Bu sebepten vazgeçmesi?

Şöyle diyeyim son 6-7 aydır böyle arada içiyorum ayda bir falan ama ne fark eder ki ben aynı benim

Bizce fark etmez ama bu forumda içki benim kırmızı çizgim, bir kadeh bile içemez diyen kadınlar gördüm
Demek ki sevgilinin de böyle bir yanı var, anlamak lazım
Ya da ben buyum, değişemem duruşuna karşı bir tepki de olabilir yaptığı,yerinde olsam aynı tepkiyi verirdim ama bazı insanlar bundan hoşlanmıyor, demek ki ben bu kadını ezemem diye düşünüyor, her iki durumda bence doğru olanı yapmış, uymuyorsa evliliğe gitmeden bitmeli

Bence sizin düşünmemeniz lazım bu adamla gelecek.
Benim samimi bir arkadaşım gitti evlendi, şimdi biz eşimle beraber keyif yaparken bize özendiğini söylüyor. O eşi gece mesasine kalınca kaçak göçek tek başına bir kadeh içiyor. Ne tat alıyor ne keyif. Belli ki farklı beklentileri olan insansınız. Kendinize göre biriyle devam edin

Keyfi zevki sadece içkiden mi almak zorunda insanlar?
İçki içmeyen ot gibi mı yaşıyor?
Allahım mantığa gel
İçki içmeyi seven insana göre evet.
Benim için ot gibi yaşamak.
İçmeyen biriyle sevgili olmam evlenmem.
Şu hayatta en büyük zevklerimizden biri de haftasonu oğlanı uyutup birer kadeh içmek. Bunu eşimle yapamasam mutlu olmazdım. O birer kadehte yapılan sohbet iyi geliyor

Şöyle diyeyim son 6-7 aydır böyle arada içiyorum ayda bir falan ama ne fark eder ki ben aynı benim
Her insanın hayatına birini alırken belli başlı kriterleri vardır, bazıları karşı tarafın sigara, alkol vs kullanmamasına dikkat eder. En başından beri içmeyip 6-7 ay önce içmeye başladıysanız rahatsız olması normal ama tepkisi kesinlikle normal değil. Kimse için değişmeyin

İçki içmeyi seven insana göre evet.
Benim için ot gibi yaşamak.
İçmeyen biriyle sevgili olmam evlenmem.
Şu hayatta en büyük zevklerimizden biri de haftasonu oğlanı uyutup birer kadeh içmek. Bunu eşimle yapamasam mutlu olmazdım. O birer kadehte yapılan sohbet iyi geliyor
Peki bu "ot gibi yaşamak" içki içmeyen insanlara bir hakaret deği mi ? Sevebilirsiniz. Gayet doğal hakkınız.. sonuçta herkesin hayatı, yaşantısı kendisine.. Lakin içmeyen birisine de ot demek mantıksızca ve bağnazca.. Nasıl ki içmeyen birisi bu konu başlığı altında içenlere birşey demediyse. İçenlerde içmeyenler için "ot gibi yaşamak" adı altında kırıcı cümleler kurmamalı. Herkes tercih ettiği hayatı yaşar..

Peki bu "ot gibi yaşamak" içki içmeyen insanlara bir hakaret deği mi ? Sevebilirsiniz. Gayet doğal hakkınız.. sonuçta herkesin hayatı, yaşantısı kendisine.. Lakin içmeyen birisine de ot demek mantıksızca ve bağnazca.. Nasıl ki içmeyen birisi bu konu başlığı altında içenlere birşey demediyse. İçenlerde içmeyenler için "ot gibi yaşamak" adı altında kırıcı cümleler kurmamalı. Herkes tercih ettiği hayatı yaşar..
Bana göre diyorum zaten. Bana göre öyle. Size göre öyle olmayabilir. Benim tercih edeceğim bir hayat değil. Sıkıcı geliyor bana. Bu bir hakaret değil. Başkasına da mesela kitap okuyan insanlar sıkıcı gelebilir. Kitap sever bir insan olarak buna gocunmam mesela.

Bana göre diyorum zaten. Bana göre öyle. Size göre öyle olmayabilir. Benim tercih edeceğim bir hayat değil. Sıkıcı geliyor bana. Bu bir hakaret değil. Başkasına da mesela kitap okuyan insanlar sıkıcı gelebilir. Kitap sever bir insan olarak buna gocunmam mesela.
Kitap okuyan veya okumayan insana da ot gibi yaşıyorsun demek yine kırıcıdır.. Tercih ettiğimiz hayatlar sizlere uymuyorsa o hayatı yaşayan insanlara ot gibi yaşıyorsun demek yine kırıcıdır. Size göre ot gibi yaşıyor olabiliriz ama bu cümle benim nazarımda kırıcı ve nakaret içeren bir cümle.. ben sizin için kırcı bir laf söylemiyorsam sizin de söylemeye hakkınız olmadığını düşünüyorum. Ayrıca gocunacak cümle vardır, gocunmayacak cümleler vardır.. Bunları da ayırt etmeniz çok iyi olur

Kitap okuyan veya okumayan insana da ot gibi yaşıyorsun demek yine kırıcıdır.. Tercih ettiğimiz hayatlar sizlere uymuyorsa o hayatı yaşayan insanlara ot gibi yaşıyorsun demek yine kırıcıdır. Size göre ot gibi yaşıyor olabiliriz ama bu cümle benim nazarımda kırıcı ve nakaret içeren bir cümle.. ben sizin için kırcı bir laf söylemiyorsam sizin de söylemeye hakkınız olmadığını düşünüyorum. Ayrıca gocunacak cümle vardır, gocunmayacak cümleler vardır.. Bunları da ayırt etmeniz çok iyi olur
Biri bana ot gibi yaşıyorsun diyorsa ve ben kendi yaşamından memnunsam gerçekten buna hiç üzülmem. Neden bu kadar alındığınızı anlayamadım??
Ben hayatımdan memnunum ve başka hayat tercihindekiler benim hayatımı güzel bulmayabilir. Sıkıcı da bulabilir. Bu beni gerçekten rahatsız etmez.
Ne istediğimi, nasıl bir hayatla mutlu olacağımı biliyorum. Dolayısıyla beğenmeyenleri de umursamıyorum.
Size göre hayatınız sıkıcı değildir bana göre öyle. Bu kadar başkalarının ne düşündüğünü umursamayın bence

Fırsatçılık yapmış resmen. Seni gözden çıkarmış bahane bulmaya bakıyormuş. Gitsin annesi ona keyfi zevki bilmeyen ot gibi bi kız bulsun evlendirsin sen neşeni bozma
Hem insanları ayrıştırıyorsunuz hem de dar görüşlüsünüz. İçmek ne kadar normalse içmemek de o kadar normal. Sizin yaşam biçiminize uygun olmayan insanları bu şekilde yaftalamanız hiç doğru değil

Biri bana ot gibi yaşıyorsun diyorsa ve ben kendi yaşamından memnunsam gerçekten buna hiç üzülmem. Neden bu kadar alındığınızı anlayamadım??
Ben hayatımdan memnunum ve başka hayat tercihindekiler benim hayatımı güzel bulmayabilir. Sıkıcı da bulabilir. Bu beni gerçekten rahatsız etmez.
Ne istediğimi, nasıl bir hayatla mutlu olacağımı biliyorum. Dolayısıyla beğenmeyenleri de umursamıyorum.
Size göre hayatınız sıkıcı değildir bana göre öyle. Bu kadar başkalarının ne düşündüğünü umursamayın bence
İnsanların hayatına saygı duyulması gerektiğini ve hakaret edilmemesi gerektiğini düşündüğüm için rahatsız oldum.. Bu benim hayatım. Hayatımdan mutlu ve memnunum bu hayatı yaşadığım için ve sevdiğim için birisi bana ot derse tabiki de kırılırım ve üzülürüm cevap hakkım doğduğunu düşünüp tepkimi gösteririm.. çünkü bu konuda içki içenlere herhangi bir kötü kelime kullanılmadı.. farkındaysanız içmeyenlere kullanıldı.. İyi günler

Bilmiyorum kafasından geçeni sadece bu problem olacak bunu biliyorsun değil mi dedi? Bende haliyle öfkelendim beni böyle kabul etmelisin diye biraz fazla çıkışmış olabilirim.

Ikiniz de orta yolu bulamamışsınız. Açıkçası ne diyeceğimi bilemedim.

Alkol tek basina mesele olamaz bence. Kafasinda soru isaretleri olmali bunun disinda.

Ilk ilişkiye başladığınız zaman belki de ciddi değildi. Şimdi yavaş yavaş aile düzen falan kurma hevesinde sanırım. O yüzden aile durumunu da göz önüne aldi.

Valla alkol kullanmayın ilişkiye devam edin desem , ilk tavizi vermiş olacaksınız. Bu çok tehlikeli.

Bence en doğrusunu yapmışsınız.

Ay sabah sabah kahvaltımı yaptım , kahvemi içerken öyle mi olsa böyle mi olsa diye sorguladım durdum🤗

Ben de alkole karşıyım ama siz asla taviz vermeyin. Bu yaşımda ben bunu öğrendim.

Taviz tavizi doğurur sonra gün gelir hak olur.

Aman şekerim boşver, bu lafı edebilecek kapasitede biri yarın öbür gün sana daha büyük sorun çıkarır, yol ver gitsin..

Anneciğine babacığına uygun gelin bulsun.. Senden çaldığı 2 yıl da burnundan gelir umarım..

Evinde oturarak içeceğin içkiye laf edecek adam sokma bir daha hayatına canım, dikkat et. Bu adam da sana geri gelecek bence ama kabul etme..

Kendisi içmeyen birisi için bu büyük bir problem. Muhtemelen o içmediği için sizde bırakırsınız diye düşünüyordu. Bırakmayacağını anlayınca bitirmek istedi. Evleseydiniz size de zor olacaktı. Ailesinden gizleyecektiniz. O size içme diyecekti vs.

İnsanların hayatına saygı duyulması gerektiğini ve hakaret edilmemesi gerektiğini düşündüğüm için rahatsız oldum.. Bu benim hayatım. Hayatımdan mutlu ve memnunum bu hayatı yaşadığım için ve sevdiğim için birisi bana ot derse tabiki de kırılırım ve üzülürüm cevap hakkım doğduğunu düşünüp tepkimi gösteririm.. çünkü bu konuda içki içenlere herhangi bir kötü kelime kullanılmadı.. farkındaysanız içmeyenlere kullanıldı.. İyi günler
İçki içenlere laf gelince size ne benim kararım size mi soracağım diyenler bu ifadeleri kullanıyor.
Çok komikler gerçekten
Allah'ıma bin şükür otum ben o zaman
Ohh ne güzel otum
Dünyanın en mikkemmel otu benim
Canım ot kendim

Geri dönmek isterse sakın izin verme. Kurtuldum diye sadaka dağıt.

Karşı tarafı anlayabiliyorum açıkcası benim eşim de ayda yılda 1 içerim özel bişey olursa yada arkadaşlarla demişti bana şu sıralar 3 4 haftada bir içmeye başladı çünkü içen arkadaşları ile takılıyor içince kimseye zararı olan biri degil hatta normalin aksine daha konuşkan farklı biri oluyor tatlı denilecek seviyede bile diyebiliriz ama ben hoşlanmıyorum içki içmesinden çok nadir olsa idare ediliyor ama bu durum sıklaşınca bilmiyorum içimde garip bi his oluyor uzaklaşıyorum içkinin kokusu tiksindiriyor beni içtigi zaman da sanki karşımda çok sevdiğim eşim degil de başkası varmış gibi hissediyorum bi uzaklaşma tiksinme hissi oluyor bunun ona olan sevgimle bi alakası yok hala çok seviyorum ilk günden farklı bi duygu hissettiğimden degil ama durum böyle yani belki karşı taraf da bu şekilde düşünüyordur ha yanlış anlaşılmasın içki içmek isteyen içer kimsenin zevkleri kimseyi ilgilendirmez karşı taraf hoşlanmıyor ise uzak durabilir sizden hepsi tercih meselesi

Bence haklı.
Siz de haklısınız.
Hayat tarzlarınız , beklentileriniz uymuyor demek ki, yolları ayırmanız en doğrusu olmuş.

Bir üyenin fikrini elestirmek yerine konuya odaklansak?Bu tartismanin yeri degil bence burasi.
Konuya gelince, sanki bana bahane gibi geldi.. bi bahane ariyormus da bunu gorunce bi olay cikarip kacmis gibi.. uzgunum umarim boyle degildir... yine de donerse surundurun ki bi daha yapmaya cesaret edemesin..

X