Bu ne yüzsüzlük

Başka çocuğu yok muydu kadının?
Böyle olaylarda şiddete karşı değilim. Temiz bir sopayı haketmiş annesine el kaldıran pislik.

Olay olunca diger cocuklar sehir disindaymis calismak icin (köyde oluyor bu olay). Anne bir süre saklamis durumu diger cocuklardan. Esi anlatmis diger ogluna. Bahsettigim kisi yine esi yüzünden kardesine de silah cekmis. Kiz kardesleri kendini araya atmis öyle durudurmus, yoksa kan da dökülürdü sanirim. Aslinda aile olarak yüz cevirmeleri gerekirdi, ama elalem ne der diye cekip durmuslar onlari🤦‍♀️

ama konu sahibi "yaşanan her şeye rağmen affeden, büyüklük gösteren gelin" mertebesine erişememiş ki

kv cici cici oynamış, hatta kayının sevgilisi de gelmiş ki belki de yeni gelin ailesine de küslük olmadığı havasını verecek

zamanında yengem dayımı terk edip annesinin evine gitmişti, araya kimler kimler girdi barışmadı, hatta başka şehirden gelen diğer dayımı eşini vs annesinin evine almadılar konuşmaya gittiler diye

sonra duyduk ki eve geri gelmiş, bingo abisi evleniyormuş da el ne dermiş

bu nedenle kv düğün öncesi cici olmuş, bu da konu sahibini rahatsız etmiş, zira o kv ye gitmeyecek çocuk, "tabii tanımıyor çocuk, küstüler bize" diye cıkcıklanma bekliyormuş

Ama ben anlıyorum o kucaktan çocuğu çekme durumunu vs

kv dem de yapardı, hatta eşimi azarlamıştı bu çocuğu kendine alıştırmışsın, hep senin kucağında duruyor diye

kp de anlatıyordu, bak önce yavaş yavaş oyna, eline dokun, cee yap, alışsın sonra istemesen de gelir zaten diye

ama yok, kv daha ayakkabımızı çıkarmadan, gelmiyorsunuz gitmiyorsunuz, çocuk bilmiyor deyip çocuğu kucaktan çekerek alırdı, o nedenle daha apartmana girmeden çocuğu eşime verirdim, annesi ile o didişirdi, zira çocuk ağlardı

anneme gittik, şehir dışı, sokak kapısını açtı ve kenara çekildi, ne tutayım dedi, ne bir şey dedi

oğlum bir yaşındaydı sağa sola baktı, kendi alıştı sonra herkesin kucağına gitti

ben bu hem istemeyip hem çağıranları da anlamıyorum

oğlumun hiçbir doğum gününe kv mi çağırmadım

hatta birinci doğum gününde heves eder parti yaptırırlar diye tatile gittik :)
damdan bilmiyorum kayınvalide rol de yapıyor olabilir ama ben anlamam böyle şeylerden çünkü kayınvalideyle çekişme didişme torun üzerinden güç gösterisi vs yaşamadık, evlendim kayınvalideler 3-5 ay sonra başka şehire taşındı gitti, zaten ben yeri geldiğinde çok soğuk bir tipimdir nişanlılık döneminde de kayınvalideyle fazla görüşmedim, 32 yıllık bir mazimiz var abartmıyorum bunca yıldır toplasanız 15-20 defayı geçmez bir araya gelişimiz.

Kırıldığım zamanda içimde tutmam anında söylerim, laf mı çakıldı yine anında cevap veririm, belki o yüzden de kayınvalide bana bir şey demez, içinden çok geçirdiyse bile söylemez zira biliyor benim anında cevap vereceğimi, saygısız da değilimdir böyle yazınca eteğini beline dolamış gelin imajı olmasın ama büyük bir sorun yaşarsak da asla affetmiş numarası da yapmam, affetmişsem affetmişimdir geçmiş kapanmıştır, affetmemişsem de zaten kimseyi hatır gönül büyüklük bende kalsın gibi içimden gelmeyen ama dıştan rol yapacağım ortamlara çağırmam.

Ben o yüzden anlayamıyorum böyle oyunları.

Kadının torununun kendisine baktığını düşünmesinden bile rahatsız olmuşsunuz yav, kayınvalide düşmanlığında kaçıncı level oluyor bu?
Eşiniznde annesine kızsın dursun, çocuğu kucağına aldın, baktın ettin diye, görmemişliğin böylesi.
Konuyu tekrar okudum ve yine sinir oldum.:işsiz:

Nasıl bir dram nasıl bir dram o bilemezsin.
Foto çekilirken çocuğunun gözü(anladığından değil çocuk gözü takılır ya öyle) kv ye takılıp bakınca ne yangınlar kopuyor insanın içinde heyhat...

Kayınvalidenizin çocuğu uyandırma demenize karşı verdiği tepki gereksiz olmuş ama bu yüzden 1 yıldır görüşülmemesini anlayamıyorum. Aile içinde olur böyle şeyler gelir geçer. Kardeşi konusunda evet size yönelik attıysa o mesajları büyük saygısızlık yapmış, onla mesafeli olmak istemeniz normal. Ancak doğum gününde ve sonrasında evinize gelindiğinde olanlar ve söylenilenlerle ilgili hiç alınacak gücenecek bir durum yok. Geçmiş olaylar nedeniyle buluttan nem kapmışsınız.

suç konu sahibinde değil ki eşinde, Allah evladın da hayırlısını versin, çocuğum yok diye uzuluyorum sonra böyle bir konu okuyorum böyle olacağına olmayıversin diyorum.
Değil mi ama sen büyüt elin kızı gelsin, habire doldursun. Ama çok değişik bi üslubu var konu sahibinin. Ben de okurken bi daraldım. Çok basit şeyleri felaket olmuş gibi anlatıyor. Sonra baktım hiçbişey yok🤣

Merhaba hanımlar, canımı sıkan bir konuyu sizinle paylaşmak ve farklı fikir -tecrubelerden yararlanmak için bu konuyu acıyorum.Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
Geçtiğimiz günlerde bebeğimin 1 yaşını kutladık.Eski konularimdan belki bilen olabilir,kv ve eşimin kardeşiyle 1 seneden fazladır görüşmüyoruz.Bunun sebebi de kv evimden uyuyan kolik bir bebeği uyandırma anne dememize dolayı kafasına göre alıp çantasını eşini bile beklemeden çıkıp gitmesi ve akabinde kardeşinin siz anneme böyle diyemezsiniz,nankör,saygısız, terbiyesizler diye eşimin kardeşinin mesajları olmuştu. Anlayıp dinlemeden konuşan bu adam sonra hatasını anladı özürler diledi.esim çok da muhatap olmadı.Bebegimizin doğum gününe de çağırmak istemedi.ama ben şu bakış açısıyla çağırmasini istedim.Bu olayda 2 yetiskin hata yaptı,anne olan bu sıfatına sığındı hiç bisey yokmuş gibi davranarak olayı kapattı.ama öbürü özür dilese de bikac kez girişimde bulunsa da afedilmedi.Gerci anne de affedilmedi.ama mesafeli de olsa telefonla görüşüldü.Esimin de aklına yatacak ki bu olay senle aramız bozuk ama yeğeninin doğum gününe gelmek istersen diye kutlayacagimiz yeri attı.Bu adam da zaten gelecektim ama sen çağırdın daha içim rahat gelicem dedi falan filan.
Neyse o gün kv,kp ve eşimin kardeşiyle kız arkadaşıyla geldiler.kutlamalae falan derken kv herkesin olduğu alanlarda hastalıktan gelemedim diye bağırıp bağırıp durdu.Halbuk8 sebebi oğlunun tepkisi ve bizim evden defolup giderken tavırlarıyla.Neyse bebegim yabanciliyor herkesi,kucağından çekerek aldı,o an bisey demedim kalabalık doğum günü vs derken eşim kızdı anne çocuk yabanciliyir öyle alma diye.cocugu sakinleştirir pasta kestik,fotoğraf çekinirken kızım ona kitlendi kaldı,yanda duruyor bu da bana bakıyor diye seviniyor, halbuki bebekler öyledir ya bakar bakar ağlar, en sonunda eşim dedi biri seslensin anne su tarafa geç fotoğraf çekilmiyor diye.
Bunlar böyle devam ederken asil bomba patladı.esimin o kardeşinin hemen 1 ay sonra düğünü olacakmış.daha isteme tanışma vs olmadan daha aileler bile birbirini görmeden nikah işlemleri yapılmış tarih belirlenmiş.Bunu eşim ve ben dışında herkese o gün söylenmiş.Hatta benim ailem davet edilmiş nikaha.partidan sonra evime de geldiler konuşma yok,biz zaten eşimle belli diyaloglar kuruyrz.cay ikram derken zaten çıkıp gittiler.
Ve partide eşimin kardeşi sizin eviniz küçük ama bunu aldım diyerek büyük top havuzu hediyesini verdi.zaten ev konusunda onlar bilmezler ama küçük olduğu kira olduğu için üzgünüm.Boyke söylenince belli etmedim ama çok ağrıma gitti.Neden böyle dediği de çıkmış oldu.Adam kendi ev tutup eşyalarını bile aldığı için bir kıyas yapabiliyor.o bakış açısıyla konuşuyor.
Neden diyorum! Kocası ona tukururken,bağırırken onu saygılı bir şekilde koruyan,dert anlattığında dinleyen ben şimdi bana bakıyor sanki midesi bulanıyor gibi bi tavırla.Bende sevmiyordum onu ama saygı duyuyordum.Yasadiklarindan dolayı bir kadın olarak üzülüp destek veriyordum
Eşimin kardeşi ise o söyledikleri ve tavırlarından dolayı benim geçen sene lohusayken panik atak geçirmeme sebep olan kişi.
Üzülmeyeyim diyorum ama olmuyor.Esim destekcim ve bana bırakmadan tepkisini koyuyor.Isteme vs olucak diye babasi dediğinde ben o vakit burda olmayacağım tatile cikicaz ayarladık herseyi diyerek gelmeyeceğini söyledi.nikahada ben gitmem zaten bebeğim var ve böyle bir insanın olayına gitmem.Esimde istemiyor ama ben ödünç takın varmış gibi git takini tak ve gel diyrm.bu kadar.
Uzun oldu,kusura bakmayın teşekkürler.
Tam olarak olayları yaşayan sizsiniz tabiki ama davete gelen hediyesinide getiren birine düğününe bile gitmem saygısızlık etti falan demek abartı bence ki ev sizin bile değil kira isterseniz daha büyüğüne çıkarsınız. Beni ve oğlunu aylardır görmeyen üstelikte torununu ilk defa görmeye gelmiş olan kayınvalidem içeri girer girmez eviniz
çok küçük çıkın burdan dedi. Bende biliyorum anne çıkmak istiyoruz bakalım nasip dedim bu kadar. Alınacak büyütecek vay efendim nasıl der diyecek bi durum yok. Siz bence alınmaya yer aramışsınız.

anlatsın o zaman asıl olayları, biz de yorum yapalım.
ama ortalarda yok.
Anlatacak başka bişeyi yok ki geçmiş konuları da okudum ben hep bi alınganlık, hep bi ufacık şeyde darılma kendini çok seven bi insan belli ki hatta bencil de diyebiliriz , ortalarda yok çünkü istediği gibi yorumlar gelmeyince girmiyor bile

Anlatacak başka bişeyi yok ki geçmiş konuları da okudum ben hep bi alınganlık, hep bi ufacık şeyde darılma kendini çok seven bi insan belli ki hatta bencil de diyebiliriz , ortalarda yok çünkü istediği gibi yorumlar gelmeyince girmiyor bile

anonime konu açınca her yoruma açık olmak zorundayız. küfür, hakaret tabi ki olmaz ama 30 farklı kadın aynı fikirde olup birşey diyorsa dikkate almak lazım.

Merhaba hanımlar, canımı sıkan bir konuyu sizinle paylaşmak ve farklı fikir -tecrubelerden yararlanmak için bu konuyu acıyorum.Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
Geçtiğimiz günlerde bebeğimin 1 yaşını kutladık.Eski konularimdan belki bilen olabilir,kv ve eşimin kardeşiyle 1 seneden fazladır görüşmüyoruz.Bunun sebebi de kv evimden uyuyan kolik bir bebeği uyandırma anne dememize dolayı kafasına göre alıp çantasını eşini bile beklemeden çıkıp gitmesi ve akabinde kardeşinin siz anneme böyle diyemezsiniz,nankör,saygısız, terbiyesizler diye eşimin kardeşinin mesajları olmuştu. Anlayıp dinlemeden konuşan bu adam sonra hatasını anladı özürler diledi.esim çok da muhatap olmadı.Bebegimizin doğum gününe de çağırmak istemedi.ama ben şu bakış açısıyla çağırmasini istedim.Bu olayda 2 yetiskin hata yaptı,anne olan bu sıfatına sığındı hiç bisey yokmuş gibi davranarak olayı kapattı.ama öbürü özür dilese de bikac kez girişimde bulunsa da afedilmedi.Gerci anne de affedilmedi.ama mesafeli de olsa telefonla görüşüldü.Esimin de aklına yatacak ki bu olay senle aramız bozuk ama yeğeninin doğum gününe gelmek istersen diye kutlayacagimiz yeri attı.Bu adam da zaten gelecektim ama sen çağırdın daha içim rahat gelicem dedi falan filan.
Neyse o gün kv,kp ve eşimin kardeşiyle kız arkadaşıyla geldiler.kutlamalae falan derken kv herkesin olduğu alanlarda hastalıktan gelemedim diye bağırıp bağırıp durdu.Halbuk8 sebebi oğlunun tepkisi ve bizim evden defolup giderken tavırlarıyla.Neyse bebegim yabanciliyor herkesi,kucağından çekerek aldı,o an bisey demedim kalabalık doğum günü vs derken eşim kızdı anne çocuk yabanciliyir öyle alma diye.cocugu sakinleştirir pasta kestik,fotoğraf çekinirken kızım ona kitlendi kaldı,yanda duruyor bu da bana bakıyor diye seviniyor, halbuki bebekler öyledir ya bakar bakar ağlar, en sonunda eşim dedi biri seslensin anne su tarafa geç fotoğraf çekilmiyor diye.
Bunlar böyle devam ederken asil bomba patladı.esimin o kardeşinin hemen 1 ay sonra düğünü olacakmış.daha isteme tanışma vs olmadan daha aileler bile birbirini görmeden nikah işlemleri yapılmış tarih belirlenmiş.Bunu eşim ve ben dışında herkese o gün söylenmiş.Hatta benim ailem davet edilmiş nikaha.partidan sonra evime de geldiler konuşma yok,biz zaten eşimle belli diyaloglar kuruyrz.cay ikram derken zaten çıkıp gittiler.
Ve partide eşimin kardeşi sizin eviniz küçük ama bunu aldım diyerek büyük top havuzu hediyesini verdi.zaten ev konusunda onlar bilmezler ama küçük olduğu kira olduğu için üzgünüm.Boyke söylenince belli etmedim ama çok ağrıma gitti.Neden böyle dediği de çıkmış oldu.Adam kendi ev tutup eşyalarını bile aldığı için bir kıyas yapabiliyor.o bakış açısıyla konuşuyor.
Neden diyorum! Kocası ona tukururken,bağırırken onu saygılı bir şekilde koruyan,dert anlattığında dinleyen ben şimdi bana bakıyor sanki midesi bulanıyor gibi bi tavırla.Bende sevmiyordum onu ama saygı duyuyordum.Yasadiklarindan dolayı bir kadın olarak üzülüp destek veriyordum
Eşimin kardeşi ise o söyledikleri ve tavırlarından dolayı benim geçen sene lohusayken panik atak geçirmeme sebep olan kişi.
Üzülmeyeyim diyorum ama olmuyor.Esim destekcim ve bana bırakmadan tepkisini koyuyor.Isteme vs olucak diye babasi dediğinde ben o vakit burda olmayacağım tatile cikicaz ayarladık herseyi diyerek gelmeyeceğini söyledi.nikahada ben gitmem zaten bebeğim var ve böyle bir insanın olayına gitmem.Esimde istemiyor ama ben ödünç takın varmış gibi git takini tak ve gel diyrm.bu kadar.
Uzun oldu,kusura bakmayın teşekkürler.
Tedavi olmalısınız. Sizi aşırı takık, kompleksli gördüm. Anlattıklarınızda tek kusurlu şey yok. Eviniz küçük ama bunu aldık demek Sizi aşağılıklar! Bu lanet olası evde de sıkış sıkış yaşıyorsunuz ama alın bunu da şeyedin... demek değil. Siz yaranız olduğu için aynen böyle duymuşsunuz da gocunuyorsunuz. Lütfen kendinize gelin

Konu çocuğunuzun doğum günü olunca herkes sizi ve çocuğunuzu önemsesin, herkes gelsin, herkes hediye getirsin; ama konu başkalarının önemli günü olunca "bebeğim var, ben nikaha gidemem.". Sebep?
Konudaki asıl yüzsüzlüğü gerçekten göremiyor musunuz?

Kayınvalidenizin "çocuk bana bakıyor" diye sevinmesi bile gözünüze batmış. Kadın ne yapsa suç size göre.

Evlilik konusundaki "daha aileler bile tanışmadan" detayının konuya ne kattığını da hiç anlamadım. Herkes keyfi nasıl istiyorsa öyle evlenir. Size düşen, insanların kararlarına saygı duyup üzerinize düşenleri yapmak. Mesela nikahta bulunmak gibi.

Konu çocuğunuzun doğum günü olunca herkes sizi ve çocuğunuzu önemsesin, herkes gelsin, herkes hediye getirsin; ama konu başkalarının önemli günü olunca "bebeğim var, ben nikaha gidemem.". Sebep?
Konudaki asıl yüzsüzlüğü gerçekten göremiyor musunuz?

Kayınvalidenizin "çocuk bana bakıyor" diye sevinmesi bile gözünüze batmış. Kadın ne yapsa suç size göre.

Evlilik konusundaki "daha aileler bile tanışmadan" detayının konuya ne kattığını da hiç anlamadım. Herkes keyfi nasıl istiyorsa öyle evlenir. Size düşen, insanların kararlarına saygı duyup üzerinize düşenleri yapmak. Mesela nikahta bulunmak gibi.
Konu sahibinin bebeği doğum günlerini sevip nikahlara gelince sıkılıyorsa demeks sjsjsjsj. Ne kadar malca bir bahane yaaa. Bebeğim var da nikaha gelemicem. Niye? Eee çünkü bebeğim var işte. Benim bebeğim. Sadece benim. Bir tek beni. Bebeğim var.... konu sahibinin konularının tüm özeti bu zaten

Konu sahibinin bebeği doğum günlerini sevip nikahlara gelince sıkılıyorsa demeks sjsjsjsj. Ne kadar malca bir bahane yaaa. Bebeğim var da nikaha gelemicem. Niye? Eee çünkü bebeğim var işte. Benim bebeğim. Sadece benim. Bir tek beni. Bebeğim var.... konu sahibinin konularının tüm özeti bu zaten

Bu kadar bebeğim bebeğim diyen birinin bebeği evle bir tutması da ayrı ilginç.

"Ben böyle bir insanın olayına gitmem" demiş de adam nasıl bir insan anlayamadık henüz. "İnsanları, evlerinin büyüklüğüne uygun hediye almayarak rencide eden rezil bir insan" demek istedi galiba :bicak:

Konu sahibinin bebeği doğum günlerini sevip nikahlara gelince sıkılıyorsa demeks sjsjsjsj. Ne kadar malca bir bahane yaaa. Bebeğim var da nikaha gelemicem. Niye? Eee çünkü bebeğim var işte. Benim bebeğim. Sadece benim. Bir tek beni. Bebeğim var.... konu sahibinin konularının tüm özeti bzatenKo

Dayanamayacagim yazacagim gari
Kucukken ananemgile gelen pek fena kem huylu bir avrat vardi.
Ananem ona derdi ki " Giz Ferdane, sende bu g.t varken bu yuva daha cok kokar"
Niye bilmem Ferdane Deyzam geldi aklima

X