Bu görümceler gerçekten kıskanç....

:KK3: nee? neden sonradan ismimi değiştireyim ki?ayrıca sırf bu konu için üye olduğumu da nerden çıkardınız anlayamadım?? pess doğrusu..madem o kadar eminsiniz ispatlayın..sizinki sadece bi iddia..gülüyorum yaa hayret işte yine bir basmakalıp düşünceli insan (hani bütün görümceler kaynanalar öcü yaa):teytey:
ayyy sen çok yaşa beni çok güldürdünhihoyyyt

Gelin asmak için üye olduğunuz mesajlarınızdan belli ..
13 adet mesaj hepsi gelin asmaca..Başka mesajınız yok ki sadece gelin muhabbeti..
Nasıl bir nefretse tek derdiniz bu ,Allah ıslah etsin,ne diyeyim
.

kanımca kendinizle çelişiyorsunuz abukat; zira siz yazdınız bunları onu yapıyorum, böyle muhteşemim diye...

hayır..
sayın betty, baştan itibaren yazdıklarımı okursanız anlayacaksınız ben gelinler kötü ya da görümceler kötü demiyorum.. olayı şahıslara indirgiyorum..hayır ben muhteşem değilim kimse de olamaz bu karakteristik bi mesele ..benim tepkim ise abi kardeş arasına giren gelinlere...haa bi görümce de eşler arasına giriyosa yine aynı tepkiyi gösteririm tabiki, de..
mesele sahısların yerini ayırtedememesi..
saygılar,

13 adet mesaj hepsi gelin asmaca..Başka mesajınız yok ki sadece gelin muhabbeti..
.

:KK3: yaa ben sabahtan beri bu konuya takıldım o yüzden eğer bakarsanız benim başka forumlar da da msjım var..ama şu an bu konuya takıldım ee üyelikte yeni olunca haliyle yanlış anlaşılıyo..siz de amma komiksiniz...iddialarınız ne yazıkki çürük sayın derinss

hayır..
sayın betty, baştan itibaren yazdıklarımı okursanız anlayacaksınız ben gelinler kötü ya da görümceler kötü demiyorum.. olayı şahıslara indirgiyorum..hayır ben muhteşem değilim kimse de olamaz bu karakteristik bi mesele ..benim tepkim ise abi kardeş arasına giren gelinlere...haa bi görümce de eşler arasına giriyosa yine aynı tepkiyi gösteririm tabiki, de..
saygılar,

tamam işte...tam da bu yüzden yerinizi ayırt edebilmenizi diliyorum...

.

haa bu arada sayın derinss; gelin asmaca muhabbetimin hepsinin de bugün aynı saatte olduğuna dikket ediniz..iddianızı ispatlamak açısından..bu konuya tepkilere takıldığım hep yorumlarımdan belii....haa diyelim ben gelinlere taktım(ki asla böyle bişey olamaz zamanı gelince ben de gelin olucam)o halde neden sadece burada yazıyorum..:roflol:

2 tane erkek kardeşim var bakalım ben nasıl bi görümce olcam..
Eskiden çok kıskanırdım akrdeşlerimi kimseleri yakıştıramazdım ama büyüdükçe değişiyo hisler
Çok isterim çok mutlu evlilikler yapsınlar karılarına çok aşık olsunlar..Kıskanacağımı düşünmüyorum

Siz bu mesajı yazmış insansanız ben sizinle tartışamam.
Bu kadar art niyet,bu kadar çirkin laflar..
Abinizin de sizden eksik bir tarafı yok,çok çirkin çok..
Öyle acıdım ki kıza..
bir de "Gelinim" diyorsunuz.
Sizin gelininiz değil ki o öyle kurumlanmışsınız ki,Allah'ım hepimizi kibirli insandan koru Ya Rabbim..Kendinizi kayınvalide falan sanıyorsunuz çok garip ya..

inşalllah Rabbim sizin de karşınıza öyle insanlar çıkartır( bu gelin değil bi arkadaş bile olabilir) o zaman anlarsınız kim fesatmış.. siz daha benim neden bahsettiğimi bile anlayamıyosunuz ki ben sizinle neyi tartışıcamlaelaelaelaelaelülülülülülü

Benımde bır tane mınıgım var.
17 yasında ama ben hala ona cocuk gozuyle bakıyorum.
Acaba o nasıl bırıyle evlenecek?
Kıskanır mıyım acaba onu?
dıye bır kac kez dusundum.
Hayır kıskanmam,
ama esı tarafından uzulursa bende cok uzulurum.
Belkı o vakıt esıne ofke duyabılırım.
Fakat ıkısıde mutlu olduktan sonra bana keyıfle onları ızlemek duser.

labelım, canım susuyorum ama sanırım artık dayanacak gucum kalmadı benımde.
Suraya sureklı bahsettıgım gorumcemın yaptıklarını anlatsam,
belkı o vakıt herkes benı kıskandıgı ıcın butun bunları yaptıgını soyleyecek.
Fakat ben yıne bunu ıdrak etmek ıcın zamana bırakacagım.
Esım her zaman der, 'cok ıyı nıyetlı dusunuyorsun karsı taraf ıcın,
ama sonra anlıyorsun hata yaptıgını'
Dusunun, ben kardeslerını esıme savunmama ragmen,
esım 'sen karısma, ben onların nasıl bır karaktere sahıp oldugunu bılıyorum' derdı.
Cok kez kız kardeslerıne sert davrnadıgı ıcın ıkaz etmısımdır,
bırıne yalan soyledıgı ıcın kusmustu, ne kadar ısrar etmıstım,
neler anlatmıstım barısması ıcın.
Ben sureklı onları abısıne yakın tutmaya calıstım, oysa onlar bana saygı gostermedı.
Ben hata yapsalar 'olsun onlar henuz genc' dedım, onlar benı hıce saydı,
'ben buyugum, saygı duysunlar' demedım.
Ama artık tukenmek uzereyım.
Hadlerını bılseydıler oysa, benı guya cok sevdıklerı abılerının esı olarak gorebılseydıler
hıc degılse abılerının hatrına bana saygı gosterebılseydıler bugun ben hala onları sevıyor olurdum.
Aam bıttı artık, benım sevgım kalmadı.
Sadece esımın hatrına, yengeyım!

İŞTE BÖYLE İNSANLAR DA VAR MESELE GELİN OLMAK YA DA GÖRÜMCE OLMAK DEĞİL MESELE İNSANLIK...:hooray:

Bu görümceler gerçekten kıskanç....

bu cümleye şahsım adına üzüldüm genelleme olduğu için

bende görümceyim fakat kardeşlerimin eşlerinden şükür daha görümce sen ne kıskançsın diye birşey duymadım
ben onları gelin olarak hiç görmedimki hep olmayan kızkardeşlerim olarak düşünürüm ve ona göre davranırım
onlarda sağolsunlar bana hiç görümceymişim gibi davranmadılar
zaten hiç anlamam bu tarz itici adlar takmak nedendir
sonuçta bir aile olunuyor geline yaptığım her kötü hareket çok sevdiğim kardeşime kötülük olarak dönecektir
en güzeli kardeş olarak kabul etmek ve paylaşmaktır

Konunun başlığı gerçekten yanlış, genelleme yapıyor ama herkes aynı değildir ki.
Çok iyi görümceler de var kötüler de, aynı şekilde gelinlerin içinde de çok iyisi de var kötüsü de.
Biz durumuna göre ya görümceyiz ya gelin, gelin olduk diye iyi olmayabiliriz, görümceyizdir kötü değilizdir.

Ayyyy umrum bile değil:))) Ben o evlenen kadar hizmet etmişim zaten bide işim gücüm yok evlendikten sonramı edicem... Hem beni ne kadar görüyo Allah'ın izniyle bir ömür onla olucak ben kendimi onun eşiyle kıyaslamam bile ben kardeşim o eş çok farklıyız yani bende onlara gidince yardımcı oluyorum tabi hatta benden birşeyler ister özlemilşim senden istemeyi filan ben derim baaane karın yapsın diye bana saçma geliyor ya büyüyünce oda vazgeçeerrr takma kafana:)

eski saf günlerimde görümcelerim için ne fedakarlıklar yaptım nelerden vazgeçtim..çok yakındık çok iyiydi sözde aramız..
ama bi gün anladımki herşey tek taraflı..
hep ben veriyorum vermek problem değil karşılığında kötülük buluyorum..
mesafe koydum yeri geldi konuşmadım yeri geldi kapımı açmadım..
ne yaptılar ettiler yanlarına taşınmamız için eşimi ikna ettiler..eşimin hatrına onun iyi niyetini yerle bir etmemek için kabul ettim aynı apartmanda oturmayı
herşey eskisi gibi olcak sandı bana eskisi gibi ahkam kesebileceğini karışabileceğini evime girip çıkabileceğini sandı..
taşınmamın 4. gününde 5 kere kapımı çalınca aldım karşıma konuştum..
5 yıllık evliliğimde ne yaşadıysak bana neler yaşattırdıysa bir bir döktüm içimi..kötü niyetinide aldı çekti gitti..artık gelemiyo kafam rahat huzurluyum..
bütün görümceler kötü değildir ama bana kötüleri denk geldi malesef..
bu konuda gerçekten çok doluyum

hayır..
saygılar,

abi kardeş arasına giren gelin ne demek ya :)))
ne yapacak gelin abinize direktif mi verecek, kardeşinle bundan sonra görüşmeyeceksin! eyüp camiine gidip tövbe edeceksin kaydirigubbakcemile3

Hem gelinim hem de görümce..
Çok iyi bir görümceyim ve de çok iyi bir görümcem var..
Genelleme yanlış..
Empati yaparak yaklaşmalı,olayları yansız bir şekilde ters taraftan da ele almalıyız.Bunu da sanırım benim gibi hem gelin hem de görümce olanlar çok daha iyi yapabilirler...yerimseniben

valla bende gorumceyim hic bu sacmaliklari yasamadikkiskanclikda neymis gelini elimizle alip carsiya goturup giydiriyoz yeni birseyler istedi borclular ev yaptiriyorlar ablam babamiikna etmis gitti aldilar oda gorumce bizde fesatlik olmaz kardesimin uzulmesini aslaa istemem hepte deriz esin sinirliyken alttan al

slm arkadaşlar ben hem görümce hemde gelinim benim kardeşimin eşiyle hiçbir sorunum yok fakat görümcemi anlamakta zorlanıyorum ve benden yaşça baya küçük olmasına rağmen.. bir ara aramızda soğuk rüzgarlar esmişti kendi söylediği lafları benim üzerime atmıştı tabii ben bunu evlendıkten sonra öğrendim ve zeytinyağı gibi üste çıkmayı başardı biraz sorunlu bir kız ailesi bile farkında o yuzden suyunda gidiyorlar..ve bız artık konuşmuyoruz merhaba merhaba oda annesının zoruyla.. geçen ay doğum yaptım bebeği görmeye bile gelmedi güya hala olucak ben kayınvalıdemlere gıttığımde birde utanmadan bebeğimi sevdi şok oldum hala aynı tavırlar bana umursamaz tavırlar fakat bebeğimi kucağından indirmıyor ne yapacağımı şaşırdım çünkü kayınvalidem ve kayınbabam çok iyi insanlar birşey diyemedim görümceme fakat tavırlarından çok huzursuzum ...yardım edin ne yapmalıyım

Çok özel olanları paylaşmadığınız için yazdıklarınız hakkında yorum yapayım..
Tek görümcem vardı..
Aynen madde madde yazdıklarınızı yaşadım..
Bilmiyorum kıskançlık mı yaptı,sonuçta abisinin yanında bir anda farklı kadın görmeye alışkın değildi,bocalamıştır diye düşünüyorum ben o zamanları hatırlayınca..
Ama ben hiç takmadım,ben karısıyım,o kardeşi yarış yapsak denk miyiz ki? Farklı kulvarlardayız diye düşündüm.. Çünkü görümcemle hiç bir zaman iki arkadaş gibi olmasak bile kayınvalideme beni çok savunmuştur,çizgimi hiç bozmadım ben görümceme karşı...
Bence siz de büyütmeyin,eğer bilerek sizi üzmek için yapıyorlarsa bile siz eşinizle mutlu olun,gerisi boş bence..

Size katılıyorum:) Bence de hiç kimse ama hiç kimse eşle sorun yaşamaya değmez. görümceyle anlaşmak güzel elbette, insana keyif, hayata renk katar. Ama olmuyorsa da olmuyordur, zorlamaya gerek yok. Nihayetinde herkes kapısını kapayıp kendi ailesiyle kalıyor. Sevgiler..

X