bu evlilik kurtulur mu?

tuttum avukat. bugün parasını vereceğim. ona hala ne kadar uzaklaştırma cezası çıktığını bilmiyorum. belki de yeniden uzaklaştırma çıkmamıştır.
darp raporu alacak kadar bi zarar yok mu.morluk çizik filan.
ben de rapor almadan evden kovuluyordum.ama bi rapor aldım her şey benim istediğime göre döndüi

boşan ve de tüm haklarını da al yakasına yapış bu kişi ile gerçekten yürümez evlilik hiçbir şeye mecbur değilsin.
anlaşmalı manlaşmalı olacaksa da versinler takılarını vs.altınlarını.
kocan annesi ile evli senle değil.
Kurtulur mu diye sormuşsun ya allah tarafından vahiy falan gelmesi lazım ona o da mümkün olmadığına göre.

boşan ve de tüm haklarını da al yakasına yapış bu kişi ile gerçekten yürümez evlilik hiçbir şeye mecbur değilsin.
anlaşmalı manlaşmalı olacaksa da versinler takılarını vs.altınlarını.
kocan annesi ile evli senle değil.
Kurtulur mu diye sormuşsun ya allah tarafından vahiy falan gelmesi lazım ona o da mümkün olmadığına göre.
bence ailesi dahil herkese rezil etmelisin.
madem üzülüyosun ben naptm nasıl bi adamla evlendim diye.

yalancı şahit tuttmuş demek madem onların yalancılığını ortaya çıkart zaten hakim de salak değilse şıp diye anlar yalancı olduğunu böyle insanlarla çok karşılaştıkları için bir iki soru sorup yeşillendirip bırakıyorlar.

darp raporu alacak kadar bi zarar yok mu.morluk çizik filan.
ben de rapor almadan evden kovuluyordum.ama bi rapor aldım her şey benim istediğime göre döndüi
darp raporu aldık ama gasp davası için çok bir anlam ifade etmeyebilir dedi avukat. çünkü ciddi bir yaralanma yok.

Beraat Kandiliniz mübarek olsun. Bugün avukatım ile görüştüm kızlar, karşı dava açıp boşanma talep edeceğiz. Dua edin Benim İçin. Acaba dava açılırken ne yapmalı, nasıl olmalı? Daha önceki tecrübelerinizden biraz bahsetseniz bana. Acaba boşanmak istemiyorum deyip karşı dava açmamak daha mı iyi olur?

Beraat Kandiliniz mübarek olsun. Bugün avukatım ile görüştüm kızlar, karşı dava açıp boşanma talep edeceğiz. Dua edin Benim İçin. Acaba dava açılırken ne yapmalı, nasıl olmalı? Daha önceki tecrübelerinizden biraz bahsetseniz bana. Acaba boşanmak istemiyorum deyip karşı dava açmamak daha mı iyi olur?

eğer sen de boşanmak istiyorsan hiç uzatma avukata vekaleti verdikten sonra başlat davanı .Eğer davayı onun açmasını beklersen süre uzayacaktır. Bir an önce kurtul ya ne hali varsa görsün o da

Oan 3 ay uzaklaştırma vermişler hanımlar. Ama son olay için o da darp raporu almış. onun da darp raporunun olması bir şeyi etkiler mi?

Yaşadıklarını okudum, çok üzüldüm. Yazık, insan ne hayallerle ne heveslerle evleniyor. Cicim aylarında olmanız gerekirken bunca yaşadıklarınız... İnşallah yeni hayatında bunları unutturacak çok daha güzel insanlarla karşılaşırsın.

pes diyorum pes,pes,pes,bu kadını cehennem kabul edermi?
bir insanın ölmesi için dua eder hale geldim neredeyse.... Tabi Canı allah alır allah verir. Aama bu kadından ne kadar muzdaribim o açık olsun diuye böyle diyorum. Ölmesin tabi ama oğlunu bir rahat bıraksaydı bunlar olmazdı.

aman kızım sen kurtul bundan. sonra da kurban kes . sen ona mı kaldın. ilerde inşallah daha iyi biri çıkar karşına.

( sen niye çeyizini evde bırakıyorsun.keşke herşeyini toplayıp ta annenin evine götürseymişsin ama artık başının gözünün sadakası olsun. boşver)

aman kızım sen kurtul bundan. sonra da kurban kes . sen ona mı kaldın. ilerde inşallah daha iyi biri çıkar karşına.

( sen niye çeyizini evde bırakıyorsun.keşke herşeyini toplayıp ta annenin evine götürseymişsin ama artık başının gözünün sadakası olsun. boşver)
şu an onun uzaklaştırma kararı olduğu için eve giremiyor. ev de eşylaar da bende duruyor. ben de o evde kalıyorum zaten. Eşyları götürmeye hazırlanmış ama götürmemiş. altınları anası ile gelip götürmüşler. nasılsa mahkeme olursa o altınları bana verecek ama tek huzurum olsun, mutlu olayım, bunlar hiç yaşanmasaydı da altın gümüş anasının olaydı...

bir insanın ölmesi için dua eder hale geldim neredeyse.... Tabi Canı allah alır allah verir. Aama bu kadından ne kadar muzdaribim o açık olsun diuye böyle diyorum. Ölmesin tabi ama oğlunu bir rahat bıraksaydı bunlar olmazdı.
ben eşimin yüzüne karşı dedim.benim canımı o kadar yakıyodu ki merhametsizliğyle,vicdansızlığıyla beni o kadar yanlız bırakıyodu ki.dayanamadım dedim.
bazen ölmen için dua ediyorum diye.yüzüme bakakaldı.
edersin sen beklerim dedi.,
çok ilginç yine suçlu ben oldum.

şu an onun uzaklaştırma kararı olduğu için eve giremiyor. ev de eşylaar da bende duruyor. ben de o evde kalıyorum zaten. Eşyları götürmeye hazırlanmış ama götürmemiş. altınları anası ile gelip götürmüşler. nasılsa mahkeme olursa o altınları bana verecek ama tek huzurum olsun, mutlu olayım, bunlar hiç yaşanmasaydı da altın gümüş anasının olaydı...
ve eşim de aile lafından çıkmayan bi insandı.çok büyük katkısı oldu evliliğin 9 ayda bitmesinde.

Merhabalar. bu siteye ilk kez üye oluyorum. ama daha önce burada paylaşılan neredeyse herşeyi takip ettim. hayatın ne oyunları varmış dedim okuduğum bazı konularda. burada güçlü, akıllı kadınlara hep hayran oldum. şimdi sizlerden gerçekten destek ve yardım istiyorum.
evet, sanırım ben de boşanıyorum.
sanırım diyerek belki de kendimi kandırıyorum. belki de gerçekten herşey bitmiştir. ya da kurtulması benim elimdedir.
kısaca anlatayım müsaadenizle. (bayağı uzun olmuş ama ne olur okuyun ve yardım edin bana)
2015 şubatta evlendim. beni göremeyince uykuları kaçan bir adamdı. senin için romayı yakarım falan diyen. akrep burcudur kendisi, varsa yoksa "ben kinciyim hiç bir seyi unutmam" der durur. unutmuyormuş gerçekten.
kendisinin bir annesi var; düşman başına. kadın yıllarca eşini maddi olarak yemiş. parası bitince de koymuş kapıya. (benim yorumum değil, kendi öyle anlatmıştı.) bizim düğünden sonra "allah nasıl sağ çıkarmış bu arabadan" dedirten bir trafik kazası geçirmiş kayınbiraderimle. doktor bir iki dikiş atmış, kollar falan alçılı, taburcu etmiş. neymiş efendim, kv dava açacakmış doktora; hastanede yatırmadı diye, tazminat alacakmış. bu derece paragöz yani. oğlu memurdur benim gibi. "yoğurdu mayaladım kaymağını sana yedirtmem" demişliği vardır.
1 ay sonra kocam tutturdu arabaları satacaz? neden? 8bin tl kredi kartı borcu varmış eşyaların borcu. iki araba satınca 80bin tl yapıyor? ne gerek var iki kişi zaten 5bin gelirimiz var! yooook olmaz, ben karısının altında araba gezdiriyor dedirtmem. kv: "altında araba gezip duruyorsun" o araba satılacak. sattırmadım. amac borc odemek ya da yeni araba almak değil; beni elsiz kolsuz bırakmak. bir kavga kıyamet, neyse topladık bir şekilde...
kendisi 10 km uzakta oturan anneme, 5 km uzakta olan ablama bile göndermez. işe dolmuşla gider gelirirm ama geziyormuşum! o zaten benim ailemi ilk sorunda reddetti, ben onları istemem görüşmem falan dedi. üstelemedim. "benim ailemin senin göstereceğin saygı sevgiye ihtiyacları yok, kendini birşey sanma"dedim. bir de arabasını kendi kardeşine satıyor, bir miktar peşin alıyor; kalını ayda bin lira taksitle ödüyor kardeşi. arabası 40 lira kardeşi veriyor 38. açıkça bu garibimi anası ve kardeşi kazıklıyor da farkında değil. pek düşkün, anası dul ya.
bu sefer onun anası; narsist, manyak, manupülator kadın başladı. yok kazadan sonra şunu yapmamışım kötü davranmışım falan filan. kocamı bana karşı doldurdu. biz her kv ziyaretinden veya telefondan sonra kavga ettik. gözüne dizine dursun wc kadar götürüp donuna kadar çektim elimle yemek yedirdim, yaranamadım. o kaza olmasaydı asla görüşmezdim ama kaza dedim, allah vermesin kötü birşey. zor günde insanlık etmek lazım dedim... bunlar insanlıktan falan anlayacak tipler değil.
bir ay daha geçti başladı ev alacaz demeye. olur alalım. yine iki araba satılsın ki üstüne kredi çekip ev alalım demi? ben arabayı satışa çıkardım, o satışa çıkarmadı. o sıralar annesi ve kardeşi mevcut evden taşınmaya falan hazırlanıyor gibiler. meğer kocası benim kv ye dava açıyormuş boşanma için. kadın tutuşmuş ev altından gidecek. benim kocama ev aldırıyor. benim herifi gene kullanıyorlar. 8 bin tl kredi kartı duruyor hala ödenmemiş zaten evliliğin 2. ayındayız.
derken bizim koltuk takımı; alalı 3 ay olmuş adamlar bir türlü getirmemiş stok yok, nakliye hatası falan. allahtan iki kanepe var oturma odası için ben almıştım. dedim şu gelmeyen mobilyayı iade edilim, kalır 5 bin. onu da öderiz. yok nişanda takılan seti bozduralım dedi. olmaz dedim o mihir. işte herşey bu sözden sonra başladı.
bana ne laflar ne hakaretler. mihir köylü adetiymiş, ben köylüymüşüm. köy kızları gibi gidip kv'ye hizmet etmeliymişim. zaten geçen ay kirayı onun maaşından ödemişiz. o keriz miymiş. ben onu yonulacak kaz mı sanmışım. bu ay (nisan ayı için söylüyor) benim öğrenim kredim varmış kirayı yatırmıyormuş onu da bunu da ödemiyormuş... bir kavga kıyamet... kalktı gitti evden. aradım geldi. sonra gene gitti, bir daha çağırdım, geldi ve gitti. bir daha çağırdım. her geldiğinde yine bağırmalar hakaretler. yine kapıya yöneldi. "bu sefer de gidersen kötü olacak"dedim gitti. "nereye gidersen karışmıyorum snaa ne halin varsa gör" falan dedi. nereye gidiyorsun diye sordum. sanane sen kimsin ki hesap verecem gibi bağırmalar... gitti. temizlik çamşaır faaln işleri hallettim. aradım. nerdesin dedim yine aynı şeyleri söyledi, ben annemi görmeye gidiyorum dedim. defol git, s.git.... akşam 8 oldu ben anneme yeni gittim. zaten griptim o zmaan ilaç milaç içince ben uyuya kaldım. kardeşim mesaj atmış ona, ablam çok yorgun ve hasta gece burada kalacak, demiş. "annene kavuşmuşsun bir daha gelmezsin bu eve" diye mesaj attı. çok kızdım sinirlendim ama yarın olsun giderim dedim. yarın oldu. aradı "gel neyin varsa evde götür" falan dedi. düşündüm, siniri geçsin giderim. 2 gün sonra eve gittim kapının göbeğini değiştirmiş. yanımda babm ve iki ark. vardı rezil oldum. polisi aradım. aslında o anda kilidin değiştiği aklıma gelmedi. evde yabancı biri mi var, hırsız mı var panikledim. polis geldi, kapı göbeği değişmiş dedi.
baktım bu bayağı ciddi. zaten her kavgada "boşarım seni görürsün" falan diyordu. bir kaç gün dha geçti. çağırdım konuşalım diye, gene aynı laflar. sen bu eve giremezsin, bu ev benim, seninle anlaşmalı boşanacaz falan lafları. içimden dedim, eve almamak öyle olmaz. gittim savcilığa şikayet ettim, hakaret, boşanma tehditi, bir daha eve gelme, ben eşyaları götürüyorum mesajları, kilidi değiştirme... 1 ay evden uzaklaştırma vermişler. tebligattan sonra eve gittim ki evi talan etmişler. altın gümüş ne varsa yok olmuş! benim çeyizim, benim eve aldığım herşey bir odaya rastgele atılmış. geri kalan herşey götürülmek üzere derlenip toplanmış. belli ki bir kadın eli değmiş. yani bnim kv gelmiş, eşyalar ev babasının malı gibi götürmeye kalkmış. polisi aradım, eve hırsız girmiş diye. tutanak falan tuttular, kamera kayıtlarını aldılar.
Geçen hafta avukatı aradı, "eşiniz t... boşanmak istiyor, ben avukatıyım." kafayı yedim. dedim nasıl olur, ne oluyor bir dakika. avukatla buluştum. annesinin, kendisinin yaptığı herşeyi anlattım, zırıl zırıl ağladım. kadın üzüldü halime, ya sizi bana böyle anlatmadılar, şoktayım. keşke boşanmasanız falan dedi. müvekkilimle bir konuşacam dedi. avukat da benim çok yakın bir arkadasımın kuzeniymiş, tesadüfe bakın hanımlar! bugün bir daha aradı avukat, kesin olarak boşanmak istiyor, anlaşmalı" dedi. dedim neymiş şartları. karşılıklı hiç bir şey almayacak - vermeyecekmişiz. bağırdım avukata, ne diyorsunuz siz, öyle anlaşma mı olur? anlaşmayı çok istiyorsa gelsin evlilikte anlaşalım. öyle sevgiliden ayrılır gibi olur mu? avukat çok haklısınız ama ben elçiyim dedi.
ya hanımlar, ablalarım; böyle evlilik biter mi? hiç mi kurtulmaz. bu adam çok inatçı ve de annesinin sözünden çıkmıyor. hiç mi şans yok acaba. sizce karşıma alsam, konuşsam
onu sevdiğimi söylesem, o büyük aşkına ne oldu desem bir faydası olur mu? sanırım uzaklaştırma cezası çok koymuş, onun intikamını boşanarak alacak. ama ben şikayetçi olmasaydım, evdeki altınları falan benim aldığımı iddia edecekti, annesi bana hırsız falan derdi kesin biliyorum. polis ve savcılık izniyle eve girmem lazımdı ki beni suçlamasınlar. ben 1 gün verirler sanıyordum 1 ay vermişler, avukata da söyledim. şimdi ne yapmam lazım? ne olur bir yardımcı olun tecrübelerinizden bir şeyler söyleyin :KK43:

Çok bile dayanmissiniz. Çok fazla fedakarlık etmissiniz zaten..ben olsam Allah korusun da kurtarmaya calismazdim herhalde.. Demek seviyormussunuz takdir ediyorum sabrınizi..

9 ay sizinki, iki ay benimki. evlilik daha başlamadan bitiyor... ama sebepler hep aynı.

off offf kızlarr agladım resmen okurken ... ne umutlarla evleniyoruz ne hayaller kuruyoruz ve ne oldugumuzu anlayamadan kendımzı ayrılmış buluyoruz.. bende ayrıldım esımden 10 gün oluyor. biribirimizi o kadar severek evlenmiştik ki hala da seviyoruz. ama ailesi yüzünden ara ara tartısırdık ve yıne ailesının gazına gelerek ayrılma kararı aldı.... şuan boşanma vs daha hiç konuşmadık ben annemlerde kalıyorum. ama inş bizimde böyle sıkıntılarımız olmaz yazdıklarını okurken yüreğim yandı...
biliyorum ne oldugunu anlayamadın ınsanlar ne sıkıntılar cekiyor, annelerimiz az mı çekmişler ama bak bi şekilde katlanmışlar ve şimdi mutlular çok şükür hepsiyle araları da iyi, az sabretsek bizde öyle olmaz mıydık diye düşünüyosundur bazen.. ama kisgunu bizim elimizi kolumuzu bağlayan eslerimizin bizi istememesi,sevmelerine ragmen aileleri ile eslerinin ayrımını yapamayıp gaza gelmeleri.. yoksa emınım sende sonuna kadar giderdin sonrasında da toparlardınız. eslerimiz bizim hayatlarımıza o şansı vermedı.. RABBİM bizlere kolaylık versin inş... ALLAH yardımcın oldun kardesım

Sizin de Allah yardımcınız olsun. Evet ben sabrederdim, çünkü zaten bununla yetiştim. Hayatım boyunca herşye sabrettim ve elde ettim. Ama evlilik tek başına sabırla yürümüyor ki. anlayış, kabul etme, sevgi, sabır, saygı en azından birazcık karşı tarafta da olmalıydı. Henüz davaa veya resmi adım yoksa ve gerçek bir sevgi olduğuna inanıyorsanız bence hemen resmi adımlara geçmeyin. Aracılar gönderin, mesaj atın, arayın. Sudan sebepler bulup bu sürede görüşmeye çalışın. Rahat ve sakin olmaya çalışın. Nasıl olsa olacağına varır. eşiniz vicdanlı ve merhametli bir adamsa mutlaka onu yakalayacak bir frekans bulabilirsiniz. Ben eşimin pasif agresif kişilik bozukluğu olduğunu keşfettim. Ayrı olduğumuz süre içinde bunu o kadar çok araştırdım ki, artık emin oldum. Şimdi onu acaba (gerçi son olayda haddini çok aştı darp, telefonumu almak falan) bir psikoterapiye yönlendirmenin yolunu arıyorum. Yani onunla iletişime geçmem mümkün değil; adam duygusal kapalı; her durumu kendine duygusal saldırı olarak kabul ediyor; kendini "kurban edilmiş bir zavallı" psikolojisine sokuyor ve manevi olarak bu yapay hissiyatla baş edemediği için başka türlü saldırıya geçiyor; genelde sakin tavırlı silahlar kullanıp karşısındaki çileden çıkarıp onun delirmesini keyifle izliyor. benim bu adamla (zaten sson olaydan sonra 3 ay uzaklaştırma kararı daha çıktı) iletişime geçmem değil. keşke psikoterapi alacak kadar "aydınlanmış" bir birey olabilse.
Fakat, sizin Daha 10 gün olmuş, çıkmadık candan ümit kesilmez. sevginizi ve iyi şeyleri hatırlayın ama bunu ona hissettirmek için yapın; kendinize acı çektirmek için değil. tam olarak ne istediğinize karar verin ayrılmak mı, devam etmek mi. asla düşman olmamaya çalışın ama benimki gibi sorunlu biriyse bu çok zor. Boşanma odaklı konuşmayın. O sizinle boşanma konusu açsa bile öncelikle çift terapistine gitmeyi önerin.

doğru söylüyorsun kısgunu az sabredebilsek anlayıs göstersek sonrası cok guzel olcak belki. evliliklerde ilk 3-5 yıl çok krıtık derlerdı doğruymuş. bizler daha evliliğimize alışamadan karsımızdakıne alısamadan kendımızı ayrılmış buluverdık... ben esıme ayrılmayalım dıye cok adım attım ama nafıle o ıstemedı.. bıraz dusunmek mı ıstedı nıyetı ayrılık mı bılemıyorum.. kafama yatmayan ıcıme sınmeyen seyler var ama bunlar ıcın bıtırmeye de değer mı orası muamma... ben adımm atmıyorum nıyetı dusunmekse dusunsun ıstedıgı zaman gelsın konusalım... hakkımızda hayırlısı olsun..
inanılmaz bı saskınlık oluo ınsanda ne ara bu duruma geldık daha cok yenıydık dıyo ınsan ve hıc bıseye anlam yukleyemıyo.. esınız de ınsallah bı sekılde tedavı olmayı kabul eder.. o bahsettıgınız arkadasıyla veya avukatıyla bu durumu gorussenız sızın soyledıgınızı demeseler ve bı onerıde bulunsalar esınız kabul etmez mı ??

X