Bu görümceye değer mi?

Siz anlamamışsınızki ne demek istediğimi yapması vermeside zor değil üşengeçte değilim cimride değilim. Bana değer vermedikleri için değer verdiğim zaman aptal yerine koyuldum şu zamana kadar bu yğzden moralimşn bozulduğu zamanlar oldu. Hem oruçlu olduklarını nerden biliyosunuz bende oruçlu değilim onlarda değil allah herkesin ibadetini kabul etsin allahla bizim aramızda olan şey
İçim şişti.
Ne kadar küçük hesaplar yapıyorsunuz nelere takıyorsunuz.
Yok ben anlatamıyorum size kolay gelsin

Merhaba kızlar yine fikrinşze ihtiyacım var kararsız kaldım. Ben tek gelinim eşim tek erkek ailede 2 kız kardeşi var biri evlenicek düğünü yakın kaynanam ve görümcelerimin beni sevdiklerini düşünmüyorum sevilmecek bi insan olmadığım için değil iyi bi insan olduğumu bilirler ama durduk yere surat yaparlar değer vermediklerini belli ederler zaman zamanda iyi davranırlar ve bu iyi davranışlar hep formalite icabıdır siyaseten. ben açıkçası kıskandıklarını düşünüyorum herneyse. Görümcemin çeyizi gidicek beni davet ettiler ben virüsten dolayı gidemicemi çocuklarımı riske atmak istemediğimi kibarca güzel bi dille ifade ettim tmm dediler ama içten içe bozulmuş olabilirler çünkü o yapıda insanlar. Bende diyorum çeyiz gideceği gün için ordaki misafirler için kaynana görümceye yardım amaçlı arayıp onları ikramlık bişey hazırlayıp gönderiyim mi diye sorsam mı? Fazla mı değer vermiş olurum sizce gerek var mı yüz yüze bakıyoruz nekadar birbirimizi sevmesekte. Ben hastalanmıştım bundan 5 ay önce falan yanımda kimse yoktu 1 ay kadar sürdü rahatsızlığım evleri çok yakın olduğu halde görğmcem hiç gelmedi aramadıda sadece mesaj attı geçmiş olsun diye sonra 1-2 kezda yine msjla sordu ve bunuda formalite yaptığını biliyorum eşime karşı sizce ne yapsam fikirniz nedir
Vallahi bu gelinlere iyi davransan suç uzak dursan ayrı bı suç. hadi biri kötü de hepsimi kötu bu insanların. Evet gitmeyerek iyi yapıyorsun ama ara yapabileceğim bişey varmı diye bir sor bu fazla samimi oldun anlamına gelmez insan böyle zamanda kuru kalabalık da olsa etrafta bı işin ucundan tutan var diye sevinir. Sen kendini bil kendi iyiliğini yap

Vallahi bu gelinlere iyi davransan suç uzak dursan ayrı bı suç. hadi biri kötü de hepsimi kötu bu insanların. Evet gitmeyerek iyi yapıyorsun ama ara yapabileceğim bişey varmı diye bir sor bu fazla samimi oldun anlamına gelmez insan böyle zamanda kuru kalabalık da olsa etrafta bı işin ucundan tutan var diye sevinir. Sen kendini bil kendi iyiliğini yap
İyi davranmak niye suç olsun karşınızdaki insanı tanımadan böyle bi yorum yapamazsınız beni tanıyomusunuz? Hepsimi kötü demişsiniz bir aile birbirine benzemesi çok normal huyları aynı. Bana bir gelene 2 giden bi insanım ben yani değer görüyosam bunun kıymetini bilir daha fazla değer verim ön yargılı bi yorum olmuş sizinki..

İyi davranmak niye suç olsun karşınızdaki insanı tanımadan böyle bi yorum yapamazsınız beni tanıyomusunuz? Hepsimi kötü demişsiniz bir aile birbirine benzemesi çok normal huyları aynı. Bana bir gelene 2 giden bi insanım ben yani değer görüyosam bunun kıymetini bilir daha fazla değer verim ön yargılı bi yorum olmuş sizinki..
Çevremde çok gelinde var çok gorumcede evvela bende bir gelinim aynı zamanda gorumceyimde on yargılı değil bu dediğim şey inanın buyizdende size siz kendinizi bilin yeter diye dedim lütfen kötü algilamayin sizinde bı tık aklınız kalmış yapasiniz gelmiş yoksa hiç böyle bişey kafaya takmazdiniz

Çevremde çok gelinde var çok gorumcede evvela bende bir gelinim aynı zamanda gorumceyimde on yargılı değil bu dediğim şey inanın buyizdende size siz kendinizi bilin yeter diye dedim lütfen kötü algilamayin sizinde bı tık aklınız kalmış yapasiniz gelmiş yoksa hiç böyle bişey kafaya takmazdiniz
Evet nekadar kırgın olsamda bi tarafım hep düzeltme tarafında ama faydasınız. Bana göstermelik bi kere iyi davranıyolar bende sanıyorum düzeldiler bende hemen adım atıyorum onlar hemen kendini geri çekip yüz vermiyolar kaç kere aynı tuzağa düştüm yoruldum artık iyilik istemiyolar aslında beni eziklemek istiyolar :KK43:

Evet nekadar kırgın olsamda bi tarafım hep düzeltme tarafında ama faydasınız. Bana göstermelik bi kere iyi davranıyolar bende sanıyorum düzeldiler bende hemen adım atıyorum onlar hemen kendini geri çekip yüz vermiyolar kaç kere aynı tuzağa düştüm yoruldum artık iyilik istemiyolar aslında beni eziklemek istiyolar :KK43:
Siz ne olursa olsun sadece içinizden geldiği gibi davranın çok yuzgoz olmayın ama kötüde olmayın karşınızdaki insanın ağzına laf vermeyin siz icinizden gelen iyiliği yapın gerisini Allah bilsin. Bosverin insan yeri geliyor annesiyle kardeşiyle bile tartışıp konuşmayacak dereceye geldiği oluyor buyuzden eş ailesini kusecek kadar kafaya takmaya gerek olmadığını düşünüyorum siz icinizden geldiyse yapın benim elimden gelende bu dersiniz yarın öbür gun

Siz ne olursa olsun sadece içinizden geldiği gibi davranın çok yuzgoz olmayın ama kötüde olmayın karşınızdaki insanın ağzına laf vermeyin siz icinizden gelen iyiliği yapın gerisini Allah bilsin. Bosverin insan yeri geliyor annesiyle kardeşiyle bile tartışıp konuşmayacak dereceye geldiği oluyor buyuzden eş ailesini kusecek kadar kafaya takmaya gerek olmadığını düşünüyorum siz icinizden geldiyse yapın benim elimden gelende bu dersiniz yarın öbür gun
Teşekkür ederim bikaç gün önde aradım yapıcamı söyledim oda gerek olmadığını misafirlere sadece kahve vericebş söyledi çok az durucaklar dedi pandemiden ötürü.

Gitmemekle doğru karar vermişsiniz. Pandemi bir bahane değil gerçek ve hayati bir neden. İkramlık gönderme kısmı size kalmış. Böyle jestlerin kıymetini bilip takdir eden insanlarsa olabilir. Değillerse siz de görümceye bir mesaj gönderin hayırlı uğurlu olsun yeni evine mutluluk katsın güzel çeyizlerin gibisinden.

X