Bu kadar kötü olmayı nasıl başarıyor

Çünkü ne yaparsa yapsın sineye çekip susup oturmalısınız. Ayrılmak istediğiniz an en büyük düşmanınız oluyorlar. Klasik türk erkeği işte. Ona bağımlı yaşarsanız sıkıntı yok. Ama özgürlüğünüzü ilan ettiğiniz an bitti.. iftira bile atar bu tipler. Bi zamanlae namusun dediği çocuğunun annesi olan kadına namussuz bile derler. Allah yardımcınız olsun
Amin sağolun.İftiralar attı atmaz olur mu ne kadınlığım kaldı ne insanlığım.Benden bir ruh hastası gibi bahsetti dilekçelerde,çocuğun yanında öfke nöbeti geçirip yemekleri fırlatıp masa sandalye deviriyormusum. Adam hiç durmuyor

Mesajlardan hiçbir şey çıkmaz rahat olun. Temmuzda başka bir konudan davam var, avukatım ciddi bir konu olmadıkça mesajlaşmadaki karşılıklı hakaretlerden bir şey çıkmayacağını söyledi. Ama siz siz olun mesajlarınızı silmeyin, silecekseniz de mutlaka ekran görüntüsü alın, yoksa kendisi yazmamış gibi sizinkileri koyu renkle dosyaya koyar.

Mesajlardan hiçbir şey çıkmaz rahat olun. Temmuzda başka bir konudan davam var, avukatım ciddi bir konu olmadıkça mesajlaşmadaki karşılıklı hakaretlerden bir şey çıkmayacağını söyledi. Ama siz siz olun mesajlarınızı silmeyin, silecekseniz de mutlaka ekran görüntüsü alın, yoksa kendisi yazmamış gibi sizinkileri koyu renkle dosyaya koyar.
Öyle yaptı zaten.Sadece benim ne yazdığımı koydu dosyaya,ben de mesaj kayıtlarınin eksik olduğunu söyleyip tamamının ekran görüntüsunu çıkarıp koydum.Allahtan hiç mesaj silme alışkanlığım yok.
Bu davadan cezasizlik ya da iki tarafa da 1/3 indirimli ceza gelebilir o da hagb olur gibi..ucu kendine de dokunuyor diye mi bu kadar çirkef oldu bilmem

Öyle yaptı zaten.Sadece benim ne yazdığımı koydu dosyaya,ben de mesaj kayıtlarınin eksik olduğunu söyleyip tamamının ekran görüntüsunu çıkarıp koydum.Allahtan hiç mesaj silme alışkanlığım yok.
Böyle tiplerin sırf kişisel hırs ve nefretleri sebebiyle açtığı yalan yanlış davalar yüzünden 7 aydır duruşma günü bekliyorum. Davamın ne zamana erteleneceği ve sonuçlanacağı da meçhul. Eksik mesaj beyanından, mahkemeyi ve sizi oyaladığından, zaman ve enerji kaybına neden olduğundan böyle insanlara caydırıcı bir ceza verilmeli. Kötü niyet olduğu mesajları tek taraflı vermesinden belli. Boşu boşuna kurumları oyalayıp hantallaştırıyorlar. Bizim haklı davamızda ise aylardır sıra gelmek bilmiyor. Şu Türk erkekleri kadar kumaşı- mayası bozuk çok az erkek cinsi vardır dünyada !!

Böyle tiplerin sırf kişisel hırs ve nefretleri sebebiyle açtığı yalan yanlış davalar yüzünden 7 aydır duruşma günü bekliyorum. Davamın ne zamana erteleneceği ve sonuçlanacağı da meçhul. Eksik mesaj beyanından, mahkemeyi ve sizi oyaladığından, zaman ve enerji kaybına neden olduğundan böyle insanlara caydırıcı bir ceza verilmeli. Kötü niyet olduğu mesajları tek taraflı vermesinden belli. Boşu boşuna kurumları oyalayıp hantallaştırıyorlar. Bizim haklı davamızda ise aylardır sıra gelmek bilmiyor. Şu Türk erkekleri kadar kumaşı- mayası bozuk çok az erkek cinsi vardır dünyada !!
Kesinlikle ! Kavgadan beslenen yaratıklar bunlar.7 ay çok uzun.Lehinize sonuçlanmasını dilerim

Kesinlikle ! Kavgadan beslenen yaratıklar bunlar.7 ay çok uzun.Lehinize sonuçlanmasını dilerim
Teşekkür ederim ama temmuzdaki sadece “ön duruşma.” Yani karar falan çıkmayacak. Evraklar, dilekçeler, iddialar vs her şey usulüne uygun mu diye bakılacak. Her şey tamamsa esas duruşma için gün verilecek. O da ne zaman verilecek bilmiyorum.

Teşekkür ederim ama temmuzdaki sadece “ön duruşma.” Yani karar falan çıkmayacak. Evraklar, dilekçeler, iddialar vs her şey usulüne uygun mu diye bakılacak. Her şey tamamsa esas duruşma için gün verilecek. O da ne zaman verilecek bilmiyorum.
Tıpkı boşanma davası gibi demek.

Gerçek yüzünü göstermiş. Keşke erkeklerimiz biraz daha anlayışlı olabilse. Sinirleri yerine duygularıyla haraket edebilse. Allah yardımcın olsun canım.

O dilekçeyi okuyacak olanlar da insan,hiç mi düşünmüyor hakkında ne dusunecekler.Ne biçim adam ne kötü niyetli tehlikeli demeyecekler mi. Ben mesleğimi yapmasam o çulsuz bu çocuğa nasıl bakacak acaba hiç düşünmüş mü..Bu nefretle çocuğa zarar vermesinden korkmaya başladım artık.
Böyle saçma birşey için mesleğin tehlikeye girmez o kadar kolay değil bu işler
Adam hırsından ne yapacağını şaşırmış arsız terbiyesiz
Bu bir kere senin özel hayatın eski kocana iki söz söyledin diye küfür bile olsa seni mesleğini almaz kimse elinden .
Aptal gerçekten akıl yok bu adam da
Çirkefleşmiş
O nafakayı da tazminatı da verecek kaçışı yok boşa çamura yatmasın
Bütün bunları seni aldatmadan önce düşünecekti
Ay sinir oldum adama valla sabah sabah

Amin sağolun.İftiralar attı atmaz olur mu ne kadınlığım kaldı ne insanlığım.Benden bir ruh hastası gibi bahsetti dilekçelerde,çocuğun yanında öfke nöbeti geçirip yemekleri fırlatıp masa sandalye deviriyormusum. Adam hiç durmuyor
Siz mümkün oldukça iletişime geçmeyin bir konu varsa da avukatınız aracılığıyla iletişim kurun. Belli ki herşeyi aleyhinizde kullanacak. Tez zamanda kurtulursunuz inşallah.

Amin teşekkürler.Cocugunu göstermeyen kadınları hiç anlamıyordum,artık çok iyi anlıyorum.İnsallah beynim çocuktan ayrı çalışır böyle baba olmaz olsaymis
ama o çocuğunu göstermeyenler kendi kinleri uzerinden en cok çocuklarına zarar verdiklerinin farkında bile degiller.
çocuğumu göremiyorum diye uzulecek adam sayısı az. gezer tozar erkekler. olan cocuklara oluyor.
o yüzden mantıklı olan her daim babayı görsünler. ilerde anneyi suçlamasınlar..

Boşanma lafı ağzında sakız iken ve beni sürekli kovuyor olmasına rağmen (terk eden o bu durumda ) yine de delirdi eşya benzetmesi çok yerinde
çünkü kendilerini bulunmaz hin kumaşı sanıyorlar
piremss (prens) zannediyorlar
tabiri caizse elin kızı da böyle yapınca zorlarına gidiyor haspamların

yakın zamanda ağlamayazırlamaya başlar affet dön çocuğumuz var vs
sakın kanmayın derim
Rabbim tez zamanda feraha çıkarsın inşallah

:KK43: neden böyle oluyor inanın anlamıyorum...Zülfü Livaneli nin bir sözü geliyor aklıma hep "sevişirken içiçe geçen solukları karışan, birbirine en yakın hale gelen insanların, sonradan bu kadar yabancılaşmasına, hatta can yakmaya çalışmasına hep hayret etmişimdir. " Önce en büyük haz sonra en büyük nefret ... İki günlük dünyada su kadınları mutlu etmek çok mu zor lanet olsun

Mesleğim gereği sayısız çekişmeli boşanma dosyası gördüm. Hiç şaşmaz. Çirkinleşmeyen kişi sayısı inanın çok azdır. O yüzden bu süreçte bunu nasıl yaptı, nasıl bu kadar kötü oldu diye kendinizi üzmeyin. Malesef çoğunlukla böyle.

Sadece naçizane tavsiyem siz iletişime geçmeyin mümkün oldukça, avukatınız vardır zaten. Süreç de uzun oluyor. Yıpratmayın kendinizi iletişime geçerek. Müşterek çocukla ilgili konular hariç muhatap olmamak en rahatı bence. Fikrim bu yönde ancak tabi ki karar sizin..

Keşke insanlar medeni bir şekilde, ortada çocuk olsun olmasın, bir ilişkinin bittiğini kabullenip, her iki tarafın da en az zararla atlatacağı süreçler yürütebilecek kadar olgun olsa.. Herkes kendi kalbinin ekmeğini yer diyorum artık..
Hayat size güzel yüzünü göstersin bundan sonra inşallah hep mutlu olursunuz 🙏🏻

Slm hanımlar.. Bir evlilikte yapılmaması gereken her şeyi yapan bir kişiyle (eş diyesim gelmiyor) anlaşmaya ikna olmadığı için çekişmeli boşanma davası açmak zorunda kaldım.Aldatma,evden kovma,hakaret, asagilama vs...

Cekismeli olunca bütün pisliklerini açıklamak zorunda kalıyorsunuz haliyle,ayrıca nafaka tazminat taleplerimiz de karşı tarafı aşırı sinirlendirdi ama ben çekişmeli sürece girmeyelim çocuk da etkilenmesin diye çok direttim kabul ettiremedim.Kendisi davanın reddini talep ediyor beni sanki çok seviyormuş gibi !

2,5 yaşında oğlumuz var benim yanımda kalıyor.Gecen ilk duruşma oldu nafakayı indirmek istedi avukatı ama hakim reddetti.

Esas meseleye gelecek olursam;bu sahis bana 5 ay önce bir tartışma sırasında yazdığım bir iki kelime sebebiyle hakaret davası açtı.Mesajlari hem eksik koydu,o konuya nasıl gelindiğini almadı,hem de aralarda kendi cümlelerini siliklestirip (okunmuyor)benimkileri koyulttu.Bu dava durusmasiz görülecek.Benden savunma ondan beyan dilekçesi istendi.Ben olayda eğer varsa karşılıklı hakaret ve de ağır tahrik olduğunu, mesajların eksik sunulduğunu, tamamını eke koydugumu yazdım.O ise ona iftira attığımı (mesajlar ortada ),bir öğretmen olarak ona hakaret ettiğimi ve bu mesleği icra etmemesi gerektiğinin düşünulerek en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum diye yazmış.

Ya şimdi size soruyorum: Bir insan çocuğunun annesine karşı nasıl bu kadar kötü olabilir bu kadar düşman olabilir ? Avukatım bu dilekçenin sonucu etkilemeyecegi görüşünde fakat ben asıl bu soruya takılıyorum: bir insan nasıl bu kadar vicdansız,kalpsiz, kötü,haset,fesat ve gaddar olabilir aklım almıyor.Ustelik ben çocuğu asla bugüne kadar yaptığı kötülüklere rağmen onu bu işten ayrı tutup mahkeme kararına bağlı kalmadan istediği gibi istediği kadar alıp götürmesine karışmayacak kadar iyi niyetli olduğum halde.
Bide kadınlara yılan derler yılanın babası bu erkekler pis çirkef Allah sabır versin sana

X