Bu nasıl bir caniliktir!Avukat arkadaşlarım yardımcı olabilirler mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bende aslan istiyorum. Hatta iki üç fil atalım ortaya. Hep beraber kardeş kardeş yaşarız 😄
ben de aslanımı gezdireceğim hergün.apartmanın girişine de bağladım mı geçsinler de göreyimmm.içimde aslan sevgisi oluştu birden :KK45:

Yahu her şehirde düzgün barınaklar oluşturup gönüllü denetleyici+bakıcı uygulaması getirilmesi bu kadar mı zor anlamıyorum. Yani yapın güzel geniş ferah barınaklar. İsteyen de istediği zaman girsin, görsün, hatta kimlik bilgileri ile köpeği alıp gezdirebilsin . Temizlik elemanı, beslenme sorumlusu ve veteriner bulundur yeterli. Sokaklarda besleyen insanlar da bunun yerine oraya gider, istediği gibi alır gezdirir, denetlemesini yapar. İnsanlar isterse (ki bu konuda dolandıran da çokmuş) mamasını vs alıp bırakır barınağa. Ben dışarıda görünce üzülüyorum açıkçası. Bazıları sevgi için yalvarıyor gözlerinden hüzün akıyor, kimisi agresifleşmiş saldırıyor, kimisi şiddete maruz kalıyor, tecavüze uğrayan bile var. Çözüm öldürme falan değil, çözüm sokakta beslemek de değil. Çözüm uygun, denetlenebilir şartlarda bakılması.
katılıyorum. Bence sağlıklı barınak ve kısırlaştırma yapılıp bakılması imkansız bir şey değil. Pandemi başladığında birkaç ayda kocaman pandemi hastanesi yaptılar. İsterlerse gayet de yapılıyor. Bence umursamıyolar mesele burda. Hem masraf yapmak istemiyorlar hem de “köpekler siz kaşınmazsanız saldırmazcı” tayfanın tepkisinden çekiniyorlar.

Size ne? İstediğimi beslerim. Konuları carptirmayin. Burda verecek cevap bulamayıp başka konulardan insanları vurmaya çalışıyorsunuz. Komik oluyorsunuz.
Aslına bakarsanız besleyemezsiniz. Vahşi hayvanları beslemek çok tehlikeli bir şey, onları insanlarla yakınlaştırıyor, bugün uslu bir şekilde sizden yemek alan domuz, yarın başka birinib, bir piknikçinin gayet rahat bir şekilde üstüne gidebilir yemeğini almak için. Vahşi hayat ve insan arasındaki bu sınır bozulmamalı. Ben amerikada çok kere kamp yaptım, ortalıkta yemek bırakmak bile yasak, ayılar gelmesin diye, çöp tenekeleri özel, ayılar açıp yiyemesin diye, çünkü hayvan bir kere alışırsa, hep gelmeye başlar, bu da soruna sebep olur, belki istemeden belki isteyerek bir insana zarar verebilir, bu durumda da ayıyı da öldürmek zorunda kalırlar.
Yani yaptığınız külliyen yanlış, yaban domuzu da beslememelisiniz. Hayvanlar için yapacağınız en iyi şey, onların besin zincirini bozmamak, ve müdahalede bulunmamak.

katılıyorum. Bence sağlıklı barınak ve kısırlaştırma yapılıp bakılması imkansız bir şey değil. Pandemi başladığında birkaç ayda kocaman pandemi hastanesi yaptılar. İsterlerse gayet de yapılıyor. Bence umursamıyolar mesele burda. Hem masraf yapmak istemiyorlar hem de “köpekler siz kaşınmazsanız saldırmazcı” tayfanın tepkisinden çekiniyorlar.
Her ilçede hayvanseverlerden de bağış toplansa hem de vergiler ile güzel barınaklar yapılsa biz bunu istiyoruz sadece gerçekten

Lütfen yazdığımı hayvanların barınaklarda yaşamasını savunan kısırlaştırılmasını savunan insanlar üzerlerine alınmasınlar ben sadece ithaf edilsin diyenlere söylüyorum altını çiziyorum.Veya sokakta yaşamaya mecbur bırakılıp hiçbir insanı ısırmadığı halde onlarda beslenmesin diyenlere söylüyorum.Saldırgan hayvanları bırakın beslemek yakınına bile yaklaşamazsın mantık olarak
Saldırgan hayvan tanımınız yanlış, yasaklı türler dışında böyle bir ayrım yok aslında. Gündüz gayet sakin mazlum bir şekilde köşede yatan köpek, çetesinin içindeyken hele geceleri bambaşka bir hale bürünüyor. Çetelerde alfa köpekler var, ve çetenin alfası saldırdığında hepsi birden saldırıyor. Yani gündüz mama verirken yaklaşıp başını ovarsınız, gece o sizi kovalayıp ısırmaya çalışır grubuyla

Saldırgan hayvan tanımınız yanlış, yasaklı türler dışında böyle bir ayrım yok aslında. Gündüz gayet sakin mazlum bir şekilde köşede yatan köpek, çetesinin içindeyken hele geceleri bambaşka bir hale bürünüyor. Çetelerde alfa köpekler var, ve çetenin alfası saldırdığında hepsi birden saldırıyor. Yani gündüz mama verirken yaklaşıp başını ovarsınız, gece o sizi kovalayıp ısırmaya çalışır grubuyla
Ben gecenin 1 inde de su verdiğimi hatırlıyorum bana saldırılmadı haa ama bu demek değil ki başıma bir gün başka yerde gelmeyeceği anlamına gelmez bu.Bir grup yapmaz başka bir grup bakıverirsin yapar o yüzden ben de sokak hayvanlarının toplatılmasını istiyorum barınaklara

Geçen gün mimar bir arkadaşla konuştuk. Hergun beslediği hayvan en son mama vermek için eğildiğinde kafasını isirmis. Dikiş atilmis. Adam çok şaşırmıştı. Hergun besliyorum ben onu ,tanıyorda beni neden yaptı bilmiyorum diye

Bakın siz demin zararlı zararsız tüm köpekler ithaf edilsin derken cinayeti savunurken bu kadar rahatsız olmadı vicdanınız şimdi biz hayvanlara zulüm yapılırsa insanlar ortalığı yıkar dediğimiz için mi böyle olduk sizin yazdıklarınızı alıntı yapayım mı bende?
İstediğinizi alıntı yapabilirsiniz, görüşümde bir değişiklik yok, artık barınak vesaire bu sınırlar geçildi malesef. Siz silah tüfek alıp iç savaş çıkarmaktan bahsediyorsunuz, söylediklerinizin ağırlığının ve suç niteliği taşıdığının farkında bile değilsiniz.

İstediğinizi alıntı yapabilirsiniz, görüşümde bir değişiklik yok, artık barınak vesaire bu sınırlar geçildi malesef. Siz silah tüfek alıp iç savaş çıkarmaktan bahsediyorsunuz, söylediklerinizin ağırlığının ve suç niteliği taşıdığının farkında bile değilsiniz.
Siz hala oradasınız.Şimdi baktım siz demin şu ithafçılığı savunan katillerdensiniz.Bırakın bu toplatalım sokakta güvenlik olsun mazaretlerinin arkasına sığınmayı.Siz bildiğiniz cinayeti isteyen ve cinayeti savunan bir insansınız.Ben yazdığımın arkasındayım çünkü siz Allahtan korkusu olmayan Allah'ın yarattığını kabul edemeyen ve varlığına katlanamayan ve onların canını almayı savunan bir insansınız.Sizin gibi bir katil zihniyeti ile de muhatap olmucam.Avukat hanım Mahra Melin Pınar içinde bu ekşi sözlük yazarı içinde gerekeni yapacak.Ve bir arkadaşımız daha şikayetçi olucak

Birde görüşümde değişiklik yok diyor! E banane şimdi hapishanede cinayetten yatan birisinin görüşü umursanır mı umursanmaz siz de aynısınız şu an benim gözümde! Hayvanlar durduk yere öldürülsün derseniz iyi kalpli Allah korkusu olan insanların tepkileri ile de karşılaşırsınız.Cidden inanmıyorum ya belki biz bu insanların yanından geçiyoruz yolda kadın diye hemcinsimiz diye zararsız görüyoruz ama bu öldürme zihniyetinde oluyor çok korkunç cidden!

Bu konunun böyle biteceğini biliyordum ama baştan müdahale etmek önyargılı davranıyorum bilmişlik taslıyorum gibi görüleceğinden karışmadım ama olanlar ortada.
Cidden bir ortanız yok 🤷‍♀️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X