Bu iş bana uygun mu?

Onlarin ise benim calisana ihtiyacim vardi. Onlar memnundu bende memnundum. Sanane?

Okul okumak birseydir ama çok şey ifade etmez.

Çok ilkokul mezunu, üniversite mezunlarını yaninda çalıştırır.

Okul okuyanlar "bir şey"i ayrı yazabiliyor.
Okul okudum, ilkokul mezununun yanında çalışmıyorum diğer PhDlerle çalışıyorum. Emek koymanın, yüksek öğretimin, kariyer peşinde koşmanın aşağılanmasını ve az gösterilmesini kabul edemiyorum umarım kusura bakmazsınız.

Kimse bu kızın neden okuduğu okulları neden yazmak istemediğini anlamamış.

Birinci; bu arkadaş dediği okulları okumamış olsa, yalandan 2 tane okul adı verir, muhabbeti bu kadar uzatmazdı.

İkincisi; bunu neden söylemek istemediği de çok açık. Bu arkadaşımız okuduğu okulların adını vererek o mesleğe gelecek olan küçümsemeyi ve " aaa o kadar bilmem ne olmuşsun, sekreter mi olacaksın" ya da " vah vah meslek bitmiş" ya da " sen başarılı olsaydın o meslekte tutunurdun, demek ki başarısızsın" yorumlarını görmek istememiş.
Hayatında bir dönem kariyeri çıkmaza giren veya işsiz kalan herkes bunu anlayabilir bence.

Çünkü gençler bu yorumları belki binlerce defa duyuyorlar, duymasalar da bu düşünceler işsiz gençlere eziyet ediyor. Anlamak bu kadar zor olmamalı. Hayata atılmak için 2 üniversite bitiren ve farklı alanlarda çıkış arayan birinin ne kadar hassas olabileceğini ve kendi psikolojisini korumaya çalıştığını hiç anlamamışsınız. Yalancılıkla itham eden bile olmuş. Çok üzüldüm ben bu konuyu okurken, sanırım işsiz ve kararsız zamanlarıma empati yaptığımdan. Bence bu kadar üstüne gidilmesine hiç gerek yoktu

Muhtemelen bölümler prestijli falan değil, kendisi öyle bir tribe giriyor.

Bende lisans eğitimimden sonra ilk kez çalışma hayatına başladığım şirkette kısa süreli yönetici asistanlığı yaptım. Daha nitelikli şeyler yapmak istedim. Az geldi dediğimde o işi küçümsemek için asla demiyorum ama ne bileyim daha fazla şey yapmak istediğimde bana da yetersiz geldi. KPSS ile uzman olarak istediğim kuruma atandım. Atandıktan sonra kendi kendime “her insanın tatmin olduğu haz duyduğu bir yer var” dedim . Hıı şimdi daha da üstüne koymak istiyorum. Devam da edeceğim çalışmaya..Bedenim ve ruhum ne zaman dur derse oraya kadar çabalacağım :)

Konu sahibi, okuduğu bölümlerle ilgili mesleklerin kendisine uygun olmadığını düşündüğü için yönetici asistanlığını seçtiğini ifade etmiş. Aslında bir çaresizlik durumunu ifade etmekten ziyade, yönetici asistanlığının kendisine uygun bir meslek olup olmadığını sormuş. Ortada bir çaresizlik durumu yok. Ben şu konudan neredeyse eminim, eğer “çaresizim iş arıyorum, kendi mesleğimden memnun değilim kendim için geçici de olsa yönetici asistanlığını uygun gördüm” deseydi, birçok kişi destekleyebilirdi. Paylaşımların akışı yanlış şekilde ilerlediği için konu saptı.

yanlış alıntıladınız sanırım. benim okuduğu okul yada bölümü sorduğum tek bir mesajım bile yok.

Yersiz bir duyar olmuş çünkü ortada işsiz genç çaresizliği yok.

e calismasinlar. kimse zorla calistirmiyor kimseyi. adi muhendis olan herkes de uber basarili olmuyor. tasrada muhendislik okuyup excel kullanmayi bilmeyen adam var mesela. ise girince alacagi para asgari ucret. o da araya adam sokarak falan anca girer. onun yerine soforluk yapip 10 bin kazansin, bize ne yani. bizim soylemeye calistigimiz sey cok prestijli, cok kalifiye okul mezunlarinin alan disinda calismasi.

muhtemelen yazanlarin cogu bilmiyor ama cok prestijli okullari bitirebilmek icin insanlar hayatlarindan bircok seyi feda ediyorlar. oyle yata yata bitmiyor o okullar. ondan sonra da o okuldan mezun olup butun emeklerini cope atip yonetici kicinda gezecegim, bilmem kimin soforu olacagim demez yani kimse. her muhendisi ayni kefeye koymamak lazim.

Okul okumak birseydir ama çok şey ifade etmez.

Çok ilkokul mezunu, üniversite mezunlarını yaninda çalıştırır.
sizin de anladığınız bu mu .Bu paylaşımdan
Sizin daha önceki paylaşımlarınızdan yola çıkarak yazıyorum, benim paylaşımından bu sonuca ulaşmanıza şaşırdım.Bunu anladıysanız yazacak hiç bir şeyim yok benim.İyi akşamlar.

Anonim birinin size hava atmak için mi prestijli kelimesini kullandığını düşünüyorsunuz? Muhtemelen yönetici asistanlığının sekreterlik olduğunu kendisi de biliyor. Bölümüm iyi bölümlerden olduğu için fazla mı kalifiye kalırım diye soruyor. Sırf merak ettiğiniz için üsteliyorsunuz. Gerçek hayatta da burada da kimse her soruyu cevaplamak zorunda değil. Çok ilginç gerçekten.

Ay şükür ya. Burası anonim bir site kadın istese iki tane bölüm sallar yazar yani. Tartışma ve aşağılayıcı yorum okumak istememiş belli ki. Böyleyken bile mimarları, itü’yü falan aşağılayan çıkmış. Ülkenin en iyi teknik üniversitesini..

Mimarlarla ilgili ilk yorumu ben yaptım gördüğüm kadarıyla. Onu da bizzat mimar olarak yaptım.
Prestijli meslek sahibi olmak böyle bişi işte naparsın

Kurumsal sirketlerde yönetici asistanlıkligina kalifiyeli eleman alinir. Hatta 1 den fazla dil bilirler. Eğitim geçmişleri iyi yerlerdir. Çünkü yönetici ile görüşme saglanan ilk kisisiniz ve ona göre seçilir. En azindan benik çalıştığım yerlerde öyle oldu hep

Hava atmak istese sormamıza gerek kalmadan direkt yazardı zaten. Sadece bu ayrıntı önemli değildi madem, niye özellikle belirtti onu merak ettim?

Böyleyken bile mimarları, itü’yü falan aşağılayan çıkmış.
O yorumdan nasıl aşağıladığım fikrini çıkarabildiniz hayret bir şeysiniz valla. Kardeşimle gurur duyuyorum, niye aşağılayayım çocuğu. İTÜ iyi bir üniversite, mimarlık bölümü de öyle. Bu prestij vurgusunu diğer mesleklere göre bir tık fazla yapıyorlar sadece. Bu da bir gerçek.

MrsDelfino Sevgili Patates Artemissisipi ifşa olma olasılığının nesi komik bu kadar? Türkiye'de elçiliklerden kaç tane var? Bu asistan pozisyonunda çalışan kişilerden kaç tane var? Kaldı ki, bu sitede anonim olduğunu sanan birkaç kişiyi adı soyadı, çalıştığı iş yerine kadar buldum.

aferin size. bu ovunulecek bir sey mi? en nefret ettigim uye tipi ya. insanlarin anonim oldugu yerde psikopat gibi stalk yapip ehehehe buldum diye dolasmanin anlami yok. sizinle ayni halti yiyenlerin bazilari simdi utandiklarindan uyelik iptali yaptirdilar, bazilarinin selam vermeye yuzu yok, bazilari da hicbir sey olmamis gibi (sizin gibi) dolasmaya devam ediyor. insanlari rahat birakin bence. milleti arastirip sorusturmak sizin goreviniz degil.

Ben övündüğümü söylemedim. Ben de sizin gibi illa meslek söyle, illa üniversite söyle diyen insanlardan hoşlanmıyorum. Yukarıda kaç kişi ısrarla sormuş bir bakın. Meslek ve üniversite bilgisi bence söylenmemesi gereken bir şey. İnsanlar söylemek istese zaten yazar. Ben size özelden yazdım, üç kişi de gelip özelden yazarım dememe gülmüş. Komik mi? Aynı kurumlardan 10 tane olsa, ifşa olma olasılıkları daha düşük olurdu.

Koyu yaptığım yerler tamamen sizin fikriniz. Sanki buldum diyip, buraya link bıraktım. Ben araştırdım demedim. Aynı kişiler, aynı postları farklı sitelerde paylaşınca kabak gibi kim oldukları ortaya çıkıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…