bu erkeklerin ego tatmini değil mi?

Bu aşırı kel alaka bir konu. Bir tarafta elin adamı bir tarafta kuzeniniz. Ne demek ben yokken eve gelemez napacak size kuzeniniz? Benim kuzenlerim benim canım kanımdır kocam olmasa bile gelebilirler hatta kalabilirler. Bunu sorun edecek adamın alnını karışlarım. O tanımıyor olmuş olsaydı bile onlar benim kardeşlerim abilerim benim ailem. Bu üst noktada bir güvensizlik ve kıskançlık bence. Allah’a şükür eşim de asla böyle bir şeyi sorun edecek zihniyette bir insan değil zaten olsaydı benim işim olmazdı onunla.

Ayrıca ben kuzenimlerimden birine arayıp eşim tek gelmesin diyor desem bir daha eşiyle falan da benim evime adım atmazlar. Sapık mı bu adamlar ne demek eşim istemiyor o yokken gelmeni.
İnsanların hassasiyetleri olabilir.
Ben örneğimi bu sebeple verdim.
Allah a şükürler olsun 8 senelik evliligimde eşim ev dışında ki konularda müdahale etmemistir. Hayata ortak pencereden bakis ile ilgili bu gibi durumlar.

İnsanların hassasiyetleri olabilir.
Ben örneğimi bu sebeple verdim.
Allah a şükürler olsun 8 senelik evliligimde eşim ev dışında ki konularda müdahale etmemistir. Hayata ortak pencereden bakis ile ilgili bu gibi durumlar.
Allahtan böyle bir pencere söz konusu değil bizde. Bu kadar ince düşünceler bana normal gelmiyor kusura bakmayın. Kuzeniniz temiz niyetli bir insan bence ki eşiniz evde yokken oraya gelmenin yanlış olabileceği ihtimali aklına bile gelmemiş. Böyle ihtimalleri düşünmek ürkütücü bence.

Öncesinde konuşup anlaştığınız birşeyi sonrasında gizli kapaklı yapmanız iyilik bile olsa karşı tarafı sinirlendirir,
kendince haklı o bir erkek, aynı şekilde oda arabasına sizin istemediğiniz bir kadın bindirseydi şuan
konuyu farklı okuyor olurduk erkekler ne kadar güçlü kadın isteselerde kendılerın 3 kat daha düşük güçlülüğü olan kadınları isterler siz başabaş gidiyorsunuz buda eşinizi geriyo.

Ben nedense eşine hak verdim. Bu iş yerine giderken alma bırakma mevzularının sonunda hep sorun çıkıyor
Kocam kadın iş arkadaşına hava soğuk ben seni alayım yazsa hayrola seni neden ilgilendiriyor üşümesi derim yani
Yolda görürsün gel üşüme götüreyim dersin o ayrı. Hoş zaten işin servisi varmış, bir de erkek yani bu azıcık zorlanıversin soğukta ya prenses mi bunlar

Bir insan eşini tanır ve tanimali da. Benim erkek bir kuzenim var , eşim bu kuzeni düğünümüzde gördü sadece. Evlendik kısa bir süre sonra o kuzenim evimize yakin bir hastaneye arkadaş ziyaretine gelmis tek başına eşi olmadan yani. Benim eşimde o gün vardiyali çalışıyor, kuzenim beni aradı musaitseniz size de ugramak isterim dedi , eşimin evde olmadığını söyledim ama kendimin müsait olduğunu söyledim ve konum attım. Akabinde eşime de konuyu izah ettim. Eşim kopurdu , sen benim evde olmadığımi söylediğin halde nasıl gelmeyi düşünüyor, ben bu durumu kabul etmiyorum dedi. Aslında haklıydı esim , zaten kuzenime esimin evden olmadığını soyleme amacim tek gelmesinin doğru olmadığı konusuydu. Ama kendisini anlayamadı durumu. Sonrasında eşim dedi ki ben kabul etmiyorum tabi kuzenimi de tanımadığı için. Kuzeni aradım dedim ki durum bu , eşinle birlikte haftasonu buyur gel. Haftosunu geldiler eşiyle, sohbet muhabbet. Esim de kuzenimi tanidi tabi , ama hala deseniz ki tek gelse eşim yine kabul etmez , açıkçası bana da tek gelinmesi hos gelmiyor. Kardeşlerim dışında evime tek başına hic bir erkek kabul etmiyorum. Şimdi sizin konunuza gelecek olursam esinizin bu konudaki hassasiyetini biliyorsunuz , bir anlasma yapılmış , servis yokken arkadasinizin nasil gidecegi sizi ilgilendirmemeli ,çok acil durumlar hariç.
Hassas olunan bir konuda anlayis ile karsilanmali.
Esiniz nasil hakli yahu? Biri bana sizin yaptiginizi yapsa omru billah evine ayak basmam ne esli ne essiz. Sapik bunlar derim.

Eş haklı ,ben de olsam gecenin yarısı uyandırıp hesap sorarım.Yolda görüp alsan neyse bir de mesajla haber vermişsin

Eş haklı ,ben de olsam gecenin yarısı uyandırıp hesap sorarım.Yolda görüp alsan neyse bir de mesajla haber vermişsin
teşekkürler yorumunz için ben eşim haksız demiyorum baştan şartı koymuş çiğnemişim hatalıyım.ama pireyi deve yapmak bu.eşimin iş arkadaşları beni rahatsız etmezdi eşimde tanımadan genel konuşuyor zaten.benim niyetimde kötü değil eşiminde kaç yıllık eşini tanıması gerekir.olayı çok büyüttü dallandı budaklandı.çok gerginlen yazdım buraya sağolun hepiniz bir elin nesi var iki elin sesi var farklı bakış açıları gördüm.

evet servis yok hava soğuk diye aklıma geldi haber verdm senide alırım diye ztn yol üstü işyerinde yarım saat sonra bir aradayz.ben hala yaptgımında yanlışın arkadaşımı işe götürmek olduğunu düşünmüyorum eşimin bunu konu yapması bence doğru değil ama benim hatamda baştan kabul edip sonra iş çıkarmam.iyi niyet ama keşke daha derin düşünseymişim.şimdi eşimin kızgınlıgı kadar benim de kırgınlığım mevcut napalım hayrlısı olsun ama demişsiniz ya ben de uyandırırdım diye ben eminim eşiminden şüphem olmazdı,telini kurcalamazdım kurcaladımsa zaten içime dert olmuşsa bekler sabah konuşurdum

merhaba daha öncede bunaldıkça konu açtım yine aynı durumdayım.yazmak beni sakinleştiriyor,ayrıca farklı insanlardan farklı bakış açıları kazandırıyor buyüzden şimdiden çok teşekkür ederim. küçük bi çocuğum var çalışıyorum, çocuğuma annem bakıyor haftaiçi bizde hsonu evine geçiyor.Eşimin işi görece yoğun.Önceleri işkolikliğinden şikayetçi idim bebekle bi başına kalmak, evin kendi işi gucu sorumluluğu derken çalışmak bi yandan iyi gelirken bana bi yandan yavrumu bırakma hüznüne sebep oldu.bardağın dolu tarafına odaklanan kimselere oldum olası özenmişimdir ama ben öyle olamıyorum sanırım çok beklenti ile ilgili demeyin yapı meselesi.neyse eşim fazla ben merkezlidir önceliği çoğu zaman kendidir.küsme huyu vardr insanı hayattan soğutur ve maalesef yüzünce haftalar aylar sürebilir bu durum.çalışmaya başladgmda eften püften sebeplerle küstü hani insanın yükünü hafifleten omuz olan kimseler olur ya hiç öyle biri olmadı.bugün de o işten geldignde ben yavrumu uyutucam derken uyuyakalmışım, duymadm bile geldiğini.annem karşılaşmştr yemeğini yemiş.biara odaya geldi uyandırdı ben sabah iş için alarm kurmadgmı hatrladım telefonumu almaya odaya geçtim peşimden geldi.annem yok uyumaya geçmiş odasına.eşim bi tuhaf noldu bişi mi bar dedim evet var dedi.işe başladıktan kaç ay sonra annemler bana araba aldı çocuk evde zorlanma rahat rahat git gel işine diye.nırmalde servis cardı ama meaaiden bi saat önce alıyo ve binilecek yere kadar yürümem gerekiyordu.işyerinden bi arkadaşımla aynı yerde oturuyoruz.eşim kıskanç biridir.bana kalsa iş arkadaşımla beraber gidip gelsek işe bi sakıncası yok ama o problem yapar.arkadaşımda nişanlı ve konusu geçtikçe evde anlatıyorum işyerindeki olayları.eşim baştan tek git gel ben gelemem öyle şeyleri dedi.tamam dedim içi rahat etsin.bugün servis yoktu havada soğuk arkadaşa ben msj atmış 2vasıta ığraşma beraber gidelim diye.eşime söylemedim bence mesele değil ama bilse oroblem de çıkarır kesin.zaten dediğim gibi söylememe fırsatta olmadı uyuyakalmışım ama gelin görün ki eşim yeni yeni adetler çıkarıp telimi kurcalamış beni bana hesap sormak için kaldırmış.nasıl öfkeli anlaştık sanıyodum bilmem ne.yok sana söylemedim mi yok ne zamandan beri anlatıyorum ama yok.ayıp çok ayıp içerde annem uyuyo bit kadar ev.millet neyin peşinde biz neyin.kızdım tabi ne ima ediyosun buna mı uyandrdın ayıp psikolojik şiddet bu diye.ama öfkeden çıldırmış bi de tehdit etti bi daha anlaştgmz şeyleri çiğne boşanırız diye.ego tatmini tamam haklı olabilir varsa itirazın baştan söyleyim ama bu da değil kızlar deli gibi neyin öfkesi anneme de ayıp.çok kızgınım nasıl davranmam gerekiyor siz olsanız napardınız?şimdiden çok teşekkür ederim
Onu bunu geç de aylarca küsen erkek her türlü şiddetten daha ağır bir psikolojik yıpranmaya sebep oluyor,Aynısı bende vardı boşadım çünkü çözümü yok ben kocamla aylarca konuşmayacaksam aynı evin içerisinde niye evlendim

Şöyle söyleyeyim ben dünyanın en kıskanç olmayan en rahat insanlarından biriyim ama ben bile eşim (onu daha önce uyarmasam dahi) iş arkadaşına sabah durduk yere mesaj atıp sen üşüme dur ben seni götürürüm diyip aracıyla 30 dk yolculuk yaparak götürse ve üstelik bana da söylemesi bunu büyük mevzu yaparım. Burada arkadan iş çevirme var hem de tamamen nedensiz yere yani yolda görmemişsiniz, o rica etmemiş, kendi kendinize o gün onunla gitmek istemişsiniz.

Eşinizin bu kadar kıskançlığı, müdahaleciliği ve küsme huyu varken bir risk almışsınız ve riskiniz elinizde patlamış malesef. Bu durumda yapılacak tek şey çok fazla ezilmeden çok da fazla üste çıkmadan tamam bir hata yaptım napalım artık uzatma modunda günlük hayatınıza devam etmeye ve eşinize bunu unutturmaya çalışmak olur. Konuyu siz sakın açmayın, o açarsa da kısa cevaplar vererek kapatmaya çalışın, zaman içerisinde muhakkak öfkesi azalacaktır.

X