Bu ne yüzsüzlük

eylulcmre

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2013
6.649
19.537
Konu çocuğunuzun doğum günü olunca herkes sizi ve çocuğunuzu önemsesin, herkes gelsin, herkes hediye getirsin; ama konu başkalarının önemli günü olunca "bebeğim var, ben nikaha gidemem.". Sebep?
Konudaki asıl yüzsüzlüğü gerçekten göremiyor musunuz?

Kayınvalidenizin "çocuk bana bakıyor" diye sevinmesi bile gözünüze batmış. Kadın ne yapsa suç size göre.

Evlilik konusundaki "daha aileler bile tanışmadan" detayının konuya ne kattığını da hiç anlamadım. Herkes keyfi nasıl istiyorsa öyle evlenir. Size düşen, insanların kararlarına saygı duyup üzerinize düşenleri yapmak. Mesela nikahta bulunmak gibi.
Konu sahibinin bebeği doğum günlerini sevip nikahlara gelince sıkılıyorsa demeks sjsjsjsj. Ne kadar malca bir bahane yaaa. Bebeğim var da nikaha gelemicem. Niye? Eee çünkü bebeğim var işte. Benim bebeğim. Sadece benim. Bir tek beni. Bebeğim var.... konu sahibinin konularının tüm özeti bu zaten

cilek.yagmuru

Nirvana
Pro Üye
31 Temmuz 2009
8.580
39.229
Konu sahibinin bebeği doğum günlerini sevip nikahlara gelince sıkılıyorsa demeks sjsjsjsj. Ne kadar malca bir bahane yaaa. Bebeğim var da nikaha gelemicem. Niye? Eee çünkü bebeğim var işte. Benim bebeğim. Sadece benim. Bir tek beni. Bebeğim var.... konu sahibinin konularının tüm özeti bu zaten

Bu kadar bebeğim bebeğim diyen birinin bebeği evle bir tutması da ayrı ilginç.

"Ben böyle bir insanın olayına gitmem" demiş de adam nasıl bir insan anlayamadık henüz. "İnsanları, evlerinin büyüklüğüne uygun hediye almayarak rencide eden rezil bir insan" demek istedi galiba :bicak:

NilMeSeKer

Rüzgar Saçlı Kız
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
30 Kasım 2010
8.904
16.372
Konu sahibinin bebeği doğum günlerini sevip nikahlara gelince sıkılıyorsa demeks sjsjsjsj. Ne kadar malca bir bahane yaaa. Bebeğim var da nikaha gelemicem. Niye? Eee çünkü bebeğim var işte. Benim bebeğim. Sadece benim. Bir tek beni. Bebeğim var.... konu sahibinin konularının tüm özeti bzatenKo

Dayanamayacagim yazacagim gari
Kucukken ananemgile gelen pek fena kem huylu bir avrat vardi.
Ananem ona derdi ki " Giz Ferdane, sende bu g.t varken bu yuva daha cok kokar"
Niye bilmem Ferdane Deyzam geldi aklima

basak_83

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
1.031
1.665
Valla iki kucuk cocugum var. Biri sevmek icin uyandirsa sinir olurum. Yeniden uyutacaksa ya da kendi bakacaksa sorun yok :) Ama benim lohusaligimda kaynanamin bana yaptiklarinin yarisi size yapilsa, demek komple yeryuzunden de silersiniz 😄

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 233 gün geçti.

petrapuella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.443
30.274
Ay ayrıca kadın sizin dandik tavrınız yüzünden bi sene torununu görmemiş. Kucağınızda tutacağına al babannesi deyip sevdirseydiniz madem kadıncağıza. Bana bakıyor deyince falan çok mu zor tanımaya çalışıyor babannesini diye tatlı konuşmak ya. Düşman başına bile gelsin istemem sizin gibi insanların. Bi anne siz değilsiniz eşinizi de o kadın ne zorluklarla büyüttü kimbilir. Tamam uyandırması konusunda haklısınız kızmakta ama bi sene bunu uzatmak kötülüğünüz resmen bi de iyi insan pozları kesmeyin. Evinizi bilmem ama vicdanınız küçücük ona üzülün eve üzüleceğinize

Zaren

Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2021
229
756
Bizim premses gelini okudum gibi oldu 😁 Senede 1 bilemedin 2 kez giderdim. Yeğenimi içimden geldiği gibi değil, gelinciğin izin verdiği ölcülerde sevebilirdik. Ben kızımı premses gibi büyüteceğim derdi. Çocuk büyüdü sanki bütün dediklerini bir bir yediriyor annesine :KK70:

Başka çocuklara vurur, ısırır. Onunla nereye giderlerse muhakkak tehlikeli bir aksiyon yaşarlar vs. Vs. Sakınan göze çöp batmış vaziyette.

7 bin tl ye bir fon perde diktirmişti. Akrabanın birisi benimki düz renk, düz daha ağır duruyor dedi diye. 1 ay dolmadan onu çıkarıp düz renk yaptırdı. Ve bunlar bir de karı koca param yok diye ağlar bizlerden medet umarlar. Ben de tabi zırnık koklatmam. 😁

Bu kk. Yüzünden oğullarıma bakınca zılgıt ata ata ağıt yakasım geliyor 😂

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
3.074
7.729
35
İnsanların hayatlarının sadece burda anlatıldığı kadarını bilip bu kadar büyük cümlelerle konuşmak da bence kötü.Dunyadaki en kötü anne baba ilan edilmiş olmak da komik.Tabi ki bebeğimiz için en iyisi olmak için çabalıyoruz her anne baba gibi.
Eleştiri yapmak bu böyle değil demek tabi ki gerekli zaten birçok kişi farklı fikir için yazıyor buraya.Bende tabi ki.
Ama bu yazılanları görünce diyorum ki neyse.
Burada ne anlatırsanız onu bilip cevap veriyoruz ne yapalım falmı açalım.kim size dünyanın en kötü anne babasısınız dediki burada bile kapris peşindesiniz.bir de şunu unutuyorsunuz eşinizin anne babasıda kendince en iyi anne baba olmaya çalıştı ve çalışıyor bu size has birşey değil

holofiraa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2016
67
110
33
Bu kadar insan size haklı olmadığınızı söylüyor buraya da güya farklı fikir akıl almaya gelmişsiniz ama bir dönüp de kendinize “ya bu kadar insan böyle yazmış acaba bende de hata var mı” diye sormuyorsunuz.Eşinize yazıklar olsun.Allah gerçekten iyi insanlarla karşılaştırsın herkesi.Burda mağdur varsa kayınvalideniz hanımefendidir.

Minaredenatbeni

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2016
3.074
7.729
35
Mesele benim evimin küçüklüğü değil ama alakasız bi noktada böyle söylenmesi üzücü.Bu şunun gibi çocuğu olmayan birine ya sizin de çocuğunuz olmuyor ama sevin bu bebeği.
Ben yuvamda şükür mutluyum.Sadece insanların bu tavırları üzücü diyorum.Annesi babasına eşim bağırmiyor normal bi şekilde anne surdan seslen,yabanciliyor alışsın öyle al bebeği diyor.Kucagimdan bebeği çekiştiren kv.
Eşimin kardeşiyle ilgili şeyleri bize söylememeli normal çünkü eşim sormuyor konusunu onlar açınca ilgilenmiyor.Yuva kurmanın ne zor olduğunu bilen biri olarak asla ama asla kimsenin üzülmezsini,hayal kırıklığını istemem. Herkes yol aldığı gibi bizlerde yol alıyoruz şükür.mesele kızın babası ve bunun getirdiği kaynaktan dolayı düğün yapacak olan kv bunu hava atarak herkese söylemesi.yoksa tabi davet etsin konuşsun.
Neyse sadece bence herkes burda yorum yaparken çok da büyük cümleler kullanmasa netice de biri haksız da olsa bi destek aramak yada farklı bi taraftan bakılan düşünce için yazıyor ya.birde böyle bak demek yerine burnunu yere edersen....,egolusun demek,Allah bebeğe yardım etsin demek de yakışmıyor.
Neyse teşekkür ederim.
Saçmasapan bir sebepten küslük çıkarır kadını bir yıl torunundan mahrum ederseniz tabi görünce kucağınızdan çeker ne yapacaktı el gibi kendi canından kanından değilmiş gibi uzaktanmı bakacaktı.
Doğru söylenmesi sizi neden bukadar rahatsız ediyor evet egolusunuz kaprislisiniz kendinizi beğenmişsiniz komplekslisiniz.napalım yani mükemmelsiniz mi diyelim.
Kadının heves edip düğünden bahsetmesi bile dokunmuş size ya

Dahliadivin

Ayar saniyenin peşinde koşmaktır 🕑
Pro Üye
21 Ocak 2018
5.375
13.390
29
Siz cok abartmissiniz bu sebeplerden aile ile gorusmemek olurmu kocanizda hayirsizin tekiymis belliki b sdan sebeplerden ailesine kardesine yuz cevirmis ne diyelim sizinde cocugunuz var ona gore davranin

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 181 gün geçti.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
47.326
162.959
49
Ben kızımı premses gibi büyüteceğim derdi. Çocuk büyüdü sanki bütün dediklerini bir bir yediriyor annesine :KK70:
Çocuk büyütürken asla büyük konuşmamak lazım, prenses dediniz de kardeşimin kızı olmuştu, ilk çocuğu erkek, kıza pek özendi, abla kızımı leydi gibi büyüteceğim dedi, kardeşim kibar ve feminen bir kadındır bense tam tersi, neyse o öyle deyince bastım kahkahayı, abla niye gülüyorsun dedi, dedim kızım bu çocuk sana benzemez benzese benzese bana benzer benden ne kadar leydi olursa kızından da o kadar leydi olur🤣
Kuzucuğum şu an lise öğrencisi ve leydi olamadı🤣