Bu iş bana uygun mu?

Neden? Herkes okuduğu bölümün işini mi yapmak zorunda? Okudum ama farklı bir iş yapmak istiyorum diye bir tercih olamaz mı? Zaten ben neden okuduğum bölümün işini yapmalıyım ya da mutlaka okuduğum bölümün işini mi yapmalıyım diye sormadım ki sizlere? Bilgisi veya tecrübesi olan varsa bana yönetici asistanlığı konusunda bir şeyler söyleyebilir mi dedim.

Offf, ne aptalca bir yorum ve gereksiz bir çıkış. En başta yazdım, bölüm nedir, mutlu olmama sebebi nedir diye. O işten tatmin olmuyorsan telefona bakıp çay vermekten hiç tatmin olmazsın canım kardeşim diye yazdım zaten, bunun için sordum.
Adam gibi hiçbir soruya cevap veriyorsunzu sonra burda gereksiz çıkışlar yapıyorsunuz.

Cevap vereyim ilk soruya tabi ki değil kimse ama doyurucu bir kariyer için meslek kişiye az biraz hitap etmeli. Arkadaşım sayısal bölüm mezunuydu ama mutlu olamadı, ona uygun değildi, hukuk okudu şimdi avukat olarak çok çok mutlu. İşini bırakıp çaycı olmadı yani, kendisine hitap eden başka bir kalifiye iş buldu.

Senin iyiliğin için yazdım konu sahibesi, gidiceksin başka şehre, taşınmak için tonla para haracayacaksın, uğraşacaksın, ne için peki telefonllara cevap verip çay götürmek için. Bunun için master yaptıysan buyur. Elinde adam gibi 4 yıllık diploma varken kalifikasyonları altında kalan işe gitmek aptallık dümdüz kusura bakma, memnun değilsen de başka kariyer seçeneklerine yönelirsin. Buyur taşın asistan olmak için de gör gününü, 3 gün sonra kafanı taşlara vur. Ben anlamıyorum buraıs fikir alma platformu, madem milletin fikirlerini istemiyorsun niye konu açıyorsun kardeşim?

Aslında burada ters cevap verilmemiş size. Uzun süredir takip ettiğinizi yazmışsınız ters cevapları ayırt edebilirsiniz. Unutmayın yönetici asistanı patronun ve patrona yakın olan herkesin stres çarkıdır. Burada bunlara takılıyorsanız patronun şoförü gelip bu planı beden daha önce söylemedin senin yüzünden herşey karıştı diye isyan etse ne yapacaksınız? Siz zaten size uygun olup olmadığını sormuşunuz iki lisans mezununa ve lisansüstü program mezununa uygun değil sizin karakterinize de uygun değil.
Ben bana ters cevap verildiğini hiç söylemedim ki. İlgilenmeyenlerin zamanını ve eforunu boşuna harcamaması gerektiğini söylüyorum yalnızca.

Muhtemelen bölümler prestijli falan değil, kendisi öyle bir tribe giriyor. 🥲

%87.53 mimarlık okumuş. Şu yaşıma kadar mimarlar dışında hiç kimsenin mesleğinden özellikle prestij kelimesini kullanarak bahsettiğini görmedim. Minik bir ihtimalle hukuk olabilir ama yok yok kesin mimarlıktır 😁

Konu sahibi siz bu sinirle ne iş yaparsanız yapın sorun yaşarsınız. Kimse size kötü bir şey söylememiş. Yaptığınız savunma bile değil, direkt saldırı.
Yönetici asistanlığı ise ekstra sabır gerektiren bir iş. Mizacınıza uygun değil belli ki.

Sizi bi H huvese ile görüştürmek lazım. Çay taşımak, kargo getir götürü yapmak daha mı tatmin eder sizi o zaman karar verirsiniz. :KK53:
Ben bu işi yapmak konusunda ısrarcıyım demiyorum ki hanımlar. Bunu nereden çıkardınız hiç anlayamadım? Yapan var mı, varsa genel olarak nasıl bir pozisyon, kendimi ifade ettiğim kadarıyla bana uygun görülebilir mi diyorum.

%87.53 mimarlık okumuş. Şu yaşıma kadar mimarlar dışında hiç kimsenin mesleğinden özellikle prestij kelimesini kullanarak bahsettiğini görmedim. Minik bir ihtimalle hukuk olabilir ama yok yok kesin mimarlıktır 😁

Konu sahibi siz bu sinirle ne iş yaparsanız yapın sorun yaşarsınız. Kimse size kötü bir şey söylememiş. Yaptığınız savunma bile değil, direkt saldırı.
Yönetici asistanlığı ise ekstra sabır gerektiren bir iş. Mizacınıza uygun değil belli ki.
Gerçekten çok enteresan. Keşke karşılıklı görüşme şansımız olsaydı da ne kadar sinirli olmadığımı görebilseydiniz. Kimsenin kötü bir şey söylediğine dair hiçbir şey demedim ki ben zaten. Mesleğimi söylemediğim için cevap vermemeyi tercih edenlere teşekkür ediyorum ve kendinizi yormayın diyorum. Ne var bunda?

Çok prestifli diye yazıyorsunuz ama madem alakası yok neden böyle yazdınız? Şu kadar paragraf yazana kadar 2 kelime yazabilirdiniz.
Ben çok prestijli bir okul ve bölümde okuyan kimsenin, eğer okurken çap yapmadıysa, böyle bir kaç lisans mezunu olduğunu görmedim. Tabi bildiğimiz, çok idealist bilim insanları var. Ama ben birebir görmedim.

Böyle ben 2.,3. üniversitemi okuyorum diyenlerin %99’u, okumasan da olacak bölümlerden mezun.

Tespit gibi tespit. Kardeşimle nişanlısı İTÜ mimarlık mezunu. Onlar da aynı ahsjsjjsjs.

Hukuk diyorum. 😬

Merhaba sevgili hanımlar. Öncelikle bu platformda yeni üyelik oluşturup, ardından hemen konu açanlara pek sıcak bakmıyorsunuz biliyorum. Ancak ben yıllardır, üyeliğim olmasa da buralardaydım. Hayatımda ilk defa böyle bir yol ayrımına geldim ve neden hemcinslerime de danışmıyorum dedim.

Ülkemizde prestijli olarak kabul edilen lisans bölümlerinin bir tanesinden mezun oldum. Ardından farklı bir lisans bölümü daha tamamladım ve yüksek lisansa da başladım. Mesleğe ilk adımım stajyerlikle beraber oldu. Staj yaparken o mesleğin mizacıma uygun olmadığını ve yapamayacağımı anladım. Bu sebeple farklı alanlarda iş arayışlarım oldu. Yakın bir tarihte kurumsal bir şirketin yönetici asistanlığı pozisyonuna başvurumu yaptım. Şirketle görüşmelerimiz oldukça olumlu geçti. Ancak biraz düşününce ve araştırınca, kafamda göreve dair bir çok soru işareti oluştu. İlk olarak kabul edilirsem farklı bir şehirde yeni bir düzen kurmam gerekecek buna değer mi, ardından bu pozisyon konum olarak beni tatmin eder mi yoksa rahatsız mı eder gibi sorular aklımı kurcalıyor. Yanlış anlamayın, hiçbir zaman taşın altına elini koymaktan çekinen birisi olmadım ancak "yönetici asistanlığı bu işin kurumsal hayattaki ismi, bildiğin sekreterlik" tarzında yorumlarla karşılaşınca gözüm korktu. Aslında yönetici asistanı tam olarak ne iş yapar, ondan ne beklenir ve bir ofis ortamında nasıl muamele görür bilemiyorum. Geri dönüp baktığımda benim yerim burası mıydı demekten çekiniyorum. Bu mesleği küçümsediğimden ya da önemsiz olduğunu düşündüğümden değil bu dediklerim. Bu işin beraberinde getirdiği sorumluluklar karşısında fazla kalifiye ya da eğitimli kalabilir miyim ve bu beni mutsuzluğa sürükleyebilir mi kaygısıyla sizlere danışmak istedim. Biliyorum ki her şirketin şartları ve çalışma ortamı farklıdır ancak genel olarak bu iş iyi eğitim almış biri için uygun mudur ya da iş arayışım konusunda farklı alanlara mı yönelmeliyim? Yönetici asistanlığı yapmış veya kurumsal hayatta yer almış olan arkadaşlarımdan ricam beni bu konuda aydınlatmaları. Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.​
Ay ne kadar yorucu kitap gibi cümleler
Okuyamadim

Ben bu işi yapmak konusunda ısrarcıyım demiyorum ki hanımlar. Bunu nereden çıkardınız hiç anlayamadım? Yapan var mı, varsa genel olarak nasıl bir pozisyon, kendimi ifade ettiğim kadarıyla bana uygun görülebilir mi diyorum.
Israrcısınız demiyorum. Asıl siz bunu nerden çıkardınız? Görüşün işte o üyeyle. Kendisi yönetici asistanının dibidir. Aklınızda ne var ne yok hepsini sorabilirsiniz. Prestijli meslek mi yoksa sekreterlik mi karar verirsiniz artık diyorum.

Gerçekten çok enteresan. Keşke karşılıklı görüşme şansımız olsaydı da ne kadar sinirli olmadığımı görebilseydiniz. Kimsenin kötü bir şey söylediğine dair hiçbir şey demedim ki ben zaten. Mesleğimi söylemediğim için cevap vermemeyi tercih edenlere teşekkür ediyorum ve kendinizi yormayın diyorum. Ne var bunda?

Üslup her şeydir çünkü. Yazım tarzınızla neyi, nasıl ifade ettiğinizi fark edemiyorsanız asistanlık gibi bol haberleşmeli, bol yazışmalı, bol organize etmeli ve bol sorun yaşamalı bir işi zaten yapamazsınız.

Yönetici asistanlığı gibi bir iş için şehir, düzen değiştirmek de tam anlamıyla saçmalık.
Ama "asistanlık benim için bir tutku, 5 yaşımdan beri bunun hayalini kuruyorum" diyorsanız bilemem tabii. Sizin hayatınız.

Ben çok prestijli bir okul ve bölümde okuyan kimsenin, eğer okurken çap yapmadıysa, böyle bir kaç lisans mezunu olduğunu görmedim. Tabi bildiğimiz, çok idealist bilim insanları var. Ama ben birebir görmedim.

Böyle ben 2.,3. üniversitemi okuyorum diyenlerin %99’u, okumasan da olacak bölümlerden mezun.
Ben fikir teatisinde bulunacağımızı zannedip, hemcinslerimden o meslek şöyledir, böyledir yorumları beklerken hepiniz okuduğum bölüme takılıp kaldınız. Ne önemi var, velev ki okumasan da olacak bir bölüm olsun, hayır ne önemi var?

Üslup her şeydir çünkü. Yazım tarzınızla neyi, nasıl ifade ettiğinizi fark edemiyorsanız asistanlık gibi bol haberleşmeli, bol yazışmalı, bol organize etmeli ve bol sorun yaşamalı bir işi zaten yapamazsınız.

Yönetici asistanlığı gibi bir iş için şehir, düzen değiştirmek de tam anlamıyla saçmalık.
Ama "asistanlık benim için bir tutku, 5 yaşımdan beri bunun hayalini kuruyorum" diyorsanız bilemem tabii. Sizin hayatınız.
Ben üslup konusunda hiçbir hata yaptığımı düşünmüyorum. Neyi nasıl yazdığımın gayet farkındayım. Kimseye kırıcı ya da aşağılayıcı bir şey yazmadım. Cevap verene teşekkür ettim, vermeyene de siz bilirsiniz diyerek yine teşekkür ettim. Burada soru sorduğum için bana hakaret edenler var şuan. Sadece istediğiniz bilgiyi vermediğim için neden suçu üsluba atıyorsunuz?

Bunu diyen var mıdır SANMAM. :KK53:
Ben çocukken sekreter olmak isterdim.
Önce ar gör oldum. Sonra bölüm başk yardımcısı sonra müdür yardımcısı. Zaten ne olursan ol ünvanın yanında yardımcısı varsa bir nevi sekretersindir. Çocukluk hayalimi yaşıyorum:)

Ben fikir teatisinde bulunacağımızı zannedip, hemcinslerimden o meslek şöyledir, böyledir yorumları beklerken hepiniz okuduğum bölüme takılıp kaldınız. Ne önemi var, velev ki okumasan da olacak bir bölüm olsun, hayır ne önemi var?
Önemi yoksa öğrenim hayatınızın aşamalarından bahsetme sebebiniz nedir? Üniversite mezunu olduğunuz bilgisi yeterdi bize. Tabii ki önemli bu, o kadar prestijli üniversite ve bölümlerde okuyup sekreterlik yapmanıza gönlümüz razı gelmezdi, motive etmeye çalışırdık muhtemelen. Bölümünüze yakın iş alanları tavsiye ederdik falan. Aklıselim kimse size burada okuduğun iyi bölümleri bırak boşver sekreterlik yap, şöyle iyi böyle güzel demez.

X