Bu evi b.k götürüyor!?

Çekmeceleri düzenleyeyim diye çatır çatır açıp döküyor tekrar katlıyor her şeyi ev dublex kızcagımı bildiği için WC ye çıkayım ben diyor bir bakmışım dökmüş bastan topluyor 🙄
Anneniz hasta, tedavi olmasi gerekiyor.

“Çok normal, anne işte iyiliğini istiyor,yaşlıları olduğu gibi kabul etmek lazım” diyenler aynısını kayınvalide yapsa böyle mi der? Hangi tarafın annesi olursa olsun evli insanların çekmecelerine kadar girmek, düzenine karışmak, çocuk yapmalarına karışmak, koskoca insanları elalem ne der zırvalığıyla bunaltmak hadsizliktir. Bu sitede sıkça söylenen bir şeydir konu sahibi arkadaşım: bir cinnetin çözemeyeceği pek az şey var!
Güzellikle anlamıyorsa cinnet getir. Özellikle de bebek konusundaki baskısından gir konuya. Sizin doktorunuz direkt söylememiş olabilir ama stresin gebe kalamama üzerinde etkisi bilimsel bir gerçek. Ayrıca anneniz sormasa bişey kaybetmez. koskoca kaç yaşında bi insan, evladının huzuru için bişeyleri içinde tutabilmeli bi zahmet. Kusura bakmayın öyle anladım ki doktor kısırsınız dese sizin moralinizi düşüneceğine aa elalem ne der diyecek gibi anneniz.

Merhaba kızlar derdim annem. Aslında iki konu var ve kalbini kırmadan çözmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
1. Konu annem ne zaman evimize gelse (evliyim) temizliğe başlıyor evim dağınık değil kesinlikle ama yerde en ufak kırıntı görse süpürmedin mi sen bu evi ben olmasam b.k götürecek el aleme karşı utanmıyor musun filan başlıyor halbuki bir şey yok yani birde benim sistit im var kronikleşti artık (idrar yolu enfeksiyonu) geçen kar dönemi geldi bizim balkon, teras yıkamayı hastalığım nedeni ile kışın eşim yapıyor en ufak soğukta enfeksiyonum başlıyor çünkü balkon yıkamam imkansız kış günü neyse eşimde haftasonu mesaiye kalınca balkonda kaldı tabi 10 günlük oda yani vay efendim konu komşu ne der yine başladık yani hiç bir şekilde anlatamıyorum.
2.KONU Bebek meselesi polikistik overim var ve tedavi görüyorum korunmadığımızı biliyor ama her seferinde ee bebek yok mu demesi delirtiyor. Olsa zaten saklayacak halimiz yok ama ısrarla her görüştüğümüzde sorması sinirlerimi bozuyor onada bir örnek vereyim 3 ay önce kimyasal gebeliğim oldu 10 gün geçti yine bebek yok mu? Diye soruyor çıldırmak üzereyim.
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen bana tavsiye verin kırmadan bu sorunları çözmek istiyorum.
Kaynanam desenesinz genelde kaynanalar böyle anneniz olunca bir şaşırdım gerçekten, siz biraz uyarın bence

Merhaba kızlar derdim annem. Aslında iki konu var ve kalbini kırmadan çözmek istiyorum önerilerinizi bekliyorum.
1. Konu annem ne zaman evimize gelse (evliyim) temizliğe başlıyor evim dağınık değil kesinlikle ama yerde en ufak kırıntı görse süpürmedin mi sen bu evi ben olmasam b.k götürecek el aleme karşı utanmıyor musun filan başlıyor halbuki bir şey yok yani birde benim sistit im var kronikleşti artık (idrar yolu enfeksiyonu) geçen kar dönemi geldi bizim balkon, teras yıkamayı hastalığım nedeni ile kışın eşim yapıyor en ufak soğukta enfeksiyonum başlıyor çünkü balkon yıkamam imkansız kış günü neyse eşimde haftasonu mesaiye kalınca balkonda kaldı tabi 10 günlük oda yani vay efendim konu komşu ne der yine başladık yani hiç bir şekilde anlatamıyorum.
2.KONU Bebek meselesi polikistik overim var ve tedavi görüyorum korunmadığımızı biliyor ama her seferinde ee bebek yok mu demesi delirtiyor. Olsa zaten saklayacak halimiz yok ama ısrarla her görüştüğümüzde sorması sinirlerimi bozuyor onada bir örnek vereyim 3 ay önce kimyasal gebeliğim oldu 10 gün geçti yine bebek yok mu? Diye soruyor çıldırmak üzereyim.
Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen bana tavsiye verin kırmadan bu sorunları çözmek istiyorum.
Annesiyle yeni tartismis biri olarak izin vermeyin moralinizi bozdurmayin

Çekmeceleri açıp düzenlemesi hiç hoş değil evli olduğunuzun farkında değil galiba. Güzelce uyarmayı dene sonuçta herkesin kendi düzeni temizlik anlayışı var. Ayrıca sistis çok kötü bir rahatsızlık ara ara bende yaşıyorum. Gerçekten çok ağrılı hayattan soğutuyor çok geçmiş olsun

Çekmeceleri düzenleyeyim diye çatır çatır açıp döküyor tekrar katlıyor her şeyi ev dublex kızcagımı bildiği için WC ye çıkayım ben diyor bir bakmışım dökmüş bastan topluyor 🙄
Çok tatlıymış aslında ama işte soylenmeden hakaret etmeden yapsa keşke.
Bebek konusun da benim annem de öyle bunaltiyor resmen hatta olmuyor neyapim denize mi atayim kendimi dedim.
öyle sustu artık çok nadir soruyor artık🤣

Ah içimden diyorum ama kırmak istemiyorum ☹️ hayır yani cahil bir kadında değil mesela aynı şeyi komşu sorsa kızının gebelik var mı diye sinirlenir sana ne be kadın der 😆 ilginci o birde
Anne benim olmuyor, sen doğur da sevelim deseniz :))

Anne her gün gelip benim evi silsene deyin.

Yani şakayla karışık takılın. He deyin geçin.

eh yok artık belki özel eşyalarınız var çekmecede kondom var bilmem ne var ne münasebet
anneniz de olsa buna müsade etmemelisiniz
gerekirse tersleyin

Çekmeceleri açıp düzenlemesi hiç hoş değil evli olduğunuzun farkında değil galiba. Güzelce uyarmayı dene sonuçta herkesin kendi düzeni temizlik anlayışı var. Ayrıca sistis çok kötü bir rahatsızlık ara ara bende yaşıyorum. Gerçekten çok ağrılı hayattan soğutuyor çok geçmiş olsun
Teşekkür ederim 😊

Annenizle dümdüz konuşun anne rahatsız oluyorum bu hareketlerinden diye ben söylerdim yani farkında değildir belki yaptığınınn rahatsız edici olduğnun

Ya beterin beteri var.Benim annem de tam tersi evde temizlik yapınca kıskanıyor mu ne?Yok ne var temizliyon.Birileri benim evi övse ne güzel tertemiz dese sinir olur.İsterki evde yapmayayım tüm enrjimi onun evine harcayayım.Ben gidince hemen başlar yok burası pis yok şurayı yap .Ben hastayım yapamıyorum filan oysa işine geldimi herşeyi yapar.Biz gittik mi hiç güzel sevfiğiniz yemek yapayım demez.Umursamaz .Ben öyle detaylı yemek yapamıyorum biz böyle hep geçiştiriyoruz der.Ama misafiri olsa veya gelinleri gelse içindeki aşçı meydana çıkar..Elinde bez onların döktükleriyle uğraşır.Ben olunca bana da onların arkasını toplatır..Eşimin elbiselerini bile ütüleyince aman ne ütülüyosun o ne anlar.Ver giysin der.Ne kadar surat assam tepku versrm de daha inadına yapar.Sanki benim hiç kalbim yok..Kırmayayım dedikçe tepeme s..... kaldı.Sonun da mesafe koydum da biraz huzur buldum..Mesafe candır.Baştan yüz verdiğime ve mesafeyi baştan koymadığıma hala çok pişmanım..Bana bedeli çok ağır oldu..Bence anne de olsa kimsenin kimseyi ezmeye , özgüvenini yıkmaya , ve değersizleştirmeye hakkı yok.. Çocuğumu srvmeme bakmama bile tahammülü olmazdı..

İş anne olunca laf geçirmek laf anlatmak da zor oluyo ama söylemek lazım kırıcam diye korkuyo insan ama böyleside ayıp güzel güzel söyle belki anlar canım anne bak böyle yapıyosun ama ayıp oluyo burası benim evim yanlış davranıyosun gibi söylemek lazım

aynı şekilde benim annem de temizlik hastası, kuzenim de. evime geldiğinde illa eline o bezi alır, evde robot süpürge olmasına rağmen bir yerlerde bir şeyler bulur hiç bulamazsa aynalara camlara geçer.bu konuda çok tartıştığımız da oldu. laftan anlamıyor. oturcaksan gel oturmayacaksan gelme diyorum artık. biraz tartışa tartışa anladı artık çok karışmıyor. tartışmaktan başka çözümü yok, kırmayalım derken kırılıyoruz çünkü

O seni kirmaktan cekinmiyor, ustelik özel alanina mudahale ederek.
Sen niye cekiniyorsun ki?

örnek vereyim 3 ay önce kimyasal gebeliğim oldu 10 gün geçti yine bebek yok mu? Diye soruyor çıldırmak üzereyim.
Ya özellikle bu olaydan sonra ciddi bir şekilde tepki verirdim sustukça tepemize çıkıyorlar Allah başımızdan eksik etmesin ama bu inelemeler düşmandan fazla can acıtıyor sert bir tepki verin yada o ne diyorsa sizde onu aynı şekilde eleştirin anlasın hatasını

X