Bu evi b.k götürüyor!?

Ponciksi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2020
1.427
2.458
Merhaba kızlar derdim annem. Aslında iki konu var ve kalbini kırmadan çözmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
1. Konu annem ne zaman evimize gelse (evliyim) temizliğe başlıyor evim dağınık değil kesinlikle ama yerde en ufak kırıntı görse süpürmedin mi sen bu evi ben olmasam b.k götürecek el aleme karşı utanmıyor musun filan başlıyor halbuki bir şey yok yani birde benim sistit im var kronikleşti artık (idrar yolu enfeksiyonu) geçen kar dönemi geldi bizim balkon, teras yıkamayı hastalığım nedeni ile kışın eşim yapıyor en ufak soğukta enfeksiyonum başlıyor çünkü balkon yıkamam imkansız kış günü neyse eşimde haftasonu mesaiye kalınca balkonda kaldı tabi 10 günlük oda yani vay efendim konu komşu ne der yine başladık yani hiç bir şekilde anlatamıyorum.
2.KONU Bebek meselesi polikistik overim var ve tedavi görüyorum korunmadığımızı biliyor ama her seferinde ee bebek yok mu demesi delirtiyor. Olsa zaten saklayacak halimiz yok ama ısrarla her görüştüğümüzde sorması sinirlerimi bozuyor onada bir örnek vereyim 3 ay önce kimyasal gebeliğim oldu 10 gün geçti yine bebek yok mu? Diye soruyor çıldırmak üzereyim.
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen bana tavsiye verin kırmadan bu sorunları çözmek istiyorum.

Annenize haddini bildirin, kimse laf söyleyecek diye temizlik yapmak zorunda değisiniz, kış günü çıkılıp oturulmayan balkonu temizlemek zorunda hiç değilsiniz zaten,
Bebek mevzusunda da "olmayacak anne kısırım ben sorma artık" deyip kestirin atın, kimse size evinizin temizliği ve sağlığınız konusunda bu şekilde baskı yapamaz

Annenize haddini bildirin, kimse laf söyleyecek diye temizlik yapmak zorunda değisiniz, kış günü çıkılıp oturulmayan balkonu temizlemek zorunda hiç değilsiniz zaten,
Bebek mevzusunda da "olmayacak anne kısırım ben sorma artık" deyip kestirin atın, kimse size evinizin temizliği ve sağlığınız konusunda bu şekilde baskı yapamaz
Ah içimden diyorum ama kırmak istemiyorum ☹️ hayır yani cahil bir kadında değil mesela aynı şeyi komşu sorsa kızının gebelik var mı diye sinirlenir sana ne be kadın der 😆 ilginci o birde

Ah içimden diyorum ama kırmak istemiyorum ☹️ hayır yani cahil bir kadında değil mesela aynı şeyi komşu sorsa kızının gebelik var mı diye sinirlenir sana ne be kadın der 😆 ilginci o birde
O sizi kiriyor ama?
Siz neden kirmaktan cekiniyorsunuz?
Onun uzerine mi vazifeymis sizin evinizi temizlemek?
Boyle yaparsaniz daha cokk konu acarsiniz.
Kırmak gerekiyorsa kırınız.
Benim tavsiyem bu nacizane.

O sizi kiriyor ama?
Siz neden kirmaktan cekiniyorsunuz?
Onun uzerine mi vazifeymis sizin evinizi temizlemek?
Boyle yaparsaniz daha cokk konu acarsiniz.
Kırmak gerekiyorsa kırınız.
Benim tavsiyem bu nacizane.
Diyorum zaten anne bırak her geldiğinde süpürgeye beze yapışma hemen diye huy edindi artık

Ben de yıkarım balkonu sürekli.
Yıkamasam bile her gün mutlaka çilesiyle silerim .

Konu sahibi annenizle konuştunuz mu ?Bu şekilde konuşmasının Sizi üzdüğünü anlattınız mı?
Söylüyorum tabii kirli ev görmedin sen herlde diyorum ama yaptığımı beğenmiyor kadın bekarkende öyle peşimden tekrar yapardı ne biçim iş yapıyorsun diye 😑 çocuk konusunda 50 kere demişimdir yok olsa söylerim filan doktora gidiyoruz 1 hafta sonra e noldu yok mu bir şey diyor sanki tüp bebek tedavisine gitmişim gibi 😤 normalde kafamdan atmam lazım bebek meselesini biliyorsunuz pskolojikte etkisi var ama çevre annem dahil müsaade etmiyor malesef

Anne de olsa bazı sınırlar vardır, kimsenin bunları aşmaya hakkı yok. İnatla aşıyorsa aşmamayı öğreteceksin. Biraz kırılmayı da hak etmiş gibi zaten. 12 yaşımdan beri anne babam benim düzenime karışamazlar. Odalarımın, oturduğum evlerin. Ben böyle olmasını istiyorum diyeceksiniz. İnatla devam ederse siz de onun evine gidince onun düzenine karışın. Bebek konusuna gelince de, olunca sana haber veririm diye kestirip atın.

Anne de olsa bazı sınırlar vardır, kimsenin bunları aşmaya hakkı yok. İnatla aşıyorsa aşmamayı öğreteceksin. Biraz kırılmayı da hak etmiş gibi zaten. 12 yaşımdan beri anne babam benim düzenime karışamazlar. Odalarımın, oturduğum evlerin. Ben böyle olmasını istiyorum diyeceksiniz. İnatla devam ederse siz de onun evine gidince onun düzenine karışın. Bebek konusuna gelince de, olunca sana haber veririm diye kestirip atın.
Aynen o sıkıntıda var yatak odamda iç çamaşır ne bileyim jeller filan var valla nereye sokacağımı şaşırıyorum

Aynen o sıkıntıda var yatak odamda iç çamaşır ne bileyim jeller filan var valla nereye sokacağımı şaşırıyorum
Büyük sıkıntı işte ya. Nasıl odanıza mutfağınıza giriyor mesela bir şey alacağım diye mi? Sen zahmet etme ben getiririm falan deseniz? Temizlemeye çalışınca da katı bir tavırla gerektiğinde ben temizliyorum anne deseniz?

Büyük sıkıntı işte ya. Nasıl odanıza mutfağınıza giriyor mesela bir şey alacağım diye mi? Sen zahmet etme ben getiririm falan deseniz? Temizlemeye çalışınca da katı bir tavırla gerektiğinde ben temizliyorum anne deseniz?
Çekmeceleri düzenleyeyim diye çatır çatır açıp döküyor tekrar katlıyor her şeyi ev dublex kızcagımı bildiği için WC ye çıkayım ben diyor bir bakmışım dökmüş bastan topluyor 🙄

Çekmeceleri düzenleyeyim diye çatır çatır açıp döküyor tekrar katlıyor her şeyi ev dublex kızcagımı bildiği için WC ye çıkayım ben diyor bir bakmışım dökmüş bastan topluyor 🙄
Şey mi yapsanız acaba gıcık gıcık sizin evinizde nereye gitse siz de peşinden gitseniz?

Canım okurken kaynanan sandım vallahi.
Anne bu kadar kızının üstüne gitmemeli onu anlamalı.
Alın küs istediğini yap araya mesafe koy anlasın bence

Yani ne desem bilemedim ben de kisin balkon yikamam, ne gerek var yani sogukta, annen benim evi gorse cildirir ya da senin ilerde cocuk olduktan sonra ev ister istemez daha daginik oluyr o zaman ne yapacak, cocuk konusunda da acik acik soyle baskalarina kizdign seyi bana yapiyorsun, olunca ben soylerim sorma bana birsey de..anlar mi bilmiyorum ama evinize ve cocuk olayina karismaya kendinde fazlasiyla hak goruyor,

Hadi ya ona rağmen hâlâ bıkmadı yani vay be😳 kontrolcü bir ebeveyn miydi peki siz çocukken de her şeyinize müdahale eder miydi?
Tabi çoğu zaman öyleydi hatta zaten evliliği bile daha önceye aldık bu sebepten eşimle 5 sene sevgililik dönemimiz oldu hep yalanla buluşurduk 😑 çoğu kez bu sebepten ayrıldık hatta nişanlılık döneminde bile gezmeye izin yoktu düşünün yok nişan atılırsa millet ne dermiş gezdi tozdular vs. 😤 arkadaşlarımın çoğunun annesi haberdar olurdu rahat rahat çıkarlardı o kadar sinir olurdum ki

Canım okurken kaynanan sandım vallahi.
Anne bu kadar kızının üstüne gitmemeli onu anlamalı.
Alın küs istediğini yap araya mesafe koy anlasın bence
Kaynanam ile mesafeliyim yani sütten ağzım yandığı için normal olarak taviz ve samimiyet vermedim hiç ondan müdahale edemez. Annemde ne dersem diyeyim bildiğini okumaya devam

X