Bu evi b.k götürüyor!?

8a53f860fc957dc3899fdd0d61aae4a581542c91_original.jpeg

Bence tek cozum bu. Anne olunca bisey yapilamiyor.

Yani ne desem bilemedim ben de kisin balkon yikamam, ne gerek var yani sogukta, annen benim evi gorse cildirir ya da senin ilerde cocuk olduktan sonra ev ister istemez daha daginik oluyr o zaman ne yapacak, cocuk konusunda da acik acik soyle baskalarina kizdign seyi bana yapiyorsun, olunca ben soylerim sorma bana birsey de..anlar mi bilmiyorum ama evinize ve cocuk olayina karismaya kendinde fazlasiyla hak goruyor,
Aynen bunaldım gerçekten iki konudanda

Tabi çoğu zaman öyleydi hatta zaten evliliği bile daha önceye aldık bu sebepten eşimle 5 sene sevgililik dönemimiz oldu hep yalanla buluşurduk 😑 çoğu kez bu sebepten ayrıldık hatta nişanlılık döneminde bile gezmeye izin yoktu düşünün yok nişan atılırsa millet ne dermiş gezdi tozdular vs. 😤 arkadaşlarımın çoğunun annesi haberdar olurdu rahat rahat çıkarlardı o kadar sinir olurdum ki
İşte kontrolcü ebeveyn sorunları. Toksik ebeveynlerle ilgili araştırmalar mı yapsanız acaba faydası olur belki?

Benim annem de biraz böyle. Bu ev çok kirli, bu ne böyle vs demiyor neyse ki. Ama ben işteyken evi temizliyor kendince. Ben bir şey demedim hiç anne yorulma dedim sadece. Yatak odasına da girmez ama girse de benim için sorun değil çünkü ben ortada çamaşır falan bırakmıyorum kirliyse sepete temizse cekmeceye. Asıl iç çamaşırı göreceği yer çok kullanılmayan bir odamız var orası orda kurutmak zorunda kalıyoruz. Neyse kaç yıllık evlisiniz bilmiyorum ama benimki bıraktı artık yemek bile yapmıyor çoğunlukla:) covidden beri de hiç gelmedi canım annem zaten:KK43: yani temizlikle ilgili konuşmasi yapması vs had bildirilecek şeymiş gibi gelmedi onun için. Ama diğer konu sınır bozucu. Uyarabilirsiniz önce anne strese giriyorum sorma bir kendi haline birak bak olacağı varsa da olmaz bu kadar sınır strese gibi. Hala devam ederse tepkinizi ağır koyarsınız.

Bir sefer sert bir dille uyarinca 1 kez kalbi kırılır ama hayat bozu sinir olmaktanda iyidir. Birdaha çocuk konusunu annenizle paylaşmayin. Ben 2li testten yani 12.haftadan sonra söyledim. Yatak odasına girmek çok ayıp. Annenizin içine kayinvalide kaçmış.

A evet haddini bildir kuzum hatta yetmez iki tokatta carp hic konusamasin 😒

Anne iste ,cogumuzun annesi boyle, anlamiyor ,anlamaaz, fark var seninle onun arasinda kocaman bir fark vaar .....iyiligin icin soyluyor demek zamaninda elalem.laf etmis ya da sahit olmus ayni duruma düş istemiyor cocuk mevzusunda 10 gun sonra cocuk yok mu sorusundan anla iste mevzuyu kavrayamiyor ,esprili dille soyle hem anlar seni hem de gülüşürsünüz hos olur

Bir sefer sert bir dille uyarinca 1 kez kalbi kırılır ama hayat bozu sinir olmaktanda iyidir. Birdaha çocuk konusunu annenizle paylaşmayin. Ben 2li testten yani 12.haftadan sonra söyledim. Yatak odasına girmek çok ayıp. Annenizin içine kayinvalide kaçmış.
Erkek kardeşim olsa aman allahım gelinle neler olurdu 😄

Anneniz dahi olsa sizin kalbinizi kırmaya hakkı yok. Özellikle bebek konusunda. Bu konuda hassas olduğunuzu, sormasının sizi kırdığını belirtin anlar bence.
Ayrıca kış günü neden balkon yıkanır hiç anlamam, annemde 2 haftada bir balkon yıkıyor takıntılı gibi.

Her gün yıkanmıyor zaten ve duşa girmeden su ısınana kadar akan suyu kovaya alıyoruz damacanaya biriktiriyoruz sıkıntısı ne?
Her gun gibi birsey yazmadim ben. Bilincli davrandiginiz icin tebrik ederim. Hortumu takip fosur fosur yikayanlar var. Anneniz de bende oyle bir izlenim oluşturdu malesef. Temizlik takintisi oldugu belli

Merhaba kızlar derdim annem. Aslında iki konu var ve kalbini kırmadan çözmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
1. Konu annem ne zaman evimize gelse (evliyim) temizliğe başlıyor evim dağınık değil kesinlikle ama yerde en ufak kırıntı görse süpürmedin mi sen bu evi ben olmasam b.k götürecek el aleme karşı utanmıyor musun filan başlıyor halbuki bir şey yok yani birde benim sistit im var kronikleşti artık (idrar yolu enfeksiyonu) geçen kar dönemi geldi bizim balkon, teras yıkamayı hastalığım nedeni ile kışın eşim yapıyor en ufak soğukta enfeksiyonum başlıyor çünkü balkon yıkamam imkansız kış günü neyse eşimde haftasonu mesaiye kalınca balkonda kaldı tabi 10 günlük oda yani vay efendim konu komşu ne der yine başladık yani hiç bir şekilde anlatamıyorum.
2.KONU Bebek meselesi polikistik overim var ve tedavi görüyorum korunmadığımızı biliyor ama her seferinde ee bebek yok mu demesi delirtiyor. Olsa zaten saklayacak halimiz yok ama ısrarla her görüştüğümüzde sorması sinirlerimi bozuyor onada bir örnek vereyim 3 ay önce kimyasal gebeliğim oldu 10 gün geçti yine bebek yok mu? Diye soruyor çıldırmak üzereyim.
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen bana tavsiye verin kırmadan bu sorunları çözmek istiyorum.
Benim annem de böyle . Hiç bir şekilde beni beğenmez . Annem geleceği zaman eve üst üste 2 gün yardımcı abla gelir , perdeler yıkanır ütülenir , Camlar , duvarlar vs silinir . Kap kacak ne varsa yıkanır ama annem ne eder eder yine bulurdu bir şeyler . En son kopma anım aspiratörü açmış taaa dininde bir yerde yağ lekesi görmüş , okuldan geldim yüzü nasıl asık, sanırsın gemileri batmış . Üstümü bile çıkarmadan mutfağa çağırdı bana lekeyi gösterdi , tam kızacakken e anne aşk olsun madem gördün niye temizlemedin , bak ben hangi işe yetişeyim dedim. Azıcık acı bana vs derken şok oldu haliyle . Çocuklar bile anneanne perdelerimiz yıkandı gelebilirsin diyordu o kadar yoruluyordum yani . Artık kendim için temizlik yapıyorum. Canım istemezse yemek bile yapmıyorum . Köfte ekmek yeniliyor .
Narsist annenin kızı olmak gerçekten çok zor . Asla seni beğenmez , sevdiğini söylemez , ha çocuğun olsa onu da yetiştiremezsin .
Kıyafetlerimi beğenmez, bakıcı tutarım iyi anne olamam , dışardan yemek söylerim iyi bir ev kadını olamam , çalışırım maaşımı eşimle ortak hesaba gönderirim suçlu olurum , annem panik atak geçirir bazen tüm branş dr gözükür ama psikoloğa da görün dediğimde bana deli muamelesi yapıyorsun der . Daha bir sürü şeyyyyy
Memnun olmayınca olmuyorlar maalesef. Bence tüm her şey kız olarak doğmamızla alakalı . Benim annem erkek kardeşimi yerlere göklere sığdıramaz .
Çok zorlama kendini benden bu kadar de . Eğer gerçekten üzülüyorsan arana mesafe koy .

Anneniz dahi olsa sizin kalbinizi kırmaya hakkı yok. Özellikle bebek konusunda. Bu konuda hassas olduğunuzu, sormasının sizi kırdığını belirtin anlar bence.
Ayrıca kış günü neden balkon yıkanır hiç anlamam, annemde 2 haftada bir balkon yıkıyor takıntılı gibi.
Eskiler işte 🙄 bir anlasam

Benim annem de böyle . Hiç bir şekilde beni beğenmez . Annem geleceği zaman eve üst üste 2 gün yardımcı abla gelir , perdeler yıkanır ütülenir , Camlar , duvarlar vs silinir . Kap kacak ne varsa yıkanır ama annem ne eder eder yine bulurdu bir şeyler . En son kopma anım aspiratörü açmış taaa dininde bir yerde yağ lekesi görmüş , okuldan geldim yüzü nasıl asık, sanırsın gemileri batmış . Üstümü bile çıkarmadan mutfağa çağırdı bana lekeyi gösterdi , tam kızacakken e anne aşk olsun madem gördün niye temizlemedin , bak ben hangi işe yetişeyim dedim. Azıcık acı bana vs derken şok oldu haliyle . Çocuklar bile anneanne perdelerimiz yıkandı gelebilirsin diyordu o kadar yoruluyordum yani . Artık kendim için temizlik yapıyorum. Canım istemezse yemek bile yapmıyorum . Köfte ekmek yeniliyor .
Narsist annenin kızı olmak gerçekten çok zor . Asla seni beğenmez , sevdiğini söylemez , ha çocuğun olsa onu da yetiştiremezsin .
Kıyafetlerimi beğenmez, bakıcı tutarım iyi anne olamam , dışardan yemek söylerim iyi bir ev kadını olamam , çalışırım maaşımı eşimle ortak hesaba gönderirim suçlu olurum , annem panik atak geçirir bazen tüm branş dr gözükür ama psikoloğa da görün dediğimde bana deli muamelesi yapıyorsun der . Daha bir sürü şeyyyyy
Memnun olmayınca olmuyorlar maalesef. Bence tüm her şey kız olarak doğmamızla alakalı . Benim annem erkek kardeşimi yerlere göklere sığdıramaz .
Çok zorlama kendini benden bu kadar de . Eğer gerçekten üzülüyorsan arana mesafe koy .
Bizim erkek yok şükür 😄

Her gun gibi birsey yazmadim ben. Bilincli davrandiginiz icin tebrik ederim. Hortumu takip fosur fosur yikayanlar var. Anneniz de bende oyle bir izlenim oluşturdu malesef. Temizlik takintisi oldugu belli
Yok hortum kullanmaz ama illa yıkayacak komple bütün balkonu terası

Elalemin ne diyeceğini önemsediği kadar kızının duygularıni önemseseydi...
Yerde bi kırıntı görürse annelik duygusu ile sen temizlemişsin de ev hemen kirleniyor kızım dur ben üstünden geçeyim hemen diyerek sizi kırmadan yardımcı olsaydı...
Sizi çocuk sorusuyla daraltmak yerine psikolojik olarak destek olmaya çalışıp hiç kafana takma kızım Allah in izniyle olur ben hep yanındayım diyerek telkin etseydi...
İyi bir anneniz olduğunu söylerdim
Ancak bile isteye canınızı sıkan anneniz de olsa kendinizden uzak tutmanız gerekir, bazen kalp kırmak gerekir kendi kalbiniz için. Hatta karşınızdakinin bazı şeyleri anlamasi için de gerekir yani bu.
Çekinmeyin saygı çerçevesinde cevaplarinizi verin.

Bu arada sizin anneniz benim eve gelse kalp krizi geçirir ne ben ne eşim yıkamıyoruz balkonu, çıkmıyoruz da zaten balkona.
Güvercinlerin mekanı oldu kendi haline bıraktık😂😂😂😂

X