Bu evi b.k götürüyor!?

Ya beterin beteri var.Benim annem de tam tersi evde temizlik yapınca kıskanıyor mu ne?Yok ne var temizliyon.Birileri benim evi övse ne güzel tertemiz dese sinir olur.İsterki evde yapmayayım tüm enrjimi onun evine harcayayım.Ben gidince hemen başlar yok burası pis yok şurayı yap .Ben hastayım yapamıyorum filan oysa işine geldimi herşeyi yapar.Biz gittik mi hiç güzel sevfiğiniz yemek yapayım demez.Umursamaz .Ben öyle detaylı yemek yapamıyorum biz böyle hep geçiştiriyoruz der.Ama misafiri olsa veya gelinleri gelse içindeki aşçı meydana çıkar..Elinde bez onların döktükleriyle uğraşır.Ben olunca bana da onların arkasını toplatır..Eşimin elbiselerini bile ütüleyince aman ne ütülüyosun o ne anlar.Ver giysin der.Ne kadar surat assam tepku versrm de daha inadına yapar.Sanki benim hiç kalbim yok..Kırmayayım dedikçe tepeme s..... kaldı.Sonun da mesafe koydum da biraz huzur buldum..Mesafe candır.Baştan yüz verdiğime ve mesafeyi baştan koymadığıma hala çok pişmanım..Bana bedeli çok ağır oldu..Bence anne de olsa kimsenin kimseyi ezmeye , özgüvenini yıkmaya , ve değersizleştirmeye hakkı yok.. Çocuğumu srvmeme bakmama bile tahammülü olmazdı..
Sanki el kızı yahu olmaz bu kadar

Benim annemde madalyami takacaklar bize taktılar mi çocuklarımla ilgilen önce der ..asla karışmaz karışmasına da izin vermem kvde bir kaç defa bu konda eltimin dedikodusunu yaptığında haddini bildirdigim için olsa gerek o da en azından yüzüme bir şey demez yani bir had bildirmek terbiyesizlik değil duruma ayar vermektir..

Ah size daha kötüsünü anlatayım, annemin kuzeni her geldiğinde temizliğe girişiyor o kadar yakın olmadığımız halde ve evimiz temiz olduğu halde, evde aksesuar seviyoruz alıyoruz da kullanıyoruz da ama hanımın gözüne çok geliyor ne kadar dağınık evleri diye baskalarından dinliyoruz sonra, yoğun sekilde ders calışan biriyim masam hep dağınıktır neler neler demiş duysanız:KK9:
Gercekten rahatsız edici bir durum ama anneye de laf gecmiyor ki

Kayınvalideleri temsilen geldim
Aynılarını kayınvalide yapsaydı neler yazılırdı tahmin edemiyorum
Tersle, eve alma, sürüm sürüm süründür...
Anne olunca "hepimizin annesi böyle"
Madem evinizin özeli var
Kayınvalide yapsa nasıl davranırsanız annenize de öyle davranın bence
Sonuçta diğeri de evin diğer ferdinin annesi
Nasıl o çocuk diye darlayınca veya çekmecelerinizi karıştırınca kalbi kırılmasın diyemiyorsak kendi annemize de yeri gelince sınır koymalıyız
Evde tek sizin özeliniz yok sonuçta
Eşiniz de var

Ekimden beridir balkon yıkamıyorum annenize selamlar :KK70:
Çocuk konusunda da laftan anlamıyorsa kırıcı olursan anlar derim :)

Yazdıklarınıza üzüldüm. Anneniz sizin üzerinizden egosunu tatmin ediyor. Sizi sürekli aşağılayarak güya kendini yüceltiyor. Bu kulağa çok narsistik geliyor. Narsist ebeveynlerin çocuğu olmakla ilgili güzel yazılar var, okuyabilirsiniz.
Sizin kişisel alanınıza -eşinizinkine de- hiç saygısı yok. Bu kim olursa olsun müsaade edilmemesi gereken bir durum. Sınır koymazsanız daha çok üzülürsünüz. Eğer anneniz narsist ise konuşarak çözüm bulmanız çok zor olur, tek çare mesafe koymak. 'Bir daha çekmeceleri düzenlersen seni evime almam' gibi sert ve kararlı çıkışlar yapmanız lazım.

Benim annem hiç böyle bir anne değildir. Daha lisedeyken kitaplık dolabımı bile açmazdı. Çantamdan bir şey istesem, çantamı getirirdi kendim almam için. Ben 32 yaşındayım, yeni evliyim ve hala doktora yapıyorum. Çocuk sahibi olmam mümkün değil şu an. Bana birkaç kez 'çocuk sahibi olmayı geciktirme' dedi. En son, 'bana tüm ergenliğim boyunca 30 yaşına kadar evlenme dedin, şimdi de erken çocuk sahibi ol diyorsun. Ben senin oyuncağın mıyım? Artık bana bu konuda baskı yapma' dedim ve bir daha hiç öyle konuşmadı benimle. Ben de isterdim çocuk sahibi olmayı, ama olmadı. Bu duruma ben zaten üzülüyorum, kimsenin ekstra tek lafını duymak istemiyorum. Bu canımın içi annem dahi olsa. Kendimizi korumak için sınır çizmek zorundayız. Bu kötü yada hayırsız evlat olmak değil, birey olmak. Annenize mesafe koymaya kalktığınızda muhtemelen sizi hayırsız olmakla suçlayacak, belki ayılıp bayılır. Bu tuzaklara sakın düşmeyin.

İyi de anneniz sizi kırıyor? Bence bunda kırılacak bir şey de yok. Açık açık söyleyin rahatsızlığım var temizleyemiyorum diyeceksiniz alt tarafı neye kırılacak:KK66: çocuk konusunda da yani diyebilirsiniz lütfen sorma artık diye.

Bazı ınsanlar takıntılıdır temızlık konusunda
Ablam ve annem mesela onların pıs dedıklerı evlerınde ben mısafır cagırırım ohh ne temızım dıye:))
Kotu nıyetlı degıldır belkı
Ablmada bana gelınce dolap duzenler 😂😂bu konuda takmıyorum
Ama cocuk mevzusu cok can sıkıcı benımde 8 sene sonra oldu cocugum aılem degıl ama cadoloz bı yengem var kasten yapıyordu bebek var mıı dıye
Araba alıcaktım herkesın ıcınde once doğurda oyl dıyodu pıslıkkk
Sonra kendı kızı evlendı 6 sene o da bekledı allahın sopası yok

Bu arada sizin anneniz benim eve gelse kalp krizi geçirir ne ben ne eşim yıkamıyoruz balkonu, çıkmıyoruz da zaten balkona.
Güvercinlerin mekanı oldu kendi haline bıraktık😂😂😂😂
Al benden da o kadar. Kışın ne çıkarım balkona ne de yıkarım. Yazında haftada bir yıkarım hepsi o.

Merhaba kızlar derdim annem. Aslında iki konu var ve kalbini kırmadan çözmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
1. Konu annem ne zaman evimize gelse (evliyim) temizliğe başlıyor evim dağınık değil kesinlikle ama yerde en ufak kırıntı görse süpürmedin mi sen bu evi ben olmasam b.k götürecek el aleme karşı utanmıyor musun filan başlıyor halbuki bir şey yok yani birde benim sistit im var kronikleşti artık (idrar yolu enfeksiyonu) geçen kar dönemi geldi bizim balkon, teras yıkamayı hastalığım nedeni ile kışın eşim yapıyor en ufak soğukta enfeksiyonum başlıyor çünkü balkon yıkamam imkansız kış günü neyse eşimde haftasonu mesaiye kalınca balkonda kaldı tabi 10 günlük oda yani vay efendim konu komşu ne der yine başladık yani hiç bir şekilde anlatamıyorum.
2.KONU Bebek meselesi polikistik overim var ve tedavi görüyorum korunmadığımızı biliyor ama her seferinde ee bebek yok mu demesi delirtiyor. Olsa zaten saklayacak halimiz yok ama ısrarla her görüştüğümüzde sorması sinirlerimi bozuyor onada bir örnek vereyim 3 ay önce kimyasal gebeliğim oldu 10 gün geçti yine bebek yok mu? Diye soruyor çıldırmak üzereyim.
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen bana tavsiye verin kırmadan bu sorunları çözmek istiyorum.
Temizlik yapmasında bir sey yok.Kv yapsaydı oğluna gösteriş diye düşünürdüm ama anne sizin kötü bir sey göremedim ben.Amaa durumu bilip cocuk meselesini açması normal degil.Bence alın karsiniza ne kadar incittigini anlatın.Sonucta elalem değil Anne yaraniza tuz basacak değil

En güzeli ne inciteceğim kendimi plaket mi verecekler 😂😂🤪
Laf aramızda bizden beteri var. Üst kattaki geçen sene mantolama yapıldı. 2019 yılı eylülde. Hala camlarını silmedi. Ve balkonu zaten yıkamıyor. Hatta wc de kullanmaz bebek bezine yapıp gezer. Gece gece dedikodu yaptım ama hiç muhatap olmam.

Merhaba kızlar derdim annem. Aslında iki konu var ve kalbini kırmadan çözmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
1. Konu annem ne zaman evimize gelse (evliyim) temizliğe başlıyor evim dağınık değil kesinlikle ama yerde en ufak kırıntı görse süpürmedin mi sen bu evi ben olmasam b.k götürecek el aleme karşı utanmıyor musun filan başlıyor halbuki bir şey yok yani birde benim sistit im var kronikleşti artık (idrar yolu enfeksiyonu) geçen kar dönemi geldi bizim balkon, teras yıkamayı hastalığım nedeni ile kışın eşim yapıyor en ufak soğukta enfeksiyonum başlıyor çünkü balkon yıkamam imkansız kış günü neyse eşimde haftasonu mesaiye kalınca balkonda kaldı tabi 10 günlük oda yani vay efendim konu komşu ne der yine başladık yani hiç bir şekilde anlatamıyorum.
2.KONU Bebek meselesi polikistik overim var ve tedavi görüyorum korunmadığımızı biliyor ama her seferinde ee bebek yok mu demesi delirtiyor. Olsa zaten saklayacak halimiz yok ama ısrarla her görüştüğümüzde sorması sinirlerimi bozuyor onada bir örnek vereyim 3 ay önce kimyasal gebeliğim oldu 10 gün geçti yine bebek yok mu? Diye soruyor çıldırmak üzereyim.
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen bana tavsiye verin kırmadan bu sorunları çözmek istiyorum.
1. Konu için tavsiyem :

Madem evinizi temizlemeye çok meraklı "anne ben yapamıyorum elimden gelmiyor demek ki çok teşekkür ederim yardımcı oluyorsun bir de mutfak dolaplarını boşaltıp temizleyelim mi sen çok güzel temizlik yapıyorsun" deyin 😁🤭 Bence annenizi kırıp, ona bağırmadığınız sürece bu durum değişmeyecek o halde kendinizi de üzmeyin annenizi de üzmeyin işinizi halledin boşverin..

2. Konu için tavsiyem :

Anennize sürekli bebek sormasından rahatsız olduğunuzu söyleyin.. Sizi daha fazla strese soktuğunu belirtin.. Bebek olursa ilk ona söyleyeceğinizi fakat siz söyleyene kadar bir daha size sormasını istemediğinizi söyleyin. Baktınız yine vazgeçmiyor o zaman da bebek yapmaktan vazgeçtik başka planlarımız var deyin..

Laf aramızda bizden beteri var. Üst kattaki geçen sene mantolama yapıldı. 2019 yılı eylülde. Hala camlarını silmedi. Ve balkonu zaten yıkamıyor. Hatta wc de kullanmaz bebek bezine yapıp gezer. Gece gece dedikodu yaptım ama hiç muhatap olmam.
Maaşallah o da çok ilginç bir vakaymış😅😅😅

Bez olayı gerçek mi 🙄😆
Evet gerçek. Altı bağlı akşama kadar geziyor. Ben oturduğum eve yeni taşındım. Bi gün çat kapı geldi. Boş boş konuşuyor. Oturduğu koltuğa Sonra bırakıverdi çişini. Ne yapıyon sen dedim.ben wcye giremiyom beze yapıyom dedi. Şaka gibi. Sonra 3-5 kez daha geldi çat kapı muhabetti de berbat zaten. Sevmedim bir türlü. 4 daire apt. kimse almaz evine geldi mi de gitmek bilmez. Saatini bilmez çıkar gelir. Evinde olduğunda da tepemizde resmen anırır kocasına oğluna. Böyle komşu düşman başına vermesin.

X