Bu görümceler gerçekten kıskanç....

Allah size sizin gibi görümce versin,3-5 tane kaydirigubbakcemile3
Ancak o paklar bu üslubu..
Bu tip karakterleri okudukça burada Allah'a binlerce kez şükür ediyorum görümcem olmadığı için.

ay benim var...
3 tane hem de...
hoş onların öyle analarını ellerinden alacağım gibi bi dertleri yok, benim başıma atmaya çalışıolar zaten :))))

abukat,büyük harfle yazmayın,sizi şikayet etmek zorunda kalacağım.
Zaten üslubunuz çirkin,büyük harfle yazınca ne oluyor anlamıyorum daha kaba oluyorsunuz sadece..

sayın derinss;
sizi şiddetle kınıyorum, yazdıklarımın içeriğini galiba anlayamıyosunuz:eek:lmaz:

Bu tip karakterleri okudukça burada Allah'a binlerce kez şükür ediyorum görümcem olmadığı için.

aminn; Rabbim bana benim gibi bi görümce versin, daha ne isterim ki,
neden biliyomusunuz?
doğum gününde arkadaşıma hediye aldığım küpeyi kırmasına rağmen ses çıkarmadığım için,
abime başka bana başka türlü konuşmasına rağmen üstelemediğim için,
arkadaş toplantılarıma onu da yanımda götürdüğüm için
vee sırf o istiklal marşını ezberlesin diye ona mükemmel bi elbise aldığım için..
özellerine asla müdahale etmediğim için,
yanımda tartıştıkları zaman hemen odadan çıktığım için
her yere giderken peşlerine takılmadığım için,(asla böyle bişeye ihtiyacım yok çok şükür param pulum var istediğimn her yere gidecek imkanım ve sağolsunlar dostlarım var)

aminnn....Rabbim bana benim gibi görümce versin...

benim tepkim sadece abi kardeş ilişkisine karışıldığı noktada başlıyo..

SAYGILAR,,,

ben de kendi görümcem için...sen kimsin sorusuna da cevap vereyim elim değmişken...abinizin eşi ve onun bir parçası, en kıymetlisi!! olan evladının annesiyim...

bu kullanıcı adı sizin ilk üyeliğiniz değil,ben aynı maddeleri daha önce saydığınızı hatırlıyorum..

ben de kendi görümcem için...sen kimsin sorusuna da cevap vereyim elim değmişken...abinizin eşi ve onun bir parçası, en kıymetlisi!! olan evladının annesiyim...

Yok betişim..
Sen kimsin ki,o yıllarını geçirmiş abisiyle..
Çocuğun annesi falan faso fiso,dünya üstünden abi-kızkardeş ilişkisinden daha büyük bir sevgi var mı kaydirigubbakcemile3
Evladını bile o kadar sevemez insan..

bu kullanıcı adı sizin ilk üyeliğiniz değil,ben aynı maddeleri daha önce saydığınızı hatırlıyorum..

hayır.. Yanlış hatırlıyosunuz..Eğer hala öyle olduğunu iddia ediyosanız sizi ispata davet ediyorum...çünkü bu saydıklarım daha çok yeni ver geçen hafta üye oldumkaydirigubbakcemile3

aminn; Rabbim bana benim gibi bi görümce versin, daha ne isterim ki,
neden biliyomusunuz?
doğum gününde arkadaşıma hediye aldığım küpeyi kırmasına rağmen ses çıkarmadığım için,
abime başka bana başka türlü konuşmasına rağmen üstelemediğim için,
arkadaş toplantılarıma onu da yanımda götürdüğüm için
vee sırf o istiklal marşını ezberlesin diye ona mükemmel bi elbise aldığım için..
özellerine asla müdahale etmediğim için,
yanımda tartıştıkları zaman hemen odadan çıktığım için
her yere giderken peşlerine takılmadığım için,(asla böyle bişeye ihtiyacım yok çok şükür param pulum var istediğimn her yere gidecek imkanım ve sağolsunlar dostlarım var)

aminnn....Rabbim bana benim gibi görümce versin...

benim tepkim sadece abi kardeş ilişkisine karışıldığı noktada başlıyo..

SAYGILAR,,,

bütün bu yazdıklarınızı lütfettiğiniz için gelininiz size minnettardır eminim:nazar:
arkadaşınıza aldığınız hediyeyi kaza ile mi kırdı kasten mi...kaza ile değil mi...
arkadaş toplantılarınıza katılarak sizi mutlu ettiğini düşünüyordur belki...ya da asosyal benim gelinim mi diyorsunuz...
marş meselesini bilmem anlamadım bişey...
özellerine müdahale etmek haddiniz değil, sizin de dediğiniz gibi herkes yerini bilecek...
yanınızda tartışmaları onların yanlışı, odadan çıkmanız yapmanız gereken...
her yere giderken peşlerine takılamazsınız böyle bir hakkınız yok...
belki böylece yerinizi daha iyi anlarsınız diye düşündüğümden yazdım...:nazar:

Amin canım, böyle görümcelere Allah kendileri gibi görümceler versin bol bol.
Abukat için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın.
Ben buradaki çoğu kişinin eşi ile kardeşlerinin arasına girmek, onları uzaklaştırmak istediğini sanmıyorum olamaz da.
Ama görümceler de yerini bilmeli, biz abilerinin eşleri onlar kardeşleri bunu kimse değiştiremez.
Bazı gelinler var eşini ailesinden tamamen soğutuyor, onları da tasvip etmiyorum.
İki taraf ta yerini bilmeli, kimsenin kimseye üstünlüğü yok.
Ben görümcelerimin ihtiyaçları olsa eşimden önce koşarım yardıma, asla onları uzaklaştırmak gibi bir düşünce geçmez aklımdan.
Benim çevremde de eşimi bana layık görmeyenler oldu, ama bana söylediler ben de gereken cevabı verdim. Asla eşimin yüzüne karşı herhangi bir şey söylenmedi, imada bulunulmadı.
Benim aileme gidildiğinde hep eşim övülür, ona hizmet edilir, onun için yemekler yapılır.
Benim eşimin ailesi gözle görülür bir şekilde ayrımcılık yapar, benim için herhangi birşey yapılmamıştır, hatta davet edip eski yemekleri koydular sofraya.
Sürekli eşim övülür, kendilerini överler abartırlar, bir yere giderken ... dikkat et kapmasınlar gibi saçma sapan şeyler söylerler.
Tabi bu durum benim sinirlerimi zıplatır, ben de karşılık veririm.
Ama işte asıl o beni kaptırmasın gibi, iğneleyici değil.
İğneleyici laf söyleyebilirim, onları çok zayıf yerlerinden vurabilirim ama yapmam çünkü bende Allah korkusu var.
Kimin ne olacağı belli olmaz, günahtır derim, beni çok sinirlendirmedikçe kalp kırmak istemem.
Çünkü bana onlar ne derse desin benim kendime güvenim var onlar beni bozamaz kendimi savunabilirim karşı cevap verebilirim.
Ama onların kendilerine güvenleri yok, benden daha üstün değiller, ben bir laf soktuğumda çok üzülürler, zaten komplekslerinden yapıyorlar biliyorum.
Ben büyüklük yapıyorum onları kıracak incitecek bir laf etmiyorum,
Elefera ve diğer gelinler de bu nedenle susuyorlar.
Ama herkesin bir sabrı var, birgün taşabiliriz.
Ayrıca benim de erkek kardeşim var, ilerde eşiyle asla kendimi kıyaslayacak değilim.
Benim kardeşimin üzerinde çok emeğim vardır bebekliğinden beri, buna ramen ilerde kendimi onun eşinden daha üstün gömem.

Son düzenleme:
Yok betişim..
Sen kimsin ki,o yıllarını geçirmiş abisiyle..
Çocuğun annesi falan faso fiso,dünya üstünden abi-kızkardeş ilişkisinden daha büyük bir sevgi var mı kaydirigubbakcemile3
Evladını bile o kadar sevemez insan..

haaa tabiii verecek bi cevap yok??? neden?
çünkü bu kadar basit düşünenler olayı görümcelerin hepsi kötü ya da gelinlerin hepsi kötü diye dar kalıpla bakanların hissiyatı...
mesele bu değil anlayamıyosun işte..hanii bütün görümceler kötü yaa ee benim yaptıklarıma bi cevap veremiyosun..
ama ben sizin gibi dar düşünmüyorum bütün gelinler kötü değil..benim 1 tane daha gelinim var ama mükemmel ötesi..Rabbim onu hiç üzmesin..
mesele gelinlik yada görümcelik değil asıl mesele insanlık; yerini bilebilmektir...
Saygılar,,,

ya arkdaşlar ben artk kesin kanaat getirdim kıskanıyolar görümceler
başkalrı iyi olabilir benim görümclerim kıskanç yani artık kabullenin abiniz yada kardeşniz evli ve ilgisini eşiylede paylaşcak yani hiç bi şey eskisi gibi olmaz olamaz
benim görümclerimn yaptıkları kıskançlıklara gelince:
*bize geldiklerinde 3 günde bir gelirler(buna lafın yok tabii)eşim işten geldiği zaman benim yerime koşa koşa kapıyı açar öper hoşgeldin der ben de orda misafir gibi bakarım üstünü değiştrmeye yatak odasına gidecek benden önce yatak odasına gider hemen mutfağa geçer yemekleri ısıtır yani bunlar bi anda oluyo yemek yiyene kadar da eşimin başında durur şimdibana sen git kapıyı aç diyeceksniz ama şimdi kapı için 30 yaşındaki insanla tartışım mi
*eşim yemeğni yer benden önce o yanında oturur çalışma odasına bilgisayarın başına geçer görümcemle kayınvalidem hemen bi sandalye çekerler eşmin yanına benle kayınpederim de oturma odasında kalırız ya adamın işi var rahat bırakın...
*eşim çorabını çıkarır kirli sepetine atar yine yere atmıyosun evelnmeden önce hiç kirli sepetine atmazdın karını düşünyosun bizi düşünümyosun der ama bunu her geldiklerinde ve çorabı çıkarsşında söyler....
*meyve soyup elleriyle verir eşim ben kendim yerim desede dinlemez
*bana habire biz sana bi oğlan verdik onun içn bize iyi davranıcaksın der sanki ben insan değilim...
*aldığımz her kıyafete bunu kaça aldın niye bu kadarpara verdiniz der....

yani arkadaşlar herkes erkek kardeşini sever beninde erkek kardeşlerim var ama artık kabullenmek lazım evli oldukları eğer insan bu davranışarı gösteriyosa paylaşımıyodur paylaşamamsı kıskanması demek....
yani yapsın ilgi göstersin kardeşine ama bu yaptıkları abartı bence daha çok şey var çok özel oldukları için yazamıyorum....
bence böyle davranan ınsanlar hasta kendıne güveni olmayan ınsanlar ,tabikıde kardeşlerı evlennıce öncelıklerınınde yerı degışıyo bu çok normal bı durum doganın geregı bu evlenmeden önce anne baba kardeş oluyo ama evlendıkten sonra kendı eşi ve çocugu alıyo ılk sırayı bunu neden kabullemıyolar anlamıyorum benımde abım var benden tam 8 yaş buyuk zaten normaldede öyle cok sıkı fıkı degılızdır çunku aramızdakı yaş farkından dolayı hep bır mesafe olmuştur bende bekarken nasılsa evlıykende oyle davrandım ne munasebet ustunu degıştırıken esınden önce odasına gırıcem çokk saçma böyle bı yarış ıçınde olan ınsanlara yazık bence ..:eek:lmaz:

hayır.. Yanlış hatırlıyosunuz..Eğer hala öyle olduğunu iddia ediyosanız sizi ispata davet ediyorum...çünkü bu saydıklarım daha çok yeni ver geçen hafta üye oldumkaydirigubbakcemile3

Küpe meselesini o kadar net hatılıyorum ki hatta üyenin avatarını da hatılıyorum ama adını hatırlamıyorum aylar oldu girmiyor.
Mesajlarımı taracağım ama son mesaja kadar götüremiyor sistem özetle ispat edemem.
Etsem de tesadüf der geçersiniz.
Ama sırf bu konu için üye olmanız bile benim için bir ispat..

Ayrıca gelin hanıma bahşettiklerini gözlerimi doldurdu demek mahremlerini yaşamalarına izin veriyorsunuz..
Ne büyük incelik.. :KK1:
Allah sizin gibi bir görümce versin size

ama ben sizin gibi dar düşünmüyorum bütün gelinler kötü değil..benim 1 tane daha gelinim var ama mükemmel ötesi..Rabbim onu hiç üzmesin..
,

Gelinim mi..?
Yaşınız kaç merak ettim.
Gelininiz mi var cidden evladınızın eşi yani,yoksa abinizin eşine Gelinim mi diyorsunuz..?

haaa tabiii verecek bi cevap yok??? neden?
çünkü bu kadar basit düşünenler olayı görümcelerin hepsi kötü ya da gelinlerin hepsi kötü diye dar kalıpla bakanların hissiyatı...
mesele bu değil anlayamıyosun işte..hanii bütün görümceler kötü yaa ee benim yaptıklarıma bi cevap veremiyosun..
mesele gelinlik yada görümcelik değil asıl mesele insanlık; yerini bilebilmektir...
Saygılar,,,
aynen katılıyorum ne demek krdesıyle senelerını gecırmış sen kımsın boyle bı duşunce olurmu? öylede evelndıkten sonrada ıyı gunundede kotu gununudede esı oluyo ınsanın yanında hastalanınca esı bakıyo boyle dusuncelere katılmıyorum çok saçma..:1no2:

Küpe meselesini o kadar net hatılıyorum ki hatta üyenin avatarını da hatılıyorum ama adını hatırlamıyorum aylar oldu girmiyor.
Mesajlarımı taracağım ama son mesaja kadar götüremiyor sistem özetle ispat edemem.

Ayrıca gelin hanıma bahşettiklerini gözlerimi doldurdu demek mahremlerini yaşamalarına izin veriyorsunuz..

ağlaa derinss ağlaaaa...bak ne muhteşem lütuflar var...

bütün bu yazdıklarınızı lütfettiğiniz için gelininiz size minnettardır eminim:nazar:
arkadaşınıza aldığınız hediyeyi kaza ile mi kırdı kasten mi...kaza ile değil mi...
arkadaş toplantılarınıza katılarak sizi mutlu ettiğini düşünüyordur belki...ya da asosyal benim gelinim mi diyorsunuz...
marş meselesini bilmem anlamadım bişey...
özellerine müdahale etmek haddiniz değil, sizin de dediğiniz gibi herkes yerini bilecek...
yanınızda tartışmaları onların yanlışı, odadan çıkmanız yapmanız gereken...
her yere giderken peşlerine takılamazsınız böyle bir hakkınız yok...
belki böylece yerinizi daha iyi anlarsınız diye düşündüğümden yazdım...:nazar:

neden anlamıyosunuz bu gelin ya da görümce olabilme meselesi değil insanlık meselesi..arkadaşıma aldığım küpeyi kasten kırdı...inanmayacaksınız ama bu gerçek..tabii herkes yerini bilecek özelleri beni asla ilgilendirmez..Onlar karı koca bugün küser yarın barışır beni ilgilendirmez..haa istiklal marşı meselesi ise ; gelinimiz okula gitmemiş sen ezberle ben sana senin istediğin en kral elbiseyi alcam dedim o da ezberledi ve ben de sözüm de durdum..

neden anlamıyosunuz bu gelin ya da görümce olabilme meselesi değil insanlık meselesi..arkadaşıma aldığım küpeyi kasten kırdı...inanmayacaksınız ama bu gerçek..tabii herkes yerini bilecek özelleri beni asla ilgilendirmez..Onlar karı koca bugün küser yarın barışır beni ilgilendirmez..haa istiklal marşı meselesi ise ; gelinimiz okula gitmemiş sen ezberle ben sana senin istediğin en kral elbiseyi alcam dedim o da ezberledi ve ben de sözüm de durdum..

kanımca kendinizle çelişiyorsunuz abukat; zira siz yazdınız bunları onu yapıyorum, böyle muhteşemim diye...

labelım, canım susuyorum ama sanırım artık dayanacak gucum kalmadı benımde.
Suraya sureklı bahsettıgım gorumcemın yaptıklarını anlatsam,
belkı o vakıt herkes benı kıskandıgı ıcın butun bunları yaptıgını soyleyecek.
Fakat ben yıne bunu ıdrak etmek ıcın zamana bırakacagım.
Esım her zaman der, 'cok ıyı nıyetlı dusunuyorsun karsı taraf ıcın,
ama sonra anlıyorsun hata yaptıgını'
Dusunun, ben kardeslerını esıme savunmama ragmen,
esım 'sen karısma, ben onların nasıl bır karaktere sahıp oldugunu bılıyorum' derdı.
Cok kez kız kardeslerıne sert davrnadıgı ıcın ıkaz etmısımdır,
bırıne yalan soyledıgı ıcın kusmustu, ne kadar ısrar etmıstım,
neler anlatmıstım barısması ıcın.
Ben sureklı onları abısıne yakın tutmaya calıstım, oysa onlar bana saygı gostermedı.
Ben hata yapsalar 'olsun onlar henuz genc' dedım, onlar benı hıce saydı,
'ben buyugum, saygı duysunlar' demedım.
Ama artık tukenmek uzereyım.
Hadlerını bılseydıler oysa, benı guya cok sevdıklerı abılerının esı olarak gorebılseydıler
hıc degılse abılerının hatrına bana saygı gosterebılseydıler bugun ben hala onları sevıyor olurdum.
Aam bıttı artık, benım sevgım kalmadı.
Sadece esımın hatrına, yengeyım!

Selam kızlar..ben de bir görümceyim ve gelinimizden nefret ediyorum..
Ben hayatımda o kadar cahil bir insan görmedim..aynı evde yaşıyoruz geçenlerde arkadaşımın doğum günüydü arkadaşıma ve kendime gümüş küpe almıştım..üstelik çok da beğenerek almıştım :KK43: geçen gün küpeyi takmak için elime aldım o da ne küpe 2 ye bölünmüş..:KK43: çok şaşırdım nasıl olur diye??? Neyse aldım küpeyi gittim aldığım gümüşçüye..adam da bi şaşırdı bu kasten kırılmış dedi yoksa kolay kolay kırılmaz dedi ben de ondan şüphelendim ve durumu abime söyledim..abim de bence o yapmıştır xxxx o küpe yüzünden 1 hafta boyunca uyuyamadı dedi..ben tabi çok şaşırdım..düşünebiliyomusunuz kızlar kendime aldığım küpe yüzünden 1 hafta uyuyamamış..pesssss ben bu kadar haset bi insan görmedim siz gördünüz mü???

Siz bu mesajı yazmış insansanız ben sizinle tartışamam.
Bu kadar art niyet,bu kadar çirkin laflar..
Abinizin de sizden eksik bir tarafı yok,çok çirkin çok..
Öyle acıdım ki kıza..
bir de "Gelinim" diyorsunuz.
Sizin gelininiz değil ki o öyle kurumlanmışsınız ki,Allah'ım hepimizi kibirli insandan koru Ya Rabbim..Kendinizi kayınvalide falan sanıyorsunuz çok garip ya..

:KK3: nee? neden sonradan ismimi değiştireyim ki?ayrıca sırf bu konu için üye olduğumu da nerden çıkardınız anlayamadım?? pess doğrusu..madem o kadar eminsiniz ispatlayın..sizinki sadece bi iddia..gülüyorum yaa hayret işte yine bir basmakalıp düşünceli insan (hani bütün görümceler kaynanalar öcü yaa):teytey:
ayyy sen çok yaşa beni çok güldürdünhihoyyyt

haa özel hayat meselesi ise evet beni tabi ilgilendirmez..asla haddim değil karışmak ya da müdahale etmek..çok şükür ben haddimi de yerimi de biliyorum..
:nazar:

X