır kesin.zaten dediğim gibi söylememe fırsatta olmadı uyuyakalmışım ama gelin görün ki eşim yeni yeni adetler çıkarıp telimi kurcalamış beni bana hesap sormak için kaldırmış.nasıl öfkeli anlaştık sanıyodum bilmem ne.yok sana söylemedim mi yok ne zamandan beri anlatıyorum ama yok.ayıp çok ayıp içerde annem uyuyo bit kadar ev.millet neyin peşinde biz neyin.kızdım tabi ne ima ediyosun buna mı uyandrdın ayıp psikolojik şiddet bu diye.ama öfkeden çıldırmış bi de tehdit etti bi daha anlaştgmz şeyleri çiğne boşanırız diye.ego tatmini tamam haklı olabilir varsa itirazın baştan söyleyim ama bu da değil kızlar deli gibi neyin öfkesi anneme de ayıp.çok kızgınım nasıl davranmam gerekiyor siz olsanız napardınız?şimdiden çok teşekkür ederim
Küsme huyunu veya egosuna diğer huylarında siz haklısonız.
Ancak bu olayda ne yazık ki eşiniz haklı. Adam baştan problemini belirtmiş kıskanmış. Şu anda ondan gizli olarak sürekli böyle yaptığınızı düşünüyor yakalamasaydı söylemeyeceğinizi hep böyle olacağını düşünüyor muhtemelen. Güven problemi oluşabilir.
Bir başka erkek için bana yalan söyledi diye düşünüyor muhtemelen.

Son düzenleme:
evet düşününce haklsınız ztn eşimden de özür diledim.benim kızdığım mesele ile onun takıldıgı konu farklı.bemce eşimin baştan böyle bi sınır çizmesi bile tuhaf ben ona demezdim eminim ama o rahatsız olacagını dile getirdi.şimdi böyle öfkelenip ağzından tükürükler saça saça konuşması be adam art niyetim olsa telde msj tutmam uyumuşum bi dur bsmillah sabah olsun konuşalım.ama zamanı geri alma şansım olsa değer mi huzurumun kaçmasına asla yapmazdım.işte bana mesele olmayan konuların elime konu olması ve nedense kuralları hep onun koyması benim de bazen aykırı davranışım teşekkür ederim yorumunz için
Aslinda sizi anladim, esinize hak veriyorsunuz ama konusma seklinden ofkesini kontrol edememesinden rahatsız olmuşsunuz. Genel olarak iliskinizde hep onun sınırları belirlemesi sizi yoran. Boyle bir esle orta yolu bulmak da eminim zordur, gunduz olunca evet haklısın dusunemedim bu kadar büyüteceğini ama biraz üslubuna dikkat etsen direk ozur dilerdim zaten bu sekilde konusman rahatsız etti gibisinden bir konusma yapabilirsiniz. Fazla alttan alip ozur dilerseniz iyice tepenize cikip sürekli bu konuyla sizi bunaltabilir gibi duruyor çünkü.

eşiniz çok güzel kazanıyorsa
tutsun bir bakıcı niye annenizi yoruyorsunuz ki?
siz ondan araç almasını talep edin

bu arkadaşı bırakma konusunda anlaşmayı bozan sizsiniz ama aslında her şeyi alttan alan da sizsiniz sanki, boşu boşuna adama koz vermişsiniz.
değil araba almak kendi tatildeyken arabasını vermedi diyorum.servisi kaçırdıgmda o uyuyo oluyo mesela kalkıp beni bırakmaz işe taksiyle geçerim taksi parasın mesele yapmaz ama uykusu önemlidir.bakıcı tutmak değil konu ben istedim zaten annemin çocuğa bakmasını.bakıcı tutalım desem çalışma bak çocuğuna der eminim

Son olayda eşiniz haklı.
Daha öncesinde konusmuşsunuz bu konuyu, kabul etmişsiniz. İş arkadaşınızı yolda görüp almak zorunda kalmamışsiniz. Kendisinin de talebi yokken mesaj atmışsınız alayım diye, gereksiz bir durum olmuş.

Ama genel olarak eşinizin size karşı duyarsız olduğu anlaşılıyor konu ve mesajlarınızdan. Eşinizin maaşı iyiyse annenizi 5 gün evinden alıp çocuk baktırmayin. Tutun bir bakıcı. Araba konusunda da aileniz değil esiniz düşünmeli bunu. Evde tek araba ve çocuk varsa öncelik kadının olmalı. Annem çocuğuma bakacak, babamı yalnız bırakacak 5 gün, kocamın umrunda olmadığı için, sizin deyiminizlen onun eksiğini kapatmak için araba alacaklar. Koca ne işe yarıyor tam olarak?

Küsme huyunu veya egosuna diğer huylarında siz haklısonız.
Ancak bu olayda ne yazık ki eşiniz haklı. Adam baştan problemini belirtmiş kıskanmış. Şu anda ondan gizli olarak sürekli böyle yaptığınızı düşünüyor yakalamasaydı söylemeyeceğinizi hep böyle olacağını düşünüyor muhtemelen. Güven problemi oluşabilir.
öyle ama olan olmuş özür de diledim kaç yıllık karısını insan tanımaz mı?bi de bana gelmiş şey diyo biliyodum dinlemeyeceğini ondan baktım teline ya madem biliyosun o zaman niye bunca kural işte bu ego tatmini acaba uyacak mı?kıskançlık desem bişi yapmamdan huylanacağından değil bakalım benim sözümü tutacak mı konusu bu.götürme işine gelince kesinlikle şu yaşadığıma değmezdi düşünemedim düşünmeliydim

Son olayda eşiniz haklı.
Daha öncesinde konusmuşsunuz bu konuyu, kabul etmişsiniz. İş arkadaşınızı toilssa firuo almak zorunda kalmamışsiniz. Kendisinin de talebi yokken mesajlaşmak atmışsınız, gereksiz bir durum olmuş.

Ama genel olarak eşinizin size karşı duyarsız olduğu anlaşılıyor konu ve mesajlarınızdan. Eşinizin maaşı iyiyse annenizi 5 gün evinden alıp çocuk baktırmayin. Tutun bir bakıcı. Araba konusunda da aileniz değil esiniz düşünmeli bunu. Evde tek araba ve çocuk varsa öncelik kadının olmalı. Annem çocuğuma bakacak, babamı yalnız bırakacak 5 gün, kocamın umrunda olmadığı için, sizin deyimiyle onun eksiğini kapatmak için araba alacaklar. Koca ne işe yarıyor tam olarak?
evet kabul ediyorum benim işgüzarlığım herkes işine baksaydı düşünemedim bana saçma geldi götürdüm haksızım özür de diledim.
eşimde böyle biri işte ama iyi bi baba evladıyla ilgili ben işe giderken o uyuyo oluyo sabahları çocukla güzel zaman geçiriyo.koca ne işe yarıyo derken beklentilerimz farklı diye mi bilmiyorum ama tam rayına oturmadı hiç bi zaman aslında uzunca bi flört dönemimizde oldu ama sorumluluk paylaşımı başka bi durum

Eşinizin istegi mantikli mi degil mi ona yorum yapamayacagim ama istegi size uymuyorsa en başta ona göre tavir almalisiniz ve kabul etmemelisiniz.

Eşinize yapmayacaginiz sözleri verip rahat olsun tamam diyip sonra arkadan kendi bildigini okumak her konuda güven yıkıcı bir şey.

Ben olsam ben de tekrari yaşanmasi durumunda boşanmaya gotururdum sırf yalan ve güven sarsici hareketlerden dolayi.

Ek olarak aylarca küsen adamla evli kalmaniz da ayri başari.

Aslinda sizi anladim, esinize hak veriyorsunuz ama konusma seklinden ofkesini kontrol edememesinden rahatsız olmuşsunuz. Genel olarak iliskinizde hep onun sınırları belirlemesi sizi yoran. Boyle bir esle orta yolu bulmak da eminim zordur, gunduz olunca evet haklısın dusunemedim bu kadar büyüteceğini ama biraz üslubuna dikkat etsen direk ozur dilerdim zaten bu sekilde konusman rahatsız etti gibisinden bir konusma yapabilirsiniz. Fazla alttan alip ozur dilerseniz iyice tepenize cikip sürekli bu konuyla sizi bunaltabilir gibi duruyor çünkü.
teşekkür ediyorum evet tam olarak böyle haksız olduğumu biliyorum.zaten özür de diledim neyle suçlandıgında ayrı konu hali tabrı sinirlendirdi beni bir şey demeden odaya çekildim hırsını yenemedi tekrar odaya gelip abuk sabuk uzatıyo şimdi bi küslünlük daha çıkarır. o zaman adınlarına dikkat et diyeceksiniz ama işte bazen öyle şeylerden çıkıyo ki saçma sapan meseleler neye dikkat edeceğimi şaşırıyorum sadece hem çok kırgın hem de çok yorgunum

Eşinizin istegi mantikli mi degil mi ona yorum yapamayacagim ama istegi size uymuyorsa en başta ona göre tavir almalisiniz ve kabul etmemelisiniz.

Eşinize yapmayacaginiz sözleri verip rahat olsun tamam diyip sonra arkadan kendi bildigini okumak her konuda güven yıkıcı bir şey.

Ben olsam ben de tekrari yaşanmasi durumunda boşanmaya gotururdum sırf yalan ve güven sarsici hareketlerden dolayi.

Ek olarak aylarca küsen adamla evli kalmaniz da ayri başari.
teşekkür ediyorum yorumunuz için ama birbirini tekrarlayan yorumlara her seferinde haklısınız yazmaktan bi hal oldum.tüm sanimiyetimle aynı fikirdeyim eşim o konuda haklı ama ben de sen söyle ben işime bakarım kafasında değilim arkadan iş çevirecek biri hiç olmadım.sabah aklıma geldi söyledim arkadaşa keşke demeseydim.eşim sürekli olursa rahatsız olur arada sırada olsa menun kalmasa da problem çıkmaz diye düşündüm istisnai bi durumdu.geldiğinde uyumamış olsam konusu geçse yine söylerdim.eğitim psikolojisinde bi kural vardır çok baskı ters teper uzlaşı kültürü olmalı.ben kabul ediyorum hatalıyım baştan yanlış geliyosa yanlış demekiydim.eşimin rahatsız olabileceği de makul geldi süreklilik olsa tamam derdim ama böyle işte teşekkür ediyorum

büyük konuşmayın bilmiyorum evli misiniz?ama değilseniz tövbe deyin gerçekten çok zor ama bizde küsme huyumu bile bile evlenmedik.ztn küsmesin diye taviz tanıya tanıya hop en basit şeyler bile mesele olmuş hayatımda.ben utandım bu konuyu açarken eşime tamamen haksız diyemem.adam doğru bildigini söylemiş şart koymuş ben o kadar yılmışım ki tamam demiş yola koyulmuşum işte bi anlık şaşkınlık çok mu muhim götürmesem gidemez miydi tabi ki giderdi ama eşimi bu kadar rahatsz edeceğini düşünmedim
Bir insan eşini tanır ve tanimali da. Benim erkek bir kuzenim var , eşim bu kuzeni düğünümüzde gördü sadece. Evlendik kısa bir süre sonra o kuzenim evimize yakin bir hastaneye arkadaş ziyaretine gelmis tek başına eşi olmadan yani. Benim eşimde o gün vardiyali çalışıyor, kuzenim beni aradı musaitseniz size de ugramak isterim dedi , eşimin evde olmadığını söyledim ama kendimin müsait olduğunu söyledim ve konum attım. Akabinde eşime de konuyu izah ettim. Eşim kopurdu , sen benim evde olmadığımi söylediğin halde nasıl gelmeyi düşünüyor, ben bu durumu kabul etmiyorum dedi. Aslında haklıydı esim , zaten kuzenime esimin evden olmadığını soyleme amacim tek gelmesinin doğru olmadığı konusuydu. Ama kendisini anlayamadı durumu. Sonrasında eşim dedi ki ben kabul etmiyorum tabi kuzenimi de tanımadığı için. Kuzeni aradım dedim ki durum bu , eşinle birlikte haftasonu buyur gel. Haftosunu geldiler eşiyle, sohbet muhabbet. Esim de kuzenimi tanidi tabi , ama hala deseniz ki tek gelse eşim yine kabul etmez , açıkçası bana da tek gelinmesi hos gelmiyor. Kardeşlerim dışında evime tek başına hic bir erkek kabul etmiyorum. Şimdi sizin konunuza gelecek olursam esinizin bu konudaki hassasiyetini biliyorsunuz , bir anlasma yapılmış , servis yokken arkadasinizin nasil gidecegi sizi ilgilendirmemeli ,çok acil durumlar hariç.
Hassas olunan bir konuda anlayis ile karsilanmali.

Ben sizi haksız buldum. Çünkü başta kabul etmişsiniz ve anlaşmışsınız. Üstelik adam sizden rica etse reddedemediğiniz için tamam deseniz neyse diyeceğim. Siz yazmışsınız benimle gel diye. Başka insanların ilişkimden daha önemli olduğunu düşünmüyorum ben. Burada siz alma kadın arabana demenize rağmen eşiniz kendisi mesaj atsaydı tüm kadınlar altından bir şey arardı. Şimdi kimse size hak vermesin bence boşuna :)

sanki eşinize aranızda bir şeyler eksik gibi.
kıskançlık vs bu arkadaşı alma olayını da bir kenara bırakırsak, bence siz yolda yorulurken onun izinde arabasını sizin deyiminizle sadece kendi kullanması, gün içinde kendisine de lazım oluyordur eminim, ama sizi alıp bırakabilirdi. sevgi bağınız kopmuş gibi, üzüldüm.

Bir insan eşini tanır ve tanimali da. Benim erkek bir kuzenim var , eşim bu kuzeni düğünümüzde gördü sadece. Evlendik kısa bir süre sonra o kuzenim evimize yakin bir hastaneye arkadaş ziyaretine gelmis tek başına eşi olmadan yani. Benim eşimde o gün vardiyali çalışıyor, kuzenim beni aradı musaitseniz size de ugramak isterim dedi , eşimin evde olmadığını söyledim ama kendimin müsait olduğunu söyledim ve konum attım. Akabinde eşime de konuyu izah ettim. Eşim kopurdu , sen benim evde olmadığımi söylediğin halde nasıl gelmeyi düşünüyor, ben bu durumu kabul etmiyorum dedi. Aslında haklıydı esim , zaten kuzenime esimin evden olmadığını soyleme amacim tek gelmesinin doğru olmadığı konusuydu. Ama kendisini anlayamadı durumu. Sonrasında eşim dedi ki ben kabul etmiyorum tabi kuzenimi de tanımadığı için. Kuzeni aradım dedim ki durum bu , eşinle birlikte haftasonu buyur gel. Haftosunu geldiler eşiyle, sohbet muhabbet. Esim de kuzenimi tanidi tabi , ama hala deseniz ki tek gelse eşim yine kabul etmez , açıkçası bana da tek gelinmesi hos gelmiyor. Kardeşlerim dışında evime tek başına hic bir erkek kabul etmiyorum. Şimdi sizin konunuza gelecek olursam esinizin bu konudaki hassasiyetini biliyorsunuz , bir anlasma yapılmış , servis yokken arkadasinizin nasil gidecegi sizi ilgilendirmemeli ,çok acil durumlar hariç.
Hassas olunan bir konuda anlayis ile karsilanmali.
Bu aşırı kel alaka bir konu. Bir tarafta elin adamı bir tarafta kuzeniniz. Ne demek ben yokken eve gelemez napacak size kuzeniniz? Benim kuzenlerim benim canım kanımdır kocam olmasa bile gelebilirler hatta kalabilirler. Bunu sorun edecek adamın alnını karışlarım. O tanımıyor olmuş olsaydı bile onlar benim kardeşlerim abilerim benim ailem. Bu üst noktada bir güvensizlik ve kıskançlık bence. Allah’a şükür eşim de asla böyle bir şeyi sorun edecek zihniyette bir insan değil zaten olsaydı benim işim olmazdı onunla.

Ayrıca ben kuzenimlerimden birine arayıp eşim tek gelmesin diyor desem bir daha eşiyle falan da benim evime adım atmazlar. Sapık mı bu adamlar ne demek eşim istemiyor o yokken gelmeni.

Bu aşırı kel alaka bir konu. Bir tarafta elin adamı bir tarafta kuzeniniz. Ne demek ben yokken eve gelemez napacak size kuzeniniz? Benim kuzenlerim benim canım kanımdır kocam olmasa bile gelebilirler hatta kalabilirler. Bunu sorun edecek adamın alnını karışlarım. O tanımıyor olmuş olsaydı bile onlar benim kardeşlerim abilerim benim ailem. Bu üst noktada bir güvensizlik ve kıskançlık bence. Allah’a şükür eşim de asla böyle bir şeyi sorun edecek zihniyette bir insan değil zaten olsaydı benim işim olmazdı onunla.

Ayrıca ben kuzenimlerimden birine arayıp eşim tek gelmesin diyor desem bir daha eşiyle falan da benim evime adım atmazlar. Sapık mı bu adamlar ne demek eşim istemiyor o yokken gelmeni.
++++

X