Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

alindalin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2010
2.051
1.031
35
Merhabalar
Yaşadığım durumla ilgili haftasonu konu açmıştım. Eşimin kardeşi tarafından dolandırıldığımızı anlatmıştım.

Konuyu bilmeyenler için özetle ortak bir dükkan açtık. Kendisi dükkan işlemiyor diyerek aylık payımızı vermiyordu. Ortaklıktan çıkalım dedik çok borç var size düşen 170 bin dedi ve onu da parça parça 3 ayda zor verdi. Paramızı çöp etti resmen. Hemen arkasından kendisine 725 bine araba almış.

Tüm bunlara fırsat veren eşim en büyük suçlu. Kendisi hala kimseye hesap sormuyor sadece evde kendi kendine tavır alıyor güya. Zor bela kardeşini aradı araba almışsın vs dedi. Hani dükkan kazanmıyordu diyip ağzının payını alıp kapattı. Onun hesabını ayrı göreceğim zaten.

O günden beri benim içim soğumuyor. Bu saatten sonra maddi bir şey olamaz zaten mesele maddiyatı çoktan aştı ama bu olay burada kalsın istemiyorum.

Mesela kv ile kp de arabayı bizden gizlediler hiç söylemediler. Normalde kv bir bardak alınsa söyler bunu sır gibi gizli tuttular. Sürekli ortağın arabasıyla şuraya buraya gittik diye yutturdular bize. Kendi aldıklarını söylemediler.

Bir şekilde hepsiyle hesaplaşmak ve bu yaptıklarını yüzlerine vurmak istiyorum ama bunu onların ayaklarına giderek yapmak istemiyorum. Mesela dükkana gitsem nereden bakarsanız bakın maddiyat için kavgaya gelmiş diyecekler. Araba almamı çekemediler diye düşünecek kardeşi. İnanılmaz cahiller zaten. Üzerinden geçinebildikleri herkes dünyanın en iyi insanı. Biraz akıllı olup hakkını ararsan dünyanın en kötü en paragöz insanısın. Kendimi o duruma düşürmek istemiyorum ama bir şekilde yüzlerine vurmak istiyorum.

Ben bu tarz olaylarda hemen pat diye dökülüyorum stratejik davranamıyorum ama aklıma şu geldi. Bunlar tüm sülale haftasonu ortağın yazlığına gittiler. O kardeş bozuntusu ve kuzeni iki araba gittiler. Ama benim arabayı bildiğimi bilmiyorlar çünkü bana kuzenin eşi söyledi. Eşim kardeşi arasa da o anne babasına anlatmamıştır. Ya da benim hala haberim olmayabilir sonuçta eşim öğrendiği halde bana söylemedi.

Haftaya kv oğluma bakmaya gelecek. Kendisine desem ki hepiniz kuzenin arabasına sığabildiniz mi nasıl gittiniz? O da muhtemelen oğlunun ortağından arabasını aldığını söyleyecek yani yalan. Orda eşim desin niye yalan söylüyorsun oğlun kendine araba almış. Bu bir ihtimal. Diğer ihtimal de şu: ben nasıl gittiniz dediğimde, bizim önceden duymuş olduğumuzu tahmin ederek doğruyu söyleyebilir. Oğlunun araba aldığını söylediğinde ben de aaa nasıl yani diye konuya gireyim. Hani dükkan kazanmıyordu vs diye sıkıştırayım. Biraz da ağır konuşacağım zaten. O da tabi hemen savunmaya geçer. Diyeyim ki o zaman oğlun gelsin madem açıklasın bize bu açıklamayı borçlu. Belki resmî olarak ispatlanamaz ama bal gibi de bizi dolandırdığı ortada. Ara gelsin diye üzerine gideyim. Oğlu gelirse ona da ağzıma geleni söyleyip bağımı iyice koparayım. Belki konu bu şekilde ilerlemez alttan alırlar kandırmaya çalışırlar ama neticede bizi insanlara suçlu gösterememiş olurlar bundan sonra.

Bilmiyorum belki çok gereksiz ama böyle aptal yerine koyulmak ve bu şekilde konuyu kapatmak hiç içime sinmiyor. Yanlış bir hamle de yapmak istemiyorum. Ama her şeyi yüzlerine de vurmak istiyorum. Çünkü elimde iyi bir koz var yani her şey ortada. Hatta bize ortak olduğumuz dönemdeki faturaları bile göstermesi gerekiyor eğer ispatlamak isterse ki zaten o toplara girmez çünkü haksız.

Bir de sağda solda benim onlara gitmediğimi vs konuşuyor kv utanmadan. Kocası bana insan gibi davranmadığı için ve bu ortaklık işinden dolayı zaten en başından tavır aldığımı da bal gibi biliyor ama buna rağmen beni suçlu gösteriyor arkamdan. İnsanların ne düşündüğü umrumda mı asla değil. Sadece her şeyin farkında olduğumu yüzüne vurmak istiyorum. Çok mu saçma ve yersiz? Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.

Eşinizin çok büyük hatası var ama bu olayın öznesi siz değilsiniz.

Bu yüzden bütün kızgınlığınıza rağmen sakin kalmayı başarıp geri planda durmayı tercih etmeniz daha iyi.

Onlar aile olduğu için aralarındaki her problemi unutur ama müdahil olursanız oradaki kötü sadece siz olursunuz.

Eşinizin çok büyük hatası var ama bu olayın öznesi siz değilsiniz.

Bu yüzden bütün kızgınlığınıza rağmen sakin kalmayı başarıp geri planda durmayı tercih etmeniz daha iyi.

Onlar aile olduğu için aralarındaki her problemi unutur ama müdahil olursanız oradaki kötü sadece siz olursunuz.

Benimle ilgili çok da iyi şeyler düşündüklerini sanmıyorum zaten. Eşimle inanılmaz kopuk bir ilişkileri var. Eşime sorduğumda biz hep böyleydik hiçbir zaman yanımda olmadılar diyor. Ayaklarım geri gidiyor orada rahat edemiyorum diyor. Ki bekarken de böyleydi genelde çıkıp dışarı giderdim ya da odamda olurdum diyor. Ama onlara sorsanız evlenince böyle oldu. Yani benim yüzümden.

Ya ben de olsam çok sinir olurdum hele eşim pasif olduğu için hakkını savunmayı beceremiyorsa sinirim iyice artardı.

Ben böyle durumlarda öncelikle eşim gerekeni konuşsun diye bekler eğer konuşamadğını görürsem devreye girerim neden eşimin pasifliği yüzünden insanlar beni de aptal yerine koysun ki?

Valla üç günlük dünya kimse sizden değerli de değil.
O kırılmasın bu yanlış anlamasın vs diye hakkınız yendiğinde susmanıza bence gerek yok içime atıp ben üzüleceğime söyler geçerim karşı taraf üzülsün
Bazen bazı bağlar kopmalı gerekirse..

Önceki konunuzu az çok hatırlıyorum.
Eşiniz bu yaptığınız planlarda aktif rol alabilecek gibi gözükmüyor.Ailesiyle aranızda herhangi bir tartışma çıksa siz kim oluyosunuz diyip celallenecek tarzda birisi değil. Kendi kendinizi savunmak zorunda kalacaksınız daha çok öfkeleneceksiniz ve nihayetinde suçlu sizi çıkaracaklar.
Bazı insanlar bazen böyledir. Çünkü küçükken çok hırpalanmıştır, öz güveni yok edilmiştir. Çatışmalardan hoşlanmazlar, kaçınırlar. Çatışmaların ortasında kalırlarsa donma tepkisi verirler. Bu genelde toplumumuzda pısırıklık gibi algılanıyor ve erkeğin erkekliği sorgulanıyor. Bu sizin eşinizi iteklemenizle ona öfkelenip durmanızla kavga dövüşle olacak iş değil. Eminim o da bu şekilde davranıyor olmaktan memnun değildir ama elinden gelen budur. Bence biraz şefkati hak ediyor. Size eş çocuğunuza baba mı? Evine ekmeğini getirip sizinle çocuğuyla düzgünce ilgileniyor mu, sizi mutlu ediyor mu? Önemli olan şey bence sadece bu.
Dolandırılmanız çok üzücü ve yeni anne olmanız nedeniyle çok daha korumacı ve öfke dolu olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Ama o insanlara ağzınıza geleni de söyleseniz hiçbir şey değişmeyecek. Duygularınızı bir kenara bırakıp yatırdığınız parayı geri almaya odaklansanız bence çok daha işe yarar olur.
Ben olsam eşimle konuşur, ailesiyle laf dalaşına girmek istemediğimi onların gerçek hallerini yeterince gördüğümüzü, ailemizin rıskını geri alıp iletişimi tamamen koparmak istediğimi çünkü çocuğumuzu böyle insanların etrafında büyütmek istemediğimi söylerdim.
Aslında eşinizin ailesiyle bağlarınızı koparmak için çok güzel bir fırsat yakalamışsınız ama sizin kafanızdaki tek şey onlarla kavga etmek. Bazen mağdur olmak iyidir. Paranızı geri alabiliyorsanız alırsınız. Bağlarınızı koparırsınız. Gelecekte yaşayacağınız 45456546 sorundan kurtulmuş olarak hayatınıza devam edersiniz bu kadar basit. Eşinizin de bu olaydan sonra ailesiyle tekrar barışma gibi bir talebi de olmaz.

Son düzenleme:
Bu işi esiniz çözmeli
Madem böyle bir durum ortaya çıktı kendi hakkını savunacak, payını isteyecek hesabini soracak. Sormuyorsa onunla da düzgün bir evlilik yürümez. Bugün aile olur yarın arkadaş olur ve köşesine çekilip oturur olan size olacak hastalık sahibi olursunuz

Ya ben de olsam çok sinir olurdum hele eşim pasif olduğu için hakkını savunmayı beceremiyorsa sinirim iyice artardı.

Ben böyle durumlarda öncelikle eşim gerekeni konuşsun diye bekler eğer konuşamadğını görürsem devreye girerim neden eşimin pasifliği yüzünden insanlar beni de aptal yerine koysun ki?

Valla üç günlük dünya kimse sizden değerli de değil.
O kırılmasın bu yanlış anlamasın vs diye hakkınız yendiğinde susmanıza bence gerek yok içime atıp ben üzüleceğime söyler geçerim karşı taraf üzülsün
Bazen bazı bağlar kopmalı gerekirse..

Eşimin ailesiyle çok sıkı bağları yok zaten. Ancak olaylara tepki de göstermiyor. Neden hesap sormuyorsun dediğimde ben söyleyeceğimi söyledim diyor. Kardeşini arayıp araba almışsın başkalarından duydum hayırlı olsun dedi. Nasıl aldın dedi. Kardeşi de çekle aldım demiş. Eşim de çeki nasıl ödeyeceksin dükkan kazanıyor herhalde diyince kardeşi araba aldıysak ne olmuş falan diye üste çıkmaya başladı. Eşim hemen yumuşadı bi şey olduğu yok oğlum hayırlı olsun dedi.

Bu mu yani neden tepki göstermedin dediğimde o anlayacağını anladı dedi. Ben senin kadar net davranıp bağımı koparamam yarın hastalık cenaze bayramda bir araya gelmek yüz yüze bakmak durumundayım dedi.

Haklı bir insan neden çekinir ki haklı olan sensin yani bırak düğünde cenazede o senin yüzüne bakmaya utansın diyorum ama yok. Annemle babama ne diyeceğim ki zaten haberimiz yoktu diyecekler diyor. Ya da borçla aldı diyecekler konuşsam ne olacak diyor. Sürekli böyle basite indirgeyip konuyu kapatıyor.

Bu işi esiniz çözmeli
Madem böyle bir durum ortaya çıktı kendi hakkını savunacak, payını isteyecek hesabini soracak. Sormuyorsa onunla da düzgün bir evlilik yürümez. Bugün aile olur yarın arkadaş olur ve köşesine çekilip oturur olan size olacak hastalık sahibi olursunuz

Başka herhangi birine karşı sessiz değil ama ailesiyle ilgili bu şekilde. Onlara hiçbir şey söyleyemiyor. Ne olursa olsun anne baba kardeş yine bir gün hastalıkta cenazede yüz yüze bakacağım diyor.

O tepki göstermeyi bağları koparmak kavga etmek olarak algılıyor çünkü. Bir de küçüklükten bu yana mutsuz bir çocukluk gençlik geçirmiş aile bağları zayıf bir ortamda büyümüş. Hiçbir zaman aile desteği görmemiş. Kardeşi her zaman daha ön planda tutulmuş vs. Şu an karşılarına gidip her şeyi ortaya döksem rahatlarım belki ama buna gücüm yok karşılarında belki ağlayacağım ama bunun olmasını istemiyorum diyor. Belki bu konuyla ilgili destek alıp ancak öyle halledebilirim diyor.

Eşiniz bu yaptığınız planlarda aktif rol alabilecek gibi gözükmüyor.Ailesiyle aranızda herhangi bir tartışma çıksa siz kim oluyosunuz diyip celallenecek tarzda birisi değil. Kendi kendinizi savunmak zorunda kalacaksınız daha çok öfkeleneceksiniz ve nihayetinde suçlu sizi çıkaracaklar.
Bazı insanlar bazen böyledir. Çünkü küçükken çok hırpalanmıştır, öz güveni yok edilmiştir. Çatışmalardan hoşlanmazlar, kaçınırlar. Çatışmaların ortasında kalırlarsa donma tepkisi verirler. Bu genelde toplumumuzda pısırıklık gibi algılanıyor ve erkeğin erkekliği sorgulanıyor. Bu sizin eşinizi iteklemenizle ona öfkelenip durmanızla kavga dövüşle olacak iş değil. Eminim o da bu şekilde davranıyor olmaktan memnun değildir ama elinden gelen budur. Bence biraz şefkati hak ediyor. Size eş çocuğunuza baba mı? Evine ekmeğini getirip sizinle çocuğuyla düzgünce ilgileniyor mu, sizi mutlu ediyor mu? Önemli olan şey bence sadece bu.
Dolandırılmanız çok üzücü ve yeni anne olmanız nedeniyle çok daha korumacı ve öfke dolu olduğunuzu tahmin edebiliyorum. Ama o insanlara ağzınıza geleni de söyleseniz hiçbir şey değişmeyecek. Duygularınızı bir kenara bırakıp yatırdığınız parayı geri almaya odaklansanız bence çok daha işe yarar olur.
Ben olsam eşimle konuşur, ailesiyle laf dalaşına girmek istemediğimi onların gerçek hallerini yeterince gördüğümüzü, ailemizin rıskını geri alıp iletişimi tamamen koparmak istediğimi çünkü çocuğumuzu böyle insanların etrafında büyütmek istemediğimi söylerdim.
Aslında eşinizin ailesiyle bağlarınızı koparmak için çok güzel bir fırsat yakalamışsınız ama sizin kafanızdaki tek şey onlarla kavga etmek. Bazen mağdur olmak iyidir. Paranızı geri alabiliyorsanız alırsınız. Bağlarınızı koparırsınız. Gelecekte yaşayacağınız 45456546 sorundan kurtulmuş olarak hayatınıza devam edersiniz bu kadar basit. Eşinizin de bu olaydan sonra ailesiyle tekrar barışma gibi bir talebi de olmaz.
Söylenmesi gereken her şeyi söylemişsiniz . :KK19: Süpersiniz

Başta söylediğiniz her şeye katılıyorum. Eşim de kendini aynen böyle ifade ediyor. Tartışma anında kitlenip kalıyorum bende o an her şey bitiyor konuşamıyorum diyor. Kavga etmek tartışmak istemiyor. Ailesine karşı da çok dolu. Onlarla çok sıkı bağları yok. Ama dışarıda herhangi bir durum yaşadığımızda böyle değil. Hakkını savunan, insanlarla da iletişimi iyi olan biri. Sadece ailesine karşı böyle.

Yaptıkları her şeyin farkındayım ama kavga etmek kötü olmak istemiyorum diyor. Benim istediğimde kavga etmesi ya da bağlarını koparması değil. Bence o şekilde eşim mutlu olamaz zaten. Ben de huzursuz olurum ailesiyle koparsa. Ben kendi adıma ailesiyle olan mesafemi koruyorum zaten. Eşim de her dakika arayan soran biri değil. Sadece gerektiğinde onlara tavır göstermesi gerekiyor ama bunu beceremiyor.

Çocukluktan gelen travmaları var. Bunları aşabilmesi için onlarla yüzleşmesi gerektiğini konuşup kendini ifade etmesi gerektiğini söylüyorum. Hazır değilim diyor. Önce destek alıp ancak o zaman gidip karşılarına her şeyi söyleyebilirim diyor.

Payımıza gelince onu aldık ama şöyle. Eşim bundan 6 ay önce işten çıkarıldı. Kredimiz de vardı çok zor durumdaydık. Tabi dükkandan bir kuruş bile gelmiyor. Kardeşi sürekli dükkanda işler kötü diyor. Eşim dedi ki hiç değilse aylık 4 bin ver benim payımdan. Kredimi ödeyeyim ya da tamamen hakkımı ver ortaklıktan çıkayım. Beş kuruş bile alamıyorum koskoca dükkandan dedi. Kardeşi de işler kötü aylık para veremem dedi. Dükkan satılacak payını alırsın dedi bizi böyle biraz oyaladı. O arada dükkanın borçlarını vs hesapladılar. Müşteri 1 milyon 400 veriyor ama dükkanın borçlarını ve diğer ortağın payını verince sana 160 bin kalıyor dedi. Tamam dedik bekledik satılmadı. Yine konuştu eşim. Bu sefer de tamam payını vereyim ortaklıktan çekil demiş. Gidip babasının üzerine 100 bin kredi çekip eşime vermiş. Kalanı da en geç temmuzda vereceğim demiş. Yani 6 ay boyunca para bekledi durdu. Daha kalan parayı yeni aldık. Ama bu sürede dükkanın borçları ne hikmetse birden bitti ve kendisi 700 binlik araba alabildi.

Bize 6 ay önce para hesabı yapıp bu parayı bile parça parça vererek zarar etmemize neden oldu. Bize parayı verdiği gibi gidip kendine araba almış. Hatta parayı vermeden önce almış. Diğer küçük kardeşe sorduk 1 ay falan oluyor dedi. Daha bize parayı vereli 1 ay olmadı.

Bu şekilde zarar etmemize sebep oldu ve arabayı da bizden gizlediler. Anne baba da dahil. Eşim de hiçbir tepki vermiyor ben nasıl tepkisiz kalayım o kadar sinirliyim ki. Salak yerine koydular resmen.

Yola birlikte çıktık arabamızı satıp nakit olarak verdik. Kendisi beş kuruş koymadı kredi çekti krediyi de bir süre ortak paydan ödedi ben farkedene kadar. Üzerine bizi böyle zararla ortada bıraktı. Şimdi dönüp bakınca bizim elimizde 160 bin onun elinde 700 binlik araba ve koskoca dükkan.

Bu konuda muhattap almanız gereken son insan kayınvalide , kadın olayım öznesi bile değil.
İlla konuşacağım diyorsanız kaynınızla konuşun fakat siz değil eşiniz konuşsun .

Bu konuda muhattap almanız gereken son insan kayınvalide , kadın olayım öznesi bile değil.
İlla konuşacağım diyorsanız kaynınızla konuşun fakat siz değil eşiniz konuşsun .

Ben zaten o gereksizi arayıp gel konuşalım demem ya da ayağına gitmem. Ama kv nin üzerine gidersem oğlunu ara gelsin o zaman dersim belki bir ihtimal. Ki geldiğinde eşim de evde olur zaten birebir konuşma olmaz.

Bir de kv özne değil demişsiniz de araba aldığını benden gizlemesi bile çirkin. Kasıtlı gizledi sürekli yalan söyledi ortağının arabası diye. Bir de benim bazı şeylerden dolayı tavırlı olduğumu bildiği halde ki ben kendisine açık açık söyledim. Gidip diyor ki alindalin zaten hiçbir şeye katılmıyor hep eşini gönderiyor.

Yüzüme gelip seni evladımdan ayırmıyorum diyip arkamdan konuşması, gözümün içine baka baka yalan söylemesi sinirimi bozuyor. Bu yaptıklarını yüzüne vurup bana karşı mahcup olmasını ve bir daha benimle ilgili ağzını açmayacak hale gelmesini istiyorum.

Ben zaten o gereksizi arayıp gel konuşalım demem ya da ayağına gitmem. Ama kv nin üzerine gidersem oğlunu ara gelsin o zaman dersim belki bir ihtimal. Ki geldiğinde eşim de evde olur zaten birebir konuşma olmaz.

Bir de kv özne değil demişsiniz de araba aldığını benden gizlemesi bile çirkin. Kasıtlı gizledi sürekli yalan söyledi ortağının arabası diye. Bir de benim bazı şeylerden dolayı tavırlı olduğumu bildiği halde ki ben kendisine açık açık söyledim. Gidip diyor ki alindalin zaten hiçbir şeye katılmıyor hep eşini gönderiyor.

Yüzüme gelip seni evladımdan ayırmıyorum diyip arkamdan konuşması, gözümün içine baka baka yalan söylemesi sinirimi bozuyor. Bu yaptıklarını yüzüne vurup bana karşı mahcup olmasını ve bir daha benimle ilgili ağzını açmayacak hale gelmesini istiyorum.
Bakın siz kayınvalidenizin kızı değilsiniz eee eşiniz de etkisiz eleman belli ki kaynınız annesine araba aldığını söylemesini istememiş , kadın da söylememiş.

Kaynınız gelse içinizi dökseniz ne olacak ki , sizin eşiniz ağzını açıp tek kelime etmediği sürece siz ancak konuşur konuşur susarsınız .

Yapmanız gereken iletişimi kesmek .

Bakın siz kayınvalidenizin kızı değilsiniz eee eşiniz de etkisiz eleman belli ki kaynınız annesine araba aldığını söylemesini istememiş , kadın da söylememiş.

Kaynınız gelse içinizi dökseniz ne olacak ki , sizin eşiniz ağzını açıp tek kelime etmediği sürece siz ancak konuşur konuşur susarsınız .

Yapmanız gereken iletişimi kesmek .

Böyle olduğunda bizi suçlu gösteriyorlar başkalarına. Diğer tüm akrabalara bizim hiçbir şeye dahil olmadığımızı bunun da benim yüzümden olduğunu söylüyorlar. Kendilerini melek gibi gösteriyorlar. Bu durum inanılmaz canımı sıkıyor. Beni salak yerine koymasın kv. Karşıma geçip sen benim evladım gibisin diyemesin.

Böyle olduğunda bizi suçlu gösteriyorlar başkalarına. Diğer tüm akrabalara bizim hiçbir şeye dahil olmadığımızı bunun da benim yüzümden olduğunu söylüyorlar. Kendilerini melek gibi gösteriyorlar. Bu durum inanılmaz canımı sıkıyor. Beni salak yerine koymasın kv. Karşıma geçip sen benim evladım gibisin diyemesin.
Sizin az cok eski konularınızı da hatırlıyorum ben siz zaten eş ailesiyle içli dışlı olmak istemiyorsunuz ki cok gidip gelmeyi de istemiyordunuz.
İstediğiniz oluyor , dahası nedir ?

Kayınvalideniz sizin arkanızdan konuşuyorsa bunu durduracak olan da eşiniz .

Kısacası hanımefendi sizin eşiniz pasif.
Bu yüzden siz ne kadar tepki gösterirseniz gösterin kaale alınmayacaksınız .
Bu yüzden eğer siz birinin üzerine gidecekseniz eşinizin üzerine gidin .

Bu konuda yerden göğe kadar haklısın,öfkende,haksızlığa tahammül edemeyişinde… Tek muhatabın eşin. Ama eşinin bu konuda onları muhatap alacak cesareti yok. Ne yazıkki kabullenmelisin. Zaten az görüşüyorsun. Görüştüğündede sırası geldikçe lafları sok sok geç anca yapabileceğin bu. Ha yerinde olsam kv ye haksızlık konusunda kısa özet geçip Allah ından bulsun demekten geri kalmazdım. Kimse aptal değil.

Sizin az cok eski konularınızı da hatırlıyorum ben siz zaten eş ailesiyle içli dışlı olmak istemiyorsunuz ki cok gidip gelmeyi de istemiyordunuz.
İstediğiniz oluyor , dahası nedir ?

Kayınvalideniz sizin arkanızdan konuşuyorsa bunu durduracak olan da eşiniz .

Kısacası hanımefendi sizin eşiniz pasif.
Bu yüzden siz ne kadar tepki gösterirseniz gösterin kaale alınmayacaksınız .
Bu yüzden eğer siz birinin üzerine gidecekseniz eşinizin üzerine gidin .

Eşimin üzerine de gidiyorum zaten. O da artık bu kadar kazık yedikten sonra bir şey yapmazsa onu da hayatımdan çıkaracağımı söyledim. Bir süre bekleyip göreceğim.

Ama kv inanılmaz sinsi, kendini sürekli melek gösterip bir de hep mağduru oynayan biri. Hakkımda söylediklerini bildiğimi yüzüne vurmak istiyorum. Yoksa başkalarına beni anlatması falan umrumda değil. Karaktersizliğini yüzüne vurmak istiyorum.

Bu konuda yerden göğe kadar haklısın,öfkende,haksızlığa tahammül edemeyişinde… Tek muhatabın eşin. Ama eşinin bu konuda onları muhatap alacak cesareti yok. Ne yazıkki kabullenmelisin. Zaten az görüşüyorsun. Görüştüğündede sırası geldikçe lafları sok sok geç anca yapabileceğin bu. Ha yerinde olsam kv ye haksızlık konusunda kısa özet geçip Allah ından bulsun demekten geri kalmazdım. Kimse aptal değil.

Evet tam olarak bunu yapmak istiyorum işte. Eğer haram helal kavramlarına inanıyorsanız ben o arabada hakkım olduğuna inanarak hakkımı helal etmiyorum diyeceğim.

Benimle ilgili çok da iyi şeyler düşündüklerini sanmıyorum zaten. Eşimle inanılmaz kopuk bir ilişkileri var. Eşime sorduğumda biz hep böyleydik hiçbir zaman yanımda olmadılar diyor. Ayaklarım geri gidiyor orada rahat edemiyorum diyor. Ki bekarken de böyleydi genelde çıkıp dışarı giderdim ya da odamda olurdum diyor. Ama onlara sorsanız evlenince böyle oldu. Yani benim yüzümden.
Ee madem öyleydi niye kullandırttı kendini..

Ee madem öyleydi niye kullandırttı kendini..

Açıkçası ortaktık biraz benim isteğimle oldu. Çünkü bir insanın abisini dolandıracağını düşünmedim. Aslında düşündüm belki ama dedim ki en kötü eninde sonunda dükkan sahibi oluruz. Ayda üç beş kazanırız yine de. Sürekli takibini yapamadığımız için 5 kazanıyorsa 3 kazandık der ama bizim tek gelir kaynağımız dükkan değil kendi maaşlarımız da var dedim göze aldım bu kadarını.

X