BU GERÇEK OLABİLİR Mİ VARMI BENZERİNİ YAŞAYAN NOLUR BAKIN ?

Childgirlss

Sadece oğlunun vazgeçilmezi
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2017
1.528
689
merhaba kk.

sürekli konu açıyorum ama dardayım yardım edin,

şu an düşman gibi değiliz ama iki evi paylaşan bağımsız yaşayan iki insanız sadece. Biliyorsunuz özelde öğretmenim , borcum var 1 sene kadar daha ve maaşım çok düşük . ilişki sırasında (evlilik) eften püften sebeplere çokça dayak yemişliğim, durmadan hakaret ve küfre maruz kalmışlığım var adamla iletişim yokken zararı yok hayatını idame ettiriyor bana da bulaşmıyor genelde babası da aynı evde zaten normal bir hayatı var onun. fakat ben belirsizlik içinde yaşıyorum sonu yok mutluluk yok korkularım çokça.

defalarca boşanmaya gidip ailemin baskıları yüzünden geri dönmüşlüğüm de var. ailem o yüzden daha doğrusu bahane ederek durumu benden yüz çeviriyor sakın kapıya gelme diyor annem dayanamıyor bir yerde ama babam çokça gaddar. boşanmadan ve çocuğu bırkmaan gelme diyor. bense oğlumu asla bırakamam geçen bir atak geçirip kndimi bu zor durumda intihardan sayenizde birazda alıkoydum o dereceye geliyorum. ha şu an baksanız bir sorun var mı uzaktan yok gibi duruyor. ama derinden var. birbirimize güvenimiz sıfır ümidim yok v adam sürekli iki yüzlü kötü birisi ve süslenmei gezentiliği seven biri gibi kodlamış kafasında işine gelince iyi ev karısısın ibaresi veriyor iğrenç şekilde gelmeyince düşman gibi.

ayrılmak istiyorum ama korkum var durumumu bilen avukatım (ilk boşanma avukatım3 senedir tanıyorum) allahın rızası için seni bu nezhepsizin elinden çekip alacağım yardım edeceğim diyor. istanbulda büyük kolejlere haber saldı siyasi ayağı güçlü , bir akrabası da ilaç mümessil müdürü bir firmada ona telefonumu verdi bana sorarak büyük hatrı sayılır hastanelerde profosör asistanlığı yapabilirsin maaşın iyi olur diyor. dedim borcum bitsin bence işi kaçırma gerekirse borçlarını kapar senet yaparız sen yavaş yavaş ödersin diyor. ama bu da ona da söyledim beni korkutuyor o da bana çok kişiye yardım ettiğini , böylece işlerinin rast gittiğini bir şey kaybetmediğini benim zaten bir mesleğim olduğunu sadece korkutularak sindirildiğimi söylüyor.

eş kişisi de pişman olacaksın bir şeyler yaşayınca bakamayacaksın çocuğa rezil edeceksin çocuğu buldun bunuyorsun beni diyor. bu arada 9senedir evliyim ben çalışıyorum eline verdiğim 15 bin ve ev eşyalarının vs taksitini ödüyorum ama o kira gelirleri ile babasının da maaşı ile yaşıyor. seni güzrlliğin için kullanacaklar sonra atacaklar çocuk mahvolacak sonra çocuğu elinden alacağım sen bu gün buldum bu gün yerim tarzı birisin diyor. korkuyorum ya haklıysa? bu arada bir özel günümüz olmazdı, ilgi alaka bir kere iş yerime gelsin kendini göstersin arasın gün içinde msj atsın vs hiç yoktu. bir yere gitmeyiz hep ev yada avm yemek katındayız aşırı da cimri biri. ona sorsan ne almışım ben eve her şeyi o almış ama bnim yaptıklarım görünmüyor. parayı da geri vermiyor ne oldu belli bile değil. ev temizliği yemek çocuk bakımı vs yapar ama benden önce de anası olmadığından yapıyordu zaten.

şimdi ben ne yapacağım bilmiyorum bir an içimden git birleş diyorum ( ister kal git dermem ister git kal demem dedi bu gün bana ) ama sonra yine zoruma gidecek çünkü aynı olacak her şey. bir yanım korkuyor bana iyilik yapan adamlar sonra başıma çorap örer mi kimsesizliğimi de biliyor diyorum .

yani kısaca ümit arıyorum. hanımlar iyi insanlar varmı gerçekten kimse karşılık beklemeden yaparmı böyle iyilik nolur bana akıl verin kafayı yiyeceğim nolur

Biz diğer konunuzda avukatınızda bir tuhaflık olduğunu,başka bir avukata daha danismanizi soylemistik; siz de avukatin aile dostunuz olduğunu söylemiştiniz. Yanlış mı hatirliyorum?
Danıştınız mi başka bir avukata? Veya 1 yıl daha dişinizi sıkmaya mi karar verdiniz? Sanki barışmak için bahane arıyorsunuz.

Biz diğer konunuzda avukatınızda bir tuhaflık olduğunu,başka bir avukata daha danismanizi soylemistik; siz de avukatin aile dostunuz olduğunu söylemiştiniz. Yanlış mı hatirliyorum?
Danıştınız mi başka bir avukata? Veya 1 yıl daha dişinizi sıkmaya mi karar verdiniz? Sanki barışmak için bahane arıyorsunuz.

öncelikle başka avukata danışamadım zira görüşmek için bile para isteniyor, bir diğeri ümit arıyorum bakın gerçekten çaresizim bu işin düzelmeyeceğini biliyorum çok korkuyorum her şeyden sadece tek hissettiğim bu

Eski konularinizdan biliyorum sizi ailenizde destek değil, borcunuz ve bakmakla yükümlü olduğunuz bir çocuğunuz var, borcunuzu bitirip maddi olarak biraz rahatlayana kadar kalın bence..

bende böyle düşünüyorum fakat avukatım da israrla her zaman iş bulamazsın real durumu değerlendir diyor piyasa malum diyor ürküyorum çünkü destek verecek kimsem yok tek kalırsam da referans anlamında

hayır erkek beni ürküten de bu kadın olsa zaten asla korkmam
Önceki konunda da bu durum supheli gelmisti bana. Bir de sehir degistirme durumun olacak bu adamin bulduğu işler icin sanırım. Tabi karsiliksiz iyilik yapan insanlar vardir hala mutlaka ama insan ister istemez şüpheye düşüyor. Bu devirde kimseye fazla güvenmemek gerek.

Avukatınız dünyanın en iyi insanı da olsa bir laf vardır ki yabana atılmaz, bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin der büyükler, kendinizden başka kimseye güvenmeyin, borçlarınızı kapatana kadar dişinizi sıkın sonra ayrılmak mı istiyorsunuz barışmak mı etraflıca düşünür ona göre adım atarsınız.

Avukatınız dünyanın en iyi insanı da olsa bir laf vardır ki yabana atılmaz, bu zamanda babana bile güvenmeyeceksin der büyükler, kendinizden başka kimseye güvenmeyin, borçlarınızı kapatana kadar dişinizi sıkın sonra ayrılmak mı istiyorsunuz barışmak mı etraflıca düşünür ona göre adım atarsınız.

sayın mune ilk defa dahil oldunuz yorum olarak konuma teşekkür ederim. tecrübe ve yaşınız benden epey büyük bildiği kadarıyla. (gerçek yaşımdan ) bu sebeple sözlerinizi önemsiyorum haklısınız çünkü erken yola çıkmış olmam demek bana borç vermeleri ve senet imzalamam demek oluyor ki bu durumda da her şey getirilebilir başıma kim bilir belki fuhuş bile belki allahım korusun

Önceki konunda da bu durum supheli gelmisti bana. Bir de sehir degistirme durumun olacak bu adamin bulduğu işler icin sanırım. Tabi karsiliksiz iyilik yapan insanlar vardir hala mutlaka ama insan ister istemez şüpheye düşüyor. Bu devirde kimseye fazla güvenmemek gerek.

haklısınız şu an kendimi çok arafta hissediyorum şehir değiş çocuğu babadan uzaklaştır aile de yok düşünsenize , başıma yada çocuğumla tehtid edilsem ne olur halim? dese ki bakıcı çocuğumu kaçırsalar tehtidle bana iş yaptırsalar vs çünkü çocuğuma olan zaafımı biliyorlar

Seninle aynı durumun beş katı daha zor durumdayim.borc bitene kadar sabret

sayın mune ilk defa dahil oldunuz yorum olarak konuma teşekkür ederim. tecrübe ve yaşınız benden epey büyük bildiği kadarıyla. (gerçek yaşımdan ) bu sebeple sözlerinizi önemsiyorum haklısınız çünkü erken yola çıkmış olmam demek bana borç vermeleri ve senet imzalamam demek oluyor ki bu durumda da her şey getirilebilir başıma kim bilir belki fuhuş bile belki allahım korusun
Öyle kötü şeyler getirmeyin aklınıza ama sonuçta birine borçlu olacaksınız, borcunuz altında ezileceksiniz sürekli, belki devamlı minnet duymanızı isteyecekler, boşverin kimseden borç almayın, iyi kötü şu anda eşinizle aynı evde yaşayabiliyorsunuz, zor oluyor, belirsizlik sizi kötü etkiliyor ama sonuçta şimdilik sığınabileceğiniz tek yer bu ev, borç elbet bitecek bir şekilde, siz kendinizi borcunuzu bitirmeye ve yeniden kuracağınız hayata kanalize etmeye çalışın, siz varsınız bir de yavrunuz, gerisini yok sayın, maddi olarak toparlanınca zaten ne yapacağınıza da daha sağlıklı bir şekilde karar verirsiniz, şimdi bir çıkmazdaymış gibi hissediyorsunuz, çaresizliğinizi kimsenin kullanmasına müsade etmeyin.

öyle mi sizin durum nedir
Aile arkamda yok,eşten darp hakaret umursamazlik aldatilma vs.gordum.bosanma davasi actim.bulundugum sehir kucuk kolay is bulunmuyor.belediyede sozlesmeli is buldum hergin belediye ye gelip rezillik cikararak beni rezil etti,annesine cocugu baktirmadi .okuldan gelince iki saat bakilacakti yaptirmadi.aldigim maas ortada zar zor geciniyorduk .etrafa insanlara beni aldatiyor diye anlstti,etraf pislik dolu 70 yasindaki ev sahibim bile bana farklı gozle bakmaya basladi.cok caresiz birakildim.cok agladim.bosanma davasini geri cektim.atama sinavlarina hazirlandim simdi tercihleri bekliyorum.demek istedigim asla ama asla emin olmadan disari cikma.disarida cakal dolu.
su yazimi okuyan h her insandan tek istegim dua edin lütfen Atanayim ...

Son düzenleme:
Öyle kötü şeyler getirmeyin aklınıza ama sonuçta birine borçlu olacaksınız, borcunuz altında ezileceksiniz sürekli, belki devamlı minnet duymanızı isteyecekler, boşverin kimseden borç almayın, iyi kötü şu anda eşinizle aynı evde yaşayabiliyorsunuz, zor oluyor, belirsizlik sizi kötü etkiliyor ama sonuçta şimdilik sığınabileceğiniz tek yer bu ev, borç elbet bitecek bir şekilde, siz kendinizi borcunuzu bitirmeye ve yeniden kuracağınız hayata kanalize etmeye çalışın, siz varsınız bir de yavrunuz, gerisini yok sayın, maddi olarak toparlanınca zaten ne yapacağınıza da daha sağlıklı bir şekilde karar verirsiniz, şimdi bir çıkmazdaymış gibi hissediyorsunuz, çaresizliğinizi kimsenin kullanmasına müsade etmeyin.
Şu cümle çok dogru,çaresizliğini kimsenin kullanmasına izin verme!!

çok uzun yıllardır hep olumsuz tecrübeler edinmenin kronikleşmiş bir kötüsünü düşünme hastalığı kaldı bende o yüzden ya birden çok cesaretleniyorum karar alıyorum ardından derin bir korku geri geliyorum sonra burda da mutlu olamıyorum kısrdöngü ve dengesiz görülen bir real oluyor insanlar karşısında hep en iyisi avukatla konuşup bir sene beklemem gerekiyor demek ve borçları bitirmek midir sizce yoksa tamamen avukatı vs hayattan çıkarıp ( ki bu kez de iyi imkanlarda iş bulabilecek bir kişyi kaybetmiş olabilir miyim şüphesi var bende ?) borç bitince başka avukatla mı yola çıkmalı siz ne dersiniz?

çok uzun yıllardır hep olumsuz tecrübeler edinmenin kronikleşmiş bir kötüsünü düşünme hastalığı kaldı bende o yüzden ya birden çok cesaretleniyorum karar alıyorum ardından derin bir korku geri geliyorum sonra burda da mutlu olamıyorum kısrdöngü ve dengesiz görülen bir real oluyor insanlar karşısında hep en iyisi avukatla konuşup bir sene beklemem gerekiyor demek ve borçları bitirmek midir sizce yoksa tamamen avukatı vs hayattan çıkarıp ( ki bu kez de iyi imkanlarda iş bulabilecek bir kişyi kaybetmiş olabilir miyim şüphesi var bende ?) borç bitince başka avukatla mı yola çıkmalı siz ne dersiniz?

fikirleriniz önemli benm için nolur esirgemeyin fikirlerinizi

X