Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Bu saç nasıl düzelir biri bana yardım etsin :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Arkadaşlar benim saçlarım koyu kahveydi ilk saç boyamamda gidip kızıla boyadım yaklaşık bir 4-5 ay kızıl gezdim sonra kuaföre gittim ve eski saç rengime dönmek istediğimi söyledim regl üzeriydim sanırım o yüzden saçlarımı açıcıyla açtığında turuncu oldu. üstüne boya yaprı ve karamel oldu. o günden beri kaç kere saç boyadıysam sürekli akıyor ve karamel-turuncumsu rengine dönüyor. en son garnier ekstra açcı saç boyası sarıyı ve küllü sarıyı aldım ilk başka biraz açıldı rengi ama 2-3 yıkamaya yeniden karamelimsi turuncu oldu. ne yapacağım bilmiyorum. açıcı yüzünden lastik gibiydi saçlarım uzundu ve kıvırcıklığını yitirmişti. bende kısa kestirdim. kırıklarım falan gitti kıvırcık şu an gliss siyah serisini kullanıyorum toparladı. ama renk konusunda ne yapacağım lütfen yardım edin:KK43::KK43:

Merhaba herkese :KK3: Öncelikle daha 22 yaşındayım ve saçlarıma yaptığım korkunç işkencelerden bahsederek başlamak istiyorum sizlere. Vakit ayırıp okursanız ve bana kızmazsanız çok mutlu olurum. :KK43:

Yaklaşık 15 yaşından beri saçlarımı boyuyorum çünkü benim saçlarım 45 yaş civarındaki bayanlarda olduğu gibi yer yer beyaz yer yer kendi rengim olarak çıkan bi saç tipine sahiptim ve ne ilaçlar ne ilaçlar kullandım düzelmedi olmadı bi türlü. 18 yaşına kadar saçlarımı kendi doğal renginde boyamaya devam ettim, daha sonra bi dönem siyah yaptım yaklaşık 4-5 ay kadar. Siyahtan aşırı sıkıldım üstüne kızıl boyadım tutmadı haliyle sadece dipleri ve bazı tutamlar kızıl oldu ve o hali hoşuma gitti bi 4-5 ay da bu şekilde kullandım. Sonra baktım olmuyo aldım açıcıyı elime sürdüm kafama, açtım saçlarımı ve saçım dibi sarı ortası turuncu siyah olan kısımlar da kahverengi şeklinde oldu ve bu hali de benim hoşuma gitti bi kaç ayda öyle devam ettikten sonra saçımı direk kızıla boyadım. Süper tuttu ve yaklaşııık 7-8 ay dip boyam geldiğinde kızıla boyamak kaydıyla öyle kaldım. Kızılken saçlarımı kısacık küt kestirdim. Daha sonra durup dururken yine bi hal geldi bana yine aldım açıcıyı elime saçlarımı açtım sarı turuncu karışımı bişey oldu yine öyle de hoşuma gitti. 1 ay sonra kızıla boyadım sonra bi daha açtım ve sonra bi daha kızıla boyadım. Hatta bi ara saçlarıma kızıl tutmuyodu pembe olmuştu. En son kuaföre gittim ağlayacak durumdayken saçlarımı kahverengine boyamamı ve dinlendirmemi söyledi ben yine dinlemedim tabi bi 5-6 ay yine kızıla boyadım. Bu arada 1 olmuştu saçımı kestireli ve saçlarım 1 karış uzamamıştı bile.

En sonunda canıma tak etti ve gidip kaynak yaptırdım saçlarımı da kahverengiye boyadım. 1-2 ay dayandım dayanmadım yurttaki arkadaşlarım biz kızıl saçına alıştık kızıl yap dediler ama benim saçım koyu kahveydi yine aldım açıcıyı elime saçlarımı ve aynı zamanda kaffamdaki kaynak saçları açtım ama bu sefer ciddi şekilde yanmıştı saçlarım ve uzun saça alışık olmadığım için bekletme süresini ayalayamadığımdan saçlarım beyaza yakın bi sarıya döndü. Bu şekilde sokağa bile çıkamam diye düşünerek 1 saat sonra saçlarımı ağlayarak kızıla boyadım ve aşırı derecede canım yanıyodu. yine 1-2 ay sonra saçlarımı kahveye boyadım yine, sonra bi daha kızıl yaptım, kaynakları çıkarttım ve saçlarıma neler yaptığım kafama dank etti şu an saçlarımı kestirmemin nerdeyse 2. yılı ve bir karış anca uzamış durumda. Kaynakları takmayı düşünmüyorum boyamayı da düşünmüyorum artık saçlarımın kızılı aktı şu an ve kahveye döndü zaten yanık kısımlar 1-2 gün içinde direk sarıya dönüyo yıkanınca onları takmıyorum artık kafaya sadece aklıma geldikçe ve elime değdikçe o yanıkları kesiyorum. :2:

Çok dayanılmicak durumda değil ama ben bu kadar şeyden sonra saçlarımı uzatmak istiyorum artık sağlıklı sağlıklı :KK30:

Ne önerirsiniz bana :KK43:

sinameki otunun bi tutamını 1 çay bardağı suda kaynat, ılınınca içine 1 tatlı kaşığı badem yağı ve b vitamini ampul dök diplerine sür 30 dak beklet yıka haftada bir yap. uzattığını biliyorum bende deniyorum ilk yapışım 3 günde diplerim çıkmaya başladı.

Bence artık boyama saçını. Boya ilk olarak besliyor ama sonra çok yıpratıyor saçı. Akmasını bekle. Sonra bitki çayları filan var saç güçlendirecek tarzda. Aktarlarda saç tipine göre danış ve kullan. Gözeneklerin açılsın ki nefes alsın derin ve saçların nefes alsın besin alsın ışık alsın güçlensin

Ben uzun zamandır saçlarımı beyaz kullandığım için benimkiler de yıpranma ötesindeler. ondan önce de pembe, mavi gibi gene açıcı isteyen renkler kullandığım için yaklaşık 7 senelik birikmiş bir yıpranıklığım var. ama diplerim siyah olduğu için bir iki senede bir siyaha boyayıp 2 ay felan dinlendiriyorum ama açarken gene aynı yıpranıklık oluyor :KK70: bu aralar hafiften dinlendirmeye boyamamaya çalişiyorum. evde denene tariflerle iki gün yumuşayıp sonra tekrar saçımı yıkıyınca eski yapağılına dönüyolardı. ben şu anda aussienin miracle moist şampuan ve kremini kullanıyorum epey bir nemlenmeye başladılar. geçenlerde de Lushtan maske ve sabun alıyodum orda çalışan arkadaş bana bir saç maskesi önerdi ve onla beraber kullanmam için sampuan ve saç kremi testerı verdi. kremden memnum değilim, yetrince menlendirmedi ama maskeye aşık oldum, şampuandan da emin olamiyorum ama sanki epey başarılı. şampuan fair trade honey idi maske de H'Suan Wen Hua. en azından Lush ürünlerini kullanırken %100 doğal ve hayvanlara deney yapmadan kullanıldıklarını biliyorum, içim rahat ediyor. uzun zamandan sonra saçlarım tekrardan yağlanmaya başlıyolar ve elliyince daha da yumuşaklar.

canım yaa ne gerek vardı bu kadar eziyete saçlarımız olsun ya da başka bir şey üzerinde bir işlem yapmadan önce 20 kez düşünmeliyiz boya gerçekten de saçları yıpratıyor kurutuyor sertleştiriyor. ama sana kınayı önerebilirim ben saçlarıma uyguladım dolgunluk ve yumuşaklık veriyor doğal olduğu için bakım yapıyor kısaca

Fıstığım her banyodan sonra bir çay bardağı kadar sirkeyle bi su bardağı suyu karıştr son durulama yap çık yanıklar yok oluyor bi şişe sirkeyi bitirdikten sonra bir ay kadar dinlendirip tekrar yap ekstrda bakım yağları sür oh misss

Ben okurken yoruldum siz bunlari yaparken yorulmadiniz mi :KK70:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba herkese :KK3: Öncelikle daha 22 yaşındayım ve saçlarıma yaptığım korkunç işkencelerden bahsederek başlamak istiyorum sizlere. Vakit ayırıp okursanız ve bana kızmazsanız çok mutlu olurum. :KK43:

Yaklaşık 15 yaşından beri saçlarımı boyuyorum çünkü benim saçlarım 45 yaş civarındaki bayanlarda olduğu gibi yer yer beyaz yer yer kendi rengim olarak çıkan bi saç tipine sahiptim ve ne ilaçlar ne ilaçlar kullandım düzelmedi olmadı bi türlü. 18 yaşına kadar saçlarımı kendi doğal renginde boyamaya devam ettim, daha sonra bi dönem siyah yaptım yaklaşık 4-5 ay kadar. Siyahtan aşırı sıkıldım üstüne kızıl boyadım tutmadı haliyle sadece dipleri ve bazı tutamlar kızıl oldu ve o hali hoşuma gitti bi 4-5 ay da bu şekilde kullandım. Sonra baktım olmuyo aldım açıcıyı elime sürdüm kafama, açtım saçlarımı ve saçım dibi sarı ortası turuncu siyah olan kısımlar da kahverengi şeklinde oldu ve bu hali de benim hoşuma gitti bi kaç ayda öyle devam ettikten sonra saçımı direk kızıla boyadım. Süper tuttu ve yaklaşııık 7-8 ay dip boyam geldiğinde kızıla boyamak kaydıyla öyle kaldım. Kızılken saçlarımı kısacık küt kestirdim. Daha sonra durup dururken yine bi hal geldi bana yine aldım açıcıyı elime saçlarımı açtım sarı turuncu karışımı bişey oldu yine öyle de hoşuma gitti. 1 ay sonra kızıla boyadım sonra bi daha açtım ve sonra bi daha kızıla boyadım. Hatta bi ara saçlarıma kızıl tutmuyodu pembe olmuştu. En son kuaföre gittim ağlayacak durumdayken saçlarımı kahverengine boyamamı ve dinlendirmemi söyledi ben yine dinlemedim tabi bi 5-6 ay yine kızıla boyadım. Bu arada 1 olmuştu saçımı kestireli ve saçlarım 1 karış uzamamıştı bile.

En sonunda canıma tak etti ve gidip kaynak yaptırdım saçlarımı da kahverengiye boyadım. 1-2 ay dayandım dayanmadım yurttaki arkadaşlarım biz kızıl saçına alıştık kızıl yap dediler ama benim saçım koyu kahveydi yine aldım açıcıyı elime saçlarımı ve aynı zamanda kaffamdaki kaynak saçları açtım ama bu sefer ciddi şekilde yanmıştı saçlarım ve uzun saça alışık olmadığım için bekletme süresini ayalayamadığımdan saçlarım beyaza yakın bi sarıya döndü. Bu şekilde sokağa bile çıkamam diye düşünerek 1 saat sonra saçlarımı ağlayarak kızıla boyadım ve aşırı derecede canım yanıyodu. yine 1-2 ay sonra saçlarımı kahveye boyadım yine, sonra bi daha kızıl yaptım, kaynakları çıkarttım ve saçlarıma neler yaptığım kafama dank etti şu an saçlarımı kestirmemin nerdeyse 2. yılı ve bir karış anca uzamış durumda. Kaynakları takmayı düşünmüyorum boyamayı da düşünmüyorum artık saçlarımın kızılı aktı şu an ve kahveye döndü zaten yanık kısımlar 1-2 gün içinde direk sarıya dönüyo yıkanınca onları takmıyorum artık kafaya sadece aklıma geldikçe ve elime değdikçe o yanıkları kesiyorum. :2:

Çok dayanılmicak durumda değil ama ben bu kadar şeyden sonra saçlarımı uzatmak istiyorum artık sağlıklı sağlıklı :KK30:

Ne önerirsiniz bana :KK43:

Canım benim;
Vallahi tek solukta okudum ben senin yerinde olsam hüngür hüngür ağlarım yazık etmişsin canım.Konu açılalı baya olmuş ama istersen şimdiki halini anlat istersen merak ettim yahu. :KK51:

Son düzenleyen: Moderatör:

Canım benim;
Vallahi tek solukta okudum ben senin yerinde olsam hüngür hüngür ağlarım yazık etmişsin canım.Konu açılalı baya olmuş ama istersen şimdiki halini anlat istersen merak ettim yahu. :KK51:

Şu an saçlarımı kendim makasla kısa kestim baya 7 ay önce falan. Yanıklar gitsin diye, uçlar yanık olunca diplerden çıkmıyomuş uçları tamir etmeye çalışıyomuş bunun gibi şeyler okumuştum. Şimdi yine kızıl ama polikistik over sebebiyle diane 35 kullanıyorum 5 aydır, dipleri hızlı geliyo ya da bana öyle geliyo :KK34:

Şu an saçlarımı kendim makasla kısa kestim baya 7 ay önce falan. Yanıklar gitsin diye, uçlar yanık olunca diplerden çıkmıyomuş uçları tamir etmeye çalışıyomuş bunun gibi şeyler okumuştum. Şimdi yine kızıl ama polikistik over sebebiyle diane 35 kullanıyorum 5 aydır, dipleri hızlı geliyo ya da bana öyle geliyo :KK34:

Valla gülüm,ben senin yerinde olsam kazıtırım ama insan korkar ya birdaha çıkmazsa? diye, aslında ''çıtçıt'',''peruk''vs. var ama insanın kendi saçı gibisi varmı be :))) Çok geçmiş olsun canım, ne diyeyim artık ayrıca canım saç serumu kullansana 10 tl civarı ölü saçları yeniden yapılandırıyor bir araştır yani gliserin var sinameki kürü yok yok yani bir araştırma yap gülümm.:KK14::KK14:

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba talım saçlarına bakım yapman lazım redisttin ürünlerini onerebılırım ben kullandım bayıldım :) ilgilenirsen sana hangi ürünlerınden memnun kaldıgımı soyleyebılrıım boşuna masraf yapmış olmazsın :):KK54:

bende saçım daha sarı olsun daha sarı olsun diye sık sık röfle yaptırıp en son aceminin birine denk gelince bütün saçımı yakıp elime verdi resmen hem kopmalar hem uçlar yani dipten bir parmak temiz saçım kaldı resmen bir müddet kestirmeden öyle kullanmaya calıştım ama elim girmiyo nasıl kullanayım bakım yağları zeytinyağlar yumurtalar neler neler sürdüm şu bir ay içinde ama biliyorum ki yanık saça ne yapsan boş bir daha toplayamıyosun bende gittim ensemde kısacık kestirdim önlerini hafif uzun bıraktırdım arkasına bakmıyorum bile moralim bozuluyo birde çıt çıtlarım vardı artık sadece onları takıp geziyorum azcık daha toplandı tabi bu şekilde hemen diplerim çıktı 1 cm... ama tabiki çok üzgünüm bu saçın uzaması iki sene :KK43: insanın kendine yaptığı şu kötülüğü valla hiç kimse yapamaz saçlarımızla oynaya oynaya bi hal oluyoruz sonra aylarca yıllarca bekle toplansın :KK43:

Canım aynı dertten ben de muzdaribim. Saçlarım yandığı için kestirdim ve türlü türlü şeyler yaptım uzasın diye arganlar, çam terebentinli şampuanlar maskeler organik ürünler falan derken bir servet harcadım ama sonuç aynı.Ayda 1 cm bile uzamıyor saçlarım küstürmüşüm heralde :) Dost acı söyler derler ya ben sana kendimden pay biçerek söyleyeyim uzamıyorlar.Ne kadar para harcasan da o yanık yerlerden tamamen kurtulana kadar o saçlar uzamıyor. Anladığım kadarıyla şuan saçın tamamen boya ve zaten beyazlı olduğu için sürekli boyatmak zorundasın. Önerim şu; 2 ayda 1 o yanık ksımlar gidene kadar saçlarını kestirmen ve saçının sadece beyaz çıkan tutamlarını kendi saç rengine boyaman yönünde. Eğer bunu 6 ay falan yaparsan (ki ben dayanamıyorum illaki boyarım dersen hiç kesme saçını) saçların sağlıklı biçimde uzayacak. Ama kafanda bu saç boyama olayını bitirmen lazım maalesef :KK43:
Ben 6 aydır saçımı boyatmıyorum, yanıklarından kurtulana kadar da kestirmeye devam edecek, ancak öyle uzar saçların dedi kuaförüm. 6 ay çekeceğiz bakalım sonra gel rapunzel saçları :)

Bende senelerdir saclarimi kisacik kullandim rihanna modeli dedigimiz sekilde yani uzadi ense kismina geldi aptal bi hal aldi dayanamayip yine kestrdim bu bole devam etti sonra boyuyodum tabi siyahti saclarim sonra actrdim duzlestirici yapinca uclari yandi lastik gibi oldu okadar kotuyduki topladigim zamanlar sacimi acinca havada kaliyodu saclarim sonra kendimi tuttum gittim kestirdim kisaldi ama yapcak bise yok dedim uzaticam artik yaniklar tam gitmese bile daha iyi oldu yaklasik bi senedir boyamiyorum uclarim hafif sari gibi surekli bakim yapiyorum kurler sac maskeleri suan saclarimda yaniktan eser yok okadar yumusak okadar guzel oldular ki omuz hizama kadar geldiler eger istersen kullandiklarim icin sana yardimci olabilirim???

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım aynı dertten ben de muzdaribim. Saçlarım yandığı için kestirdim ve türlü türlü şeyler yaptım uzasın diye arganlar, çam terebentinli şampuanlar maskeler organik ürünler falan derken bir servet harcadım ama sonuç aynı.Ayda 1 cm bile uzamıyor saçlarım küstürmüşüm heralde :) Dost acı söyler derler ya ben sana kendimden pay biçerek söyleyeyim uzamıyorlar.Ne kadar para harcasan da o yanık yerlerden tamamen kurtulana kadar o saçlar uzamıyor. Anladığım kadarıyla şuan saçın tamamen boya ve zaten beyazlı olduğu için sürekli boyatmak zorundasın. Önerim şu; 2 ayda 1 o yanık ksımlar gidene kadar saçlarını kestirmen ve saçının sadece beyaz çıkan tutamlarını kendi saç rengine boyaman yönünde. Eğer bunu 6 ay falan yaparsan (ki ben dayanamıyorum illaki boyarım dersen hiç kesme saçını) saçların sağlıklı biçimde uzayacak. Ama kafanda bu saç boyama olayını bitirmen lazım maalesef :KK43:
Ben 6 aydır saçımı boyatmıyorum, yanıklarından kurtulana kadar da kestirmeye devam edecek, ancak öyle uzar saçların dedi kuaförüm. 6 ay çekeceğiz bakalım sonra gel rapunzel saçları :)
Anladığım kadarıyla sizler çok çaresiz olmakla birlikte, maalesef keratin bakım duymadınız ya da güveniniz yok. Keratin yüklemek direk saçların eksilen gücüne doping yapmaktır. Yıpranan saçlar keratin kaybına uğrar. Keratin bakım yapılırsa bu sorun azalır. Yani madem boyadan vazgeçemiyorsunuz. saçların mutlaka takviye görmesi lazım... keratinbakim şart keratinbakima tiklayin okuyun yeter. hatta keratinbotox çıkmış. bu daha da profesyonel bence.

geçmiş olsun canım tabiki kurtarılır patentli keratin kullan saçında hiç bir şey kalmaz

X