Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olur musunuz?

Yapıcı ve sakin karakterli bir insanım. Ama maddi-manevi suistimale asla yapıcı olamam. Ben sizin yerinizde olsaydım ve eşim ,ailemle kavga etmek istemiyorum, deseydi ilk yapacağım iş onu yok saymak olurdu . Sohbet etmek, yemek yapmak, çamaşırını yıkamak, güler yüz göstermek gibi aile yaşantısının içindeki hiçbir şeyi yapmayın bence .Onlarla kavga yok ama sizinle var. Ne güzel dünya ya! Erkeklerin bu pasifliği yüzünden bütün saçmalıkları yaşıyor kadınlar. Bizi mağdur ettin diyin ve gerçek bir hesaplaşma yapana kadar affetmeyin. Her şeyin suçlusu eşiniz.

Kendisine gerekenleri söyledim. Kendimce bir süre belirlediğimi, nasıl davranacağını gözlemleyeceğimi söyledim. Eğer bu sürede herhangi bir şey yapmazsa ben de artık kendi yoluma bakacağımı söyledim. Ailesiyle bu konuyu konuşması gerektiğini, illaki bağlarını koparmasına gerek olmadığını ama salak olmadığımızı da göstermesini istedim.

hem terapi alacağına hem de ailesiyle bu konuyu konuşacağına söz verdi. Haftaya kv çocuk için bize gelecek en erken o zaman görebilirim eşimin ne yapacağını.

Yorumlara şaşırdım açıkçası olay sanki sadece paraymis gibi. Sadece tek aptal yerine konulan esiymis gibi.
Bence çok güzel düşünmussunuz lafinizi muhakkak söyleyin. Yüzünüze baka baka yalan söyleyip bir de millete kotuleyemeyeceklerini anlasınlar.

Kesinlikle konuşacağım bu konuda kararlıyım sadece nasıl bir tavır takınmak gerektiğini bilemiyorum. Şakayla karışık her şeyden haberimin olduğunu göstermek mi daha doğru ya da biraz daha sert mi konuşmalıyım bilmiyorum. Ya da eşim mi konuşmalı?

Kesinlikle konuşacağım bu konuda kararlıyım sadece nasıl bir tavır takınmak gerektiğini bilemiyorum. Şakayla karışık her şeyden haberimin olduğunu göstermek mi daha doğru ya da biraz daha sert mi konuşmalıyım bilmiyorum. Ya da eşim mi konuşmalı?
Bence eşinizin konusmayacagi belli konuşsa da sizi tatmin edecek bir konuşma olmayacak. Belki o başlatır siz devam edersiniz. Zaten siz de kotusunuz gözlerinde. Ben olsam ciddi olarak gemileri yakmadan söylerdim. Mağdur olun. Çocuğumun parası hakkı deyin. Helallik ben de vermezdim açıkçası.

Merhabalar
Yaşadığım durumla ilgili haftasonu konu açmıştım. Eşimin kardeşi tarafından dolandırıldığımızı anlatmıştım.

Konuyu bilmeyenler için özetle ortak bir dükkan açtık. Kendisi dükkan işlemiyor diyerek aylık payımızı vermiyordu. Ortaklıktan çıkalım dedik çok borç var size düşen 170 bin dedi ve onu da parça parça 3 ayda zor verdi. Paramızı çöp etti resmen. Hemen arkasından kendisine 725 bine araba almış.

Tüm bunlara fırsat veren eşim en büyük suçlu. Kendisi hala kimseye hesap sormuyor sadece evde kendi kendine tavır alıyor güya. Zor bela kardeşini aradı araba almışsın vs dedi. Hani dükkan kazanmıyordu diyip ağzının payını alıp kapattı. Onun hesabını ayrı göreceğim zaten.

O günden beri benim içim soğumuyor. Bu saatten sonra maddi bir şey olamaz zaten mesele maddiyatı çoktan aştı ama bu olay burada kalsın istemiyorum.

Mesela kv ile kp de arabayı bizden gizlediler hiç söylemediler. Normalde kv bir bardak alınsa söyler bunu sır gibi gizli tuttular. Sürekli ortağın arabasıyla şuraya buraya gittik diye yutturdular bize. Kendi aldıklarını söylemediler.

Bir şekilde hepsiyle hesaplaşmak ve bu yaptıklarını yüzlerine vurmak istiyorum ama bunu onların ayaklarına giderek yapmak istemiyorum. Mesela dükkana gitsem nereden bakarsanız bakın maddiyat için kavgaya gelmiş diyecekler. Araba almamı çekemediler diye düşünecek kardeşi. İnanılmaz cahiller zaten. Üzerinden geçinebildikleri herkes dünyanın en iyi insanı. Biraz akıllı olup hakkını ararsan dünyanın en kötü en paragöz insanısın. Kendimi o duruma düşürmek istemiyorum ama bir şekilde yüzlerine vurmak istiyorum.

Ben bu tarz olaylarda hemen pat diye dökülüyorum stratejik davranamıyorum ama aklıma şu geldi. Bunlar tüm sülale haftasonu ortağın yazlığına gittiler. O kardeş bozuntusu ve kuzeni iki araba gittiler. Ama benim arabayı bildiğimi bilmiyorlar çünkü bana kuzenin eşi söyledi. Eşim kardeşi arasa da o anne babasına anlatmamıştır. Ya da benim hala haberim olmayabilir sonuçta eşim öğrendiği halde bana söylemedi.

Haftaya kv oğluma bakmaya gelecek. Kendisine desem ki hepiniz kuzenin arabasına sığabildiniz mi nasıl gittiniz? O da muhtemelen oğlunun ortağından arabasını aldığını söyleyecek yani yalan. Orda eşim desin niye yalan söylüyorsun oğlun kendine araba almış. Bu bir ihtimal. Diğer ihtimal de şu: ben nasıl gittiniz dediğimde, bizim önceden duymuş olduğumuzu tahmin ederek doğruyu söyleyebilir. Oğlunun araba aldığını söylediğinde ben de aaa nasıl yani diye konuya gireyim. Hani dükkan kazanmıyordu vs diye sıkıştırayım. Biraz da ağır konuşacağım zaten. O da tabi hemen savunmaya geçer. Diyeyim ki o zaman oğlun gelsin madem açıklasın bize bu açıklamayı borçlu. Belki resmî olarak ispatlanamaz ama bal gibi de bizi dolandırdığı ortada. Ara gelsin diye üzerine gideyim. Oğlu gelirse ona da ağzıma geleni söyleyip bağımı iyice koparayım. Belki konu bu şekilde ilerlemez alttan alırlar kandırmaya çalışırlar ama neticede bizi insanlara suçlu gösterememiş olurlar bundan sonra.

Bilmiyorum belki çok gereksiz ama böyle aptal yerine koyulmak ve bu şekilde konuyu kapatmak hiç içime sinmiyor. Yanlış bir hamle de yapmak istemiyorum. Ama her şeyi yüzlerine de vurmak istiyorum. Çünkü elimde iyi bir koz var yani her şey ortada. Hatta bize ortak olduğumuz dönemdeki faturaları bile göstermesi gerekiyor eğer ispatlamak isterse ki zaten o toplara girmez çünkü haksız.

Bir de sağda solda benim onlara gitmediğimi vs konuşuyor kv utanmadan. Kocası bana insan gibi davranmadığı için ve bu ortaklık işinden dolayı zaten en başından tavır aldığımı da bal gibi biliyor ama buna rağmen beni suçlu gösteriyor arkamdan. İnsanların ne düşündüğü umrumda mı asla değil. Sadece her şeyin farkında olduğumu yüzüne vurmak istiyorum. Çok mu saçma ve yersiz? Bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.
Bu konudaki sıkıntılarınızı bir kaç defa daha okumustum benm tavsiyem ve yaptgım su arayıp yada yuzyuze kv ne dusunuyosanız saygısızlık yaptimadan ama herseyi soyleyın o zaten tum aileye aktarır saydıgınız secenekler sizi rahatlazmaz emin olun soyleyın ve kurtulun koparsa zaten kopar kopmazsa aile sizindir ☺️

X